Зруб з оциліндрованих колод або будинок з бруса що краще?

Порівнюємо оциліндрованої колоди і брус

Головна »Будинки з бруса» Порівнюємо оциліндрованої колоди і брус

Порівнюємо оциліндрованої колоди і брус

Ваш вибір остаточний і безповоротний – будете будувати дерев’яний будинок. Але ж для його зведення можна використовувати різні матеріали: оциліндрованої колоди (ОЦБ), цілісний, профільований і навіть клеєний брус і т.п. пиломатеріали. Як визначитися з тим, що краще – зруб або будинок з бруса? Природно, кожен вирішує це питання виходячи з власних уподобань. Ми ж постараємося максимально об’єктивно порівняти не тільки самі ці матеріали, але і технології, які використовуються при будівництві будинків.

Непростий вибір між брусом і оциліндрованої колоди

Якщо порівнювати звичайний брус і колода, то вийде, що технологія їх виробництва практично нічим не відрізняється. Переваги і недоліки будинків, побудованих з них, практично одні і ті ж. Різниця лише полягає в кутових з’єднаннях: в «зрубах» з ОЦБ їх влаштовують за допомогою спеціальних надрізів на масиві деревини чашок. При роботі з цільним брусом, враховуючи геометрію матеріалу, з’єднання в кутах влаштовано простіше. І оциліндрованої колоди, і звичайний брус найчастіше продають природної вологості, з розрахунком, що будинок з часом висохне, дасть усадку. Ось тільки зміна вологості в чашках ОЦБ може привести до утворення істотних щілин, законопатити які буде вельми проблематично. Ще одна тонкість криється в геометрії колоди. Справа в тому, що при розрахунку товщини доведеться орієнтуватися не на діаметр ОЦБ, а на товщину міжвінцевого стику, який істотно менше діаметра. А це додаткові витрати на утеплення, яких можна уникнути, хіба що тільки при експлуатації «зрубу» в теплу пору року.

В цілому ж, при виборі того чи іншого рішення важливо визначитися:

  • чи потрібен нам будинок, схожий на класичний зруб – так чи важлива естетика? Споруда з ОЦБ красива, зате з бруса більш практична;
  • планується сезонне або постійне проживання;
  • як швидко ми хочемо побудувати дерев’яний будинок;
  • оцінити бюджет, виділений на будівництво

Клеєний і профільований брус проти оциліндрованих колод

А ось якщо ви вибираєте між профільованим брусом і оциліндрованої колоди, то тут єдиним гідністю останнього може виступати, хіба що, оригінальний зовнішній вигляд і порівняти низька вартість. За всіма іншими показниками профільований, а тим більше клеєний, брус перевершує ОЦБ. Якщо ми маємо справу з висушеним будматеріалом, то не буде потрібно чекати усадки: відзначити новосілля можна вже через кілька місяців після початку зведення будинку з профільованого бруса.

Що краще для будівництва будинку – брус або оциліндрованої колоди?

Будь-яка споруда починається з фундаменту, і лазня не виняток з правила. Стрічковий, плитний, стовпчастий – різновидів підстав багато. Але як підібрати варіант, який є оптимальним? Те саме рішення, що дозволяє заощадити на пристрої фундаменту без шкоди для його якості? Відповіді на ці питання шукайте в нашому огляді.

Чи збираєтеся на природу – не забудьте прихопити з собою мангал! Немає оного в наявності? Звичайно, можна збігати в магазин і купити, але чому б не зробити своїми руками такий же, якщо не краще, металевий мангал? Роботи займуть максимум пару годин. Ми спробуємо детально пояснити процес виготовлення цього нехитрого пристосування.

Мета – побудувати дерев’яний будинок. Але варіантів будматеріалів з деревини досить багато. Як вибрати оптимальний? Ми порівняли звичайний і клеєний брус по ряду характеристик. Ви зможете оцінити переваги і недоліки кожного з рішень і зробити висновок про доцільність їх застосування. Не буває поганих і хороших будматеріалів – всюди важливий контекст!

Я так вважаю природність і натуральність повинні бути в міру. Я розумію, що оциліндрованої колоди це природне, а що природно, те не бридко, але вибачте, а як меблі підбирати? А як ту ж картину повісити на стіну? Мені здається, що будинки з колоди грубуваті й інтер’єр вкрай складно оформити по своєму смаку. І стіни монолітні і в той же час дерево, а значить натуральність. І ще про міцність тут не сказали якось упустили той момент, що клеєний брус міцніше цільної деревини.

У мене така думка: будинки з бруса це круто, але! Будинки з бруса це дорого. І враховуйте той факт, що по-справжньому професіонали в цій справі жили на нашій землі кілька століть назад, а сучасні технології цей процес спотворили і чимало. Так що більш адекватний варіант це все-таки клеєний брус. Будинок екологічний, міцний, теплий.

Ми теж з бруса побудували будинок. Цим чоловік займався, сам матеріали вибирав, довго визначався з фірмою і конкретним проектом. Я рада, що у нас з клеєного бруса будинок. За ціною ми значно заощадили (якщо зі зрубом порівняти), та й зовні зруб вельми спірною красою володіє))) Мені здається, що наш будиночок набагато акуратніше, більш сучасною. У будинку дуже тепло, навіть на подив! Я взагалі мерзлячка, але всю зиму проходила в легкому халаті, нижче 20 градусів температура і не опускалася, а прогрівається будинок в два поверхи за 2-3 години, не більше. У нас ще й вікна великі: хотілося красивий вид на ліс)) але холод від них не йде, ми там навіть дитячий куточок організували ніяких протягів)

Перевага бруса не тільки в кутовому з’єднанні, але і в міцності зчеплення, завдяки особливому профілю, у Зодчого він називається австрійським, з яким стіни стають монолітними і не вимагають конопатки, що значно збільшує терміни будівництва. Також відсутність усадки у бруса дозволяє швидше будувати, ніж з колоди. Впослдствіі живність всяка в брусі не заводиться, оскільки обробку попередню проходить в спеціальних камерах конвективного типу до потрібної вологості.

Схожі новини

Залишити коментар