Свій бізнес каркасне будівництво

Свій бізнес: каркасне будівництво

Свій бізнес: каркасне будівництво

Свій бізнес: каркасне будівництво

Мати своє власне житло в Росії може собі дозволити не кожна людина ціни на нерухомість дуже високі. Проте, сьогодні існують спеціальні технології, які дозволяють зводити міцні і надійні конструкції по відносно невеликій собівартості. Сюди можна віднести так зване каркасне будівництво, яке сьогодні подається як щось інноваційне. Однак така технологія вже відома кілька століть, і досить поширена вона в Європі. У Росії ж ще не дуже велика кількість фірм займається каркасним будівництвом, хоча намічається тенденція до постійного збільшення числа гравців.

Популярність каркасного будівництва обумовлена ​​тим, що для зведення будівель не потрібна спеціалізована техніка, залучається невелика кількість людей, терміни зведення рідко перевищують кілька місяців (причому можуть проводитися і в зимову пору року), матеріали більш дешеві, і в підсумку клієнт отримує повноцінний будинок з усіма комунікаціями за невеликий проміжок часу і прийнятну суму, причому в такому будинку натурально можна жити – це не літній будиночок, який на зиму залишається його мешканцями, не тимчасова дача і не вспомог тельное будова. Це житловий будинок. Причому при порівнянні вартості самої ділянки з побудованим на ньому каркасних будинком і вартості квартири в багатоповерхівці можна помітити, що вартість квартири нижче тільки через відсутність необхідності у викупі землі. Часом же відносно великий каркасний будинок виходить дешевше, ніж однокімнатна квартира. Безумовно, все це дуже сильно приваблює споживачів, особливо тих, хто спантеличений житловим питанням. Адже при наявності ділянки на околиці міста можна отримати свій власний будинок, вклавшись в бюджет в півмільйона. В якому місті сьогодні можна купити нормальну квартиру за ці гроші.

При пропонуванні своїм клієнтам каркасного будівництва потрібно прекрасно розуміти всі його переваги і недоліки. Головне побоювання замовника – це нестійкість до пожеж, недостатня стійкість конструкції до зовнішніх впливів (ураган, сильний вітер) і взагалі придатність таких будинків як житлові. Безумовно, каркасний будинок в чомусь гірше звичайного цегельного, але жити в ньому можна цілий рік, постійно – то є він може стати постійним місцем проживання. Комфортним. Дешевизна обумовлена ​​технологією, а не тим, що на чомусь істотному відбувається економія. Були випадки, коли виділявся небезпечний для здоров’я формальдегід, тому що він використовується в утеплювачі, але навіть це можна виключити, якщо закуповувати якісні матеріали. Побоювання людей вельми зрозумілі – хто повірить в те, що будинок можна побудувати за кілька сотень тисяч рублів, і тут важливо переконати їх, що це можливо. Але і приховувати всю правду теж не варто, точно вказуючи на недоліки і на способи їх усунення. Зазвичай, це зводиться до закупівлі більш дорогих або додаткових матеріалів, але все це дуже серйозно позначається на надійності і експлуатаційних характеристиках будівлі.

Щоб почати роботу, потрібно зареєструватися як суб’єкт підприємницької діяльності. Тут переважно оформити юридична особа, а щоб користуватися спрощеною системою оподаткування, потрібно зареєструвати товариство з обмеженою відповідальністю. Ліцензію на будівництво не так давно в цій країні скасували, але зате будівельні фірми тепер вступають в саморегульовані організації (СРО), які і стежать за діяльністю своїх членів. Тому після реєстрації потрібно знайти підходящу головну компанію, кожна з яких має свої умови для вступу. Як правило, це будь-якої членський внесок (і немаленький, що доведеться планувати з самого початку) і наявні можливості для роботи (тобто трьох вічно пиячать будівельників з двома молотками, які гордо називають себе будівельною фірмою-субпідрядником, навряд чи візьмуть). Однак переваги в членстві в СРО теж є, наприклад, часто безпосередньо до неї звертаються потенційні клієнти, вже довіряючи їй, а СРО передає замовлення одному зі своїх учасників.

Щоб працювати за своїм профілем, потрібно правильно вказати код КВЕД, але в залежності від того, які послуги буде пропонувати будівельна компанія, її діяльність може підпадати під визначення (ОКПД 2) 41.1 Документація проектна для будівництва, (ОКПД 2) 41.2 Будівлі і роботи по зведення будинків, (ОКПД 2) 42.2 Споруди та будівельні роботи по будівництву інженерних комунікацій, (ОКПД 2) 42.9 Споруди та будівельні роботи по будівництву інших цивільних споруд, (ОКПД 2) 43 роботи будівельні спеціалізовані, (ОКПД 2) 43.2 роботи е ектромонтажние, роботи по монтажу водопровідних і каналізаційних систем та інші будівельно-монтажні роботи. Все пов’язано з тим, що навіть при будівництві каркасних споруд можна пропонувати своїм клієнтам додаткові послуги.

Робота з СРО хороша ще й тим, що дозволяє ефективно взаємодіяти з усіма її членами, а також з будівельними компаніями в інших саморегульовані організації. Це дуже важливо, тому що будівництво – не лише відповідальна справа, а й узгоджене з усіма державними структурами і іншими забудовниками. Тобто навіть з прямими конкурентами доведеться постійно контактувати і навіть підтримувати доброзичливі відносини. Адже при будівництві важливо враховувати особливості інфраструктури і комунікацій, до якої звертаються і інші компанії.

Мабуть, визначальна частина бізнесу – це підбір бригади. Зазвичай вона включає в себе від п’яти до десяти чоловік, причому ці люди не обов’язково повинні мати будь-яким освітою, тому що від них вимагається тільки точно виконувати вказівки, адже монтаж будинку проводиться згідно точному плану без застосування спеціальної техніки, а також будівельних матеріалів, з яких потрібно готувати розчини, підбирати суміші і виробляти точну кладку – каркас поставляється на ділянку в практично готовому вигляді, його залишається тільки зібрати, подібно до конструктора. Однак це виконавці, проста робоча сила, але для ведення хорошого будівництва потрібно знайти виконроба, який зможе контролювати виконання замовлення, та й взагалі керувати будівництвом, а також інженерів, які будуть займатися проектуванням і складними розрахунками в процесі будівництва. Хоча історії відомі випадки, коли каркасні будинки будували і самі їх майбутні власники практично поодинці (проект перетворювався в довгобуд, але був можливий).

Також потрібно подбати про те, якщо планується пропонувати додаткові послуги, щоб найняти фахівців оздоблювальних робіт, електриків, сантехніків, плиточників і будівельників комунікацій (КНС, дренажні системи, підведення води, електроенергії, газу, інтернету, установка автономної каналізації з септиком або приєднання до централізованої і тому подібне). Зрозуміло, що попит на такі послуги буде завжди, тому що рідко хто захоче жити в будинку без комунікацій, причому їх найпростіше провести саме на етапі будівництва, ніж після завершення зведення споруди. У зв’язку з цим затребуваність цих послуг завжди буде дуже високою. Якщо ж немає бажання так довго виконувати одне замовлення або з інших причин займатися цими видами робіт, то бажано мати завжди на прикметі бригаду, яка готова ними зайнятися, щоб запропонувати їх послуги клієнту.

Далі варто знайти надійного постачальника будівельних матеріалів, який зможе на велику відстань поставляти свою продукцію в будь-яких обсягах і в найкоротші терміни. З огляду на зростання цього ринку знайти сьогодні компанію, що спеціалізується на поставках матеріалів для каркасного будівництва, відносно не складно, але тут головне знайти саме хорошого партнера. Причому важливо, щоб він міг працювати на великій території, тому що і будівельник повинен братися за замовлення не тільки в межах населеного пункту, а й за його периферії і навіть по краю / області. У постачальника повинна бути і велика номенклатура виробів, що постачаються, причому різного цінового сегмента – так можна охопити різні верстви населення і задовольняти потреби великої кількості замовників. Не виключено, що співпрацювати доведеться з декількома фірмами.

Початок процесу будівництва схоже зі зведенням будівель за стандартними технологіями, тому що також починається з закладки фундаменту. При цьому враховуються всі необхідні комунікації, і їх відразу прокладають. Тут також буде потрібно опалубка, наповнення бетоном – в загальному, це стандартний процес, який відомий багатьом будівельникам. Єдина відмінність – фундамент є більш «легким», розрахованим на більш легку конструкцію, а значить, його монтаж дещо простіше і швидше. Однак фундамент розраховується виходячи з особливостей каркасної конструкції, тому що від нього значною мірою залежить надійність не тільки підстави будови, але і всієї будівлі в цілому. Цим і займаються інженери.

Потім прокладається ізоляція, і будівельна бригада приступає до монтажу перекриття підлоги. Після цього приступають до монтажу стін і перекриття другого поверху (якщо він планується), утеплюють їх (вони виходять багатошаровими, але досить тонкими порівняно з панелями і цегляною кладкою: ≈20 см проти # 8776; 1,5 м). Після цього встановлюється другий поверх, після іноді ще й третій. Але в цілому будівництво каркасних споруд відноситься до малоповерхового будівництва з огляду на свої конструктивні особливості, і рідко можна знайти будинок з трьома і більше поверхами. А ось двоповерхові отримали достатнього поширення, як і вдома з мансардами. Коли будинок закінчений, якщо пропонуються додаткові послуги, починається внутрішня і зовнішня обробка будинку. Її вартість сильно залежить від побажань клієнтів.

Також на етапі будівництва часто піддають будівлю спеціальній обробці проти вогню. Для цього на дерев’яні конструкції наноситься спеціальне просочення, що не дозволяє дереву спалахнути. Однак не завжди каркасне будівництво передбачає використання саме дерев’яного каркаса, часто для цього застосовуються металеві конструкції. Але така технологія обмежує застосування будинків в теплих регіонах, тому що будинок складається з недостатньо теплоємність матеріалів. Це призводить до того, що влітку в такому будинку може бути нестерпно жарко (фактично, гірше, ніж під палючим сонцем, а то й провітрювати приміщення і не охолоджувати його спеціальними пристроями). Взимку ж прогрівається цей будинок досить швидко, але і остигає теж за пару годин. Деякими фірмами це виставляється швидше навіть як перевага, тому що не доводиться залишати систему опалення включеної при догляді з дому. Також, як уже було відмічено, обробка будинків проводиться в будь-який час року, тому при закладанні фундаменту і каркасу теплою осінню можна закінчити проект навіть в холодну пору року.

З техніки не знадобиться щось дороге і специфічне. Досить кількох автомобілів для перевезення людей, інструментів, матеріалів (які часто поставляються і виробником), а також деяка допоміжна техніка. При цьому навіть другий поверх найчастіше встановлюють без застосування звичної будівельної техніки. Іноді, правда, для цього залучається невеликий кран.

Більш складний момент – установка комунікацій, для яких іноді доведеться проводити буріння, копання траншей, прокладання трубопроводів і тому подібні загальнобудівельні роботи, які найчастіше неможливі без використання складної техніки. Саме тому рідкісна компанія по каркасному будівництву виконує замовлення на обладнання комунікацій своїми силами, зазвичай для цього залучається додаткова бригада зі своєю технікою. У рідкісних випадках обладнання комунікацій може виявитися дорожче, ніж будівництво самого будинку: це особливо стосується тих будинків, який розташовані далеко від централізованих систем і повинні бути до них підключені.

Для того, щоб залучити клієнтів, доведеться провести повномасштабну рекламну кампанію. Не завадить і створення власного сайту для розміщення реклами про свої послуги. На його створення і розкручування може піти до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, але це сильно допоможе в своїй роботі, тому що приверне клієнтів, які сьогодні найчастіше шукають інформацію про каркасному будівництві через світову мережу. Важливо вказати точну вартість будинку, тобто з приведенням всіх цифр про будівництво. Справа в тому, що багато будівельних фірм вказують для своїх клієнтів тільки вартість зведення самого будинку без урахування закладки фундаменту і утеплення та ізоляції стін. Реклама по місту може бути ефективною, але все-таки потребують занадто великих вкладень в своє проведення. СРО часто може допомогти з замовниками, але розраховувати на це не варто, а сприймати таку допомогу слід як просто тимчасовий успіх. Даний бізнес поки ще тільки розвивається, і особливо важливо зараз заробити своє ім’я. Тільки після цього можна розраховувати на потік клієнтів.

Особливо пощастить, якщо вдасться отримати замовлення на будівництво невеликого селища або зведення кількох будинків, але новачок навряд чи зможе впоратися з таким завданням через відсутність великої кількості будівельників. Кадрове питання в такому бізнесі дуже серйозний, і якщо хоча б один співробітник піде, йому доведеться тут же знайти повноцінну заміну. Великі будівельні фірми позбавлені такої проблеми, тому що мають у своєму розпорядженні резервним штатом людей, що дозволяє в разі виявлення нечесного працівника або при звільненні кого-небудь відразу ж поставити на це місце іншого. Невелика фірма позбавлена ​​такої можливості, тому абсолютно всі співробітники повинні бути перевіреними людьми. Це стосується і інженерів, які відповідальні за точні розрахунки і які дають гарантію того, що споруда не розвалиться при першому ж сильному вітрі або снігопаді.

Також в штаті можуть бути і архітектори, які займаються створенням нестандартних проектів, останнім часом люди намагаються проявити свою індивідуальність і в своєму власному житлі. Посадові обов’язки персоналу, який не приносить прибутку і не впливає на основний бізнес-процес, повинні бути передані на аутсорсинг.

Таким чином, споруда каркасного споруди – це досить швидкий і не витратний процес, який дозволяє істотно знизити вартість власного будинку для клієнта. У зв’язку з цим в перспективі можна розраховувати на постійне зростання замовлень, особливо в великих містах, серед яких особливо виділяються агломерації. Відповідно до державної програми ці агломерації будуть мало не штучно збільшуватися, а значить, сильно виростуть обсяги будівництва, і, безумовно, каркасне будівництво займе важливу частину в частці всіх будівельних робіт. Тому турбуватися про відсутність роботи при грамотній організованому бізнесі не доведеться.

Вартість зведення будинку починається від 4 тисяч рублів за м 2 і доходить до 10 тисяч за м 2 (але це вже з урахуванням утеплення, фундаментних робіт і тому подібного). Може бути і ще дорожче, все залежить від побажань замовника. При цьому вартість матеріалів з їх доставкою становить 40-50% від вартості всього проекту, а 30% йдуть працівникам. Таким чином, підприємець отримує # 8776; 20% від бюджету замовлення. З огляду на, що при роботі декількох бригад можна будувати кілька об’єктів в місяць, підсумкова сума може вийти значною.

Матіас лауданумом
(C) openbusiness.ru – портал бізнес-планів і посібників з відкриття малого бізнесу

Опублікована: 02.01.2015 11:00:00

Бізнес-ідеї на схожі теми

Схожі новини

Залишити коментар