Зруб лазні

зруб лазні

Давня лазня – це красива давньоруська традиція, прекрасна традиція, яку не треба міняти.

Зруби бань стояли з екологічно чистого будівельного лісу. Для того що б виготовити зруб лазні потрібні свежеспіленного окоренних, стругані, колоди або Лафаєт діаметром від 180мм. Заготівлю лісу найкраще робити взимку, це пов’язано з найменшою деформацією і усиханням дерева. Для виготовлення бань найкраще використовувати хвойні породи дерев, вони забезпечать хорошу опірність гниття через свою смолистости, а для виготовлення зрубів бань найчастіше використовують листяні породи дерев. Прямизна і відсутність дуплистості дозволяють гуртувати колоди в стіни.

Багато людей вважають за краще будувати зруби бань із зимової здорової деревини яка прослужить їм більш 100років. Основна перевага дерев’яного зрубу полягає в тому що, деревина є живим матеріалом, який володіє своєю енергетикою, що позитивно позначається на самопочуття відвідувачів такого зрубу. Навіть зрубане дерево продовжує дихати, випромінювати енергію тепла, підвищує життєвий тонус, захищаючи людину від шкідливих надмірностей сучасної цивілізації. Завдяки здатності деревини "дихати" в дерев’яних лазнях не буде проблем з надмірної сухості і надмірно насиченою вуглекислим газом атмосфери кімнат. У зрубах оптимальна вологість і склад атмосфери в приміщенні підтримується за рахунок природного повітрообміну дерева. Деревина володіє чудовими теплоізоляційними якостями, які набагато вище ніж у цегли. Звичайно у деревини є і свої недоліки як недовговічність, пошкодження різними комахами, деревина не може протистояти вогню і гнилостному розкладанню.

Також в плюси до деревини можна записати її малу вагу. За рахунок чого можна заощадити на закладці фундаменту. Деревина морозо- стійка за рахунок чого можна вести будівельні та ремонтні роботи в зимовий час. У дерев’яних зрубах бань навіть не обов’язково проводити внутрішню обробку стін. Досить буде обмежитися шліфуванням і лакуванням. Притаманні дереву особливі властивості дозволяють створити у внутрішніх приміщеннях дерев’яного будинку атмосфери високого комфорту. І звичайно ж, зруб має прекрасний зовнішній вигляд. До головних переваг таких будівель з деревини є неповторна і виразна краса малюнка.

Звичайно в наших лісах багато дерев і воно є найкращим і доступним лад матеріалом для лазень і будинків, завдяки безліччю корисних властивостей, які ми перерахували вище.

Сьогодні дерев’яні споруди набули неабиякої популярності, але найпопулярнішим і довговічним є зруб лазні.

Зруб може бути виконаний в декількох варіантах обробки колод

Оциліндрована колода – це фрезерувати колоду, яке пройшло механічну обробку на спеціальному обладнанні і має однаковий діаметр по всій своїй довжині. Оцеліндрованние колоди дозволяють досягти щільних і міцних з’єднань між колодами. За допомогою таких колод можна максимально мінімізувати зазори в вінцях, а також з’єднувати їх під будь-яким необхідним кутом. Крім цього будинку і лазні з оциліндрованих колод мають привабливий зовнішній вигляд і не вимагають додаткової внутрішньої і зовнішньої обробки.

Будинки і лазні з струганого колоди відрізняються від оциліндрованих колод, тим що володіють особливою стійкістю до навколишнього середовища і довговічністю тому при підготовці зберігається захисний шар деревини через те, що стругав рубанками вручну на відміну від оциліндрованих колод. Для будівництва будинків і зрубів з струганого колоди, береться добірний, калібрований ліс. Вчасно будівництва зрубу між колодами прокладають мох або джутовоеполотно. Зруби з струганого колоди мають особливий, своєрідний зовнішній вигляд, причиною цього є те що колода мають різний діаметр в межах 2-3 см. Можна зробити висновок що будинки і лазні з струганого колоди довговічні, мають характерний, досить привабливий зовнішній вигляд. з вираженим старим російським стилем.

Окоренной колоду – це механічно оброблена колода, при якому відділяється кора від колоди сокирою. У таких колод залишається верхній шар який насичений смолою. Це робиться для того щоб комахи-шкідники НЕ поїдали деревину. Такі колоди зберігають свої природні властивості, і не дозволять псуватися вже готовому дерев’яному будинку або зрубу. Але є один недолік у таких колод – з часом захисний верхній шар чорніє, але цим лише втрачає свою привабливість. Але ще буде кілька десятків років виконувати свої природні функції.

Лафет – це півовальні колоду, остроганной і обпиляними з двох протилежних сторін. Лафет можна назвати чимось середнім між колодою і брусом. При виготовленні лафета знімаються зовнішні, найтвердіші шари деревини, залишаються лише самі м’які шари деревини, після чого вони обробляються антисептиками. Колоди діаметром 300-500 мм обтачиваются з двох протилежних сторін і укладаються один на одного не обточеної стороною. Зовнішній вигляд будинку з лафет легко пізнаваний. Зовні ми бачимо дерев’яні стіни з рівним плоским профілем, а не круглим, ребристим. Такий будинок виглядає привабливо, а також не вимагає витрат для зовнішньої обшивки. Найголовніша перевага такого колоди – це замки, за допомогою яких колоди з’єднуються між собою. Вони являють собою самозаклинюється з’єднання тому воно саме заклинюється замок під власною вагою, чим більше усушка і усадка, тим щільніше і міцніше буде споруда.

Також можливі різні варіанти рубки зрубів

Рубка в чашу, цей вид рубки дуже практичний, так як в цьому випадку в кутах зрубу залишаються випуски колод, чому всередині приміщень буває тепло навіть у найлютіші морози. Вітер такий зруб не продуваються, волога всередину його не проходить і зруб набуває цікавий класичний російський вид. Через те, що колоди виводяться за межі кута на 25-30 см. При цьому за рахунок кутових залишків втрачається 0.5-0.6 м колоди, що призводить до перевитрати деревини, але такий зруб вважається більш стійкий до впливу зовнішніх атмосферних явищ і такі виступаючі кути надають захист від дощу і вітру.

Даний вид рубки кутів зрубу не припускав перевитрати матеріалу. А стіни зрубу відповідають довжині колоди. Рубка в лапу відрізняється від рубки в чашу тим що колоди не виступають за межі кутів зрубу і тим самим гірше захищають від дощу і вітру. При такому методі рубки зрубу, для додаткового захисту кутів від продування і промерзання, кути зазвичай зашивають декоративної дошкою.

Зруб лазні одне з кращих вкладень коштів. Після завершення будівництва лазні, ви будете в кінці робочого тижня збиратися зі своїми рідними, близькими родичами і друзями що б розслабитися разом з ними, а також саме в лазні відзначається практично половина днів народження та інших урочистих заходів.

Схожі новини

Залишити коментар