Зруби будинків з бруса своїми руками проект підготовка зведення ціна

Як зрубати недорогий зруб з бруса своїми руками

Як зрубати недорогий зруб з бруса своїми руками

Переймаючись таким питанням, власники земельних ділянок мають на меті стати власниками недорогих об’єктів, нескладних у виробництві – літні резиденції, лазні, дачі, гаражі. Цілком можливо, після освоєння даної роботи багато загоряться ідеєю мати і житло такого плану – екологічно чисте, недороге, красиве і довговічне. Отже, з чого почати?

Вибір об’єкта і матеріалу

Брус має кілька цінових категорій, серед яких представлені і недорогі варіанти:

  • Неструганий – цілком бюджетне рішення, що підходить для задуманих цілей.
  • Для полегшення складання можна придбати і профільований – його пази дозволять зібрати об’єкт за кілька тижнів.

Зруби будинків з бруса – найпоширеніше будівництво, однак, має деякі нюанси, тому людям, які не мають досвіду в плотницком справі, варто почати з малого. Нижче представлений варіант місця для літнього відпочинку – дача з мансардним дахом 5 * 5 м.

проект – справа тонка

Навіть на нескладні в будівництві «коробки» необхідний ескіз. Якщо територія належить садовому товариству, то належить оформити будівництво документально, особливо коли будуть відомі наперед комунікації – вода і електрика. Коли походи по конторам закінчаться, можна приступати до наступного етапу.

підготовка ділянки

Вся рослинність на місці фундаменту знищується з коренем. Вона в майбутньому буде переносником вологи, а цього деревині не потрібно. Далі, встановлюється фундамент.

Вирішити яким він повинен бути під зруб з профільованого бруса, нескладно – конструкція легка: підійдуть палі, стовпи або блоки. Для будинків з цілорічним проживанням, вибір істотно розширюється. Провівши розмітку під несучі опори, можна приступати до основи.

На цій посаді обрана цегляна кладка. В канави глибиною до 70 см засипається піщано-щебенева суміш і викладається конструкція. Залежно від навантаження, використовується від 4 до 6 повнотілих цегли.

Піднявши кладку над землею, простір між цеглою і грунтом заливають бетоном. Далі, ведуть процес до бажаної висоти.

До речі, такі опори ідеально підійдуть для вирішення питання – як зрубати зруб лазні з бруса. Волога в приміщенні не застоюється. Після витримки стовпи обсмолюють і вкривають двома шарами руберойду.

Як окладної дошки використовується листяний брус – його кладуть згідно основи і кріплять хомутами, анкерами та іншим важким кріпленням. За корозію можна не боятися – модрина практично не взаємодіє з вологою, а на метал попередньо можна нанести спеціальне антикорозійне засіб. Відразу можна встановити лаги і прокласти чорнову підлогу для зручності роботи.

Далі, ведуть вінці. Головним в питанні як зрубати зруб з бруса залишаються кути. Непрофесіоналам доступні лише холодні – в лапу або півдерева.

Вирубується прямокутний шматок краю і з’єднується за допомогою нагелів з іншим аналогічним елементом. Освоїти самостійно процес нескладно, але ці кути тому й називаються холодними, тому що приймають на себе мінусові температури. До того ж при усадки, зазори стають занадто очевидними, і доведеться витратитися на енну кількість матеріалу для конопачення.

Краще витратити час для тренування рубки кутів в чашу. Таким чином, після всихання, деревину заклинює, і всередині не в приклад тепліше. Витрата матеріалу збільшиться за рахунок відпустки на кінці, але це того варто.

Ведуть вінці із застосуванням нагелів – дерев’яних штирів квадратної форми. Вони вставляються в попередньо просвердлені отвори і забиваються. Розташування їх на стінах в шаховому порядку. Не можна забувати про прокладання кожного «кола» щілинних ущільнювачем.

Для цього використовують джут, льноватін або по-старому – мох. Від клоччя багато хто відмовляється – пернаті розтягують все ще до експлуатації об’єкта.

мансардний дах – хороший спосіб практики початківцям будівельникам і непогана економія бюджету.

Роботи по її зведенню мають наступну послідовність:

  1. Як матеріал беруть брус меншим перетином і встановлюють своєрідний каркас продовження стін на протилежних сторонах.
  2. Після крокви кріпляться одним кінцем до виставленої обрешітки каркаса, а другим один до одного.
  3. Залишилося набити рейки, зібрати щити-фронтони, утеплити дах і питання, як рубають зруби з бруса, вирішене.
  4. Не забути про дверні та віконні прорізи, звичайно. Дача 5 * 5 м не дуже складну будову і звести її при щоденній роботі можливо за пару тижнів.

професійна робота

Цілком можливо, що власники земельних ділянок не захочуть вникати в усі тонкощі складання брусового будинку або мріють про грандіозне будову з дорого матеріалу. В цьому випадку зруби з бруса своїми руками не кращий вихід – через відсутність досвіду псування сировини забезпечена.

Міста рясніють барвистими проспектами, що пропонують зробити будинок мрії за порівняно низькою ціною. Пропозиції привабливі і власники вирішуються. Але визначити правильну ціну призначають продавці своїх послуг, не можуть.

На що орієнтуватися при наймі сил з боку? Нема відповіді. Колись приблизною вартістю вважалася сукупна ціна матеріалу.

Тепер же це залежить від різних факторів – проблемного ґрунту, участь спецтехніки, розмір проекту. Зруби з бруса – ціна робіт, це багатосторонній питання і досі відкрите. Орієнтуватися треба тільки на якість і авторитет забудовника.

Схожі новини

Залишити коментар