Зруб лазні своїми руками як поставити зруб (фото)

Зруб лазні своїми руками

Зруб лазні своїми руками

Виготовлення зрубу лазні своїми руками припускає наявність певних навичок у виконавця, а також залучення до складальним роботам кількох помічників. При цьому в якості основи зрубу зазвичай використовується очищене від сучків і кори (оциліндрованої) колоду або ж типовий дерев’яний брус.

Вибір даного матеріалу пояснюється тим, що деревина прекрасно зберігає тепло і дає невелику усадку. Крім того, особливі властивості цього матеріалу дозволяють отримати естетично привабливе будову без будь-якої додаткової його обробки. У той же час для утеплення дерев’яного зрубу вам необхідно буде лише проконопатити щілини між окремими його вінцями.

Також відзначимо, що вибір деревини обумовлюється такими її незаперечними перевагами, як:

 • порівняно низька вартість;
 • простота обробки матеріалу, поводження з яким здатний освоїти будь-який бажаючий (за умови точного дотримання порад і рекомендацій, що приводяться в нашій статті);
 • відносна легкість деревини, помітно спрощує всі робочі операції;
 • екологічна чистота природного матеріалу і його низька теплопровідність.

Утеплення дерев’яного зрубу

підготовка матеріалів

Збірка зрубу не займе у вас багато часу, якщо ви грунтовно підготуватися до майбутніх робіт. Подібна підготовка включає в себе грамотний вибір вихідного матеріалу, що виготовляється з цільного масиву деревини з вирубаними в ній спеціальними сполучними замками. Зібрана конструкція буде надійно захищена від впливу вологих випарів, а після ретельної підгонки окремих її складових дозволить вам отримати досить рівну поверхню.

Під час проведення підготовчих заходів необхідно враховувати такі значимі моменти:

 1. В першу чергу зверніть увагу на те, що деревину для вінця зрубу найкраще заготовлювати в зимову пору року.
 2. Якщо ви збираєтеся самостійно виготовити оциліндрованої колоди, то зробити це самостійно не вийде, так як цей процес виконується на спеціальних верстатах. Максимум, що можна зробити – колоди, що використовуються для зрубу, очистити від кори і сучків (як то кажуть – «ошкурить»).

Схема забивання тріщин

Після цього вихідного матеріалу необхідно буде дати відлежатися певний час (хоча б протягом одного місяця).

 • Зберігати заготовки бруса рекомендується в штабелях або в так званих «пачках», розташованих на узвишші. При цьому дистанція між окремими штабелями повинна становити близько 5-10 см.
 • Безпосередньо перед укладанням бруса необхідно обстежити заготовки на предмет освіти відколів, тріщин і інших дефектів, здатних привести до їх гниття.
 • З самостійно заготовлених колод

  Зверніть увагу! У тому випадку, якщо ви виявили на поверхні бруса ледь помітні синюваті плями, ці заготовки краще відразу ж забракувати. Справа в тому, що наявність подібних відмітин свідчить про початкову стадію ураження деревини грибком. Також не рекомендується використовувати заготовки зі слідами червоточини і дрібних пошкоджень. При цьому сама поверхня підготовленого матеріалу повинна бути досить рівною і гладкою на дотик.

  Порядок складання конструкції

  Стрічковий фундамент під зруб

  Будь-яке збірне дачне будова (включаючи і розглянутий нами зруб) потребує підготовки відповідного фундаментного підстави. Для нашого випадку цілком прийнятний полегшений його варіант, який може бути реалізований одним із таких способів:

  1. Підготовка типового фундаменту стрічкового типу. облаштовується по периметру зрубу шляхом заливання бетону в заздалегідь підготовлену опалубку, яка виступає над рівнем грунту приблизно на 50 см.
  2. Виготовлення столбчатого підстави у вигляді невеликих цегельних стійок, під кожну з яких заливається спеціальна бетонна подушка. З метою підвищення надійності конструкції проміжки між опорами не повинні бути занадто великими (не більше півтора метрів).

  Схема фундаменту під зруб

  Перед початком складальних робіт поверхню готової фундаментної стрічки (опорних стовпчиків) спочатку заливається розплавленим бітумом, а потім затьмарюється шаром руберойду. По завершенні гідроізоляційних заходів можна буде перейти до збірки зрубу, для чого вздовж усього цоколя потрібно буде закріпити невеликі дерев’яні рейки товщиною близько 15 см, попередньо оброблені антисептиком.

  Підкладна дошка між зрубом і фундаментом

  Використання таких рейок дозволить вам захистити бруси нижніх вінців від вологи і гниття; при цьому утворюються вільні простору необхідно буде заповнити монтажною піною.

  Зверніть увагу! Оскільки два нижніх ряди зрубу приймають на себе всю основне навантаження конструкції, то для їх облаштування підбираються бруси або колоди з поперечним перерізом не менше 200 × 200 мм. Для всіх наступних вінців можна буде використовувати заготовки перерізом 150 × 150 мм.

  Зауважте, що в місцях зіткнення сусідніх вінців на колодах повинні розташовуватися вироблення вручну виїмки, а укладати їх слід з урахуванням можливої ​​усадки і подальшого ущільнення. Для кріплення колод (брусів) між собою використовуються спеціальні металеві штирі або нагелі з деревини, заганяємо в заздалегідь приготовлені отвори. Такі отвори просверливаются зазвичай на видаленні метр-півтора один від іншого; свердло при цьому має захоплювати не тільки укладається брус, а й половину попереднього ряду.

  Зверніть увагу! З урахуванням можливого капітального ремонту пару нижніх рядів допускається не закріплювати; при цьому міцність конструкції забезпечується за рахунок тиску, що чиниться на них усіма верхніми вінцями.

  Відомо кілька способів стикування окремих брусів в зрубі:

  • одностороння врубка: «в полдерева» ( «проста чаша») або «в гребінь»;
  • двостороння врубка на протилежних площинах колоди ( «в охряп» або «в курдюка»);
  • торцева врубка.

  З’єднання колод в зрубі

  Зруб збирається в певному порядку, який передбачає почергове викладання вінців з вирівнюванням по горизонталі і кріпленням «в замок» обраного вами виду. Задана послідовність зберігається до двох верхніх вінців, які, як правило, не скріплюються, оскільки використовуються згодом для монтажу стельових балок.

  Зверніть увагу! Після закінчення зборки зруб повинен буде відстоятися деякий час. Згідно будівельним нормативам, зібраний влітку зруб повинен сохнути не менше 12 місяців. Ну а для будівель, що зводяться в зимову пору року, досить буде 7-8 місяців витримки. При цьому передбачається, що зібраний зруб буде сохнути прямо на підготовленому раніше фундаменті, розташовуючись під тимчасовою покрівлею, захищає його від опадів.

  Для ущільнення утворюються між вінцями зазорів традиційно використовуються такі природні матеріали, як мох, пакля або рулонний джут, які виконують разом з тим і роль теплоізоляції конструкції. Після закінчення складальних операцій ви можете перейти до установки дверних і віконних рам (коробок), посадочні місця під які готуються ще на стадії виготовлення всієї конструкції.

  Схема пристрою дверного отвору

  Коробки повинні монтуватися тільки після усадки зрубу; при цьому залишені при складанні ніші вирівнюються за допомогою наявного у вашому розпорядженні інструменту (електричної пилки, наприклад).

  Підготовка колоди до укладання

  Схожі новини

  Залишити коментар