Зруб лазні 3 × 4 своїми руками основні приміщення і особливості будівництва

Найбільш поширений розмір зрубу для лазні

Найбільш поширений розмір зрубу для лазні

Конкретного поняття поширений розмір в будівництві не існує, є лише типові проекти, але вони не завжди користуються успіхом, якщо мова йде про індивідуальному будівництві. Власник землі, звертаючись до організації, бажає отримати щось особливе і тому пропоновані варіанти він змінює до невпізнання. Що ж, як то кажуть, господар пан, а нижче тим часом дані рекомендації по типовим будівлям – головне, функціональність.

Основні приміщення банного зрубу

Їх всього три і наявність таких метрів необхідно:

Така укомплектованість дуже добре впишеться в зруб лазні 3×4. Але власники хочуть більшого. Їм потрібні кімнати відпочинку, зручні місця для положення лежачи, басейни, більярдні.

Загалом, все те, що здається їм антуражем красивого життя. Однак, головне призначення такого будиночка – прийняття водних процедур і оздоровлення. Це власнику варто врахувати – в сауну відпочити з друзями можна сходити в інше місце.

Влаштовуючи зруб під баню 3×4, господар повинен виходити від загального числа домочадців, щоб приємне проведення часу було для кожного. Від цього залежить розмір не тільки периметра, але і зручність розташування полків або місць в парильні.

Розміри зрубу і висота

Якщо фінанси дозволяють, то має сенс зробити баню просторіше, але не можна перестаратися – топити велике приміщення, і, причому, коли це буде траплятися нечасто в зимовий час, вийде дуже накладно. В цьому плані зруб 3 на 4 і висотою самого високо члена сім’ї цілком задовольняють таким запитам. Висота – це, звичайно, розмір внутрішніх приміщень, разом же з фундаментом і дахом вийде більше.

Піч, кам’янка або інші види нагрівачів

Так як приміщення недостатньо велике, то установка печі або кам’янки вимагає ретельної підгонки розмірів. Від цього залежить безпечне взаємодія з гарячою водою, парою, а, головне, з вогнем. Випадки неправильної установки печей занадто часті і обертаються плачевно. Тому зруб лазні 3×4 своїми руками повинен бути вивірений, і кам’янки в них влаштовуються відповідних невеликих розмірів, а розташування її зазвичай у дверей.

Не можна сказати, що лазні повинні бути обладнані засобами пожежогасіння – вид таких приміщень буде безглуздий, але убезпечити себе на такий випадок все ж потрібно. Для цього використовуються укривние матеріали – асбоцемент, похідні стеролів – вони здатні витримувати відчутні температури без шкоди для себе.

Стіни, дах і підлоги

Всі площі будь-якої лазні, будь то зруб 3×4 або домашній аквапарк, повинні бути відповідно утеплені, якщо в їх будівництві застосовувався брус, і підігнані ідеально для колоди.

Адже призначення такої будови – лікувальний прогрівання, яке може не дотримуватися, якщо лазня продувності усіма вітрами наскрізь і має холодну підлогу.

Прекрасно якщо стіни виконані з натурального дерева, але підлоги і стеля такому відповідати не можуть. Для цього використовується багатошарове покриття з струганих дощок, гідроізоляції та утеплення фундаменту.

Він може бути виконаний будь-яким варіантом, але краще стрічковий, тоді під підлогою ніколи не будуть гуляти вітри і зима не складує там гори снігу.

Зруб лазні 4 на 3 комфортний у всіх відносинах.

Кроквяна система також повинна бути на висоті і дерево до неї підбирається відповідне – від постійних випарів можливе послаблення сполучних балок, тому варто прокласти її ще й пароізоляцією.

важливо – не можна будувати лазні з дуже смолистих порід дерева – вона (смола) буде текти по стінах постійно, створюючи задушливі пробки, адже про вентиляцію варто в такому випадку забути.

відведення води

Будь-яка конструкція, будь то шикарна сауна або зруб лазні 3×4, забезпечуються стоком води. Якщо дозволити волозі довго затримуватися всередині, то навіть відмінна деревина незабаром матиме запахом вогкості. Про це варто подумати ще на стадії зведення фундаменту і пристрої похилого статі. Робиться це так:

  • Поверхня ґрунту ретельно вирівнюється і встеляється подушкою з піску і щебеню.
  • Потім простір заливається чорновим покриттям.
  • Наступне рівніше, потрібно зробити так, щоб підлоги лазні в розрізі представляли собою трикутник, гострий кут якого і є водостік.
  • Зруб 3 * 4 досить невелика будівля і влаштування підлоги не займе багато сил і часу. Потрібно крім статі влаштувати ще й вільний вихід для води. Для цього пластикова труба, утеплена відповідним чином, монтується в бетонну підлогу заздалегідь і таким чином, вода потрапляє в неї як в воронку.

Не можна нехтувати водовідведенням – від цього залежить довговічність зрубу.

Щоб не залишитися в лазні через набряклий дверей, слід при установці такого об’єкта як зруб 4 * 3, зробити їх трохи менше. Вони не входять в отвір щільно, коли лазня в експлуатації ще не була. Краще зробити все заздалегідь, щоб комфорт був відразу.

Також поріг до дверей з приміщення повинен бути високим, що незручно, зате виключить можливість проникнення холодного повітря. Матеріалом виготовлення дверей повинні бути масивні товсті дошки, щоб притвор був щільним через їх тяжкості.

Внутрішні ж конструкції можуть бути зі скла обов’язково загартованого, вогнетривкої. Виглядає це здорово і стильно.

Стає зрозуміло, що для дерев’яної лазні краще використовувати натуральне дерево. Тому всі предмети – зграї, полки і столики виготовлені або, по крайней мере, обшиті вагонкою або шпунтовані дошкою. Тоді враження від істинного російського духу в такому зрубі буде повним.

Також вітається, текстиль банного призначення – рукавиці, рукавиці та інше. Без них все буде виглядати неповним. І, звичайно ж, віники – їх велика кількість завжди викликає бажання використовувати баню за призначенням.

Затіявши будувати баню, не слід думати, що лише просторі приміщення дають якісний відпочинок. Для сімейного проведення часу цілком вистачить і невеликого. А якщо зруб варто ще й на березі якого-небудь водоймища, то таке придбання різко підвищується в ціні.

Схожі новини

Залишити коментар