Зруб проект і виготовлення зрубу дерев’яного будинку

Зруб: проект і виготовлення зрубу дерев’яного будинку своїми руками або фірмою

Зруб: проект і виготовлення зрубу дерев’яного будинку

 • Ще років 100 тому важко було знайти чоловіка, який би не знав технології будівництва дерев’яного будинку зі зрубу. Сьогодні ці знання не втрачені, але ними володіють лише фахівці. І все ж кожен чоловік у своєму житті замислювався про те, щоб звести собі і своїй родині дерев’яний будинок, щоб він був рубаний. Саме для них і написана дана стаття, в якій в подробицях описаний процес виготовлення зрубу дерев’яного будинку.

  Проект дерев’яного будинку
  За основу візьмемо одноповерхові дерев’яні будинки. Зокрема, це буде зруб майбутнього дерев’яного будинку, який має розміри 6х8 м.

  Зауважимо, що орієнтуючись на нижче викладену інформацію, можна втілити в життя будь-які плани, головне, правильно провести коригування згаданих значень, завдяки чому легко буде побудувати будинок з колоди проект 7х11.

 • У заздалегідь підготовлений план зрубу слід зазначити: житлову частину площею 6х6 м.кв. веранду – 6х2 м.кв. В результаті має вийти компактний, зі зручною внутрішнім плануванням дерев’яний будинок. Даний проект тим вигідний, що він ідеально підходить для невеликих земельних ділянок, наприклад, для тих же шести соток, які виділяються державою під житлове житлове будівництво.

  Будинок з колоди вартість має відносно невелику, що пов’язано з низькою ціною пиломатеріалів. Жителям Білорусі та Росії пощастило в цьому плані, тому що подібні сільські будинки в Польщі оцінюються дуже і дуже дорого, що не завжди багатьом по кишені.

 • Термінологія
  Щоб розуміти, про що нижче піде мова, слід добре засвоїти професійні терміни. Не важливо, який тип будови планується звести, дані пристосування знадобляться навіть тоді, коли зводяться дерев’яні будинки в скандинавському стилі. Власне, цими термінами повинен оперувати кожен поважаючий себе тесля, в тому числі і початківець.

  зруб – будова з колод. Він не має статі, даху і обрешітки. По суті, це каркас будинку. Його висота визначається кількістю вінців. Швидко побудувати будинок можна в тому випадку, якщо технологія виготовлення зрубу буде засвоєна майстром на «відмінно».

  вінець – це конструкція, яка має прямокутну форму. Являє собою колоди, які укладені перпендикулярно один одному, а їх кінці мають замкове з’єднання. Поділяють вінці на окладних (перші), підвіконні, основні, віконні, надвіконні, які замикають (перший надвіконної). Саме використання деревини дозволяє зводити «екохоум» дерев’яний будинок.

  Верхня обв’язка з колод служить для установки даху.

  «бовдур »- це кінець колоди, який з двох (паралельних) сторін стесали, отримавши« щоки »і залишивши«обзел »- опуклу частину колоди.

  Колоди з’єднують в замок – «лапу» або «ластівчин хвіст». Цей вид з’єднання досить надійний, щоб можна було звести триповерховий будинок або скандинавський дерев’яний будинок 138 м.кв. та інші будівлі.

 • Спосіб організації робочого місця
  Досвідчені фахівці виготовляють зруб частинами. Це стосується і тих випадків, коли зводиться дерев’яний будинок з гаражем. У професійному середовищі цей спосіб знають, як рубка з перекладанням. Принцип простий: по виготовленню частини зрубу (як правило, його висота відповідає зростанню людини), його розбирають на землі, а потім переносять готові елементи і укладають їх в зводиться сгрн
  Зручність у тому, що не потрібно наводити лісу, та й техніка безпеки робіт дотримується більшою мірою. Рубку з перекладанням рекомендують освоювати, в першу чергу, людям не досвідченим, молодим фахівцям. Подібним чином організовується будівництво будинків в скандинавському стилі. Важливо для кожного нового вінця встановлювати правильний рівень щодо землі. Фабрика будинків на виробництві використовує лісу і підйомні механізми

 • Інструменти для будівництва зрубу
  Інструмент для теслі – основа швидкої і якісної роботи, тому його вибирати слід розважливо, уважно. Найважливіший – сокиру. Він повинен бути обов’язково плотницким, відповідати за вагою, зручним у використанні. З його допомогою можна швидко виготовити зруб, використовуючи проекти одноповерхових дерев’яних будинків.

  Також знадобляться в ході робіт: стамеска, ножівка, схил, скоби, двуручная пила, рулетка, лопата (штикова), кутник, олівець, шнур (малорастягівающійся), шило, рівень (бажано водяний).

  З засобів механізації найкраще використовувати бензопилу. З її допомогою можна прискорити процес рубки вінців і зведення зрубу житлового будинку в цілому. Крім того, використання бензопили дозволить заощадити не тільки час, але і сили.

 • заготівля деревини
  Перш ніж приступати до роботи, слід заготовити деревину. В ідеалі це колоди сосни. Її волокна просочені смолою, тому колоди в зрубі не піддаватимуться гниття внаслідок вогкості. Крім того, хвоя корисна для здоров’я: кращі дерев’яні заміські будинки це будинки з сосни, адже там дихається легше, і респіраторних хвороб менше.
  Береза, та й в цілому листяні породи дерев не годяться для виготовлення зрубів.
  За заготівлі колод (рекомендується це робити в зимовий період, коли вологість деревини найменша) їх слід окоріть і просушити.

 • розмітка
  Правильно зроблена розмітка визначить якість рубки зрубу, тому дане питання можна назвати основним.
  Отже, розмітку проводять наступним чином. Визначають точку А – підстава кута будинку. Точка В має лежати в 8 метрах від точки А. Потім беремо шнур довжиною 16 метрів, на якому зав’язуємо вузлик, відмірявши 6 метрів. Кінці шнурка закріплюємо в точках А і В. Потім беремося за вузлик і розтягуючи до кінця шнур, що дозволить знайти точку С. Подібним чином знаходимо і точку D. По завершенні цієї операції рогу будинку помічаємо кілочками. Саме тут буде знаходитися зруб з колод. Для більшої переконливості, що все було зроблено правильно, беремо рулетку і перевіряємо відстань між кутами зрубу. В ідеалі діагональ повинна бути дотримана (допускаються відхилення + -3 см). Таким чином, отримуємо розмітку будинку з рівними кутами.

 • Особливості рубки зрубу
  Важливо розуміти, що в ході робіт з виготовлення зрубу доведеться мати справу не тільки з рівними, але і кривими колодами. Більш того, кожна колода характеризується таким параметром, як збіжність. Під ним розуміється зменшення колоди в діаметрі від комля до вершини. Таким чином, укладати колоди в зруб слід, чергуючи їх: Комлєв до вершин і навпаки.

 • Підкладки під зруб
  Якщо немає постійного фундаменту, то слід виготовити тимчасовий Для цього використовують підкладки під зруб: цурки (добре осикові – не гниють, якщо окоріть), довжиною 1 м і діаметром в 30 см. Їх укладають в місцях найбільшого навантаження: на кутах, під віконними вінцями .

 • виготовлення канта
  Кант доведеться виготовляти часто, тому слід знати, як це робити правильно. В першу чергу колоду торцюють. Потім вибирають, де саме пролягатиме кант. Там, де буде проходити кант, лінію планують за допомогою схилу. Після цього закріплюють на колоді шнур і переносять його проекцію на колоду. Процедуру повторюють, але з уже перевернутим колодою.
  За допомогою сокири (бажано бензопилою зробити надруби) вирубують кант.

 • Виготовлення зрубу дерев’яного будинку
  Беремо колоди (4 штуки) довжиною 8 метрів. Це буде окладних вінець. З одного боку колоди виготовляємо кант. Його ширина – 10 см.

  Обробляємо кінці колод (прогонів):
  -вирубаем «бовдур» (його ширина дорівнює 2 / діаметра колоди, а довжина – повного діаметру колоди);
  -на «йолопом» від обраної точки проводимо лінію замкового з’єднання ( «лапи») з розширенням всередину будівлі;
  -на «щоці» (зовнішньої) також наносимо лінію замкового з’єднання (діємо по вище описаному шаблоном);
  -вертикальні лінії проводимо на «щоках», що дозволить отримати ще дві точки, до яких робиться вертікальнообразний запив;
  -вирубаем замкове з’єднання ( «лапу»).

  Поперечні колоди укладаються на замкове з’єднання «бовдурами» і скріплюються скобами

  Нижня обв’язка
  також починається з виготовлення «бовдурів». Потім її укладають над окладним вінцем. Слід домагатися максимальної горизонтальної площини, яку перевіряють за допомогою рівня, а регулюють підкладками. Потім конструкція скріплюється скобами.

  Дану методику передбачають проекти зрубів будинків і котеджів з колоди.

  Щоб приступити до наступного етапу робіт, необхідно навчитися вибирати паз в колоді. Власне, в цьому немає нічого складного: по довжині майбутнього паза сокирою роблять насічки (як правило, хрестоподібні), а потім приступають до вибірці паза.
  Коли паз готовий, вирубують «лапи». Колоду укладають на місце. перевіряють прилягання. Потім його знімають і на нижню колоду вистилають утеплювач і укладають колоду назад.
  Решта три колоди нижньої обв’язки укладаються точно таким же чином.

  Нижні прогони повинні мати отвори під лаги, тому їх варто відзначити і вирізати. За нульову позначку беруть верх лаги. Це дозволить в майбутньому постелити рівну підлогу і швидко побудувати будинок.

 • Можливі помилки при виготовленні зрубу дерев’яного будинку
  В ході робіт у нових співробітників неминучі помилки, тому потрібно вміти їх і бачити, і усувати. Відзначимо основні недоліки та неточності, які характерні для початківців працівників, які реалізують проекти будинків з колоди на виробництві. Досвідчені майстри на виробництві контролюють і навчають новачків зводячи до мінімуму помилки стажистів

  «Гра» колоди виникає, коли є в замковому з’єднанні зазор або колоду має поганий контакт в пазу. Причиною цього може стати сучок або погано обраний паз, рішення очевидне: прибрати сучок або обробити паз. В останньому випадку непогано допомагає обстукування колоди «бабою» (поліном з ручками).
  Зазор в замковому з’єднанні з’являється, якщо паз був викреслений неточно. В такому випадку допомагає додаткова вибірка паза згідно ліній «лапи».

  Також колоду може не щільно прилягати через те, що воно висить на замковому з’єднанні. Вирішують проблему повторним проведення ліній «лапи» і подальшим її вирубкою.
  Зауважимо, що дерев’яному будівництві допускаються такі величини зазорів:
  -0,5 см – в замку;
  -1,5 см – в пазу.

 • Укладання першого підвіконного вінця
  Визначаємося, де в проекті будинку з колоди будуть дверні та віконні прорізи. Зауважимо, що вони повинні бути на 10 см вже, ніж планується.

  Шкантами кріплять розрізні колоди. разметив осьову лінію, вибирають лузу (використовують стамеску). Вона необхідна під шканти. У лузу шканти повинен входити з зусиллям.
  Підвіконний вінець в дверному отворі не ріже. На нього одягають ще 2 шканта. зауважимо, що під цокольний вінець (останній) мох не закладаються.

  Приступаємо до перекладки. Попередньо на кутах вінця відкладемо рівну відстань, взявши точкою відліку нульовий рівень. У тому числі це передбачають і проект зрубу. Потім знімаємо колоду. Застосовуємо водяний рівень. За карбах наводимо його в горизонтальне положення. Перевіряємо діагональ.

 • Викладення віконних вінців
  Наметове місця, де будуть віконні прорізи, укладають замикає вінець. Відзначимо, що висота вікон становить 115-125 см, а дверей – 185-195 см. Розрізні колоди також з’єднують шкантами. По кутах зрубу малюють лінію зверху вниз, що дозволить порівняти точність проведених робіт.
  Після маркування, колоди перекладають в сгрн Не забувають про утеплювач, Фабрика Будинків використовує джут. Щоб ці роботи проходили в більш комфортних умовах, рекомендується спорудити невеликі ліси.

 • Виготовлення верхньої частини зрубу
  Працюємо покроково. Надвіконної вінець маємо на землі. виконуємо обв’язку зверху, яка представлена ​​двома прогонами (теж верхніми) і подстропілінамі. По кінцях колод вирубувати «бовдури». В середині колод виготовляємо «щоки» (внутрішні). Щоб скорегувати роботу, необхідно верхні колоди покласти на поперечні (без верхнього замкового з’єднання. Добиваємося ідеальної горизонтальної лінії.

  Потім лінії «щік» прогонів перемальовували на колоди, що лежать поперек. відкатуємо прогін в сторону, вирубувати на поперечно лежить колоді замкові з’єднання ( «лапу»). У верхніх прогонах вирубувати «щоки» (згідно «ластівчин хвіст». Знизу прогонів рубаємо лузи (глибина 4 см). Вони необхідні, щоб встановити верандние стовпи.

  Беремося за виготовлення подстропілін. Використовуємо колоди по 7 метрів. Три колоди стісуються під два канта, які розташовуються паралельно. У четвертій подстропіліне вирубувати «ластівчин хвіст». Робимо це з урахуванням того, щоб верх цієї подстропіліни був в горизонтальному положенні після її укладання.
  Розмічаємо місця, куди будуть поміщені інші подстропіліни.
  Після цього виготовляємо майданчик, на яку будуть спиратися кроквяні ноги.
  У подстропіліне, що йде над верандою, виготовляють лузи, куди будуть вставлятися стовпи.
  Зазори між кантами подстропілін усуваються шляхом виготовлення дерев’яної «затички».

 • Завершальний етап робіт по виготовленню зрубу дерев’яного будинку
  Розпочата робота завершується з установлення крокв, які також слід підготувати заздалегідь.
  Завдяки цьому буде зведена дах для одноповерхового будинку з терасою. Поперек подстропілін укладають містки. Попередньо потрібно підготувати укосіни у вигляді жердин (довжина 1,5 м). Їх кількість повинна бути рівною кількості крокв. Для кріплення застосовують цвяхи «сотку». Крокви встановлюють на подстропілінах. Вершини крокв скріплюються цвяховим з’єднанням. Зміцнюють укосинами. Потім кроквяні ноги з’єднують скобами з подстропілінамі.

  Виготовлення зрубу завершено. Тепер можна провести таку процедуру, як калькуляція невеликого дерев’яного будинку, тобто вже побудованого.

 • Кому довірити роботу з виготовлення зрубу дерев’яного будинку
  Якщо ж опис технології виготовлення зрубу дерев’яного будинку здалося занадто складним, то завжди є альтернативний варіант вирішення назрілої завдання. Зокрема, виконання цієї роботи слід довірити професіоналам, наприклад, з компанії «Фабрика будинків» .
  Зокрема, наші фахівці візьмуться за реалізацію проекту зі зведення дерев’яного будинку будь-якої проектної складності. У нас працюють компетентні та висококваліфіковані теслі, майстри інших спеціалізацій, які знають про свою роботу все! Завдяки постійній оптимізації праці, компанія пропонує дерев’яні будинки в Білорусі ціни на які мінімально можливі, тобто доступні.

  компанія «Фабрика будинків» в своїй виробничій практиці застосовує професійні знання, сучасне обладнання (німецьке і фінське) і якісні будматеріали. Зауважимо, що використовується сосна і ялина, які ростуть у Вітебській області Республіки Білорусь – найбільш екологічно чистому регіоні.

  Фахівці компанії уважно переглядають інформацію, що надходить деревину, відбираючи лише найкращі екземпляри колод, які йдуть на виготовлення самих різних матеріалів, в тому числі і колод для зрубів житлових будинків.

  Потім проводиться широка проектно-архітектурна робота, в ході якої створюється проект зрубу з колоди. Чи не пасують розробники і перед складними завданнями, а тому готові запропонувати навіть проект 8 стінного будинку.

  За 11 років свого існування, компанія звела більше 500 дерев’яних будинків. Це не лише житлові будинки, а й ресторани, лазні, готелі, і багато іншого. Комплекти будинків в Білорусі представлені у нас в найширшому асортименті. Співпраця з «Фабрикою будинків» починається з телефонного дзвінка або запиту на електронну пошту.

  Найскладніші проекти реалізуються з легкістю, коли за справу беруться професіонали, адже вони люблять те, чим займаються.

  Відео наближене до реальності: як зробити зруб своїми руками:

 • Схожі новини

  Залишити коментар