Зруб лазні як правильно зібрати зрубати перевезти захист срубовой конструкції фото і відео

Дерев’яний зруб лазні на дачній ділянці

Дерев’яний зруб лазні на дачній ділянці

При будівництві власної лазні на садовій ділянці, досить часто вдаються до спорудження конструкції у вигляді дерев’яної лазні зі зрубу. Він може бути виконаний, як з оциліндрованих колод, так і з цільного або клеєного дерев’яного бруса, або його модифікації, що імітує оциліндрованої колоди, так званого блок-хауса.

Ця публікація може використовуватися як інструкція з виготовлення дерев’яної лазні своїми руками. Цей матеріал допоможе розібратися в тому, як зрубати лазню з дерева, який ліс краще вибрати для цих цілей, які технології застосувати в ході будівництва, а також, містить корисні поради та рекомендації, як правильно збирати срубовой лазні.

Загальний вигляд зрубу лазні з колоди.

Переваги лазні з натурального дерева

Поряд з багатьма поширеними будівельними матеріалами, натуральна деревина має низку позитивних факторів, завдяки яким, цей матеріал протягом багатьох століть, використовується як для спорудження житлових приміщень, так і для будівництва бань.

Серед відмінних якостей лазні зі зрубу, завдяки яким, до теперішнього часу дерево широко використовується як будівельний матеріал, можна відзначити деякі його властивості:

 • Низька теплопровідність і хороша теплоізоляція. завдяки яким, стіни лазні чудово виконують свої прямі функції – сприяють швидкому підвищення температури, і тривалий зберігають тепло всередині приміщення.
 • Дихаюча капілярна структура дерева. дозволяє йому вбирати зайву вологу зсередини приміщення і віддавати її назовні, завдяки чому, в лазні складається сприятливий мікроклімат, і зводиться до мінімуму шкідливий вплив підвищеної вологості на деревину.
 • Екологічна чистота і цілющі властивості натурального дерева. сприяють посиленню корисного впливу банних процедур на організм людини. Крім того, дерев’яна лазня володіє особливою харизмою, і несе в собі позитивну енергетику, що також добре позначається на стані здоров’я людини.
 • Доступність і відносно невисока ціна будівельного матеріалу, дає можливість спорудження власної лазні, широкому колу власників заміських будинків.
 • Надійність і довговічність конструкції. при правильному дотриманні всіх будівельних норм і правил, і грамотної експлуатації дерев’яної лазні, дозволяє використовувати такі споруди на протязі декількох десятків років.

Візуалізація лазні з бруса.

Будівельний матеріал для дерев’яної лазні

Займатися цим краще всього в зимовий період, в січні-лютому.

 • По перше. в цю пору року практично припиняється рух соку, і стовбури дерев містять найменшу кількість вологи.
 • А по-друге. свежесваленному дереву необхідно відлежатися протягом одного-двох місяців, таким чином, до весни, зрубані і очищені від кори і гілок дерева, будуть готові до виконання будівельних робіт.

До того ж, при валки лісу у важкодоступних місцях, взимку буде простіше, перетягнути його по снігу за допомогою гусеничного тягача, ніж влітку, перевезти на будь-якому транспорті.

Ліс на просушування.

Для будівництва дерев’яних лазень, як правило, використовується комльовая частина колоди деревини хвойних порід. Для нижніх корінних вінців зрубу, краще використовувати стовбури модрини, так як вона найменш схильна до шкідливого впливу вологи.

Решта вінці можна виконувати з сосни. Також можна використовувати колоди з ялини, проте в цьому випадку потрібно неодноразова захист зрубу лазні від впливу води, за допомогою антисептичних складів.

На що слід звернути увагу при виборі деревини:

 • Потрібно переконатися в тому, що колоди не містять червоточини, вогнищ цвілі і гнилі, трухлявих ділянок.
 • Стовбури дерева повинні бути цільними, оскільки маленька тріщина після усушки істотно збільшиться в розмірах, може викликати викривлення колоди і стати осередком розвитку гниття деревини.
 • Синюваті плями на поверхні дерева, говорять про наявність в його товщі, грибкового ураження. Такі колоди потрібно відбракувати і прибрати в сторону. Уражені ділянки краще відразу вирізати і спалити, не допускаючи поширення шкідливих мікроорганізмів на сусідні стовбури.
 • Якісне колоду з окоренкові частини дерева не повинно містити великої кількості сучків.
 • Кривизна стовбура також є дуже важливим фактором. Різниця діаметрів комлевой і верхньої частин колоди, не повинна перевищувати 10 мм, на 1 погонний метр довжини.

Промислові заготовки для будівництва.

Зверніть увагу! Чим північніше розташований регіон проростання лісу, тим щільніше деревина у його дерев. Для Європейської частини Росії, найбільш міцною і довговічною, вважається деревина, вирощена в лісах Псковської області.

З чого почати

Фундамент для дерев’яної лазні використовується, як правило, столбчатой ​​або стрічкової конструкції. Підстава стовпчастого фундаменту має розташовуватися нижче глибини промерзання грунту, а в випадку з стрічкової конструкцією, використовується дрібно заглиблений фундамент (див.також статтю Фундамент для лазні з бруса своїми руками: методи і хід установки).

На фото показаний зруб на стрічковому фундаменті.

Колоди нижнього вінця, з якого починається збірка зрубу лазні, потрібно ізолювати від поверхні фундаменту за допомогою дерев’яних рейок, товщиною 15 мм. Вони укладаються по всій верхній площині, перпендикулярно осьовій лінії, з кроком, приблизно 200-300 мм, на них кладуться самі нижні колоди або бруси дерев’яного зрубу, а простір між фундаментом і нижнім вінцем, по всьому своїм обсягом, щільно заповнюється монтажною піною.

Така прошарок, одночасно послужить хорошим утеплювачем, а також, буде перешкоджати проникненню вологи з бетонного фундаменту в деревину колод нижнього ряду зрубу, таким чином, істотно продовжуючи його довговічність.

Для спорудження нижнього вінця потрібно брати найбільш товсті і прямолінійні колоди, з усієї партії, укладаючи їх строго за рівнем. Потрібно це тому, що вони будуть сприймати основну частину навантаження від всієї будівлі, а від того, наскільки рівно і акуратно вони будуть укладені, залежить швидкість подальшої роботи і якість отриманого результату.

Попередня збірка зрубу.

Зверніть увагу! У деяких випадках, для більш точного і якісного результату, перед тим, як зібрати зруб на своєму фундаменті, виробляють його контрольне складання і остаточну підгонку деталей, на чистому рівній ділянці, поряд з місцем майбутньої установки.

зведення стін

Після укладання і перевірки нижнього вінця зрубу, можна приступати до будівництва стін. Врубки в стовбурах, для з’єднання перпендикулярних колод одного ряду між собою, необхідно робити точно по розмітці, за допомогою заздалегідь підготовленого шаблону. Краще спочатку попрактикуватися на обрізаннях дерева, а трохи набивши руку, приступати до чистової роботі.

З’єднання колод «в чашку».

Споруджуючи зруби лазні, при зведенні стін, слід керуватися деякими правилами:

 • Між усіма колодами зрубу необхідно укладати утеплювач. Це може бути, як природний мох або клоччя, так і готові рулонні стрічки, виготовлені з джуту або іншого натурального матеріалу, які розмотуються по верхній кромці колоди і фіксуються за допомогою степлера.
 • Всі вінці зрубу скріплюються між собою за допомогою металевих штирів або дерев’яних нагелів, діаметром 40-50 мм, які щільно забиваються в отвори такого ж діаметру. Відстань між нагелями має бути не більше 1 метра.
 • Два верхніх вінця закріплювати не потрібно, так як під час установки перекриття, їх потрібно знімати.
 • Не слід намагатися відразу ж щільно підігнати все колоди один до одного, без єдиної щілинки, все одно у Вас це не вийде. Справа в тому, що срубовой лазня вимагає деякого часу для усушки і усадки деревини, після чого, як правило, всі елементи стають на свої місця.
 • Після того, як зібрані стіни, зруби бань покривають зверху шифером і залишають на просушку не менше ніж на півроку, і тільки потім приступають до виготовлення віконних і дверних прорізів і остаточної обробки.

З’єднання колод «в лапу» без залишку.

Порада! Перевага готового рулонного утеплювача полягає в його простоті установки, і в тому, що в такому випадку, відпадає необхідність додатково конопатити зруб на баню після будівлі.

висновок

У даній статті були описані загальні технологічні моменти будівництва, щоб у читача склалося уявлення про те, яким чином споруджують зруби на баню. Додаткові відповіді на питання, що цікавлять можна отримати, подивившись відео в цій статті, або вивчивши інформацію на нашому сайті.

Схожі новини

Залишити коментар