Збірка будинку з профільованого бруса виконання будівництва

Особливості збірки будинку з профільованого бруса

Особливості збірки будинку з профільованого бруса

Для бажаючих побудувати невеликий дерев’яний будинок в один поверх профільований брус найбільш популярний варіант.

Збірка будинку з профільованого бруса: виконання будівництва

Будинки з профільованого бруса користуються великою популярністю зважаючи на порівняно невеликих витрат і простоті зведення.

Збірка будинку з профільованого бруса повинна виконуватися за певною технологією. Тільки в цьому випадку вдасться витягти з будівельного матеріалу максимум плюсів і звести до мінімуму прояв його мінусів.

Поетапне виконання роботи

Збірка будинку з профільованого бруса: виконання будівництва

Схема мелкозаглубленного стрічкового фундаменту.

При зведенні будівлі потрібно дотримуватися певної послідовності. Перш за все закладається фундамент. Його не обов’язково робити дуже міцним і надійним, можна обійтися і більш економічними варіантами, так як навантаження, що надається на фундамент брусом, невелика. Можна закласти мелкозаглубленний стрічковий або буронабивної фундамент.

Ряд з бруса по периметру будинку називається вінцем. Особливу увагу необхідно приділити укладанні першого вінця, так як в подальшому він може стати слабким місцем всієї будівлі. Нижній вінець найбільше буде схильний до дії вологи через свою близькість до фундаменту і землі. Перед укладанням першого вінця потрібно прокласти між ним і фундаментом шар гідроізоляції. З цією метою можна використовувати подвійний шар руберойду або бітумну мастику.

Поверх гідроізоляції встановлюється підкладковий брус. Перевагу слід віддати брусу з модрини. Даний матеріал найбільш стійкий до гниття. Однак обробка антисептиком навіть в цьому випадку необхідна.

Збірка будинку з профільованого бруса: виконання будівництва

Варіанти з’єднання профільованого бруса.

Після виконання підготовки можна укладати нижній вінець. Для нього використовується брус, у якого профільована тільки верхня сторона. Горизонтальні поверхні матеріалу в обов’язковому порядку обробляють антисептиком. Коли він висохне, на брус потрібно укласти шар ущільнювача (найкраще підійде джутове волокно). Балки перекриття будинку з профільованого бруса можна врізати в нижній вінець, однак більш кращий варіант з опертям їх на ростверк фундаменту. В останньому випадку при виникненні гнилі в нижньому вінці замінити його буде простіше. 2 нижніх вінця рекомендується укладати з бруса з модрини.

До початку збірки будинку з профільованого бруса необхідно обробити всі поверхні бруса, які після його укладання стануть недоступними. Ті ділянки матеріалу, які можна покрити складом після укладання, відразу обробляти не обов’язково. Попередню обробку рекомендується виконувати безпосередньо перед початком збирання.

Джутовий ущільнювач дозволяє знизити продувність стіни. Для деяких видів бруса досить прокладати їм кутові з’єднання, а деякі вимагають ущільнення по всьому шву. Товщини в 5 мм достатньо.

Використання кріплень

Якщо вологість бруса вище 20%, то необхідно застосовувати його кріплення нагелями.

Це дозволить запобігти вивертання бруса при висиханні і поява тріщин між вінцями. Даний тип кріплення являє собою довгастий шип. Його перетин може бути як круглим, так і квадратним. При виготовленні нагелів може використовуватися дерево, пластик або метал. Для будівництва будинку з профільованого бруса потрібно використовувати дерев’яні нагелі.

При використанні нагелів потрібно виконувати деякі правила:

Збірка будинку з профільованого бруса: виконання будівництва

Схема з’єднання брусів за допомогою Нагель.

  1. З’єднувати одним нагелем можна тільки 2 бруса.
  2. Максимальна відстань між нагелями може становити 1,5 м. Їх розташовують у шаховому порядку.
  3. Рекомендується використовувати нагелі, вологість яких приблизно дорівнює вологості бруса.
  4. Отвори під кріплення просвердлюють у вертикальному положенні. Глибина повинна бути дорівнює 1,5 бруса.
  5. Необхідно просвердлювати отвори, діаметр яких буде точно відповідати Нагель. Отвори можуть бути більшого діаметра, але не більше ніж на 1 мм.
  6. Нагель повинен бути коротше, ніж глибина отвору, на 2-3 см.

Для кріплення профільованого бруса категорично заборонено використовувати цвяхи.

Прорізи в стінах під вікна і двері можуть бути передбачені в елементах заздалегідь при замовленні спеціального домокомплект. Якщо вони не враховані відразу, то їх можна вирізати в стінах після укладання бруса. Дверні коробки встановлюють на нижній вінець, а віконні на необхідному рівні. Для компенсації подальшої усадки будинку необхідно залишити над коробкою зазор мінімум в 5 см. Кріплення виконується по всьому торця.

При використанні для будівництва матеріалу природної вологості необхідно звести над будинком тимчасову покрівлю, яка забезпечить його захист від опадів. Після цього будь-які роботи над будинком припиняються на 6-12 місяців, які необхідні для усадки будинку. Тільки через цей термін можна починати обробку будинку.

Ступінь усадки будинку залежить від різниці між початковою і кінцевою вологістю деревного матеріалу. Точні значення для різних видів деревини можна дізнатися з ГОСТу 6782.1-75 «Пиломатеріали з деревини хвойних порід. Величина усушки ». Уникнути сильної деформації при використанні бруса природної вологості можна в тому випадку, якщо виконувати збірку в зимовий період. В цьому випадку пиломатеріал буде висушуватися поступово в більш м’яких умовах. Деформація теж не загрожує сухому брусу. Робота з ним буде в значній мірі спрощена.

Таким чином, зведення будинку з профільованого бруса вимагає виконання певних правил, так як матеріал досить примхливий. Слід враховує його усадку і допустимі способи кріплення.

Схожі новини

Залишити коментар