ЗРУБ ЛАЗНІ ПІД КЛЮЧ Чи можна будувати баню відразу так щоб паритися? Хочу побудувати лазню під ключ

Побудувати баню під ключ

хочу побудувати лазню під ключ. Чи можна будувати баню відразу, так щоб паритися. Кажуть, що зруб дає усадку і під ключ будувати не можна. Що ви порадите ?

Побудувати баню під ключ – поняття досить абстрактне і кожна людина розуміє це по своєму. Одна людина, слова побудувати лазню під ключ розуміє так. Заплатив грошей, скільки сказали, приїхали будівельники, поставили зруб лазні, поставили грубку, накололи дрова, все під’єднали, все поклали, все обшили, все закріпили, грубку розтопили, дали ключ від лазні і сказали все, можна паритися. Інша людина, слова побудувати лазню під ключ розуміє по іншому. Він хоче при мінімальних витратах, на початковому етапі (без оздоблювальних робіт), відразу після збірки зрубу використовувати баню за прямим призначенням. Давайте розберемося, чи можна так зробити. Баня складається з основного приміщення – це парилка, і інших приміщень, як кімната відпочинку, душова і можливо інших підсобних приміщень. Що нам потрібно для того щоб паритися в лазні.

П ервое . Потрібно поставити двері і вікна.

Це перша перешкода, яку треба обійти. Для того, щоб при усадки зрубу, колоди не пошкодили вікна і двері, робиться зазор між колодою зрубу і вікном (або дверима), як показано на фотографії нижче.

Як приклад, показана установка вікна дачного будиночка.

Зазор закладається мохом і закривається тимчасовим лиштвою. Лиштва кріпиться за типом тимчасово. При усадки зрубу, тимчасовий лиштва просто впаде, вікна та двері залишаються неушкодженими.

Друге . Потрібно встановити піч.

З цим питанням проблем немає.

Т ретье . Потрібно застелити підлогу.

З статями треба розібратися. Для статі зазвичай використовується шпунтована дошка 38-40 мм (це товщина дошки). Дошка буває природної вологості і суха. Суха дошка коштує трохи дорожче, ніж дошка природної вологості, але її можна настилати на підлогу і кріпити, так би мовити намертво.

М ожно на підлогу постелити дошку і природної вологості, але через півроку (приблизно) потрібно буде підлоги перестилати. Дошка дасть усушку і з’являться щілини.

Ч об паритися не тільки влітку, а й взимку, підлоги потрібно утеплювати.

П оетому, тут можна піти двома шляхами. Перший. Відразу зробити підлоги, так би мовити під ключ. Утеплити і застелити сухий дошкою. Другий, застелити підлогу дошкою природної вологості, а утеплення підлог залишити на обробний період. На мій погляд це краще. Чому. По-перше, це збереже ваш грошовий ресурс. Не потрібно відразу витрачати багато грошей. Друге. Після усадки зрубу, вам все одно доведеться займатися обшивкою парильного приміщення, заодно перестеліть і утеплите підлоги, виготовите хороші полки.

Ч етвертое . Стеля в парильні потрібно утеплити.

З цим питанням проблем немає.

П ятое . Парилку потрібно обшивати дошкою вагонкою.

З цим доведеться почекати, поки зруб не дасть усадку. Інакше все відлетить. Зруб дає усадку, приблизно на 5 – 7 см.

Ш естое . Полиці в парильні виготовляються тимчасовими, для того щоб їх можна було легко демонтувати перед оздоблювальними роботами в парильні.

І того, що ми зробили. Двері і вікна поставили, грубку поставили, підлоги настелили (тимчасово), стелі утеплили, полки в парильні виготовили (тимчасові). Що ще потрібно. Все, заходь і парся.

як тимчасовий варіант (До усадки зрубу і до оздоблювальних робіт) цілком підходить.

Н ужно не забувати, що попереду чекають оздоблювальні роботи.

Підлоги треба утеплювати і перестилати, парилку обшивати дошкою вагонкою (без сучків), виготовляти в парній хороші полки (дошка без сучків) та інші роботи по мірі необхідності.

Д ля обшивки парної і виготовлення полків використовується, як правило, дошка з липи і вільхи. Дошка повинна бути, ще раз нагадаю, без сучків.

Схожі новини

Залишити коментар