Зруб лазні з колоди відеоінструкція по монтажу своїми руками особливо оциліндрованих матеріалу розрахунок ціна фото

Зруб лазні з колоди: особливості оциліндрованих матеріалу і зведення стін

Зруб лазні з колоди: особливості оциліндрованих матеріалу і зведення стін

Парну любить дуже багато людей і в першу чергу, це стосується Росії, адже зруб лазні з колоди був вперше побудований саме тут і їм багато століть користуються наші предки, що перейняли у них і інші народи світу. Сам процес у нас вже, напевно, давно розглядається, не як оздоровча міра, а як щось дуже приємне, без чого навіть складно уявити собі свій побут, настільки це щільно увійшло в звичку російських громадян.

Але далеко не кожен середньостатистичний громадянин може зробити це самостійно, причому, найчастіше, не через брак коштів, а через незнання теми, про що ми збираємося розповісти, а також показати відео в цій статті.

парна лазня

Ми не будемо конкретно розглядати який-небудь проект або робити конкретний розрахунок зрубу лазні з колоди. Ми постараємося розповісти про всілякі нюанси будівництва стін з оциліндрованих колод.

Що таке оциліндрованої колоди

На фото: виготовлення оциліндрованих колод в виробничому цеху

  • Як ви самі знаєте, стовбур дерева товщий в нижній частині звужується догори, що значно ускладнює укладання таких колод. так як їх кладуть протилежно один одному, тобто, якщо у одного ряду комель буде праворуч, то у наступну – зліва і так далі. Така робота під силу досвідченим теслярам, ​​від чого її ціна збільшується, та й до вибору лісу тут ставляться з особливою увагою.
  • Зовсім інше питання, це оциліндрованої колоди, яке має ідеально круглу форму по всій довжині. так що поперечний переріз виходить точним до міліметра, що значно полегшує зведення дерев’яних стін. Для отримання таких форм стовбур проходить обробку на спеціальному верстаті, але тут виникає одна серйозна проблема – разом з корою там знімається і заболонь, яка оберігає серцевину від гниття і грибкової цвілі і з цим нічого не можна вдіяти. Тому, інструкція рекомендує обробляти такий матеріал спеціальними засобами, що захищають від бактерій, і гризунів.

зведення стін

Готове оциліндрованої колоди

Примітка. У будь-якому випадку, щоб побудувати зруб лазні з оциліндрованих колод. вам знадобиться будь-якої фундамент.
Найкраще, звичайно, використовувати збірне або монолітне стрічкове підстава, але можна також стовпчики або гвинтові палі з ростверком з дерева або металу.

Нижня обв’язка і перший вінець

Після того, як ви встановили фундамент, і він остаточно висох, можна приступати до установки нижньої обв’язки, яку зазвичай роблять з модринового або осикового бруса. Спочатку на цоколь або ростверк настилають відсічну гідроізоляцію, для якої використовують два шари щільного поліетилену або руберойду, після чого просто кладуть туди брус, ніяк його НЕ фіксуючи до фундаменту.

Спочатку потрібно перевірити кути, щоб вони мали 90ᶷ і додатково виміряти діагоналі, щоб вони збіглися один з одним і тільки після цього балки фіксують анкерними болтами (отвори роблять перфоратором).

На обв’язку укладається стрічковий утеплювач з пеньки, джуту або клоччя, при цьому можна залишати його кінці стирчать за краю – це пізніше послужить для конопатки стиків. Перший вінець кладуть з половинок колод, а не з колод з півмісячним нижнім пазом (це добре видно на верхньому малюнку), а робиться це для того, щоб стіни вийшли якомога стійкіше і для того, щоб нижній вінець, як можна щільніше прилягав до обв’язки .

Способи зведення стін

Далі все колоди укладаються пазом один на одного по порядку, при цьому між рядами в обов’язковому порядку прокладають стрічковий утеплювач з пеньки, джуту або клоччя, а саму стіну постійно контролюють будівельним рівнем по горизонталі і по вертикалі, щоб не сталося відхилень.

Як відомо, будь-яка деревина схильна до деформації і це загрожує викривленням стін, але цього можна уникнути, поєднуючи колоди між собою нагелями через один або через два ряди на третій. Отвори робляться перфоратором, приблизно, на 5 мм менше перетину самого Нагель, тільки їх потрібно зміщувати через кожні чотири ряди, відхиляючись на 10-15 см в одну або в іншу сторону, але крок при цьому повинен бути не менше 1-1,5 м.

Схема монтажу підлоги в лазні

Монтаж підлоги в лазні проводиться в звичайному режимі, тобто, з утепленням і гідроізоляцією, але може дещо відрізнятися за принципом своє збірки. Наприклад, для стрічкових фундаментів його часто утеплюють керамзитом, потім роблять стежку, а потім на неї вже стелять гідроізоляційну плівку і кладуть лаги з дерев’яними дошками (в деяких випадках між лагами ставиться додаткове утеплення).

Якщо ж лаги підвісні, то на них прикручують черепної брусок, на який встановлюють чорнову підлогу, а на нього вже кладуть утеплення, гідроізоляцію та дошки.

Кріплення крокв

Для невеликих будівель, до яких, без сумніву, можна віднести лазню, зовсім не обов’язково кріпити брус верхньої обв’язки, який виконує функцію мауерлата – з цим чудово справляється верхній вінець, хоча, це особиста справа кожного господаря.

Але в будь-якому випадку на мауерлат потрібно зробити вирізи, які будуть точно відповідати ухилу даху і товщині крокв. Крокви зазвичай фіксують за допомогою плаваючого кріплення, як це показано на верхній фотографії – завдяки йому при усадки будови дах не стане деформуватися, і збереже свою міцність.

висновок

Якщо ви вирішили будувати своїми руками баню з оциліндрованих колод, то не забувайте про те, що навіть правильно висушена деревина буде давати усадку і в даному випадку це може скласти 5-7% від всієї висоти будівлі. Тому, перш ніж вставляти двері і вікна, а також починати внутрішню обробку, вам слід почекати не менше року.

Схожі новини

Залишити коментар