Зруб з бруса своїми руками

Зруб з бруса своїми руками

Зруб з бруса своїми руками

Зрубами прийнято називати різного роду дерев’яні споруди, стіни яких зводяться із застосуванням спеціальним чином підготовлених матеріалів і відповідних методів з’єднання елементів конструкції.

Зруб з бруса своїми руками

Зазвичай для облаштування зрубу застосовуються попередньо оброблені колоди, але також для такої роботи добре підходить дерев’яний брус. Це економічно вигідний, екологічно чистий, гранично простий у використанні і обробці матеріал.

Будинок з профільованого бруса

Порядок облаштування зрубу з бруса досить простий. Будинки, лазні, гаражі та інші будівлі зводяться за однією технологією. Ознайомтеся з основними особливостями роботи, виконайте послідовно всі заплановані заходи, і ви отримаєте надійний, якісний і довговічний зруб з бруса.

Будівництво будинку з бруса

Облаштування зрубу з бруса буде розглянуто на прикладі зведення звичайного будинку. Будуть приведені рекомендації не тільки по безпосередньому пристрою стін, але і по підготовці і монтажу інших конструктивних елементів.

Самостійне виконання роботи дозволить вам отримати безцінний досвід і суттєво заощадити на проведенні всіх заходів, виключивши необхідність залучення фахівців.

Будівництво будинку з бруса

Зміст покрокової інструкції:

Матеріал для облаштування зрубу

Почніть з вибору підходящого матеріалу. Від якості використовуваного бруса безпосередньо залежать найважливіші характеристики готового зрубу.

Для виконання цього завдання заходів найкраще використовувати профільований клеєний або ж просушений дерев’яний брус. На облаштування зрубу з такого бруса не піде багато часу і грошей. Склеювання бруса виконується із застосуванням спеціального водостійкого клею. Він не заважає деревині «дихати» і зберігає показники її екологічності на найвищому рівні.

Бюджетним варіантом є облаштування зрубу з сирого бруса, але стіни з такого матеріалу зажадають приблизно 1 року на усадку. Лише після повної усадки деревини можна буде переходити до облаштування дахової конструкції, установці склопакетів і виконання інших супутніх заходів.

підготовка проекту

Складіть (замовте, знайдіть у відкритому доступі) проект майбутньої будови.

Проект будинку з бруса

В першу чергу визначте оптимальні розміри будинку, його площа, особливості організації внутрішніх приміщень.

Проект дозволить вам розрахувати необхідну кількість будівельного матеріалу. Обов’язково враховуйте товщину дерев’яного бруса. Найоптимальніший і зручний у використанні варіант – брус перерізом 15х15 см.

Проект будинку з бруса

Відобразіть в проекті місця установки дверей і склопакетів, порядок облаштування різного роду комунікацій та інші важливі моменти.

облаштування фундаменту

Зруб з бруса матиме порівняно невелику вагу. Оптимальним варіантом фундаменту для такого роду конструкцій є стрічкове бетонну основу.

Перший крок

Траншея під фундамент

Вирийте траншею по периметру майбутнього підстави. Глибина траншеї – 80-100 см. Конкретне значення підбирайте відповідно до показника глибини промерзання грунту для вашого регіону. Встановіть опалубку.

другий крок

Покладіть на дно траншеї шар піщано-гравійної суміші. Ретельно утрамбуйте подушку.

Засипка піщаної подушки

Установка опалубки фундаменту

Етапи монтажу опалубки

третій крок

Поверх подушки укладіть армуючої сітки з прутків діаметром 10-12 мм. Для зв’язки стрижнів використовуйте сталевий дріт.

Армування і подушка з щебеню

Армування стрічкового фундаменту

четвертий крок

Залийте бетон. Лейте рівномірним горизонтальним шаром. Залитий бетон ущільните за допомогою спеціального вібруючого інструменту. Також подібна обробка усуне з бетону зайве повітря. При відсутності спеціального інструменту проткніть заливку арматурним стержнем в декількох місцях. Надалі порожнечі необхідно буде заповнити розчином.

Заливка опалубки фундаменту

Фундамент буде набирати міцність 3-5 тижнів. Опалубку рекомендується демонтувати тільки після повного затвердіння фундаменту.

Нижня обв’язка і підлогу

Установка нижньої обв’язки

Установка нижньої обв’язки

При зведенні зрубу з бруса дотримуйтесь рекомендацій, актуальним для облаштування традиційних брусових будівель.

Перший крок

Покладіть брус нижньої обв’язки. Попередньо покрийте фундамент гідроізоляційним матеріалом (руберойдом).

Зовнішні стіни викладайте з бруса 15х15 см, а внутрішні перегородки і балки статі з матеріалу перетином 10х5 см.

Монтаж нижньої обв’язки будинку

Кріплення бруса до фундаменту

другий крок

Обробіть покладений нижній вінець антисептичним засобом.

третій крок

Змонтуйте лаги підлоги. Брус рекомендується укладати на ребро.

Змонтуйте лаги підлоги

Чорнову підлогу на лагах

четвертий крок

Закріпіть поверх покладених лаг дошки чорнової підлоги. Важливо, щоб з обох сторін вони були покриті теплоізоляційним матеріалом. Для утеплення можете використовувати засипні матеріали або мінеральну вату.

Чорнову підлогу укладайте з дощок 2,5х15 см.

Покладіть дошки чистового статі. Для цього добре підійде шпунтована дошка.

Пол в будинку з бруса

Будівництво стін

Для скріплення рядів використовуйте нагелі – це вертикальні дерев’яні штирі, які забезпечують надійне скріплення бруса, перешкоджають його зміщення і розбовтування рядів.

За допомогою одного нагеля зазвичай виконується з’єднання 2-3 вінців. Для виконання такого скріплення потрібно попередньо зробити в брусі отвори діаметром близько 30-40 мм. Рекомендований крок між нагелями – 150 см.

Принципи організації кутів будинку з бруса з залишком

Зведення перегородок з бруса в будинку

Між вінцями укладайте ущільнювачий, наприклад, клоччя або джут.

Конопатка зрубу в розтяжку

Зовнішні стіни найкраще поєднувати з застосуванням замку, відомого як «теплий кут». Технологія такого з’єднання полягає в наступному: ви створюєте в одному з елементів, що з’єднуються шип, а в другому брусі робите паз аналогічного розміру.

Теплий замок в брусі

Різні верстви дерев’яного бруса чергуйте шипами і пазами. Подібне з’єднання забезпечує найбільш високу жорсткість конструкції, а облаштовуємо кути виходять продуваються.

Внутрішні перегородки необхідно урізати в несучі стіни. Облаштуванням перегородок займайтеся виключно після повного завершення будівництва зрубу.

Будівництво будинків з клеєного бруса

У разі якщо ви зводите двоповерховий будинок габаритами більше ніж 6х6 м, на нижньому поверсі потрібно обов’язково зробити хоча б одну внутрішню перегородку. Вона буде виконувати функцію додаткової опори для підлоги верхнього поверху.

Якщо вам потрібно заощадити на виконанні будівельних заходів, можете зробити внутрішні перегородки за каркасною технологією. Для цього зберіть каркас з бруса 4х4 або 5х5 см, а потім просто обшийте його дерев’яною вагонкою або іншим відповідним матеріалом.

Всі дерев’яні елементи конструкції обов’язково обробляються антисептиком і антипіреном.

Облаштування покрівельної конструкції

Облаштування покрівельної конструкції

На цьому етапі вам належить встановити балки, кроквяні елементи і обрешітку відповідно до особливостей обраної покрівельної конструкції.

Збудуйте стіни горищного приміщення і укладіть стельові лаги. Розміщуйте ці елементи таким чином, щоб вони приблизно на півметра виступали за основу зовнішніх стін.

Лаги робіть з бруса 15х10 см. Укладайте їх на ребро з кроком 900 мм.

Для облаштування кроквяної системи використовуйте дошки 15х5 см. Ця конструкція є каркасом даху, тому постарайтеся зробити її максимально жорсткою і міцною. Для додаткового зміцнення конструкції використовуйте стійки, ригелі, а також розкоси.

Покрівля своїми руками

Кроквяні ноги фіксуйте з кроком до 1 м. Після того як каркас буде повністю готовий, приступайте до викладення фронтів. Для їх виготовлення використовуйте брус 15х15 см. Також фронти можна зробити з сайдингу, або ж закляття їх дошкою 2,5х15 см.

На завершення прибийте на крокви обрешітку з дощок 2,5х15 см з кроком до 40 см.

Зафіксуйте шари волого-, тепло -і пароізоляційного матеріалу, а потім виконайте монтаж віддається перевага фінішного покрівельного матеріалу.

Як правильно утеплювати стелю

Як правильно утеплювати стіни

Монтаж дверей і склопакетів

Монтаж дерев’яних вікон

У місцях установки дверей і вікон випиляйте отвір відповідних розмірів. Самі ж двері і склопакети можна монтувати тільки після повної усадки деревини.

До речі, про ремонт склопакетів своїми руками Ви також можете дізнатися на нашому сайті.

Монтаж обсад (окосячкі) схема

Установка дверей в дерев’яному будинку

На завершення вам залишиться лише виконати фінішні оздоблювальні роботи на свій розсуд, підключити необхідні комунікації, розставити меблі, техніку і предмети інтер’єру.

Оздоблення дерев’яного будинку

Відео – Зруб з бруса своїми руками

Спорудження сходів в будинку – процес непростий, але здійсненний. Основна складність полягає в розрахунках кута нахилу і параметрів прольоту, адже від цього залежить не тільки зручність експлуатації, але і довговічність конструкції. Міцна і красива лест

 • На сьогоднішній день людина, яка вирішила самостійно будувати будинок, повинен бути готовий до значних витрат. Найбільше грошей найчастіше витрачається на фундамент і ятати стін, проте в більшості випадків доводиться відчутно витратитися і на

 • Гараж це багатофункціональне приміщення. У ньому можна ставити і ремонтувати авто, конструювати і виготовляти своїми руками різні речі і механізми.

  Що таке верстак
  Якщо людина любить проводити час в гаражі, займаючись ремонтними

 • Виростити троянди на ділянці можна кількома і способами, і одним з них є укорінення живців з букета. Якими б прекрасними не були подаровані квіти, у вазі вони все одно незабаром зів’януть, так чому б не відтворити цю красу в своєму саду?

 • Практично кожен господар власного будинку облаштовує в своїх оселях льох місце, де можна зберігати консервацію, продукти з городу, сезонні речі. В правильно облаштованому погребі за рахунок близькості до землі завжди зберігається низька температура

 • За часів, коли стаціонарна твердопаливна піч була єдиним з доступних засобів опалення будинку, професія пічника користувалася великою популярністю і повагою. На сьогоднішній день для облаштування індивідуального обігріву можна использ

 • Схожі новини

  Залишити коментар