Зруби будинків з оциліндрованих колод ціни допомога у виборі фото зрубів

Будинки з оциліндрованих колод: опис і фото готових зрубів

Будинки з оциліндрованих колод: опис і фото готових зрубів

Завдяки своїм перевагам: екологічності, естетичності і простоті збірки, зруби дерев’яних будинків з оциліндрованих колод користуються все більшою популярністю. Через те, що такі будови легше кам’яних, їм потрібен полегшений фундамент, це істотно знижує вартість і часові витрати на їх зведення. У порівнянні з рубаним зрубом це спрощений, але покращений варіант. Недолік в значному відсутності верхнього міцного шару деревини, що створює необхідність періодичної обробки матеріалу спеціальним захисним складом.

вартість зрубу

Для будівництва будинку важливо вибрати досвідчену компанію, кваліфіковані фахівці якої створять проект, підберуть матеріал, підготують і встановлять зруб, відповідно до побажань замовника.

Ціна такого будинку порівняно невелика, зазвичай на 10-20% менше вартості будинку з бруса. Але це пов’язано не з втратою якості, а з тим, що виробник постачає на будівельний майданчик готовий комплект деталей, спроектованого будови, який збирають як конструктор на вже закладений фундамент.

Відповідь на питання скільки коштує побудувати будинок з оциліндрованих колод в Києві, залежить від обраних матеріалів і обсягів будівництва. А також купується чи зруб для самостійної установки або влаштування фундаменту та оздоблювальні роботи теж включені в ціну.

Наприклад, пропонується будівництво будинку без фундаменту зазначеною площею за наступними цінами.

Багато великих компаній пропонують при замовленні у них будівництва зрубу, такі послуги:

 • Безкоштовне проектування та складання кошторисної документації.
 • Будівництво по одному з типових або за індивідуальним проектом з оциліндровки власного виробництва.
 • Постійний контроль за проведенням робіт.
 • Гарантія на об’єкти на кілька років.

Вартість основного комплекту будови з заводу, може становити 4 500 5 500 рублів / м 2 в залежності від проекту. А будівництво «під ключ» аналогічного будинку починається від 18 000 до 23 000 руб / м 2.

Завжди дешевше купити будинок під ключ з колоди оциліндрованного, адже всі роботи виконає одна компанія.

Ціни на перший етап будівництва в цьому випадку будуть стабільні:

 • влаштування фундаменту;
 • установка каркаса;
 • обробка стель і підлог.

На другому етапі вартість робіт розраховується складніше через унікальність:

 • оздоблювальні роботи;
 • установка дверей, вікон;
 • прокладка систем комунікацій.

Традиційним вибором є сосна, але можна вибрати кедр або модрину. Ці породи значно простіше і майже не схильні до гниття, але і ціна на них вище. Можна використовувати комбінований варіант: один-три нижніх вінця зробити з модрини, а решта – з сосни. На остаточну вартість будівництва будуть впливати діаметр колоди, особливість грунтів і ухили місцевості, тип фундаменту, висота стель, а також віддаленість від Москви.

Рекомендації по вибору

Вибираючи зруби з оциліндрованих колод, потрібно звернути увагу на розміри і види матеріалу, а також на питання проектування і будівництва.

Вибір діаметра залежить від будови. Для легких будиночків підійде екземпляр від 140 мм в діаметрі. Для лазні важливі теплозберігаючі якості, тому краще використовувати більш товсті колоди. Капітальні будинки роблять з оциліндровки близько 24 см і більше. Оптимальний розмір для великих котеджів – 28 см діаметром. Стіни будуть міцніше, і будинок виглядає солідніше.

Крім поширених стандартних розмірів, за бажанням замовника можуть бути зроблені колоди великим діаметром, наприклад 30 – 40 см, але їх вартість буде набагато вище, ніж у інших поширених розмірів. Ніяких серйозних додаткових вигод від використання колод більшого діаметру витягти не вийде. Теплозберігаючі властивості не збільшуються.

Дерево стандартною товщиною тримає тепло так само, як метрова цегляна стіна. Цього достатньо для московського клімату. Трохи зменшується загальна кількість стиків, що є у таких будинків найбільш вразливим місцем для тепловтрат і протягів. Звичайно, це плюс, але платити набагато більші гроші тільки за нього досить накладно.

У будь-якому випадку, вибираючи розмір бажано подбати про те, щоб будова виглядало гармонійно. Стіни великогабаритного котеджу не повинен нагадувати ряди сірників, а маленька споруда – хатинку з дитячих казок з фасадами з трьох колод.

Зібравшись зробити замовлення, потрібно глибше розібратися в специфіці товару, і визначитися з відповідною вологістю. Оциліндрованниє зруби виготовляють як з примірників природної вологості, так і з сухих.

 • Колоди природної вологості можуть піднести неприємні сюрпризи через можливу усадки. Напевно потрібно ще раз проконопатити окремі місця. Можуть з’явитися помітні тріщини і в перший час, і тривалий термін по тому. Цей факт потрібно враховувати при плануванні обробки. Приступати до неї можна тільки через деякий час, бажано після усадки. Перевагою буде легкий підбір за розміром, а також можна знайти великі діаметри 280 мм і навіть більше.
 • При «сухий» споруді будова менш схильне до тріщин, відразу готове до обробки. У цьому випадку немає необхідності в додатковому проконопачування. При всіх цих вигідних переваги є один мінус обмежений вибір діаметрів.

Проектування та будівництво

При виборі зрубу необхідно отримати відповіді на наступні питання:

 • хто і наскільки грамотно склав даний проект зрубу;
 • при покупці дуже важливо знати, яка фірма будувала будинок, отримати про неї якомога більше інформації;
 • здійснювався чи при будівництві авторський нагляд;
 • приймалися приховані види робіт окремо, і хто проводив контроль їх виконання;
 • коли була виконана установка прорізів, чи пройшла конструкція період усадки.

Зруби бань, будинків з оциліндрованих колод з їх монолітними чіткими формами і високоякісними конструкціями, мають гарну міцність, надійністю і зносостійкістю і можуть служити багато десятків років, зберігаючи естетичний вигляд. Придбання таких будівель є хорошим вкладенням коштів. Вони прекрасно вписуються в будь-який ландшафт і гармонують з будь-яким інтер’єром.

Схожі новини

Залишити коментар