Збірні дерев’яні будинки заводського виготовлення

Збірні дерев’яні будинки заводського виготовлення

Збірні дерев’яні будинки заводського виготовлення;

Більш індустріальними і економічними є дерев’яні будинки заводського виготовлення, що вмонтовуються з елементів і деталей, виготовлених в заводських умовах.

Стіни з дерев’яних каркасів. Каркас виконується з ряду стійок, які за допомогою горизонтальних обв’язок, прогонів і балок об’єднуються в жорстку просторову систему. Розглянемо різні типи каркасів, що відрізняються розмірами елементів, кроком стояків.

Каркас 1-го типу складається зі стійок, які виконуються з дощок 50×100 мм або 50×150 мм, крок яких 500 або 600 мм. Стійки розташовуються уздовж нижніх горизонтальних обв’язок зовнішніх і внутрішніх стін. Спільно з горизонтальними елементами (балками, обвязками) вони утворюють решітку – каркас стіни. Простір між стійками заповнюють утеплювачем, залишаючи місця для віконних і дверних прорізів. Балки перекриттів розташовують над стійками каркаса з тим же кроком.

Загальний вигляд каркаса

Збірні дерев'яні будинки заводського виготовлення'яні будинки заводського виготовлення ()'яні будинки заводського виготовлення

1 – нижня обв’язка 2 (50×100 мм); 2 – стійка каркаса 50×150 мм; 3 – опорна дошка на ребро 50×150 мм; 4 – балки перекриттів 50×200 мм; 5 – розкоси жорсткості; 6 – балка-перемичка; 7 – укорочена стійка; 8 – добірні стійки в кутах 50×150 мм; 9 – анкерні болти

Стійки виконують висотою на один або два поверхи. Балки перекриттів з каркасними стінами розташовують часто – з кроком 500 (600) мм. Це дозволяє в якості балок використовувати широкі дошки 50×200 (50×220) мм, поставлені на ребро. Такими балками можна перекривати прольоти до 4,2 … 4,8 м, тому відстань між несучими стінами приймають до 4,8 м.

Жорсткість каркасів надають розкоси, що встановлюються між стійками по кутах як в поздовжньому, так і в поперечному напрямках. Ту ж функцію виконують діагональні дошки товщиною 19 мм, які врізають в стійки каркаса по обидва боки кутів.

Крок стійок каркаса дозволяє в більшості випадком будувати віконні та дверні прорізи в межах 600 мм. Тоді замість стійок використовують укорочені стійки, які встановлюють на горизонтальні балки-перемички.

Утеплювач, що розміщується між стійками каркаса зовнішньої стіни, застосовується у вигляді жорстких плит (фіброліт і ін.), М’яких або напівжорстких матів (мінеральна вата та ін.) Або засипок (шлак, керамзит і т.д.).

Вид утеплювача враховується при встановленні розмірів елементів каркаса будівлі. Наприклад, в разі використання жорстких плит, стійки каркаса роблять мінімальних розмірів, визначених їх несучу здатність. Жорстких заповнювач може розміщуватися з двох сторін стійки, утворюючи досить товсту стіну.

Збірні дерев'яні будинки заводського виготовлення'яні будинки заводського виготовлення ()'яні будинки заводського виготовлення

а – з жорстким утеплювачем між стійками каркаса; б, в – стіни з засипним утеплювачем; г – прийоми влаштування зовнішніх обшивок по рейках; д – прийоми облицювання з легких сплавів і Склопластикові; 1 – стійки каркаса; 2 – жорсткий утеплювач; 3 – зовнішня штукатурка по драні; 4 – внутрішня штукатурка по драні; 5 – пароізоляція; б – вітрова папір; 7 – суха штукатурка; 8 – рейка; 9 – засипної утеплювач; 10 – зовнішня обшивка; 11 – обшивка діагональними дошками; 12 – хвилясті листи з азбестоцементу; 13 – плоскі листи з азбестоцементу; 14 – листи шаруватого пластику; 15 – листи з легких сплавів; 16 – смужка з оцинкованої сталі

Зовнішня стіна являє собою листкову конструкцію. Середню частину стіни займає утеплювач. Для зменшення продування стіни з зовнішнього боку утеплювач закривають будівельним папером. Далі влаштовують по рейках зовнішню обшивку з дощок типу «вагонки», азбестоцементних листів, профільованих листів з легких сплавів або обштукатурюють фасад з подальшим забарвленням. З внутрішньої сторони утеплити ізолюють від попадання вологи пергаміном або паронепроникною папером. Внутрішня обшивка може бути виконана рейками або плитними матеріалами (деревно-волокнисті плити і ін.) Приміщення можуть бути оштукатурені під забарвлення. Загальна товщина каркасних зовнішніх стін – в межах від 150 до 230 мм.

Пристрій каркаса у внутрішніх несучих стінах не відрізняється від каркаса несучих зовнішніх стін.

Термін служби будівлі в значній мірі залежить від правильного пристрою цоколя, що виключає проникнення вологи до нижньої обв’язки каркаса стіни. Для цього обв’язку каркаса, просочену антисептиком, укладають на гідроізоляцію з двох шарів рулонного матеріалу. Для відводу атмосферної води від цього вузла влаштовують відлив з дошки або укіс з цементного розчину, покритого оцинкованої сталлю.

Для закріплення обв’язок каркасних стін на цоколі і фундаментах під внутрішніми стінами використовують спеціальні анкерні болти, що розміщуються по кутах будівлі з двох сторін в місцях перетину стін і далі через 1,8 … 2,4 м.

Каркас 2-го типу складається з жорстких поперечних рам, положення яких в плані збігається з внутрішніми поперечними стінами будівлі. Це обмежує застосування каркаса двоповерховими будинками секційного типу. Перевага цього каркаса – зручність складання жорстких двоповерхових каркасів на землі з подальшою їх установкою в вертикальне положення вручну або за допомогою механізмів. Стійки каркаса виконують із брусів 100×100 мм, крок яких 1,0 – 1,2 м. Горизонтальна обв’язування, підкоси виконують з дощок 50×150 мм і врізаються в стійки в полдерева. Жорсткі поперечні рами ставляться на відстані до 4,5 – 4,8 м уздовж будівлі. Ширина будівель з каркаса такого типу може бути збільшена до 10,0 – 12,0 м.

Каркас 3-го типу складається зі стійок, сітка якого може бути збільшена до 4,0 – 5,0 м. і більше, особливо при застосуванні клеєних конструкцій. Перетину стійок, прогонів і ін. Елементів можуть мати різноманітну форму (прямокутну, квадратну). На відміну від попередніх типів каркасів, ці перетину повинні розраховуватися в кожному конкретному випадку. Просторова жорсткість забезпечується застосуванням підкосів, стінок жорсткості і ін.

Стіни з дерев’яних панелей і щитів виготовляють на заводах у вигляді площинних елементів панелей або щитів зовнішніх і внутрішніх стін, перекриттів горищних, міжповерхових і першого поверху. На будівельному майданчику по готовому нульового циклу проводять монтаж панелей глухих стін зовнішніх стін, стін з заповненням віконними і дверними отворами, панелей внутрішніх стін з елементами інженерного обладнання.

Збірні дерев'яні будинки заводського виготовлення'яні будинки заводського виготовлення ()'яні будинки заводського виготовленняЗбірні дерев'яні будинки заводського виготовлення'яні будинки заводського виготовлення ()'яні будинки заводського виготовлення

а – розрізання будинку на збірні елементи; б – конструкція щитів зовнішніх стін з різними типами утеплювача; в – варіанти вертикальних з’єднань щитових стін; 1 – щит зовнішньої стіни; 2 – щит зовнішньої стіни з віконним прорізом; 3 – щит внутрішньої стіни; 4 – перекриття; 5 кутовий елемент; 6 цоколь; 7- вимощення; 8- обв’язка щита; 9- вітрова папір; 10 – пароізоляція у внутрішньої обшивки; 11 – внутрішня обшивка; 12 – древесностружечная плита; 13 – плитний утеплювач (фіброліт); 14 – шари рулонного утеплювача, прикріплені рейками на цвяхах; 15 – три шари оргалита з повітряними прошарками; 16 – розкладка; 17 – рейка-шпонка

Конструктивною основою щита є рама з брусків, що утворює обв’язку по його периметру. Щити встановлюють висотою на поверх і довжиною до 1200 мм. Найчастіше щити мають дощату обшивку, рідше – фанерну. Внутрішню порожнину заповнюють утеплювачем, під обшивку укладають протівоветровую папір і пароізоляцію.

Широке поширення в будівництві набули стінові панелі однорядні малі з розміром по висоті, рівним висоті поверху і довжиною 1200 мм, а також великі стінові панелі висотою в поверх і довжиною, кратною 1200 мм, на кімнату або дві кімнати розміром до 6000 мм. Малі панелі розраховані на монтаж житлового будинку з використанням найпростіших пристосувань або вручну. Великі панелі монтують механізмами.

Панелі зовнішніх стін виготовляють товщиною 120 … 200 мм, панелі внутрішніх стін – товщиною 120 … 160 мм.

Тема 1.17 Будівельні елементи інженерно-технічного обладнання будівель

1.17.1 Димові та вентиляційні канали, їх розміщення в стінах будівель. Приставні вентиляційні блоки

1.17.2 Сміттєпроводи, їх конструктивне рішення і розташування в будівлі. Санітарно-технічні кабіни

1.17.3 Конструктивне рішення ліфтових шахт

Збірні дерев'яні будинки заводського виготовлення'яні будинки заводського виготовлення ()'яні будинки заводського виготовлення

studopedia.su – Студопедія (2013 – 2017) рік. Чи не є автором матеріалів, а надає студентам можливість безкоштовного навчання та використання! Останнє додавання, аш ip: 85.17.25.11

Генерація сторінки за: 0.063 сек.

Схожі новини

Залишити коментар