Свій будинок Цегла або СІПпанель? Ось в чому питання Швидкомонтовані будинки в Воронежі

Долгоруковський завод бистровозводімого житла

Долгоруковський завод бистровозводімого житла

Свій будинок: Цегла або СІП-панель? Ось у чому питання! Воронеж. Липецьк. Білгород.

Останні роки, особливо в світлі національних проектів, активно обговорюються різні каркасні технології котеджного будівництва. З’явилося безліч нових матеріалів, і не дивно заплутатися в безлічі пропонованих конструктивних рішень. Поле для вибору величезне. Варіанти заповнення стін: від газосиликата до солом’яних блоків. Для будь-якого забудовника проблема вибору ускладнюється ще й великою кількістю рекламних матеріалів, навперебій декларують вкрай привабливі ціни і бездоганну якість. в 5 разів краще. ,. 15000грн за кв.м. ,. в 10 разів економічніше. . але чомусь не можуть дати чіткої відповіді, а на скільки конкретно краще? На скільки саме дешевше.

А як часто ми чуємо: Цей будинок теплий! А наскільки теплий? Досить. або навіть зайве? А як це відіб’ється на нашому бюджеті. на ці питання зазвичай ніхто не може дати чіткої відповіді, обмежуючись загальними фразами: дуже теплий або все так будують. , чим більше тим краще.

В результаті кожен з нас стикається з проблемою вибору: З чого побудувати будинок, щоб комфортно було в ньому?

Спробуємо розібратися в цьому питанні.

Перше, що спадає на думку, коли ми замислюємося про СВІЙ будинку, це цегляний будиночок 1 поверх з мансардою, загальною площею в 100 кв.м. зі стінами в 2,5 цегли. Але. Чи не дешеве задоволення. І десь чули, що мало тепло.

Починаємо шукати варіанти. Одна з найбільш відпрацьованих і перспективних технологій: каркасно-панельний будинок з SIP-панелей (Structural Insulated Panel) конструкційна теплоізоляційна панель (OSB-12мм утеплювач OSB-12мм). Начебто швидко, просто, тепло, по-дешевше. ну а на скільки ж? Спробуємо порахувати.

Свій будинок: Цегла або СІП-панель? Ось в чому питання, Швидкомонтовані будинки в Воронежі

На російському ринку сьогодні найкращі SIP-панелі пропонуються Долгоруковський заводом бистровозводімого житла, Липецька область. Їх унікальність у використанні пенополиуритана! (ППУ) замість звичайного пінопласту традиційно використовуваного виробниками SIP-панелей. Що таке дешевий пінопласт (пінополістирол) багато хто з нас вже випробували на собі, а якщо й ні, то напевно чули: прекрасно горить і дуже подобається мишкам. ППУ ж по праву вважається одним з кращих теплоізоляційних матеріалів на сьогоднішній день. Не підтримує горіння. Не подобається мишкам. Безпечний. Уже 10см товщини відповідають нормативам по теплозахисту (традиційного пінопласту потрібно 25 см). Воронеж. Липецьк. Білгород.

Свій будинок: Цегла або СІП-панель? Ось в чому питання, Швидкомонтовані будинки в Воронежі

Для початку оцінимо наскільки ж дешевше нам обійдеться будівництво будинку мрії 1 поверх з мансардою на 100кв.м. з SIP-панелей проти традиційного в 2,5 цегли. Загальна площа стін 145 кв.м.

Вартість 1 кв.м. SIP-панелі без монтажу становить близько 1800 грн / кв.м. Змонтувати SIP-панелі можна і самому, але і запросити бригаду обійдеться всього від 200грн / кв.м. Разом вартість 1 кв.м. SIP-панелей з монтажем складе близько 2000 грн / кв.м. На 1 квадратний метр цегляної стіни 640мм (2,5 цеглини) нам буде потрібно 200 шт. цегли. При середній вартості цегли від 12грн / шт. виходить вартість 1 кв.м. цегляної стіни без монтажу 2400 грн / кв.м. Кладка від 7 грн / шт. плюс штукатурка. Разом вартість 1 кв.м. цегляної стіни з монтажем 4100 грн / кв.м. Тобто, при будівництві стін зSIP-панелей тільки на матеріалах ми заощадимо по 2100 грн / кв.м. що на весь будинок складе вже 304 тисячі рублів. Воронеж. Липецьк. Білгород.

Свій будинок: Цегла або СІП-панель? Ось в чому питання, Швидкомонтовані будинки в Воронежі

Крім того, товщина SIP-панелі всього 129мм (OSB12мм ППУ 105мм OSB12мм), і вага в десятки разів менше цегляної стіни. одна цеглина

5 кг, і вага цегляних стін складе близько 145 тонн. Отже, під будинок з SIP-панелей можна робити значно легший фундамент: мелкозаглубленний, ростверкових. Економія на фундаменті будинку 100 кв.м. складе більше 200 тисяч рублів .

Таким чином, при використанніSIP-панелей тільки на етапі будівництва ми заощадимо більше 504 тисяч рублів! А це вже новий автомобіль!

Але! Тепер треба розібратися за властивостями і якістю. Причому нас цікавить не стільки якість окремо взятого матеріалу або конструкції, скільки споживчу якість комплексного вирішення кінцевий результат комфортність, надійність і економічність власного життя в побудованому будинку. І тепло це те, що в першу чергу визначає наш комфорт і постійно вимагає грошей на оплату за газ. Порівняємо ті ж два варіанти по теплотехнічних властивостях і витрат на опалення. Воронеж. Липецьк. Білгород.

Свій будинок: Цегла або СІП-панель? Ось в чому питання, Швидкомонтовані будинки в Воронежі

Вихідні дані для теплотехнічного розрахунку по Липецької області наступні: температура внутрішнього повітря 20’C; вологість внутрішнього повітря 55%; температура зовнішнього повітря −26’C; Середня температура опалювального періоду −3,4’C; тривалість опалювального періоду 202 діб.

Таким чином, використанняSIP-панелей заощадить нам майже 4000 куб.метров газу в рік. А це в сьогоднішніх цінах вже більше 1500 рублів оплати за газ щомісяця!

Крім того, за оцінками провідних аналітиків в останні роки світові ціни на газ ростуть щорічно на 8% у валюті, і з кожним роком ця динаміка все прискорюється. внутрішні ціни в Росії, оскільки довгий час стримувалися і регулювалися, а тепер активно наздоганяємо, ростуть Ще більше значними темпами: 15-25% в рік. Так тарифи на газ для населення в складають 4.25 грн / куб.м. (Листопад, 2012). А з 2014 року ще планується перехід до ринкових принципів ціноутворення на газ, що поставляється на внутрішній ринок. (ІНТЕРФАКС-АГІ).

Свій будинок: Цегла або СІП-панель? Ось в чому питання, Швидкомонтовані будинки в Воронежі

Багато це чи мало? Судіть самі. При збереженні темпів зростання тарифів на 15% в рік. Тільки на оплату за газ ви заощадите за 5 років 120 532 рублів, за 7 років вже 234 354 рублів. А протягом найближчих 10 років більше 568 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян .

Свій будинок: Цегла або СІП-панель? Ось в чому питання, Швидкомонтовані будинки в Воронежі

Енергоефективність в будівництві.

Частка комунальних платежів в бюджеті кожної сім’ї росте рік від року. Вартість енергоресурсів зростає з динамікою 25% в рік. В таких умовах важливим завданням є впровадження енергоефективних технологій, а одним з головних навичок визначають конкурентоспроможність це вміння ефективно використовувати ресурси.

Проектні рішення закладені в об’єкті будівництва в подальшому є одним з основних чинників, що визначають витрати на його експлуатацію. Тому думаючи про завтра, треба сьогодні будувати енергоефективні, комфортні для проживання і роботи будівлі.

Так що таке енергоефективний будинок? Багато хто думає що для того щоб будинок був енергоефективним досить зробити товстіший тепліше стіни, склопакети з ТОП-овским покриттям. Однак мало хто замислюється скільки тепла йти в каналізацію коли ми миємо посуд, скільки тепла виходить в вентиляцію коли нас немає вдома.

Щоб побудувати енергоефективний будинок потрібно для початку зрозуміти, а куди ж витрачається енергія надходить в будинок.

Для житлового будинку це три основні напрями використання енергії:

 1. Електроенергія основне споживання це побутове споживання, невелика частина йде на комунальне освітлення і роботу інженерних систем забезпечують житло (ліфт, підвищувальні насоси і т.д.).

На частку електроенергії припадає не більше 15% від загального енергоспоживання будівлі. Це найбільш суб’єктивна стаття споживання енергії і залежить в основному від свідомості людей проживають в будинку, і їх бажання раціонально використовувати енергію. Однак проектні рішення закладені в будинок, повинні забезпечити оптимальне енергоспоживання будинку, навіть якщо мешканці і не замислюються про це.

 1. Витрата енергії на гаряче водопостачання. Займає близько 39% (іноді і до 50%) енергоспоживання будівлі. Причому практично вся енергія витрачена на ГВС в кінцевому підсумку виявляється в каналізації, а зниження споживання безпосередньо впливає на комфортність проживання.
 2. Витрата енергії на опалення. Найбільша частина енергоспоживання будинку 46% і більше.

Свій будинок: Цегла або СІП-панель? Ось в чому питання, Швидкомонтовані будинки в Воронежі

Малюнок 1. Структура енерговитрат житлового будинку.

Якщо з двома попередніми статтями енергоспоживання більш менш зрозуміло, то про структуру тепловтрат будівлі мало хто замислюється і основним напрямок боротьби з тепловтратами досі залишається тотальне утеплення всього чого тільки можна.

Розклавши структуру тепловтрат отримуємо, що в сучасному будинку утепленому відповідно до чинних нормативів, на тепловтрати через огороджувальні конструкції (стіни, вікна, дах) приходиться менше половини тепловтрат, а велика частина йде через вентиляцію. При цьому вимоги СНиП 23-02-2003 Тепловий захист будівель досить жорсткі в частині необхідного опору теплопередачі огороджувальних конструкцій, і подальше посилення цих вимог не принесе бажаного результату.

Малюнок 2. Структура тепловтрат житлового будинку.

Для отримання енергоефективного будинку потрібно консолідація інженерних рішень в усіх напрямках проектування:

 1. Архітектурно-будівельні рішення;
 2. Інженерне забезпечення будинку;
 3. Використання найбільш ефективних для даних умов джерел енергії.

Виходячи з цих висновків і виконувався проект енергоефективного будинку в м Барнаулі.

Енергоефективний будинок по вул. Сумарного, 67 в місті Барнаулі.

Меридіональна орієнтація будівлі дозволяє збільшити теплопоступления в будівлю від сонячної радіації за рахунок орієнтації фасадів зі світлопрозорими конструкціями на сторони світу по ходу руху сонця Схід Юг Захід. З боку північного торця будівлі розташований автономне джерело теплопостачання будівлі, з основним інженерним обладнанням.

Таке розташування будівлі дозволяє більш гнучко підходити до об’ємно планувальних рішень будівлі, і розміщувати різну номенклатуру квартир в під’їзді.

Заходи щодо зниження тепловтрат будівлі через огороджувальні конструкції.

Для зниження тепловтрат через стіни застосована система мокрого фасаду, це дозволяє при мінімальних витратах забезпечити високий опір теплопередачі стін. Система повністю ізолює опалювальне будівлю, виключає містки холоду, своєчасно видаляють вологу, сконцентровану усередині системи зовнішньої теплоізоляції, унеможливлюють утворення цвілі і грибка на поверхні стін всередині конструкції. Дозволяють акумулювати тепло в огороджувальної конструкції, створюючи сприятливий клімат всередині будівлі. Сприяє вирішенню головного завдання фасадних теплоізоляційних систем досягнення оптимального балансу вологості і температури в приміщеннях в поєднанні з мінімальними витратами на опалення.

Також сприяє скороченню тепловтрат застосування подвійного утепленого тамбура, дверей з доводчиками, скління лоджій, утеплення підвалу.

Як утеплювачів застосовані утеплювачі нового покоління з коефіцієнтом теплопровідності λ= 0,03 Вт / (м×С). Опір теплопередачі огороджувальних конструкцій прийнята не менше R0 = 5,2 м 2 ×З / Вт.

Світлопрозорі конструкції прийняті в дерев’яному виконанні зі склопакетами з низькоемісійним склом, на основі нанотехнологій (Роснано). Опір теплопередачі не менше R0 = 0,8 м 2 ×З / Вт.

Однією з основних ідей ефективного використання енергії є її тотальний облік, з метою мінімізації неефективного використання. Проектом будинку передбачено обов’язковий поквартирний облік всіх видів поступаемой енергії:

 1. Облік водопостачання;
 2. Облік тепла гарячого водопостачання;
 3. Облік тепла опалення;
 4. Облік електропостачання.

Якщо за нормою водоспоживання становить 350 л / чол на добу, то при установці лічильників за статистикою 180-200 л / чол на добу. Облік тепла повинен стимулювати раціональне використання теплової енергії кожним мешканцем, і виключити відкриті кватирки взимку і надмірно високу температуру в приміщеннях.

Для контролю температури в приміщенні застосовані автоматичні терморегулятори на кожному опалювальному приладі.

Друга принцип енергозбереження це максимально можливе використання енергії, і її повторне використання.

З цією метою система вентиляції будинку виконана не в звичному, СНиП-овськом варіанті (тобто природна), а механічна припливно-витяжна з рекуперацією тепла повітря, що виходить і з синхронізованими регульованими припливом і витяжкою.

У технічному горищі встановлені рекуператори продуктивності 2300 м 3 / год.

Максимальний обсяг повітря, що видаляється в системі вентиляції будинку 2300 м 3 / год, при схемі 60 м 3 / год видалення повітря з кухні, 50 м 3 / год видалення повітря із санвузла.

Для ефективного використання теплової енергії в систему вентиляції доданий пластинчастий рекуператор, що дозволяє використовувати 60% тепла, що видаляється.

Однією з особливостей проекту є система регулювання обсягів вентиляції, з можливістю повного блокування системи вентиляції при відсутності людини в квартирі.

Зниження витрат теплової енергії на підігрів припливного повітря планується знизити за рахунок рекуперації тепла на 60%, за рахунок регулювання повітрообміну на 30%.

Таким чином очікувана економія теплової енергії на підігрів припливного повітря складе 72%.

Також перевагою такої системи є більш якісна робота система вентиляції, і уникнути проблем які виникають при природній вентиляції (відсутність припливу при закритих вікнах, і витяжки залежить від погодних умов), можливість фільтрації припливного повітря, можливість установки центрального кондиціонера.

На вводі в будинок передбачено влаштування автономного джерела теплопостачання (RTA). У АИТ встановлено обладнання:

Два газових котла;

На даху будинку розташовані вакуумні сонячні колектори;

Tеплонасосная система, яка використовує низькопотенційне тепло поверхневих шарів Землі, що складається з теплового насоса і вертикальних теплообмінників, розташованого в ґрунтовому масиві.

Система накопичувальних бойлерів для акумулювання теплової енергії одержуваної за рахунок автономних джерел теплопостачання;

Система на базі сонячних вакуумних колекторів призначена для виробництва гарячої води заданої температури, шляхом поглинання сонячного випромінювання, перетворення його в тепло, акумуляції та передачі споживачеві.

Система складається з двох основних елементів:

зовнішнього блоку сонячних вакуумних колекторів;

внутрішнього блоку резервуара-теплообмінника.

Система теплових насосів. Відбір тепла з допомогою вертикального теплообмінника, розташованого в ґрунтовому масиві. Система теплосбора відкрита. Тепловий насос типу сольовий розчин вода з електроприводом. Розрахунковий річний робочий коефіцієнт 4,2.

Принцип дії АИТ заснований на підтримці заданого перепаду тиску, необхідного для забезпечення циркуляції теплоносія в системі теплоспоживання абонентів, а також для обліку та контролю використання теплоти теплоносія.

Система теплопостачання закрита, при якісному регулюванні, з автоматичним підтриманням температури теплоносіїв по опалювального графіку, в залежності від температури зовнішнього повітря.

Система АИТ передбачає облік витрат тепла і мережної води в системах опалення, вентиляції та гарячого водопостачання, а також окремий облік в системах холодного і гарячого водопостачання. Також передбачений окремий облік надходження тепла від різних джерел (газові котли, теплонасосная система, система сонячних колекторів) для подальшого аналізу.

Автоматика АИТ передбачає пріоритет на отримання тепла від поновлюваних джерел енергії (сонячних колекторів), при нестачі сонячної енергії включається в роботу систем теплового насоса або газові котли, причому в залежності від тарифів на газ і електроенергію надається можливість настройки пріоритету роботи систем теплопостачання.

Очікуваний ефект від використання автономних джерел теплопостачання становить 50%.

Таким чином економія енергії на ГВП складе 50%.

На торці будівлі передбачено розташування тонкоплівкових сонячних модулів на базі технології Oerlikon (Роснано) з інвертором, яка дозволить знизити витрати на електроенергію. Для освітлення всередині будинку передбачено використання світлодіодних світильників з датчиками руху, в системі зовнішнього освітлення автономні світлодіодні світильники з живленням від акумуляторів, що заряджають сонячними батареями.

Зарядні пристрої, акумуляторні батареї, інвертори встановлюються в спеціальному приміщенні.

Порівняльна таблиця очікуваного результату економії енергії енергоефективного будинку

цікаві питання

 • Правда, про газосилікатних блоках.
 • 3D Відео проекти будинків.
 • Де ще можна знайти проекти будинків?
 • Що таке SIP-панель і з чого вона складається?
 • Які матеріали підійдуть для обробки такого будинку?
 • Чи зможе недосвідчена людина зібрати будинок з SIP-панелей?
 • Часті питання про пінополіуретані і SIP-панелях (FAQ)

Свій будинок: Цегла або СІП-панель? Ось в чому питання, Швидкомонтовані будинки в Воронежі

3322 Загальна площа будинку 115 м2.

Свій будинок: Цегла або СІП-панель? Ось в чому питання, Швидкомонтовані будинки в Воронежі

Фотогалерея

Свій будинок: Цегла або СІП-панель? Ось в чому питання, Швидкомонтовані будинки в ВоронежіСвій будинок: Цегла або СІП-панель? Ось в чому питання, Швидкомонтовані будинки в ВоронежіСвій будинок: Цегла або СІП-панель? Ось в чому питання, Швидкомонтовані будинки в ВоронежіСвій будинок: Цегла або СІП-панель? Ось в чому питання, Швидкомонтовані будинки в ВоронежіСвій будинок: Цегла або СІП-панель? Ось в чому питання, Швидкомонтовані будинки в ВоронежіСвій будинок: Цегла або СІП-панель? Ось в чому питання, Швидкомонтовані будинки в ВоронежіСвій будинок: Цегла або СІП-панель? Ось в чому питання, Швидкомонтовані будинки в ВоронежіСвій будинок: Цегла або СІП-панель? Ось в чому питання, Швидкомонтовані будинки в ВоронежіСвій будинок: Цегла або СІП-панель? Ось в чому питання, Швидкомонтовані будинки в Воронежі

Ваш браузер не підтримує плаваючі фрейми! Ваш браузер не підтримує плаваючі фрейми!

Схожі новини

Залишити коментар