Зруб своїми руками переваги технологія побудови корисні поради та відеоуроки

Зруб своїми руками: технологія по створенню відео уроки по перев’язці зрубу «в чашу» і «в лапу»

Зруб своїми руками: технологія по створенню + відео уроки по перев’язці зрубу «в чашу» і «в лапу»

Зруб є традиційною конструкцією для дачних будівель нашого регіону. Його теплоємність властивості, міцність і декоративний вигляд привертають дачників на створення різних садових будівель саме з колоди для зрубу. Але не все так просто, що б насолоджуватися лазнею під зруб або іншим спорудою, необхідно знати технологію збирання зрубу, а так само нюанси по догляду за ним. Зараз ми постараємося розібрати найбільш важливі моменти в створенні конструкції з колоди під сгрн

Споруди зі зрубу: переваги і недоліки

Зведення будівель зі зрубу дуже популярна не тільки зараз, але і на протязі багатьох століть, коли ще не було цегли, шлакоблоку, а тим більше піноблоку. Будь-яка споруда зі зрубу додасть садовому декору давньоруський сільський стиль, який обов’язково приверне увагу не тільки відвідувачів дачі, а й повз проходять людей.

Зруб своїми руками

Відразу слід зазначити, що зруб можна споруджувати далеко не з будь-якого сорту дерева. Для того, що б споруда зі зрубу простояла не один десяток років, необхідно вибирати особливо міцні породи дерева, які так само будуть відносно недорогими в ціні. Даним критерієм підходять хвойні сорти дерев: модрина і сосна, а так само дуб, верба, липа, береза ​​і осика.

Так само важливий фактор – розмір колод під сгрн Тут слід враховувати той факт, що для спорудження зрубу підійдуть колоди, діаметром не менше 20 см, але і не перевищують позначку в 26 см. Обов’язково слід вибирати колоди, товщина яких однакова по всій довжині, а саме колода не згинається і не має тріщин.

Переваг у зрубу дуже багато, найбільш вагомими вважаються:

 • Деревина екологічно чистий матеріал
 • Колоди мають високу теплоємність
 • Естетична привабливість зрубу
 • Висока міцність конструкції

Серед недоліків зрубу виділяють:

 • Висока ціна матеріалу
 • Відносно невелика довговічність (рятує тільки обробка антисептичними засобами і ретельна гідроізоляція)
 • складність монтажу

Як ви бачите, переваги і недоліки зрубу вагомі і тут все залежить тільки від ваших бажань і переваг. Слід зазначити, що зібрати зруб цілком реально своїми руками, необхідно тільки знати технологію і обзавестися потрібними матеріалами.

Від чого залежить варіант збірки зрубу?

Зібрати зруб своїми руками цілком реально, але складно, тому що дана робота вимагає деяких навичок роботи по дереву.

Для того, що б здійснити збірку зрубу необхідно заздалегідь накреслити проект споруди, в залежності від якого буде вибиратися варіант кріплення зрубу між собою.

Існує кілька класифікацій збірки бруса, а саме:

 • Залежно від планування
 • За способом кріплення колод між собою
 • Залежно від обробки колод

Що стосується планування, то тут слід зазначити, що будівля може бути як чотиристінну (квадратна або прямокутна), так і фігурна (шестикутна, напівкругла і т.д.). Так само існує варіант пятістенний збірки – коли в плануванні присутній проміжна стіна (простінок), що виготовляється теж зі зрубу.

За способом кріплення колод для зрубу, виділяють 2 найбільш популярних варіанти: кріплення «в чашу» і кріплення «в лапу», про них ми поговоримо трохи пізніше.

Залежно від обробки колод, конструкція може збиратися як з оциліндрованих колод, так і з профільованих бруса. Існує так само варіант зведення зрубу зі звичайного колоди і з клеєного бруса, але їх рідко використовують в строітельском справі.

Зараз ми більш детально розглянемо всі ці варіанти, що впливають на складання зрубу.

Матеріал для складання зрубу своїми руками

Як вже говорилося раніше, зруб прийнято робити з 2 основних матеріалів: оциліндрованих колод і профільованого бруса. У обох матеріалів є свої переваги і недоліки і зараз ми їх вам надамо.

Оциліндрована колода створюється шляхом обробки звичайного колоди до ідеальної циліндричної форми. Для цього використовують спеціальний верстат, який знімає верхній шар колоди, який є найменш міцним. В результаті обробки виходить оциліндрованої колоди, що має такі переваги:

 1. Ідеальні геометричні форми надають споруді більш вишуканий, досконалий вид, в результаті чого відпадає потреба в додатковому прикрасу споруди.
 2. В результаті обробки, оциліндрованої колоди має практично один і той же діаметр по всій довжині бруса, максимальна різниця може становити до 4 мм.
 3. Оскільки колоду однакове по всій довжині, конструкція буде зводитися строго за рівнем, перекосів не буде, стики так само будуть сідати чітко і без зазорів.
 4. Всі знають, що споруда зі зрубу буде «сідати» на протязі декількох років. Так от якщо застосовувати оциліндрованої колоди, частка усадки буде найменша (до 5% від загальної висоти).
 5. Оциліндрована колода є ядром стовбура, який власне і обробляли. Це ядро ​​має найвищу міцність, а значить, споруда буде більш стійкою і довговічною.
 6. Оциліндрована колода обробляється під час виготовлення, тому відсутні потреба в самостійній обробці.
 7. Тепловтрати оціліндрвоанного колоди на порядок менше ніж у звичайного колоди.

Як ви бачите, оциліндрованої колоди зарекомендувало себе як гідний конкурент серед матеріалів для створення зрубу, тепер поговоримо про профільованого бруса.

профільований брус. на відміну від оциліндрованих колод має прямокутне або квадратне розтин і так само обробляється на спеціальному верстаті. В результаті обробки бічні сторони бруса мають пласку поверхню, а верх і низ – рельєфну, у вигляді пазів. Завдяки цьому профільований брус має такі переваги:

 1. Ціна профільованого бруса менше, ніж оциліндрованих колод.
 2. Пази дозволяють зробити конструкцію більш стійкою, а процес побудови більш швидкий (до 2 х тижнів).
 3. Так як бічні поверхні плоскі, дощова вода не потраплятиме в горизонтальні стики, а значить, і не буде застоюватися в них, завдяки цьому деревина менше піддається гниттю.
 4. Під час обробки бруса створюються спеціальні пропили, які запобігають «ведення» бруса з часом.
 5. Усадка профільованого бруса так само мінімальна
 6. Профільований брус не вимагає додаткової декоративної обробки
 7. Профільований брус має невелику вагу, через це він не вибагливий до варіанту фундаменту і виду грунту.

Спосіб перев’язки колод зрубу

Існує два найбільш популярних способу перев’язки матеріалу зрубу (толи колод, толі бруса) на кутах: «в лапу» і «в чашу». Обидва варіанти однакові по відношенню до стійкості конструкції, різниця тільки в створенні спеціальних пазів.

Перевага перев’язки колод «в чашу» полягає в тому, що кути конструкції зі зрубу практично не піддаються дії поривів вітру. Але недоліком даного виду перев’язки є те факт, що значно збільшується витрата деревини (перевитрата близько 4 метрів на один вінець).

Відео урок перев’язка зрубу в чашу:

Створення паза для врубки в чашу

Перев’язка колод в чашу

Що стосується перев’язки колод «в лапу», то тут слід сказати навпаки: витрата деревини зменшитися, але споруда буде більш схильна до впливу вітрів, тим більше що створення пазів для перев’язки «в лапу» є процесом більш трудомістким.

Відео урок перев’язка зрубу в лапу:

Паз для врубки в лапу

Перев’язка колод в лапу

Сама технологія створення перев’язок трохи складна, тому краще наочно її надати за допомогою креслень-схем і відео-уроків.

Зруб своїми руками – будуємо швидко і якісно

Будуємо зруб своїми руками

Побудова зрубу своїми руками являє досить трудомісткий процес і вимагає роботи фахівця. Але якщо ж ви все-таки вирішили побудувати зруб своїми руками, ніхто вас тримати не буде, це виключно ваш вибір. Для того що б правильно звести конструкцію зрубу, необхідно виконати наступну роботу:

 1. Готуємо місцевість і заливаємо фундамент. Тут все як завжди, на даному етапі зупинятися не варто. Слід лише звернути увагу на те, що різний матеріал для зрубу вимагає індивідуальний фундамент, тому перед побудовою детально проконсультуйтеся з цього приводу. Рекомендується використовувати стрічковий фундамент – він досить міцний і не складно зводиться. Після того як фундамент залили, дайте йому відстоятися певний проміжок часу (максимум місяць), далі приступайте до наступного етапу.
 2. На фундамент укладаємо шар гідроізоляції (руберойд підійде). На руберойд встановлюється дошка, на яку ляже перший вінець зрубу. Товщина дошки повинна бути як мінімум 5 см, поверх неї обов’язково настилається шар клоччя (для того, що б забезпечити ще більшу теплоємність будівлі).
 3. На клоччя укладається перший вінець. Колоди повинні мати найбільший діаметр серед всіх наявних. Перед тим як укладати перший вінець, на колодах необхідно зробити Затеси шириною в 15 см по всій довжині. Це необхідно робити для того, що б зіткнення колоди з дошкою забезпечувало їх ретельне притулені одне до одного.
 4. Як тільки перший вінець буде покладений, приступаємо до зведення наступних вінців до самого верху. Між вінцями обов’язково укладаємо клоччя або джут. Крім перев’язки колод на кутах, необхідно створювати шипове з’єднання колод через кожен метр довжини матеріалу. Якщо не здійснювати додаткове кріплення конструкція буде не стійкою.
 5. Коли побудова будинку або лазні зі зрубу буде закінчено, залишаємо спорудження як мінімум на 1 рік, що б здійснилася усадка колод. Тут слід звернути увагу на те, що усадка призводить до того, що віконні прорізи і інші елементи конструкції можуть деформуватися, що б цього уникнути, заздалегідь створюйте технологічні зазори, які після усадки взагалі пропадуть або заб’ються за допомогою клоччя.
 6. У той час коли відбувається усадка можна зашивати підлоги і створювати крокви для кріплення даху, вони не деформуються.
 7. Після усадки споруди необхідно здійснити конопатние роботи, які представляють собою затрамбовку клоччя між вінцями і різним зазорами. Після цього конопатние роботи проводяться раз на рік.

На цьому побудова споруди зі зрубу вважається закінченим, для того, що б споруда прослужила вам, як можна довше, необхідно дотримуватися порад фахівців, про яких ми зараз і поговоримо!

Поради по догляду за будівництвом з зрубу своїми руками

Якісний зруб своїми руками

Багато ветеранів будівельної справи свідчать про те, що нинішня технологія зведення зрубу сильно відрізняється від тієї, що була в минулому столітті. На сьогоднішній день фірми, які надають послуги зі зведення зрубу, намагаються більше заощадити, в результаті чого багато споруд не можуть прослужити і десятка років (а раніше відмітка перевищувала півстоліття!) Найпростіше що ви може враховувати при побудові споруди зі зрубу це:

 1. Колоди для зрубу повинні бути заготовлені взимку. Зимова заготівля сприяє тому, що колода більш стійке до атмосферних опадів і менш схильне до гниття. Для того що б перевірити той факт, що ліс зимовий, досить просто капнути йод на поверхню деревини, якщо проявилося синювате пляма – ліс і в правду зимової заготовки.
 2. Обов’язково обробляйте всі дерев’яні елементи конструкції антисептичними засобами, вони продовжать термін служби споруди.
 3. Перед тим як споруджувати конструкцію зрубу, створіть всі вінці просто на земній поверхні, далі підпишіть кожне з колод і в тому ж порядку встановлюйте їх на фундамент.
 4. Якщо ви купуєте вже виготовлені колоди для зрубу, простежте за тим, що б вони була розмічені виробником.
 5. Обов’язково забивайте всі стики і зазори клоччям, вона підвищить теплоємність конструкції та додасть споруді більш декоративний зовнішній вигляд.
 6. Якщо ви здійснюєте зв’язку колод «в лапу», додатково захистіть кутові з’єднання, обшив їх дошками.
 7. Враховуйте той факт, що під час усадки будівлі, її висота зменшитися мінімум на 5% (може навіть до 10%).
 8. Рекомендується підв’язувати конструкцію крокв до 3-4 вінця зверху за допомогою дроту, що б підвищити стійкість покрівлі до сильних поривів вітру.
 9. Що б запобігти утворенню тріщин в колоді, здійсните пропив матеріалу до центру
 10. Існуючі тріщини в колодах необхідно законопатити клоччям
 11. Пакля не повинна виступати за межі колоди, інакше вона піддасться промокання, і тим самим сприятиме гниття колод.
 12. Конопатние роботи необхідно здійснювати в суху погоду, що б не намочити матеріал
 13. Що б підвищити стійкість конструкції і запобігти зсуву колод, їх необхідно зміцнювати нагелями, які встановлюються в отвори, створювані по центру колод.
 14. При створенні першого вінця, 2 протилежних колоди матимуть певний зазор між своєю нижньою межею і фундаментом. Цей зазор необхідно обов’язково закрити за допомогою половинчастих колод.

Сподіваємося, що дані поради вам допоможуть в побудові зрубу своїми руками! Бажаємо успіхів і рекомендуємо ознайомитися зі статтею: як зробити літню кухню своїми руками!

Відео урок перев’язка зрубу в чашу:

Створення паза для врубки в чашу

Відео урок перев’язка зрубу в лапу:

Паз для врубки в лапу

Схожі новини

Залишити коментар