Свій бізнес Рентабельність дерев’яного будівництва 40%

Свій бізнес: Рентабельність дерев’яного будівництва 40%

Свій бізнес: Рентабельність дерев’яного будівництва 40%

Мода на дерев’яні будинки прийшла до нас з Фінляндії, де 90% будинків стороя з дерева. Переваги дерев’яного будівництва очевидні: дерев’яні будинки дешевше, і терміни їх зведення набагато коротше, ніж у цегляних аналогів. Крім того, древесіна- матеріал екологічний.

Бурхливий розвиток дерев’яного коттеджного будівництва в Росії, зазначене в останні роки, пішло, перш за все, по шляху розвитку будівництва будинків з масивної деревини. На сьогоднішній день вони становлять близько 40% від всіх споруджуваних з дерева будинків. І, незважаючи на прогнозоване нами розвиток каркасного дерев’яного домобудівництва, протягом найближчих 10-15 років популярність будинків з масиву збережеться як мінімум на колишньому рівні.

Віктор Данилов, заступник генерального директора ФГУП НДПІ Научстандартдом-Гипролеспром, кандидат технічних наук

вибір формату

Більшість деревостроітельних компаній – це малі підприємства, до складу яких входять будівельні бригади, проектувальники і менеджери по роботі з клієнтами. Роботу полегшує наявність вже готових типових проектів, в які досить просто внести зміни для конкретного замовника. Як правило, ці фірми співпрацюють з лісгоспами або мають власні виробничі ділянки, де займаються виробництвом пиломатеріалів і виготовленням готових комплектів для збірки зрубів.

Дерев’яні будинки сьогодні виробляються з використанням трьох основних технологій і матеріалів: панельних, або щитових, каркасних і масивних. Найдорожча категорія будинків – як раз з масивної деревини. Зруби-хороми стоять понад 150 тисяч доларів. Але в Росії найбільшим попитом користується саме масив – замовниками, якого є заможні люди, які вибираються на природу з міста.

Найкраще для будівництва заміського житла підходять колоди – на відміну від інших будматеріалів, вони «дихають». Таким чином, вологість повітря всередині зрубу підтримується на оптимальному рівні сама собою, без спеціального обладнання для кондиціювання повітря. До того ж колод стіна має в рази кращою теплоізоляцією, ніж цегляна або бетонна.

Як влаштований бізнес дерев’яного будівництва

Збірні будинки можна розділити на три основні групи – щитові, каркасні і зроблені з колод (які, відповідно, включають в себе брусові, рубані і побудовані з каліброваного колоди). Найдешевші щитові будинки збираються з модулів (щитів) за принципом конструктора. Коштують вони від 3 до 20 тисяч доларів. Дім із дерев’яною структурою, стіни яких представляють собою своєрідний сендвіч – каркас з утеплювачем і обшивальні матеріалом, обходяться покупцям трохи дорожче – від 20 до 50-70 тисяч доларів (в залежності від видів використовуваних матеріалів). Брусу найдорожча категорія. їх ціна починається від 20 тисяч доларів, верхнього стелі немає.

Схема бізнесу проста. Власник ліцензії на лісозаготівлю підшукує підходящу ділянку і подає заявку на торги в лісгосп. При виготовленні зрубів використовується високоякісна деревина сосни і ялини. Кубометр такого лісу на корені коштує всього 250 рублів. Потім бригада лісорубів починає заготівлю лісу, який згодом доставляється на спеціальні майданчики, де відбувається відбір колод за розміром і калібру. Далі приступає до роботи бригада складальників, яка збирає готовий зруб на місці і потім знову його розбирає, наносячи спеціальні позначки на колоду. У бригаді працює не більше п’яти осіб.

Обладнання, необхідне для рубки і збірки обмежується електрорубанка (2 шт.), Бензопилами (3-4 шт.) І маленької електростанцією. Вартість комплекту від 40-50 тис. Рублів.

Робота ведеться круглий рік. Влітку можна вести заготівлю лісу, а взимку – більш вигідна збирати зруби. Справа в тому, що колода, укладене в масив стіни, через низькі температур просихає більш «плавно»: не розтріскується і не закінчується смолою.

Продуктивність бригади залежить від розмірів замовленого будинку. Наприклад, зруб великих розмірів 17 х 21, збиратимуть три тижні, попередньо доставивши його на точку на п’ять-шість Камазах, а невеликий будиночок розміром 6х9 – не більш двох тижнів.

Найбільший попит на будинок середніх розмірів – 10 х 10. Середня ціна коробки складе 350 тис. Рублів, а його обробка під ключ буде коштувати вже близько мільйона. Будинок економ-класу – 6 х 9, повністю готовий до проживання, коштує близько 500-600 тисяч рублів.

Прибуток власника «дерев’яного» бізнесу становить влітку близько 50, а взимку – 100 тисяч рублів, при цьому зарплата заготівельників коливається в межах 20-30 тисяч рублів, а срубщіков до 50 тис. Рублів.

конкуренція

Найефективнішим каналом просування дерев’яного будівництва є інтернет. За контекстній рекламі приходять 9 з 10 замовників. Причому географія замовлень досить обширна. Це Москва, Волгоград, Сочі, Геленджик, іншими словами – міста-мільйонники, санаторно-курортна зона і чорноморське узбережжя.

Загалом, за словами підприємців, клієнтів хоч відбавляй. З іншого боку, компаній на ринку теж багато, і їх кількість постійно зростає. Адже рентабельність цього бізнесу – в межах 30-40%.

Що стосується конкуренції, то для цього сегмента характерна не стільки цінова конкуренція, скільки суперництво за сировину і персонал. Якщо раніше було важко знайти замовлення, то зараз – ліс. Виходом для компаній, які не мають власної сировини, може стати відкриття представництва фірми в «лісовому регіоні».

Виробництво зрубів в деталях (перший рік роботи), в у. е.

Стартові інвестиції – від 55 тисяч, в тому числі:

• оренда майданчика (1 га) – 2 тисячі;

• КамАЗ (старий) – 10 тисяч;

• комплект техніки на бригаду теслярів – 2 тисячі;

• зарплата (4 людини по 500 у. Е.) – 24 тисячі;

• лісоматеріали – 12 тисяч;

• зв’язок – 1 тисяча;

• контекстна реклама, підтримка сайту – 3 тисячі.

Ліцензії та дозволи: ліцензія на лісозаготівлі видається лісгоспом після проходження короткострокових курсів вартістю близько 300 доларів.

Термін окупності – 1,5-2 року.

Дерев’яне будівництво в цифрах

• У світі близько 80% житлового фонду складають дерев’яні споруди.

• У Росії зосереджено 82 млрд кубометрів, або понад 1/3 світових запасів лісу, з них 78% – хвойні породи, з яких зводять кращі житлові будинки.

• Крім високих екологічних характеристик основною перевагою дерев’яних будинків залишається низька собівартість будівництва – від 150 доларів за квадратний метр.

• До 2010 року кількість дерев’яних квадратних метрів в Росії збільшиться до 28-30% і складе 8,4 мільйона.

• Обсяг ринку малоповерхового будівництва в Росії оцінюється в 5-6 мільярдів доларів. Частка дерев’яного домобудівництва досягає 27-30% (2-3 мільярди доларів).

За матеріалами статті Євгенії Ленц для Бізнес журналу

Отримати пропозиції по відкриттю бізнесу, в цій сфері

Увага! Всі поля обов’язкові для заповнення!

Схожі новини

Залишити коментар