Зруб лазні своїми руками покрокове керівництво

Як правильно побудувати зруб лазні

Як правильно побудувати зруб лазні

Баня зі зрубу вважається однією з найкращих середовища досвідчених банщиків. І це не дивно, адже дерево, як будівельний матеріал не тільки володіє прекрасною теплоізоляцією, але також при нагріванні наповнює парилку неповторним ароматом. Тому багато людей задаються питанням про те, як побудувати лазню зі зрубу. Незважаючи на те що це завдання не з легких, проте покрокові етапи будівництва лазні з бруса, які будуть описані в цій статті, допоможуть впоратися з цим завданням.

На фото – зруб лазні 6х6

Підготовчий етап

Якщо ви вирішили звести зруб лазні своїми руками, то насамперед необхідно заготовити ліс-кругляк. Заготівлю слід проводити взимку, оскільки при негативних температурах з деревини йде зайва волога, завдяки чому при її сушінні збережеться цілісність і форма дерева, в результаті чого зруб лазні вийде якісним і теплим. Якщо ж ви не хочете самостійно займатися заготівлею, то в наші дні зруби бань недорого без будь-яких проблем можна купити. Проте немає нічого кращого, ніж побудувати зруб для лазні своїми руками, адже так він вийде не тільки більш якісним, але і в ньому буде значно приємніше паритися. Також такий матеріал буде коштувати дешевше.

При заготівлі будівельного матеріалу, дуже важливо знати, як вибрати зруб для лазні. Вся справа в тому, що стовбур дерева використовується не повністю, а береться тільки певна його частина, яка починається біля кореневої системи і закінчується у крони. Ця ділянка стовбура має високу міцність, тому зруб лазні вийде більш довговічним. Крім цього, вибираємо тільки ті дерева, у яких рівний стовбур з округлою формою і однаковим діаметром як у верхній, так і нижній частині стовбура. Деформовані стовбури, ми не рубаємо.

Що стосується порід дерев, то для бань найкраще підходять хвойні сорти, оскільки вони не вбирають вологу. Також буде не зайвим обробити деревину антисептичними засобами, які дозволять захистити її від шкідників і цвілі.

Коли необхідну кількість колод буде зрубано, їх поміщають на зберігання, щоб вона як слід просохли.

Перед початком будівництва колоди обробляють

Обробка деревини

Коли зруб заготовлений і доставлений, перед початком будівництва лазні зі зрубу його необхідно попередньо обробити. Однак у першу чергу йому слід дати відлежатися протягом одного місяця. Після цього кожен зруб слід ретельно оглянути на наявність яких-небудь дефектів.

Після того, як відбраковування буде завершена, можна починати обробку деревини, яка представляє собою очищення стовбурів від кори. Потім готові зруби бань відправляються на зберігання до початку будівництва. Колоди слід розміщувати на висоті приблизно 20 сантиметрів від поверхні землі на невеликій відстані один від одного.

Зведення фундаменту під лазню

У мережі можна знайти безліч матеріалів на тему: будуємо лазню своїми руками поетапний показ будівництва. У кожному з них установка зрубу лазні передбачається на фундамент, тому без нього просто не обійтися. Дерев’яні лазні мають невелику вагу, тому буде достатньо звести стрічковий або стовпчастий фундамент. Кожен з них має певні переваги і недоліки, проте, принципової різниці у виборі того чи іншого немає. Все залежить від того, технологією зведення якого з них ви володієте.

Коли фундамент буде завершено, рекомендується зробити для нього гідроізоляцію, щоб запобігти відходу води в грунт і підмивання фундаменту. Для цього підстава покривається спершу розплавленим бітумом, потім укладається шар руберойду, після чого накладається ще один шар бітуму. Така гідроізоляція коштує досить дешево і чудово захищає фундамент від води. Після цього можна буде починати монтаж лазні, зруб для якої у вас вже заготовлено.

На фото – інструмент для шліфування зрубу

Які інструменти знадобляться для будівництва лазні?

Вас цікавить питання про те, як зробити зруб для лазні і ви хочете знати, які інструменти для цього знадобляться?

Ось перелік всього необхідного:

Маючи під рукою весь цей інструмент, побудувати зруб лазні або будинок для вас не складе абсолютно ніяких труднощів.

зведення лазні

Перед тим як розглянути етапи будівництва лазні, необхідно сказати пару слів про існуючі технології зведення.

 • класична або російська;
 • норвезька;
 • канадська.

На схемі – відмінності в канадській і російської рубках

Останні дві є більш складними і вимагають наявності певних знань і умінь, тому ми поговоримо про те, як побудувати зруб лазні або будинок за класичною технологією, яку протягом багатьох століть використовували наші предки. Вона передбачає поетапне будівництво лазні, яке відбувається в певній послідовності.

 1. Споруджуємо окладних вінець з 4 колод, які слід обтесані для більш щільного прилягання до фундаменту. Ідеальним вважається зруб лазні 3х3 метра. Цього розміру достатньо для обладнання парної і душовою.
 2. На гідроізоляцію паралельно один одному укладається два колоди, перпендикулярно яким укладається друга паралельна пара, яка з’єднується з першою в чашку.
 3. За аналогічним принципом укладається наступні чотири колоди, які формують другий вінець.
 4. Місця з’єднання колод утеплюються для забезпечення кращої теплоізоляції.
 5. Вінці з’єднуються один з одним за допомогою квадратних шкантів.
 6. Коли зруб лазні досягне необхідної висоти, укладаються стельові балки і зводяться крокви.

На цьому будівництво лазні з струганого колоди закінчується. Тепер необхідно почекати приблизно рік, щоб конструкція сіла, після чого можна буде приступати до утеплення будівлі.

Схема двосхилим даху для лазні

зведення даху

Зводити дах слід починати тільки після того, як срубовой лазні дадуть усадку, в іншому випадку її просто поведе. Покрівля споруджується в певній послідовності.

 1. На зруб лазні укладаються балки, до яких кріпляться крокви з дистанцією один метр.
 2. На крокви набиваються дошки впритул один до одного, щоб вийшов суцільний настил.
 3. Виконується монтаж покрівельного покриття. Якщо ви хочете зробити все дешевше, то використовується листову сталь. Вона має відмінну надійністю, довговічністю і доступною ціною.
 4. Фронтони даху обшиваються вагонкою або будь-яким іншим матеріалом.

Спорудження дверних і віконних прорізів

Отже, ви вже знаєте як зрубати лазню, однак, вона ще не закінчена, оскільки ще необхідно зробити отвори для дверей і вікон. Вони робляться вже після того, як споруду зведено, оскільки значно простіше вирізати їх в стінах за допомогою бензопили, ніж обладнати в процесі будівництва. Всього необхідно вирізати шість зазорів, з яких один буде відводитися під вхідні двері, чотири – під вікна і ще один під вентиляцію.

На цьому покрокове керівництво по зведенню лазні закінчується і вам залишиться всього лише утеплити будова, щоб мінімізувати втрату тепла.

Ось і підійшла до кінця інструкція з будівництва рубаною лазні. Коли все роботу буде завершено, ви можете починати внутрішню обробку, облаштування парної і душової кімнати, а також закуповувати лазневі приналежності.

Про те, як підготувати зруб, – в відео нижче.

Схожі новини

Залишити коментар