Зруб лазні 6х6 з колоди ціна фото і інструкція по збірці

Скільки коштує зруб лазні 6х6 з колоди

Скільки коштує зруб лазні 6х6 з колоди

рубаний будинок забезпечує домашнє тепло, затишок і надійність. А баню в іншому вигляді навіть уявити неможливо. І щоб побудувати зруб лазні, потрібен особливий матеріал, навички і досвід. Це ремесло, яке удосконалювалося століттями і в наш час досягла досконалості. Цілющі властивості дерев’яної лазні були помічені дуже давно. Беручи процедури в такій лазні, людина відновлює нервову систему, піднімає життєвий тонус, отримує потрібний енергетичний заряд, поправляє здоров’я.

Особливість лазні зі зрубу полягає в тому, що повітря всередині знаходиться при температурі 80-90 ° С, а тіло людини прогрівається до 40-41оС. Внутрішні органи при цьому мають температуру 39оС. В результаті відбувається лікування різних захворювань. Важко торкнутися всіх аспектів будівництва лазень зі зрубу, тема ця дуже велика, тому тут вона буде розглянута тільки поверхнево. І відразу ж переходячи до суті, потрібно сказати, що дуже важливу роль в дерев’яній лазні грає саме деревина.

Для її рубки, підготовки і подальшого застосування використовуються спеціальні технології і методи.

Особливості матеріалу для будівництва лазні

Зруби бань будують зі стовбурів дерев, які ростуть на території країни. Вибираючи дерево, береться до уваги легкість обробки і властивості експлуатації. Також значення має доступність породи на

конкретної території. Лазні з таких хвойних деревних порід . як ялина і сосна поширені в Сибіру, ​​на Далекому Сході і Півночі. Рідше використовується тут деревина кедра і ялиці.

Хвойні породи, а також листяні дерева (осика і липа) застосовуються в Поволжі, центральній смузі. Незважаючи на численні суперечки, немає однозначної відповіді на питання: який матеріал краще для рубки зрубу лазні?

Кожна порода дерева має свої особливості: сосна Найпоширеніший матеріал, деревина її тепла і м’яка, легка в обробці, мало схильна до деформації, не ведеться, не тріскається. Вартість цієї деревини порівняно низька. Але сосна у вологому середовищі розташована до гниття; ялина легке і м’яке дерево, з часом темніє. Це економічний варіант. Однак в структурі деревини присутня смола, так що потрібно буде зробити облицювання всередині приміщення; модрина фортеця і довговічність, при висиханні колоди її тверднуть, досягаючи твердості дубової деревини. натуральний антисептик . що міститься в цій деревині, надає зміцнюючу і лікувальний вплив. Модрина дозволить побудувати лазню на століття; кедр розкішне дерево і вартість його відповідна.

Якості цієї породи унікальні, колоди не дають опади, не тріскаються і не викривляються. Деревина володіє великою стійкістю до розкладання, вогкості і підвищених температур. Ефірні масла кедрового дерева мають властивості ароматерапії; дуб міцний, твердий і важкий. Перебуваючи у вологому середовищі, його деревина кам’яніє. З огляду на тяжкість дубової деревини, для будівництва лазні потрібно надійний фундамент.

З огляду на дорожнечу матеріалу, іноді дубові колоди застосовуються для зведення тільки нижніх вінців, які найбільше піддаються намокання; липа для шанувальників і фахівців з російської лазні. Клімат вона створює унікальний. Аромат липової деревини забезпечує легкість і цілющий ефект.

Така лазня лікує застуду, хвороби печінки, підвищує імунітет, видаляє целюліт. Липа проста в обробці, але липовий зруб служить недовго; осика має схожі з липою властивостями, але значно дешевше. Крім того, осика краще витримує вогкість і високі температури. Іноді народні умільці зводять лазні з вільхи, ялиці або берези, але такі випадки рідкісні.

Технологія підготовки матеріалу для будівництва лазні

Неможливо коротко розповісти про зруб лазні. Це ціла технологія, в процесі якої заготовлюються ідеально рівні колоди, і це лише початок виготовлення зрубу . Заготівля колоди являє дуже велику важливість і складається з безлічі етапів. В першу чергу відводять ділянку стиглого лісу, який може бути використаний. Добірні дерева рубаються, а потім сортуються. З них на пилорамах виробляють обрізні матеріали: бруси, дошки і лафети . Якраз вони застосовуються для будівництва бань.

Колоди доставляються на майданчики для рубки і тут проводиться попередня обробка ошкурювання колод або остружка, якщо потрібен струганий сгрн Матеріали відбираються по діаметру для забезпечення однакових параметрів паза, адже від його ширини буде залежати теплота зрубу лазні. Після того, як колоди відібрані і підготовлені, досвідчені теслі приймаються за роботу.

У колодах вибираються кутові з’єднання і пази, а потім, проводиться збірка зрубу необхідної висоти. Зруб лазні найчастіше збирають не в одну коробку, залежно від необхідної висоти їх налічується 2 або більше. Такий підхід дозволяє теслі проводити роботи на землі. Якщо потрібну кількість вінців зібрано в коробку, зруб вистоюється, а потім відвозить до місця збірки. Крім того, зібраний в коробку брус залишиться рівним.

Зруб лазні з бруса або колоди?

Часто, бажаючі побудувати зруб лазні зупиняються перед вибором: колоди або брус? Обидва ці матеріали мають свої переваги, і часто вибір обумовлений тільки особистим перевагою. Одним більше подобається колоду, а іншим брус. Оциліндрована колода має округлу форму. Але крім цього, особливостей у цього матеріалу досить багато. Всі колоди, призначені для зведення лазень, мають однаковий перетин. Це сприяє швидкому процесу будівництва. Крім того, прискорена усадка через попередньої сушки також сприяє прискоренню роботи.

У порівнянні з колодою, зруб з оциліндрованих колод має більш акуратний зовнішній вигляд. Кожен зруб лазні з колоди ручної рубки неповторний в своєму виконанні. Не можна знайти дві однакові споруди. Однак, ручна рубка набагато дорожче механічної, вона для справжніх цінителів традицій ручної роботи. Та й сам процес роботи більш тривалий. Зруб лазні з бруса Естетика, якість і довговічність зрубу лазні з бруса не поступається лазні з оциліндрованих колод. Процес зведення більш легкий і швидкий. Тут не потрібно дуже високого рівня майстерності. Баня зі зрубу класична російська споруда, зібрана без цвяхів і буде стояти століттями.

Матеріал, з якого робиться зруб лазні з бруса перед застосуванням проходить обробку для захисту від гниття, перепадів температури та інших небажаних впливів. Вологовідштовхувальні та антисептичні засоби знімають напругу деревини, запобігаючи перекоси під час усадки. Під час підготовки кількість стадій обробки менше.

брус . як і колода, прекрасно утримує тепло, забезпечує хороший обмін повітря. Також він відрізняється порівняно меншою вагою, і це хороша можливість заощадити на фундаменті . Зруб лазні з бруса надає можливість ефективно приховати інженерні комунікації, в більшій частині сучасних проектів все це передбачається. Також лазні не потрібна внутрішня обробка.

Лазні з клеєного бруса

Клеєний брус готується за спеціальною технологією. Цей матеріал прекрасно переносить перепади температур, високу вологість, зберігаючи при цьому високі характеристики експлуатації. Якщо деревина підготовлена ​​правильно, вона збереже аромат, а це важливо під час банних процедур. При зведенні не потрібен масивний фундамент, а збірка проста і швидка. Лазні з клеєного бруса до того ж відрізняються прийнятною ціною.

З найважливіших переваг такої лазні можна назвати:

– високу швидкість будівництва;

– міцну і герметичну високоякісну конструкцію;

– екологічну чистоту; естетичну красу.

Методи будівництва Рубані лазні в наш час будуються різними способами. Одними з найпоширеніших є: лазні, рубані в чашу найстійкіший зруб, під час будівництва колоди на 20-30 см виступають за межі кута; лазні, рубані в лапу, при яких колоди не виходять за межі кутів зрубу. Окремо варто сказати про технології будівництва в лапу, яку також називають без залишку.

Через це метод застосовується досить часто. Хоча, крім явних переваг у нього є і недоліки. Наприклад, в місцях з’єднання кути будуть холодними, тому їх обшивають дошками. Дизайнерські рішення З кожним роком планування зрубу лазні вдосконалюється, вигадуються нові деталі. Баня включає традиційну парну, роздягальню і мийну.

також присутній басейн . кімната для відпочинку і душ . Укладання бруса прораховується ще на етапі проектування дуже ретельно. Особливу важливість представляє не тільки розташування кімнат, але також система вентиляції, яка істотно збільшує термін служби зрубу. Кожен дизайн розробляється індивідуально. Комусь подобаються лазні з мансардою . але для всіх працює єдине правило простоти. Тут не використовуються декоративні елементи.

Всі відтінки натуральні теплі природні матеріали. Особливою млості після парної тіло досягає завдяки огортає ненав’язливою атмосфері.

Зруб лазні в народних традиціях Російську лазню по праву можна вважати оазисом народного кантрі. Тут все можна зробити так, як душа забажає. Серце лазні парилка, і тут дуже важливо забезпечити дихаючий інтер’єр.

З огляду на особливості зрубу тут не повинно бути ніяких синтетичних предметів або панелей, головне забезпечити безпеку і екологічну чистоту. Адже через високу температуру в повітря можуть впасти небезпечні летючі речовини. Тому, краще всього використовувати дерев’яні предмети. При бажанні з комбінацій дерева, каменю, солі і цегли можна створити дивовижні інтер’єри, стильні і затишні.

Переваги зрубу лазні 6х6

Зруб лазні має безсумнівні переваги: ​​екологічність деревина не виділяє шкідливих речовин; невелика вага деревина відрізняється легкістю, не потрібно сильне фундамент; звукоізоляція дерево забезпечує природний звуковий бар’єр; вентиляція дерево забезпечує природну вентиляцію незначна деформація при правильному виборі зрубів; низька теплопровідність приміщення можна швидко натопити, воно надовго залишиться прогрітим; стійкість до морозів дереву не страшні перепади температур; доступність ціни деревина, в порівнянні з іншими матеріалами, коштує менше, але за якістю мало в чому поступається їм. Також дуже важлива позиція це ціна зрубу. Ціна на зруб лазні 6х6 з колоди

складе близько 250 000 рублів, що є дуже прийнятним варіантом на сьогоднішній день.

Недоліки зрубу лазні 6х6

Крім переваг зруб лазні має і свої недоліки: тривалий період усадки, обробку можна проводити через два роки; слабка вогнетривкість дерево є самим горючим матеріалом; дорожнеча утеплення; низька стійкість до вологи і комах; продування зазорів; висока вартість обробки. На закінчення Баня зі зрубу володіє унікальними властивостями. Саме вони є найвагомішим аргументом при виборі матеріалу для будівництва. Тут вікові традиції здорового способу життя поєднуються з сучасними технологіями. Великий вибір матеріалів, технологій будівництва та дизайнерських рішень визначає інтерес до цих будівель широкого кола людей. Саме тому будівництво дерев’яних лазень набирає все більшої популярності.

Коментарі

Коментарів поки немає

Схожі новини

Залишити коментар