З чого почати будівництво приватного будинку план дій Відео

З чого почати будівництво приватного будинку, якщо у вас є тільки бажання і ви не знаєте, що робити далі

З чого почати будівництво приватного будинку, якщо у вас є тільки бажання і ви не знаєте, що робити далі

Збираючись будувати будинок, треба все добре обміркувати. Адже при наявності чіткого плану дій все стадії робіт, починаючи з проектування і закінчуючи обробкою, пройдуть більш успішно, якісно і швидко. Ось тільки не всі добре уявляють собі, з чого почати будівництво будинку. За що братися в найперший момент? Багато хто задає собі це питання. Спробуємо відповісти.

З чого почати будівництво приватного будинку - план дій Відео

Фінанси – справа першочергова

Ще на стадії вибору проекту ми відштовхуємося від тієї суми, яку маємо в своєму розпорядженні. Так, якщо будувати будинок з газобетонних блоків або керамічної цегли, то в середньому 1 м² такого житла обійдеться в 650 $. Сюди входить вартість матеріалів, а також робота будівельників (їх послуги становлять до 40% від загальної вартості). Отже, будинок площею 100 м² обійдеться в 65 000 $. До речі, великий будинок в розрахунку на квадратний метр обійдеться дешевше, ніж маленький. Вартість будівництва будинку каркасного типу буде дешевше. І ще: майте на увазі, що бувають всякі екстрені витрати, і 15% до загальному кошторисі треба виділити на них.

Тепер розберемося що може впливати на вартість будинку в ту чи іншу сторону.

 • Складна форма будинку і наявність декору на фасаді.
 • Балкони і підвал.
 • Велика кількість маленьких кімнат.
 • Конструкції нестандартної форми, друге світло в кімнатах, високі стелі.
 • Дах, що має химерну форму або занадто гострий кут.
 • Заміна другого поверху мансардою.
 • Проста квадратна форма будинку, гладкий фасад без виступів і виїмок.
 • Велике число вікон.
 • Мінімум внутрішніх перегородок.

Щоб було простіше вести розрахунки, перерахуємо, з яких етапів складається будівництво будинку, і яку частину загального кошторису треба виділити на кожен з них.

 • Нульовий цикл зажадає 15% фінансів. Він включає в себе заливку фундаменту (при його необхідності). Стіни зводять не раніше, ніж через місяць після цього. При консервації будівництва на зиму фундамент накривають.
 • 35% кошторису забирають роботи загально-будівельного призначення. Вони включають в себе монтаж даху і кладку стін, одночасно внутрішніх і зовнішніх. Це робиться для того, щоб навантаження на підставу була рівномірною. Цей етап треба встигнути завершити до зимових холодів.
 • Наступні 15% коштів заберуть монтаж вікон і дверей, а також утеплення будинку.
 • Ще 15% відведемо на комунікації. Труби, сантехнічні прилади, котел перевіряємо після монтажу.
 • Решта 20% кошторису належать внутрішній обробці. З нею поспішати не обов’язково – всередині утепленого будинку працювати можна як завгодно довго.

Час не чекає – скільки його може знадобиться?

Побудувати житло – справа неабияка. Визначаючись, з чого почати будівництво приватного будинку, треба підготуватися до того, що процес буде не дуже швидким. Залежно від застосовуваної технології зведення будинку може займати різний час. Цегляна кладка в будь-якому випадку виконується довше, ніж збірка каркасного або дерев’яного будинку. Ті, хто хоче побудувати будинок дуже швидко, зазвичай набувають готовий комплект матеріалів і кріплення для каркасного або дерев’яного будинку. Таке збірне будівля монтується, як конструктор за досить швидкий період.

Але при будь-якої технології хочеться вкластися в мінімальні терміни. До речі, чим довше тягнеться будівництво, тим більше грошей в неї доводиться вкладати. Фахівці радять добре розрахувати час початку будівництва і вкладення в неї коштів. Адже оптимально заселитися в будинок, поки не підійшли зимові холоди. Нехай внутрішні оздоблювальні роботи до цього часу і не будуть закінчені – нічого, головне, що жити буде можна.

З чого почати будівництво приватного будинку - план дій Відео
Швидкість будівництва каркасного будинку висока, але купувати всі деталі доведеться одноразово.

З чого почати будівництво приватного будинку - план дій Відео
Швидкість будівництва будинку з цегли або блоків значно нижче, але грошові кошти можна вкладати поступово.

Якого розміру повинні бути апартаменти

Площа майбутнього будинку в першу чергу залежить від розмірів гаманця. Важливо і те, скільки чоловік будуть жити в побудованому будинку. Встановлено, що 30 м² на одного члена сім’ї більш ніж достатньо. Якщо в будинку будуть жити п’ятеро, то площа його, відповідно, повинна бути порядку 150 м².

А тепер перерахуємо основні правила, за якими визначається житлова площа.

 • У будинку повинно бути дві зони: денна (кухня, вітальня, їдальня, передпокій, туалети) і нічна (ванні і спальні). Перша з них знаходиться ближче до входу, а друга – в глибині будинку.
 • Денну зону роблять досить просторій для проживання. Родині від 3 до 5 чоловік досить від 40 до 60 м² площі.
 • Для нічної зони сім’ї від 3 до 5 чоловік потрібно від 50 до 70 м² площі. У кожного повинна бути своя кімната для сну.
 • Більше трьох осіб в сім’ї потребують двох туалетних кімнатах. Ванні обладнуються по одній на дві спальні.
 • Від 10 до 15 квадратних метрів віддайте терасі, а від 10 до 20 квадратних метрів – коридорами, сходами і комора.

З чого почати будівництво приватного будинку - план дій Відео
Повноцінний другий поверх має велику площу, в порівнянні з мансардою.

Один поверх, два або більше?

Акуратний будинок квадратної форми і обійдеться недорого, і в змісті економний, і облаштовувати його всередині легше. Тому, якщо вам не потрібна площа понад 100 м², то можна зупинитися на такому одноповерховому будинку. Особливо зручний він для проживання людей похилого віку. Двоповерховий будинок будують тоді, коли хочеться простору, але не за рахунок ділянки. Три поверхи будуть доречні, коли ділянку малий, а площа будинку повинна бути великою. На верхніх поверхах роблять кімнати, де бувають нечасто. Гостьові і спальні для людей похилого віку займають частину першого поверху.

Будують будинок не тільки в висоту, але і в глибину. Йдеться про підвалі. Облаштовуючи його, порадьтеся з фахівцем – а раптом у вас на ділянці близько знаходяться грунтові води. Якщо ж рельєф ґрунту дозволяє, можна зробити просторий підвал, влаштувавши в ньому більярдну, сауну або майстерню. А будинок, збудований на ухилі пагорба, так і просить зробити йому цокольний поверх. У ньому і гараж можна розмістити, і кухню, і комору.

З чого ж зробити стіни будинку

А як почати будівництво приватного будинку, не продумавши, з чого його будувати? Правильно – ніяк. І в першу чергу визначаємося з вибором матеріалу для стін. Каркасні легкі будинку здебільшого складаються з легких конструкцій і утеплювача, тому зводяться швидко і коштують менше. У будівель з бетонних і керамічних блоків стіни товщі, будувати їх довше, дотримуючись необхідних перерви для схоплювання розчину.

Для полегшення вибору перерахуємо відмінності важких блокових і легких каркасних будинків.

 • Будинок, побудований з блоків, обов’язково роблять на глибокому фундаменті стрічкового типу. Каркасний будинок можна побудувати на простому стовпчастих фундаменті.
 • Легкі будинку вимагають дерев’яних або металевих перекриттів. У блокових будівлях вони можуть бути із залізобетону або у вигляді дерев’яних балок.
 • Хоч каркасний будинок побудувати дешевше і швидше, але і термін служби його менше, ніж удома з «важких» матеріалів. Останній може і сто років прослужити. А ще будинок з важких штучних матеріалів повільніше прогрівається влітку і охолоджується взимку.
 • Але при будівництві блочного або цегляного будинку на ділянці доведеться розвести багато бруду – адже треба і розчин зробити, і матеріали скласти. Легкі матеріали не вимагають «мокрих» етапів будівництва і весь процес будівництва виглядає більш компактно.

Споруджуємо дах – яку?

Чим складніше контури будинку, тим заковирістий і форма його даху. Її зробити і складніше, і дорожче, та й протікати вона може в місцях вигинів. Так що не завжди є сенс викручуватись з формою. Іноді прості лінії в поєднанні з оригінальним покрівельним матеріалом виглядають набагато цікавіше. Покрівельні матеріали бувають як у вигляді листів, так і штучними.

 • Листові матеріали (шифер, металочерепиця та фальцева покрівля) мало важать і недорого коштують. Вони добре підходять для простої даху з прямокутними скатами. При цьому майже немає відходів. Під них облаштовують рідкісну обрешітку.
 • Штучні матеріали – це різного виду черепиця. Для її укладання потрібен досвідчений майстер. Підходить черепиця для будь-якої форми даху. Вона може бути зроблена з бітуму, кераміки або цементно-піщаної суміші. Найдешевша – бітумна покрівля. Але лати під неї робиться тільки суцільний. Керамічна черепиця найдорожче, але служить дуже довго. Під неї потрібні потужні крокви.

Допомогти з вибором даху і покрівельних матеріалів можуть статті:

Опалення та каналізація

# 1. Найдешевший спосіб опалення – газовий котел. Якщо ділянку газифікований, то кращим буде цей спосіб. Майте на увазі, що отримання відповідних дозволів обійдеться в енну суму.

Коли газ не підведений, варто задуматися про електричному опаленні. Поставити електрокотел недорого.

Котли на твердому паливі дуже економічні, встановлюються простіше, ніж газові. Але для них потрібні вугілля або дрова.

Комбінований котел поки дорогий, тому його практично використовувати тільки у великих за площею будинках.

# 2. Каналізація – суттєвий момент при будівництві будинку. Якщо в селищі, де ви будуєте, вона централізована, то вам треба лише підключитися. Якщо ж ні, то треба монтувати або септик, або ЛОС – локальне очисну споруду. Їх плюси і мінуси далі.

 • ЛОС потребують місця більше, ніж септик, а також обійдеться дорожче.
 • Септик, на відміну від ЛОС, не боїться ніяких хімічних препаратів.
 • Для великої родини очисна система практичніше, так як обсяг септика обмежений.

Хто буде будувати?

Щоб не довелося пошкодувати про наймання горе-працівників, і початок будівництва житлового будинку, та оздоблювальні роботи довіримо професіоналам. При цьому можна піти декількома шляхами.

 • Для кожного етапу робіт наймаємо окрему бригаду, яка спеціалізується саме на фундаменті, покрівлі або кладці стін. Головне – знати, з кого спитати в разі шлюбу.
 • Можна і великій будівельній фірмі вся справа доручити, уклавши договір про відповідальність сторін. Це дасть гарантії.
 • Будинок з дерева або на каркасі, який спроектований проектно-будівельною організацією, є сенс дати побудувати їй.
 • Що стосується обробки і інженерних робіт, то нехай їх проведуть фахівці з хорошими відгуками.

З чого почати будівництво приватного будинку - план дій Відео
До вибору будівельників підходите особливо ретельно, адже мало того, що вартість робіт становить близько 40% від вартості всього будинку, від цього залежить і якість і комфорт будинку.

Шукаємо проект для будинку

При виборі проекту можна піти двома шляхами: взяти типовий або розробити індивідуальний. Готовий проект варто в 5, а то і в 10 разів дешевше. Він дозволить побачити відразу майбутній будинок «у ​​всій красі». Індивідуальний проект розробляється до двох місяців. Але при будівництві великого будинку або складній ділянці краще зупинитися на ньому. В інших випадках найкращим рішенням буде пошук проекту на різних інтернет сайтах.

Відео: З чого починати будівництво приватного будинку

Схожі новини

Залишити коментар