Зруб будинку з колоди Будівництво та ремонт будинку своїми руками

Будівництво та ремонт будинку своїми руками

Зруб будинку з колоди

Posted March 21, 2014 6:51 pm MSK by admin3

Почати, мабуть, треба з того, що таке зруб. Зрубом вважається дерев’яна споруда, зведена з (рубаних) оброблених колод. Таким методом в основному будують будинки і лазні. Дерев’яний будинок, це нагальна потреба в здоровому і екологічно чистому житло. Все частіше використовують конструкції, звані «Дикий зруб». Таку назву їм дали через обробку колод вручну. Це житло виглядає дуже солідно і володіє відмінною якістю. Воно є здоровим місцем для проживання і відпочинку, красою і комфортом, стилем і екологією.

У чому ж позитивні і негативні сторони таких будівель?

В першу чергу, хочеться відзначити, що будинки зі зрубу екологічно чисті, так як побудовані з дерева, а це природний матеріал. Вони зберігають здоров’я тим людям, які в них живуть. Також важливим аспектом є те, що такі будови з легкістю можуть обмінюватися теплом. Влітку в них прохолодно, а взимку, досить тепло, що істотно зменшить витрати на обігрів вашого житла. Ще одним плюсом можна вважати значну економію на обробці. Саме по собі дерево не вимагає обробки і його зовнішній вигляд спочатку є оригінальним дизайнерським рішенням і вписується в будь-який інтер’єр. Ну, і нарешті, той факт, що будинки зі зрубу дешевше, ніж з цегли, є позитивним моментом для замовників.

Звичайно ж, у таких будинків є і негативні сторони. Радує те, що таких набагато менше, ніж позитивних. Тим, хто вирішив побудувати собі таке «гніздечко», потрібно обзавестися терпінням. Об’єкти зі зрубу будуються в два етапи, і така будівництво займає приблизно 2 роки. Також можна відзначити негативний факт того, що дерево підвладне гниття і займання. Звичайно ж, технології не стоять на місці, і існує безліч засобів, для його обробки та захисту від таких явищ.

Породи дерев, які використовуються для побудови зрубу

Всі породи діляться на два види це листяні і хвойні. Трохи про властивості найбільш використовуваних для побудови зрубів.

  • Сосна – це хвойна порода. Її пагони спрямовані під гострим кутом до осі стовбура і при розрізі мають овальну форму. Сама деревина м’яка і дуже невибаглива в обробці. Вона має дуже гарні відтінки і часто використовується не тільки в будівництві, а і в столярному ремеслі;
  • Ялина – стовбур ялини прямий і круглий. Сама деревина Без’ядровая легка і м’яка. Має білий колір з трохи золотистим відтінком. Через твердості сучків, вона складна в обробці;
  • Модрина – хвойне дерево, значно міцніше і щільніше сосни, також більш стійка до гнильним грибків і вогкості. Такі споруди можуть простояти кілька століть. Також модрина має властивості природного антисептика. Досить тверда деревина, що не синіє і не гниє. Смоли, якими вона просякнута, дозволяють використовувати її без спеціальної обробки і завдяки їм, вона захищена від пошкодження всілякими жуками. У будинках, побудованих з цієї породи, знижується поява неврозів і мігрені, пов’язаних зі спазмами судин;
  • Дуб – дуже міцна деревина і насилу ріжеться. Має схильність до розтріскування. У нього гарна велика текстура і добре гнеться. Легко морітся до чорного кольору і забарвлюється;
  • Липа – має дуже м’яку деревину. Білого кольору з ніжним рожевим відтінком. Має безліч серцевин, які при правильному розрізі додають матеріалу красивий і індивідуальний блиск. При обробці не розтріскується і не жолобиться. Липа добре тримає тепло і приємно пахне, тому з неї найчастіше будують лазні, але також її мінусом є схильність до поразки всілякими грибками;
  • Осика – її деревина володіє багатьма дивними якостями. За зносостійкості коштує майже на одному рівні з дубом, з легкістю ріжеться і легко обробляється. Вона не мнеться і не сколюється. Дуже, важливим фактом є те, що вона може тривалий час зберігатися у воді і після висихання не жолобиться і не тріскається.

Таким чином, хочеться сказати, що насправді можна будувати зруби з будь-якого дерева. Але також можна дотримуватися певних традицій, створених роками які свідчать: баню краще будувати з осики або липи, ну, а будинок, з хвойних порід дерев, таких як модрина, ялина або сосна.

Технологія складання зрубу

Згадаймо з історії. що слов’яни жили в лісах північної і центральної частини Східної Європи. Ну і природно у них самим основним будівельним матеріалом було, звичайно ж, дерево, з якого вони споруджували свої житла. І з огляду на клімат, їх будинки повинні були бути теплими і затишними. За багато століть технології будівлі змінилися і вдосконалилися. Для того, щоб побудувати хороший зруб, необхідно планувати будівництво завчасно. Початкову заготовку колод потрібно виробляти взимку, так як дуже важливим фактором є мінімальна вологість деревини в цей час року, що згодом полегшить обробку колод і дасть якісну усадку готовому будові.

рубка зрубів відбувається за кількома технологіями: російської, канадської та норвезької.

На відміну від норвезької технології, колоди використовуються круглої форми, а не отесивают з двох сторін. Будь-яка з них починається з ретельної калібрування лісу. Потім матеріал обробляються, вирізати і ошкурівать. Обов’язковою вимогою є те, щоб всі складові прилягали один до одного дуже щільно, і між ними не було зазорів. Таким чином, будівля добре тримає тепло взимку, і прохолоду влітку. Потім виконується розмітка врубувань, викреслюються і вирубуються замки і пази для кожної колоди. Після закінчення рубки всі частини обов’язково позначаються для того, щоб їх можна було правильно зібрати на тій ділянці, де буде стояти будівля.

збирати зруб рекомендується в холодну пору року, так як така будова має вистояти без опалення близько року. Технологія складання передбачає прокладку утеплювача в технологічні зазори, над дверними і віконними прорізами. Після закінчення часу вистойки, в готовий будинок встановлюються вікна, навішуються двері і виконуються оздоблювальні роботи.

На завершення, хотілося б сказати, що таке житло зі зрубу відіграє значну роль в економії Вашого бюджету, є екологічно чистим будовою, що має, важливу роль, у Вашому житті і здоров’ї. І також такий будинок є частиною модних тенденцій теперішнього часу.

Відео про будівництво зрубу будинку з колоди

Схожі новини

Залишити коментар