Зруб лазні

зруб лазні

Завантажити бізнес плани на наше обладнання

СЕНДВІЧ ПАНЕЛІ.

Зруб лазні.

зруб лазні (Або російська лазня) будова, яке прийшло до нас з глибини століть. Запашний аромат дерева і березових віників, свіжість і чистота природи мрія жителів загазованих і задушливих мегаполісів. З чого ж почати будівництво власного оазису, цілющого острівця для оздоровлення та відпочинку? Які знання необхідні?

Щоб звести зруб лазні, важливо виконувати наступні правила

Важливі правила зведення зрубів лазні на Русі – їх невеликі габарити, що допомагають тривалий час зберегти жаркий мікроклімат приміщення, і, обов’язково, вони повинні перебувати у водойми, ставка або річки. Невелика височина ділянки є ідеальним місцем під будівництво. В цьому випадку найпростіше зробити каналізаційний відвід.
Необхідним моментом проектування є орієнтація майбутньої будови щодо сторін світла. Вхід в лазню рекомендують робити з південного напрямку, вікна на схід чи захід. До слова, за старих часів чорні баньки зводили без вікон і навіть без димоходу, що робило пар ще більш пахучим і цілющим.

Зруб лазні починається з фундаменту

Будь-яке будівництво починається з фундаменту. Вибір несучої конструкції залежить від якості ґрунту і матеріалу зводяться стін. Традиційно лазні сільського типу будують з дерева, полегшеного виду матеріалу, який не створює великих навантажень. В цьому випадку важкі стовпчасті і стрічкові види фундаментів недоречні. Кращим варіантом будуть піщані конструкції. Такий вид фундаменту не вимагає об’ємних земляних робіт, а значить, вважається економічно вигідним. Другий, з давньою історією, варіант дешевий, але не довговічний – фундамент з дерев’яних стовпів. Щоб продовжити термін експлуатації деталей конструкції, використовують міцні породи дерева модрини або дуба. Застосування соснових виробів вимагає спеціальної обробки. Дерев’яні стовпи, обвуглитися на багатті, покривають бітумом і руберойдом.

Стіни зрубу лазні

Непорушність старовинних традицій класичні дерев’яні стіни зрубу російської лазні. Технологія зрубу лазні укладання в лапу, з внутрішнім обтісуванням колод. Будівництво з бруса робить його дорожче в фінансовому плані; дешевше обійдеться застосування деталей з сосни. При виборі матеріалу для стін звертають увагу на зовнішні дані дерева. Смолисті речовини, що покривають структуру деревини, звичайно, створюють натуральний аромат, але при високій температурі плавляться. Колоди повинні мати пряме будова, з мінімальною кількістю сучків. Вони повинні мати здатність при монтажі забезпечити щільне, без щілин, з’єднання. Герметичність конструкції забезпечить конопачення, процес якого відбувається за допомогою моху або клоччя.

Переваги та недоліки зрубу лазні в порівнянні каркасно-панельним способом будівництва

Баня, виконана каркасно-панельним способом, з мінімальним використанням деревини, обійдеться забудовникові значно дешевше. Легкість матеріалу для стін забезпечує полегшений варіант фундаменту. Жорсткий дерев’яний каркас з двох сторін обшивають дошками з хвойних порід, внутрішній простір заповнюють утеплювачем. Відсутність опади безперечну перевагу каркасною технологією. Недолік здатність проникнення вологи під час дощу або снігу крізь обшивку каркаса, усуне пароізоляція. Монтаж плівки або фольги виробляють зсередини приміщень лазні.

Зруб лазні – зниження тепловтрат

Важливою умовою скорочення тепловтрат в парильному приміщенні російської лазні є теплоізоляція стелі. Не останню роль відіграють і компактні розміри віконних і дверних прорізів. Як утеплювач виступають сучасні плити мінеральної, базальтової вати або, при спрощеному варіанті, використовують тирсу, землю, торф як засипки верхній частині стелі. На тепловтрати впливають місце розташування прорізів. Віконне розташування має невелику відстань щодо статевого покриття, двері, навпаки, на 30 см вище позначки статі. Вертикально підігнані дошки внутрішньої обшивки також гарантують малі втрати тепла.

Інтер’єр зрубу російської лазні

Ось і прийшов час обміркувати інтер’єр майбутньої будови. Щоб приміщення здавалося природним і натуральним, згадаємо, як виглядала російська лазня наших прадідів. Меншу територію двох розділених частин лазні займав передбанник. Велику безпосередньо сама парилка, головною визначною пам’яткою якої була піч. Джерела пара, діжка з водою і шар каменів на печі, обов’язкові атрибути будь-якої російської лазні. Конструкція печі в кілька рівнів з обов’язковим виходом димоходів забезпечить вентиляцію приміщень і необхідну тягу при горінні. Важливими предметами інтер’єру є полки, лавки і маленький столик.

Дерев’яні внутрішні стіни не варто покривати фарбувальними складами або керамікою. По-перше, це вже не російська лазня. По-друге, встановлена ​​пароізоляційна плівка незабаром втратить свої властивості. Не варто утеплювати підлогу банного приміщення. Утеплювач перекриє вихід водним масам і буде служити причиною гниття дощок.

Схожі новини

Залишити коментар