Зруб лазні з колоди фото проекти будівництво і обробка; рубана лазня з колоди і бруса своїми руками

Зруб лазні з колоди: фото, проекти, будівництво і обробка; рубана лазня з колоди і бруса своїми руками

Зруб лазні з колоди: фото, проекти, будівництво і обробка; рубана лазня з колоди і бруса своїми руками

Для швидкого будівництва лазні відмінно підходять звичайні колоди. Бревенчатая лазня обійдеться господарям набагато дешевше інших варіантів. Крім цього лазні срубовой екологічні і красиві. На фото бань з колоди видно, як вони схожі на старовинні російські споруди. Але у зрубу є ряд недоліків: труднощі з теплоізоляцією і велику вагу, через якого будови потребують більш важкому фундаменті. Через погане прилягання стовбурів шви і стики доводитися законопачувати клоччям або повстю. Необхідно щорічно перевіряти стан стиків і при необхідності замінювати ізоляцію.

Брусу зруби бань: фото і кращі проекти будівель ручної рубки

Для самостійної споруди краще вибирати нескладні проекти бань з колоди. Адже в лазні головне – цілющі і розслаблюючі процедури, які краще приймати в простий, заспокійливої ​​обстановці. Будівництво лазні з колод починається з вибору проекту. Можна використовувати типові проекти бань зі зрубу або індивідуальні, складені з урахуванням особливостей присадибної ділянки та побажань замовника. На лазні з колоди фото видно, якими затишними та комфортними можуть бути дерев’яні споруди, саме такими мають бути класичні баньки.

Зруб виготовляється двома способами: «в чашу» і «в лапу». У першому варіанті кінці колод виходять за межі кутів, у другому – немає. При використанні будь-якого з цих способів максимальне прилягання колод один до одного досягається випилюванням симетричних пазів.

Як поставити зруб лазні своїми руками, і чим обробити колоди?

Рубати стіни лазні з круглих колод зможе не кожен. Для цього необхідні певні будівельні навички і знання. Якщо сумніваєтеся в своїх силах, зробити зруб лазні з бруса, з укладанням якого впорається навіть непрофесійний будівельник.

Виходячи з розміру будови і особливостей грунту, рубані лазні ставляться на стрічковий або стовпчастий фундамент. У глинистих ґрунтах основу фундаменту закладається на 10 см нижче рівня промерзання, для піщаних грунтів дотримання цієї умови необов’язково.

При використанні стовпчастого фундаменту стовпи ставляться в місцях з’єднання стін і на 30 см виводяться над поверхнею, потім вирівнюються цементним розчином. Після гідроізоляції грунту руберойдом, проводиться підсипка піском і гравієм, на яку заливається бетон. Для глинистих ґрунтів краще встановлювати стовпи з бетону.

Для зрубу краще вибирати колоди або бруси з хвойних порід дерев. Перед укладанням першого вінця влаштовується гідроізоляція фундаменту за допомогою руберойду, покладеного в кілька шарів на мастику. Колоди для окладного (нижнього) вінця необхідно оттесать на один кант, це забезпечить кращий контакт з фундаментом. Поверх укладаються перші два колоди, наступні два лягають перпендикулярно першим і з’єднуються в чашку. Чашка виконується інструментом «риса». Основний обсяг «чашки» краще випиляти бензопилою, а стамескою вибрати залишки.

Для другого вінця вибираються самі товсті колоди, так як в них будуть входити лаги для підлоги. Більш щільне з’єднання колод забезпечують поздовжні пази, ширина і глибина яких становить третину діаметра попереднього колоди. Для більше міцності вінці з’єднуються дерев’яними нагелями. Після підняття зрубу до необхідної висоти укладаються стельові балки і крокви для покрівлі.

Зруби з дерева обов’язково обробляються захисними складами: антисептиками і антипіренами. Вони захистять будову від загоряння, комах, виникнення цвілі, вологи.

Схожі новини

Залишити коментар