Знесення дачних будинків виявився грандіозної аферою газових монополістів Московська область

Знесення дачних будинків виявився грандіозної аферою газових монополістів

Розкрито схема вилучення земельних ділянок громадян, що сидять на «трубі»

матеріал «Газова камера для садівників» (Див. «МК» від 21 березня 2017 г.) викликав шквал дзвінків до редакції з численних «гарячих точок» Росії, де склалася небезпечна ситуація — будинки і будівлі громадян виявилися в зоні ураження в разі аварії на трубопроводах. До недавнього часу люди про цей факт зовсім не знали (труби лежать під землею). У списку постраждалих уже 21 регіон країни. Цей список регулярно поповнюється, тому що нафтогазові підприємства активно подають дані про захисних зонах біля магістральних трубопроводів (МТ) до Державного кадастру нерухомості (ГКН). Так ось ця кампанія по занесенню відомостей виявилася великою аферою сировинних монополістів. Який? Зараз дізнаєтеся.

Знесення дачних будинків виявився грандіозної аферою газових монополістів - Московська область

фото: Олексій Меринів

Розкрити суть обману допомогла історія багатодітної сім’ї Анісімових. При покупці ними навесні минулого року ділянки в с. Левашово Серпуховського району обтяжень і обмежень в документах не було, адміністрація дозволила будівництво. Незабаром з’ясувалося, що в околицях села проходять три магістральні газопроводи (МГ), які ніяк не були позначені на місцевості. Анісімови дізналися, що 85% їх ділянки поглинула так звана зона мінімальних відстаней (ЗМР) від осі трубопроводів. Сім’я вирішила побудуватися на що залишилися 15%. Почалися ходіння по муках. В результаті з’ясувалося: в кадастр невірна інформація, в ній накладена зона не того розміру і не від тієї труби! Адміністрація відправила Анісімових в «Газпром» за узгодженням, той його не дав і зажадав оплати послуг кадастрових інженерів, щоб відмежувати ці 15%, і тоді (може бути!) вони узгодять будівництво.

— Від цього свавілля ми були в розпачі. Мало того що газовики за наш рахунок збиралися виправити власну помилку, вони ще змушували нас узгоджувати з ними будівництво на 15% нашої землі! — каже багатодітна мама Катерина Анісімова. — На покупку ділянки ми витратили 1,5 млн рублів разом з електрикою і послугами геодезистів, а його неможливо використовувати!

Але головна правда відкрилася Анісімовим пізніше. Фахівці Центрального апарату Росреестра помилку нанесення ЗМР визнали і пояснили, що під виглядом охоронної зони (25 м по обидва боки від осі МТ) нафтогазові підприємства незаконно внесли в кадастрові органи інформацію про ЗМР (вона доходить до 300 м по обидва боки труби)! Ця інформація прямо заноситься в ЕГРН, потім відбивається на кадастрових картах. І така картина — по всій країні! Ніхто не перевіряє, ЩО заносять монополісти в органи державної реєстрації. Пізніше Анісімови отримали офіційну відповідь з Управління Росреестра від 28.03.2017 р за №09-00732 / 17 (він знаходиться в редакції). У документі зазначено: «ФЗ 218 внесення в ЕГРН (до 01.01.2017 — в ГКН) відомостей про мінімальні відстанях до об’єктів системи газопостачання не передбачено. документи для внесення в ГКН відомостей про ЗМР надані особою (ТОВ «Газпром Трансгаз Москва»), Не уповноваженою для надання таких документів. Відомості про ЗМР, на думку Росреестра, не підлягали внесенню в ГКН. ФГБУ «ФКП Росреестра» дано доручення опрацювати питання про виключення з ЕГРН відомостей про ЗМР». А це означає, що широкі зелені смуги (ЗМР) на кадастрових картах (ті, що спішно вносять монополісти), які поглинають селища, села, СНТ і змушують людей приходити в жах, внесені незаконно і мають бути виключені з ЕГРН!

Знесення дачних будинків виявився грандіозної аферою газових монополістів - Московська область

фото: Світлана Петрушова

Дійсно, поправки до Земельного кодексу РФ (ЗК РФ) зобов’язують вносити відомості про зони з особливими умовами використання території (ЗОУІТ) в кадастр до 2022 року, щоб хоч якось усунути існуючий сьогодні бардак в державному обліку земель. Але самі відомості про охоронних зонах (ОЗ) і зонах мінімальної відстані (ЗМР) до меж населених пунктів, садівничих і дачних господарств принципово відрізняються не тільки розмірами, а й процедурою їх занесення. Охоронні зони становлять 25 метрів по обидва боки на суші і 100 метрів — на воді. І, УВАГА, — найголовніше: представляти дані про ОЗ до державного кадастр нафтогазові господарства можуть, а ось інформацію про ЗМР — ні в якому разі! Згідно із законом ЗМР повинна затверджуватися виключно органами місцевої влади, які розглядають питання обмеження використання конкретних земель і за підсумками вносять в ЕГРН. Ця процедура передбачає за законом обов’язкові публічні слухання (Тобто ці обмежувальні зони встановлює сам народ) і обов’язкову виплату громадянам компенсації за накладені обмеження. Питання про компенсації актуальний з моменту занесення обмежень в ЕГРН.

Виходить, сьогодні так звані ЗМР встановлюють і по-тихому заносять самі нафтогазові організації, щоб поставити людей перед фактом: «Ваші споруди в ЗМР з моменту будівництва трубопроводу, тобто підлягають знесенню без будь-яких компенсацій». Слідом за цим нафтогазові концерни штампують в суди позови про знесення будівель, які вже нібито зведені на обмежених у використанні земельних ділянках. Ця процедура провертається, минаючи необхідну за законом стадію затвердження обмежень органами місцевої влади. А на кону в результаті варто знесення майже 1,5 мільйона будинків і споруд простих громадян по всій країні без всяких компенсацій, до якого засуджують винесені судом рішення.

До слова, самого поняття щось ЗМР в нашому законодавстві немає. Воно використовується у внутрішніх документах нафтогазових підприємств.

До речі, Росреестр досі не відповів на питання: на якій підставі трубопроводи були зареєстровані і нанесені на карти без прав власності на земельні ділянки під ними?

«Щоб в брехню повірили, вона повинна бути величезною»

Як відомо, в інформаційній війні частіше програє той, хто говорить правду, тому що він обмежений правдою. По всій країні розгорнулася кампанія з судовими позовами до власників земельних ділянок та зведених на них будівель, яку затіяли дочки ПАТ «Газпром», ПАТ «Транснефть», АТ «Транснефть Верхня Волга» та ін. Під знесення йдуть селища, села, СНТ. Ця кампанія схожа на таку ж афера нафтогазових монополій, як і обман з ЗМР. Подаючи позови, сировинні гіганти намагаються перекласти свою відповідальність за порушення безпечної експлуатації небезпечних промислових об’єктів (СПО) на громадян. Людей виставляють винуватцями ситуації. «Чим жахливіше збрешеш, тим скоріше тобі повірять», — віщав свого часу Геббельс. У храмах Феміди безсовісно перекручуються факти: людям вселяють, що вони порушили вимоги промислових СНиПов (п. 7.15 СП «магістральні трубопроводи» (СП «МТ») І повинні за це відповісти — зрівняти свої будинки із землею. Але! Дотримання правил експлуатації МТ закон покладає на власника трубопроводу. Життя, здоров’я і майно людини захищає закон. Він і зобов’язує цього власника не розміщувати свої об’єкти на небезпечних відстанях ближче, ніж вказані в таблиці 4 і 5 СП 36.13330.2012 (актуалізована версія СНиП 2.05.06-85 *), від меж міст, населених пунктів і т.п. Складається враження, що свої обов’язки нафтогазові компанії підміняють на чужі права, виганяючи людей з землі. А суди, на жаль, стають на позицію монополістів, яку закладають в основу рішень.

Однак ліквідація будівель зовсім не вирішує проблему! Вона не усуває порушення норм промислової безпеки, так як відстань від осі трубопроводу до місць скупчення людей так і залишається порушеним! вимога знести — це спроба зняти з себе відповідальність за втрачене майно громадян у разі вибуху, відхід від кримінальної відповідальності. Мета подачі позовів — це ще і легалізація самовільного захоплення землі, зайнятої під трубопроводи. Ні, землю, звичайно, не віднімають, але кому вона буде потрібна без будівель, та ще по сусідству з трубою. Така земля стане в нагоді тільки для промислових потреб — все тим же нафтогазовим підприємствам.

Сьогодні порушення прав і законних інтересів громадян досягло небувалого масштабу! Йде війна проти своїх громадян, підтримувана судовою системою.

— Позивачами навмисно порушуються межі здійснення своїх цивільних прав, змішуються форми і способи захисту. Подаючи позови, нафтогазові підприємства вводять суди і громадян в оману в тому, що їх ділянки знаходяться в зонах мінімальних відстаней (ЗМР). Але ці відстані (п. 7.15 СП 36.13330.2012 (СП «МТ») Визначаються лише від осі трубопроводу до кордонів населеного пункту, колективного саду або міста. Ділянки ж людей знаходяться всередині цих кордонів, і сам факт їх перебування в ЗМР відсутня, — пояснює юрист Наталія Зайнуліна. — Позивачі навмисно порушують методику розрахунку ЗМР. І суди, призначаючи експертизи, ставлять експертам питання, в яких свідомо є помилка виміру ЗМР. Часом вартість подібних «експертиз», Нав’язаних суддями, досягає 160 тисяч. Після закінчення такого «справедливого» судового розгляду люди повинні крім зламу свого будинку за свій рахунок і оплати держмита 6000 рублів ще й понести немислимі судові витрати. До слова, статутний капітал дочки «Газпрому» ТОВ «Газпром Трансгаз Москва» — 13 371 247 400 рублів.

Все це начебто розраховане на те, що відповідачі — в основному люди, у яких немає грошей на «крутого» адвоката і можливості отримати об’єктивну юридичну консультацію. Та й чи можуть громадяни здогадуватися, що за законом люди в мантіях, тобто судді, неправомочні здійснювати адміністративний нагляд у сфері промислової та пожежної безпеки.

Відповідаючи минулого літа на питання журналістів по темі знесення будівель, що опинилися в небезпечній близькості до МТ, прес-секретар президента Дмитро Пєсков сказав: «Потрібно судити строго за кожним конкретним випадком». Так ось в судах індивідуальний підхід до кожного конкретного випадку геть відсутня! Враження таке, що суди ніякі обставини не вивчають і не звертають уваги на документи, які людина приносить в суд. Юридично значущим обставиною в суді вважається лише факт перебування будівлі в ЗМР. Судді більше нічого чути не хочуть і ламають долі сотень тисяч людей за 1–2 засідання.

Рішення конфліктної ситуації лежить на поверхні землі в буквальному сенсі слова. У позовних заявах нафтогазові організації стверджують: «там, де труби, там і землі трубопровідного транспорту». А чи так це? Для ведення діяльності з транспортування вуглеводнів держава повинна відвести землю з категорією «землі транспорту». В порядку приватизації МТ перейшли у власність комерційних структур. Указом Єльцина одна тисяча триста тридцять три від 05.11.1992 р майнові права держави на систему газопостачання, що входить у федеральну енергетичну систему, в тому числі права користування землею, надрами, природними ресурсами, були передані РАО «Газпром». Тобто частина майна федеральних енергетичних систем перейшла з федеральної власності в приватні руки (в порушення ст. 11 Конституції РРФСР 1978 р і ст. 71 Конституції РФ). У нашій країні землі трубопровідного транспорту є тільки в законі (на папері). МТ прокладають і зараз на землях будь-яких категорій (в тому числі що знаходяться в приватній власності), що законом категорично заборонено (ч. 4 ст. 87 ЗК РФ). Трубопроводи, що входять до федеральну енергетичну систему, можуть бути розташовані тільки на землях транспорту, що перебувають у федеральній власності (Ст. 71 Конституції РФ). І тільки на цих землях (П. 3 ст. 87 ЗК РФ, ст. 28 ФЗ «Про газопостачання. ») можна встановити охоронні зони трубопроводів з наступною реєстрацією в ЕГРН. У цьому також закладена суть відповіді з Росреестра, згаданого вище.

Накласти мораторій на позови про знесення!

У Громадській палаті РФ (ГП РФ) накопичилася гора звернень від громадян з проханням про допомогу в судових позовах з нафтогазовими компаніями.

— Ми намагалися оцінити масштаб лиха: на сьогодні, вважаю, цифра постраждалих перевалила за 1,5 млн. Вважаю, що соціальна напруженість буде тільки рости. Проблема зношених трубопровідних комунікацій, їх близькості до житлових кварталах замовчувалася, а її давно пора вирішувати, — каже заступник секретаря ОП РФ Олександр Музикантський. — У зверненнях громадян вказані ситуації, коли невжиття термінових заходів призведе до страшних трагедій. Наприклад, «гарячі точки» — житловий комплекс «Анічкова» Щелковського району, селище Устинівка. У небезпечній близькості від них АТ «Транснефть Верхня Волга» (Статутний капітал 600 тис. Грн) експлуатує придбаний в 2016 році кільцевої магістральний нафтопровід (МН). Але! У цій організації немає ліцензії на експлуатацію ОПО на території Київської області, а також немає позитивного висновку експертизи промислової безпеки. МН проходить через 16 районів Підмосков’я. Поведінка судів кричуще: вони винесли десятки рішень про знесення будинків, потураючи вимогам АТ «Транснефть Верхня Волга».

У Громадській палаті РФ вважають: ситуація повністю адекватна тій, про яку сказав президент на пленарному засіданні ОП 23 червня 2015 р «Якщо набувач сумлінну, а проблеми виникли через неналежне виконання органами влади своїх функцій, то він повинен бути звільнений від будь-яких проблем. Держава допустило помилку — і зобов’язана цю помилку вирішувати самостійно».

— На звернення в Адміністрацію Президента (АП) про заходи захисту добросовісних власників нерухомості, що є сусідами з МТ, ми отримали відповідь за підписом начальника Правового управління Лариси Бричєва, — каже Олександр Музикантський. — Проблема визнана актуальною. У відповіді зазначено, що вона «може вимагати додаткового законодавчого врегулювання». Ці питання носять економічний характер, тому з Адміністрації Президента лист переправили в Уряд РФ, куди ми раніше вже зверталися. З уряду досі відповіді немає. З моменту останнього звернення пройшло 3 місяці.

Знесення дачних будинків виявився грандіозної аферою газових монополістів - Московська область

фото: Світлана Петрушова

Знесення дачних будинків виявився грандіозної аферою газових монополістів - Московська область

фото: Світлана Петрушова

На засіданні «круглого столу» в Громадській палаті РФ.

21 квітня в ОП РФ пройшов «круглий стіл», Присвяченій проблемі знесення будівель. За столом зібралися представники ВП з ​​16 регіонів країни, ОНФ, виконавчої та судової влади, Генпрокуратури, депутати ГД і т.п. В організації заходу активну участь «МК». нафтогазові компанії «до столу» не приїхали, хоча були запрошені. Обговорення питань проводилося під пильною увагою нашої газети. За підсумками виступів були вироблені рекомендації, в тому числі для ВАТ «АК Транснефть» і ПАТ «Газпром»: встановити мораторій на пред’явлення позовів про знесення, обмеження прав користування, накладення заборон на майно до адекватного законодавчого врегулювання питань.

Людьми керують корпорації?

Міненерго РФ підготовлений законопроект «Про магістральний трубопровідний транспорт нафти і нафтопродуктів», Який проходить зараз етап публічних обговорень. Окремі його пункти і статті (п. 4 ст. 32, ст. 35, 36) викликають подив. Кричущі приклади його змісту: «ЗМР від об’єктів МТ, введених в експлуатацію до набрання чинності цим законом, вважаються встановленими»; або «фізичним особам. дозволяється здійснювати діяльність в ОЗ і ЗМР тільки після письмового узгодження її проведення з організаціями трубопровідного транспорту».

Ситуація, в якій опинилися сьогодні громадяни нашої країни, не насниться і в страшному сні. Новина про небезпечне сусідство з трубопроводом — ця одна біда. Але друга біда ще страшніше — з кожним днем ​​люди втрачають довіру до держави. Абсолютно незрозуміло: ми живемо за законами або поняттям. Чому комерційні структури привласнюють повноваження органів державної влади. В результаті до громадян приходить розуміння, що ними керують ринки і корпорації, за якими стоять люди, які не навмисні нести відповідальність за те, що відбувається в країні.

Цілком очевидно, що необхідно негайно вжити заходів, щоб усунути соціальну напруженість. В першу чергу нафтогазові компанії повинні відкликати всі позовні заяви. Судам необхідно переглянути всі винесені рішення. Необхідно відкликати виконавчі листи і припинити виробництво.

Люди не повинні розплачуватися за помилки держави.

Фото і відео дня

Популярно в соцмережах

Схожі новини

Залишити коментар