Зруб з бруса своїми руками інструкція з будівництва лазні своїми руками (фото і відео)

Як зробити зруб з бруса своїми руками

Як зробити зруб з бруса своїми руками

Брус є універсальним і екологічно чистим будівельний матеріалом, який, до того ж, простий у використанні і доступний. В результаті цих якостей брус часто використовують при будівництві будинків.

Технологія будівництва будинків досить проста, що не вимагає великих витрат часу. Далі ми поетапно розглянемо, як виконується збірка зрубу з бруса своїми руками.

Екологічний будинок, побудованим з бруса

Загальні відомості

Брус виготовляю шляхом обрізки стовбура дерева з чотирьох сторін. У підсумку виходить цілісний рівний будівельний матеріал, що володіє прямокутною формою. Так як товщина бруса однакова по всій довжині, з нього зручно зводити стіни.

Брус перерізом 50 * 150 мм

На сьогоднішній день існує декілька видів бруса:

Порада!
Найнижча ціна на сирої брус, проте, після зведення стін з цього матеріалу доведеться близько року чекати усадку каркаса, перш ніж зводити дах.

На окрему увагу заслуговує профільований брус, який має пази з двох або з одного боку. Завдяки цьому бруси легко стикуються між собою і при цьому не утворюються тріщини.

Клеєний брус виконаний з безлічі дощок, які попередньо обробляють і склеюють між собою. Перевагою цього матеріалу є те, що він не всихає і не розтріскується, на відміну від звичайного бруса.

Для розрахунку кількість бруса при будівництві скористайтеся калькулятором:

проектування

Як і будь-яке інше будівництво, зведення зрубу починається зі створення проекту будинків і котеджів з бруса. Це дозволить створити саме такий будинок, про який ви мрієте. Крім того, проектування дозволить підібрати необхідні матеріали і розрахувати їх кількість.

На цьому етапі необхідно продумати все, навіть найдрібніші нюанси майбутнього будівництва:

  • Де ви будете купувати матеріал, і де він буде складуватися;
  • Які комунікації вже присутні на ділянці, а які необхідно провести;
  • Прорахувати витрати;
  • Отримати дозвіл на будівництво.

Зверніть увагу!
При розрахунку розмірів будови, необхідно враховувати перетин бруса.
Стандартні параметри цього матеріалу складають від 100х100 мм до 200х200 мм.
Найбільш поширеним є брус перерізом 150х150 мм.

Після виконання цієї роботи можна приступати до будівництва.

Будівництво

Фундамент є основою будь-якого дома.От його якості залежить довговічність вашого будинку. Не дивлячись на те, що зведення фундаменту є однією з найбільш трудомістких робіт при будівництві зрубу, її цілком реально виконати самостійно.

Фундамент для будинку з бруса

В першу чергу слід визначити, якого типу буде фундамент вашого зрубу.

Вибір фундаменту залежить від геологічних і ландшафтних умов на ділянці. Як правило, на будівництво фундаменту йде 30 відсотків бюджету всієї будівництва. Сам процес є дуже трудомістким, тому вимагає терпіння і старанності.

Порада!
Спростити і прискорити зведення фундаменту можна за допомогою гвинтових паль.
Як правило, їх монтаж виконується за один день.

Монтаж вінця і статі

Будівництво зрубу починається з виконання нижньої обв’язки, так званого вінця, який викладається на оброблений гідроізоляцією і рівний фундамент. Перший вінець після укладання треба обробити антисептиком, так як ця частина будівлі найбільше схильна до розвитку деревних вад.

Зверніть увагу!
Для зведення зовнішніх стін зазвичай використовують брус перерізом 150х150 мм, а внутрішні перегородки і статеві балки перекриття роблять з бруса перерізом 100х50 мм.

Потім встановлюються лаги підлоги, найкраще їх укладати на ребро. На лаги монтується чорнову підлогу, який необхідно з двох сторін покрити теплоізоляцією.

Для чорнової підлоги підійду дошки перетином 25х150 мм. Завершується робота вистилання остаточного статі, наприклад, з шпунтової дошки 36 або 28 мм.

зведення стін

Будівництво стін зрубу зводиться до почергової укладанні рядів з бруса, тому, головне розібратися – як зібрати перший ряд. Кожен вінець або ряд між собою скріплюється за допомогою Нагель – спеціального штиря для вертикального з’єднання.

Нагелі запобігають зміщення і скручування бруса. Такі штирі можуть бути металевими або дерев’яними.

На фото – зведення стін з бруса

Якщо використовуються дерев’яні нагелі для бруса. то їх роблять з тієї ж породи, що і будинок. Більш надійно стягують брус металеві нагелі, однак, коштують вони дорожче дерев’яних.

Монтаж нагелів виконується за принципом цегляної кладки, тобто крізь кілька рядів через один. Для штирів необхідно просвердлити отвори діаметром в декілька сантиметрів, щоб вони вставлялися без зусиль. Нагелі встановлюються на відстані півтора метрів один від одного.

Порада!
Між рядами бруса слід прокладати ущільнювач.
Для цих цілей можна використовувати клоччя або льноджутовая полотно.

У місцях стику зовнішніх стін бажано використовувати замок типу «теплий кут». Суть цього методу полягає в наступному: в одному брусі робиться шип, а в іншому вирубується відповідного розміру паз.

Шари бруса необхідно чергувати шипами і пазами. Завдяки такому способу з’єднання виходить максимально жорстка конструкція і кути при цьому не продуваються.

Перегородки будинку врізаються в капітальні стіни. Їх монтаж виконується тільки після споруда каркаса зрубу. Якщо розміри будова перевищують 6х6м і є другий поверх, то необхідна наявність, як мінімум, однієї перегородки на першому поверсі, яка буде додатковою опорою другого поверху.

Порада!
Щоб скоротити бюджет будівництва, внутрішні стіни можна зробити каркасними.
В такому випадку каркас виконується з брусків перетином 40х40 або 50х50 мм.
Потім його обшивають будь-яким матеріалом, наприклад вагонкою.

У місцях, де повинні розташовуватися вікна, необхідно випиляти технологічні отвори. Після остаточної усадки каркаса, монтуються самі вікна і двері.

зведення даху

Стельові балки, лати і крокви монтуються відповідно до проекту майбутньої даху. Після завершення будівництва стін укладаються лаги, які на 50 см виступають за основу стіни.

Зведення кроквяної системи

Для лаг підійде брус перерізом 150х100 мм. Вони встановлюються на ребро з кроком 90 см.Затем збирається кроквяна система, для цього можна використовувати дошки перетином 50х150 мм.

Ця конструкція буде скелетом даху, тому її необхідно зміцнити за допомогою ригелів, стійок і розкосів. Крокви необхідно монтувати з кроком не перевищує 1м.

Ескіз кроквяної системи

Після монтажу каркасу необхідно викласти фронти. Їх можна виготовити з бруса перерізом 150х150 мм, сайдингу або просто забити дошкою 25х150 мм. Останній етап полягає в пріколачіваніі обрешітки перетином 25х150 мм. Крок обрешітки має становити не більше 400 мм.

Для покриття даху можна використовувати різні матеріали:

Як правило, при будівництві будинку відразу зводять і баню. Тому далі ми розглянули, як зробити зруби бань з бруса своїми руками.

Будівництво лазні зі зрубу

Технологія будівництва лазні мало чим відрізняється від зведення будинку, однак є деякі особливості.

Інструкція виконання робіт вигляди наступним чином:

  1. В першу чергу робиться фундамент. Залежно від умов грунту найкраще використовувати стрічковий або пальовий його тип.
  2. Вибирається матеріал. Найкраще використовувати профільований або клеєний вус хвойних порід розміром 150х150 і 50х180 мм.
  3. Зводиться цегляний або бетонний цоколь, який необхідно покрити шаром гідроізоляції.
  4. Потім укладається перший вінець, лаги для підлоги та брус внутрішніх перегородок.Пол повинен бути з ухилом до водяного стоку, обладнаному водяним замком або каналізацією, щоб не надходив холодне повітря з вулиці.
  5. Далі укладаються стінові бруси в «лапу» або «торцевої шпунт». Також можна використовувати штирі, як і при будівництві.
  6. Піч-кам’янка, яка є важливою частиною лазні, повинна встановлюватися таким чином: топка встановлюється в парній, а бак з водою – в мийної.

Схема торцевих з’єднань бруса

Ось ми і розглянули, як зрубати лазню з бруса своїми руками. Маючи досвід спорудження будинку, робота над лазнею взагалі не викличе ніяких складнощів.

Як ви бачите, створити зруби з бруса своїми руками досить просто. Звичайно, необхідно мати хоча б незначний досвід будівництва, але в цілому це під силу навіть новачкові. Кінцевим результатом стане надійний будинок, побудований в саме лагідне час.

Пропонуємо переглянути відео в цій статті, в якому розглядаються найскладніші моменти, з якими може зіткнутися забудовник-аматор.

Схожі новини

Залишити коментар