Зруб з профільованого бруса вивчаємо особливості будівництва

Зруб з профільованого бруса

Зруб з профільованого бруса

Споконвіку основним будівельним матеріалом для спорудження будинку служило дерево. Пройшли століття, перш ніж людство стало використовуватися більш технологічний матеріал – профільований брус.

Цей будматеріал успішно застосовується і сьогодні. Технологія монтажу зрубів з профільованого бруса подбна конструктору – бруси мають профіль шип-паз, благодяря якому легко стикуються, лише прокладай утеплювач і скріплюється нагелями. Даний варіант простий і вигідний, він економить фінанси, час і сили.

Фото зрубу з профільованого бруса

Важливо! Зруб з бруса природної вологості повинен встояти не менше року перед його чистової обробкою. Бажано також монтувати покрівлю, щоб загальна вага конструкції сильніше тиснув НЕ вінці, запобігаючи їх викривленні в період усадки

Процес виготовлення зрубу

Сучасні технології обробки матеріалів з дерева дозволяють отримувати бруси потрібних розмірів. Якщо говорити про профільованого бруса природної вологості, то типові розміри, які виходять з під четирехшпіндельних верстатів, це – 90х140 мм, 140х140 мм, 190х140 мм і т.д.

Брус може мати різні профілі. Найпоширеніші – це прямий профіль і з заокругленням (Створює ефект зрубу з оциліндрованих колод).

Брус прямий і з заокругленням (під оциліндровку)

У давнину такі будинки будувалися на дерев’яних стовпах. Обов’язковим етапом була обробка стовпів складом, який захищав деревину від негативного впливу води. Сучасна технологія будівництва зрубу з профільованого бруса своїми руками передбачає складання конструкції, наприклад, на фундаменті з гвинтових паль.

Готовий фундамент з паль, пов’язаних металевою основою

Поетапно процес виглядає так ::

  • На кресленні першого поверху об’єкта, в місцях, де йде обв’язка. ставляться крапки – тут і будуть встановлені опори (палі).
  • Палі для зрубів розміщуються по периметру майбутньої будівлі, а ще – на стиках міжкімнатних перегородок, під несучими стінами, сходовими маршами, печами та ін.
  • Монтаж паль дуже схожий на процес буріння свердловини, і якщо є потрібний інструмент, то цю процедуру можна виконати просто удвох.

Виготовлення пальового поля – один із способів розрахунків

  • Встановлені палі пов’язують один з одним швелером або трубою (з боків). Слід обробити палі спеціальним захисним засобом, що оберігає їх від корозії і гниття.
  • Фундамент – складова частина силового комплекту зрубу з профільованого бруса. Тому йому необхідна гідроізоляція, яка дозволить запобігти потраплянню вологи на деревину. Для цих цілей відмінно підійдуть листи руберойду, укладені зверху.

Щоб не помилитися з вибором виду паль, враховуйте зовнішні чинники – тип ґрунту, кліматичний пояс, глибину промерзання грунту в даній місцевості і ін. Тоді будівлю буде міцним і стійким, надійним і довговічним.

монтаж вінців

Технологія будівництва зрубу будинку (або лазні) з профільованого бруса – це укладання бруса рядами, один на одного.

  • 1 етап – формування кутів. Для цього на брусах вирізують пази таким чином, щоб вони могли з’єднатися в замок. Кожен майстер може вибрати той чи інший тип монтажу, але принцип однаковий.
  • 2 етап – зміцнення з’єднань за допомогою нагелів. Це підвищує міцність конструкції. Якщо збирається конструкція 8х8, зміцненню кутів потрібно приділити особливу увагу, оскільки в цьому випадку нерідко використовують нарощування бруса. А нарощування додатково зменшує міцність.

Кутові з’єднання бруса ластівчин хвіст – принцип створення

  • Монтаж вінців один з одним здійснюється за допомогою пазів. Ця технологія – особливість використання профільного бруса. Але на стиках утворюються отвори, які слід ретельно герметизувати ущільнювачем (рулонної клоччя, джгутом).
  • Зв’язка вінців двох суміжних рядів один з одним виконується за допомогою вертикального наскрізного отвору. Просвердливши його, туди встановлюється дерев’яний нагель. Щоб не порушити міцність конструкції, слід робити ці стики в шаховому порядку.

Перед тим, як приступити до роботи, на весь брус нанесіть шар антибактеріальної просочення. Це просте рішення забезпечить надійний захист від вологи і продовжить термін експлуатації будинку.

Збірка зрубу на нагелі

Нагель з’єднує вінці зрубу

Абсолютна більшість фахівців радить встановлювати максимально легку дах на будинку з бруса. Згідно з інструкцією, такий дах дозволить знизити навантаження на фундамент палі будови, який просто не призначений для великих навантажень. До речі, саме з цієї причини будинку з бруса роблять тільки одно- або двоповерховими. Щоб дах своїм вагою не посилювала ситуацію, більшість інженерів рекомендують перетворити простарнство під дахом в мансарду. Так і навантаження на фундамент – мінімальна, і будинок виглядає ефектно і функціонально. Крім того, вартість такого інженерного рішення трохи нижче, ніж будівництво повноцінного другого поверху.

Щоб створити кроквяну систему використовуйте бруси з прямокутним перетином невеликого діаметру. Це дозволить знизити вагу конструкції, а отриманий каркас зможе витримати значні вертикальні навантаження.

Легкі даху: технологія виробництва

висновок

У нашому каталозі проектів будинків і бань ви можете знайти відповідний проект будинку.

Вивчивши відео-ролик, розміщений до даного матеріалу, ви зможете наочно познайомитися з процесом і дізнатися безліч цінних і корисних подробиць. Спираючись на грамотні поради професіоналів, навіть початківець будівельник зможе самостійно і без особливих зусиль побудувати зруб з профільованого бруса. Для цього всього лише потрібен хороший проект, зроблений досвідченим інженером, якісно і професійно. Тоді процес реалізації проекту зведеться до акуратною і точною стикуванні всіх деталей так, ніби мова йде просто про великий конструкторі.

Дивіться також:

Схожі новини

Залишити коментар