Сучасні зруби з оциліндрованих колод

будуємо будинок

Сучасні зруби з оциліндрованих колод. У чому головні особливості дерев’яних будинків з оциліндровки?

Сучасні зруби з оциліндрованих колод

Цей будинок об’єднав в собі істотний багатовіковий досвід минулого з новітніми можливостями і технологіями домобудівництва. Професіонали компанії Екосруб створять будинок Вашої мрії, в якому буде втілена фантазія дизайнера та архітектора.
Сучасні зруби з оциліндрованих колод
Переваги зрубів з оциліндровки

Це ідеальний будинок. Чому? Він самий естетичний, технологічний і порівняно недорогий. Переваг дерев’яного будинку не злічити:

• Підготовка матеріалу для такого зрубу і безпосереднє будівництво досить легкий і швидкий процес.
• Дозволяє реалізувати різні проекти дерев’яних будинків в будівництві зрубів з оциліндрованих колод стіни можна з’єднувати під будь-яким кутом.
• Уникнути тепловтрат можливо завдяки тому, що в такому будинку практично неможливо утворення щілин і зазорів.
• Фортеця стін будинку з цільного дерева і великий термін його експлуатації.
• Котедж з оциліндрованих колод виглядає красивим і природним.
• Економність. Істотно збереже бюджет відсутність потреби внутрішнього оздоблення приміщення.
• Цілющі властивості. Мешканці такого будинку не страждатимуть від мігрені, невротичних недуг, гіпертонії. Випари деревини знижують ризик виникнення простуд, благотворно впливають при захворюваннях астми і травлення.
• Відсутність проблеми сухого повітря, насиченого вуглекислим газом.

якісноСучасні зруби з оциліндрованих колод ве дерево якісний зруб

Для оцилиндровки підходить не кожне колоду. Перш за все, звертають увагу на вологість дерева, тому що зруб з колод природної вологості піддається природній сушці. Найчастіше в цьому процесі утворюються поздовжні тріщини, колода худне, і як результат зменшується висота будинку. Однак наші майстри, використовуючи професійний підхід і правильні конструктивні рішення, допоможуть суттєво знизити ймовірність такої усадки.
Сучасні зруби з оциліндрованих колод
Готові оцилиндрованні колоди мають рівну і округлу форму, що дозволяє їм щільно прилягати одне до одного. Крім того, вони практично не деформуються при сушінні і не вимагають обробки завдяки однаковому діаметру і хорошій якості обробки.

Укладають такі колоди або брус на екологічно чисту паклю або льоноволокно. Ця перевірена віками технологія дозволяє після повної природної усушки і усадки матеріалу провести повторну конопатку і закрити утворилися межстиковие простору. І тепер у Вашому дерев’яному будинку не буде протягів, а стіни будуть дихати, насичуючи повітря киснем.

Як правильно вибирати колода оциліндрована для будівництво будинку

Верстати, обробні стовбури дерева до циліндричної форми, з’явилися в кінці XIX століття. Чому ж тільки зараз стали робити вдома з оциліндрованих колод? Вся справа в тому, що сьогодні промисловість випускає такі засоби захисту деревини, обробивши якими людина може жити в такому будинку без дискомфорту від запаху. До того ж запах, це тільки верхня частина айсберга. Раніше деревину для ліхтарних стовпів і шпал обробляли шкідливими для людини речовинами, що не дозволяло використовувати е для побудови житла.
Сучасні зруби з оциліндрованих колод
При оциліндровки, колода втрачає верхній захисний шар. Саме завдяки цій верстві цільні колоди мають хороший термін служби. Сучасні захисні засоби, не тільки дозволять використовувати будинок з оциліндрованих колод кільком поколінням вашої сім’ї, але і зроблять його пожаробезопастность.

У оциліндрованих колод є кілька плюсів. Головний з них це чудовий дизайн. Будинки, побудовані з такого матеріалу, відрізняються гарним естетичним виглядом. Внутрішнє приміщення будинків з оциліндрованих колод не потребують обробці.

Ще один плюс, який для нашої країни є головним, це ціна. Оциліндрованниє колоди не потребують підгонки, через що вартість робіт з будівництва зрубу з цього матеріалу значно дешевше, ніж ціна за будинок з цільного колоди.

Плюси і мінуси будинків з оциліндрованих колод

Сучасне заміське будівництво це, в основному, екологічні та комфортабельні дерев’яні будинки, які сьогодні зводяться з більш практичних, але не менше натуральних матеріалів. І одне з популярних напрямків нинішнього домобудівництва котеджі, дачі, особняки з оциліндрованих колод.

Будучи продуктом високотехнологічного виробництва, оциліндрованої колоди за своїми якостями прирівнюється до ручного зрубу. Але, на відміну від дикого, оцилиндровка має однаковий (по всій довжині) діаметр і бездоганний зовнішній вигляд, завдяки чому дерев’яний будинок естетичний і не потребує ні в зовнішній, ні у внутрішній обробці.

Але є ще ряд переваг, які роблять будинки з колоди престижними:
Сучасні зруби з оциліндрованих колод
ідеально рівні колоди мають точне прилягання, в результаті чого стійка і надійна конструкція з прекрасною тепло-і звукоізоляцією;
основні переваги деревини створювати оптимальний мікроклімат з достатньою вологістю і насичений киснем і натуральним смоляним ароматом в повній мірі присутні і в оцилиндровке;
низька теплопровідність – ще одна перевага, що знижує експлуатаційні витрати;
промислове виробництво дерев’яного матеріалу передбачає його спеціальну обробку ще на заводі, захищаючи деревину від загоряння, цвілі, розвитку інших грибків і бактерій, від комах.

Але, не дивлячись на значні плюси, мінуси у будинків з оциліндрованих колод теж існують:

терміни будівництва, які передбачають піврічну усадку зрубу на відміну від будівель з клеєного бруса;
Не часто, але регулярну обробку захисними складами, що продовжує і естетичність, і функціональність будівлі.

Будинок з оциліндровки – екологічно чистий будинок або купа проблем?

Будівництво будинку з оциліндрованих колод є чи не найдавнішим методом будівництва будинків, на ньому і понині грунтується дерев’яна архітектура Швеції, Фінляндії та Росії.
В наші дні все більше росіян замовляють будівництво дерев’яного будинку в будівельних компаніях.
Будинки з оциліндрованих колод вважаються такими ж престижними, як і вдома з каменю. При цьому, дерев’яний будинок має важливу перевагу: він здатний до природного повітрообміну із середовищем.

Будинок, побудований з колод, найкращий при виборі житла, якщо розглядати все, що стосується комфорту.
Дерев’яний будинок здатний створювати всередині себе особливий мікроклімат, сприятливий термальний режим і комфортний рівень вологості.

У холодну пору року будинок з колод довше зберігає тепло. Тепло накопичується в колодах, а потім потрапляє в будинок, змішуючись з повітрям, що йде з вулиці через пори деревини, забезпечуючи нормальний кисневий баланс і оптимальних мікроклімат. Влітку з дому через пори колод виходить надлишок теплого повітря.

Вибираючи будинок з колод. звертайте увагу на те, як оброблена поверхня колод. Колоди самі по собі красиво виглядають, і додатково декорувати їх не потрібно. Плюс, з деревом поєднується практично будь-який матеріал, тому вибрати відповідні меблі та інші предмети інтер’єру вам не складе труднощів.

Технологія будівництва і вартість
Сучасні зруби з оциліндрованих колод
Вартість дерев’яних будинків з колод зазвичай більше на 15-20%, ніж вартість каркасних будинків. Однак, будинки з оциліндрованих колод ідеально втілюють в собі всі переваги дерев’яних будинків. вони надзвичайно теплостійкі і міцні, а також чудові в естетичному відношенні.
В добу в закритому приміщенні через брус і колода може змінюватися до 30% об’єму повітря, і в суху погоду колоди насичують повітря вологою, а в сиру вбирають її.
Саме ця особливість створює в приміщеннях особливий мікроклімат.

Відносно невисоку вартість таких будинків визначає те, що найбільш трудомісткі технологічні операції переносяться з будівельного майданчика на деревообробне виробництво, де робити це набагато простіше.
Технологію монтажу визначають ще під час проектування. Завдяки цьому на будівництво з цеху йдуть готові деталі, а не заготовки їх потрібно тільки акуратно зібрати.

Попит на оциліндрованої колоди значно виріс в останні роки. За допомогою сучасних технологій стало можливим виготовлення колод великого діаметра, фізичні характеристики якого не поступаються характеристикам рубаним вручну колод і все це в заводських умовах.
Завдяки використанню високоточної техніки при обробці колод, щільність підгонки колод один до одного настільки висока, що зазорів на вінцях будинків практично немає.

Переваги та недоліки дерев’яного будинку

Зовнішній вигляд будинків з оциліндрованих колод дуже стильний і привабливий. Будівля стає дуже витонченим і абсолютно неповторним завдяки формі колод. В Європі такі будинки давно вважаються найпрестижнішими. Однак, дерев’яні будинки з колод мають як цілий ряд великих плюсів, так і свої мінуси.

Ви можете замовити на ваш вибір будівництво будинку з оциліндрованих колод з природною вологістю, або з оциліндрований сухих колод. Все залежить від ваших уподобань, але щоб зробити вірний вибір, потрібно знати недоліки та переваги будинків з такого матеріалу.
Будинки з оциліндрованих колод природної вологості
Колоди такого типу на ринку представлені широким діапазоном діаметрів від 14 до 28 сантиметрів. Великі розміри також присутні в продажу, але їх доведеться трохи пошукати.
Для колод природної вологості ви можете замовити як погонаж, так і конструктор. Коли колоди висохнуть, їх потрібно додатково конопатити, тим більше в чашках.

Перший поверх будинку вмощується приблизно на 10-15 сантиметрів. Під час висихання колоди, тріщини великого розміру будуть збиратися в вертикальних площинах, але можуть з’явитися і на боках.
Обробку будинку можна здійснювати або давши дому відстоятися деякий час, або відразу. Після включення опалення, сідати буде навіть відстоявся будинок, тому технології обробки однакові і в першому, і в другому випадку.

Перші рік-два будинок треба красти дихаючими фарбами. На жаль, у таких фарб невеликий вибір колірної гами, і вони нестійкі до впливу атмосфери.
Будинки з сухого оциліндрованих колод
Видання, що вийшло з сушки колоду має максимальний діаметр 23 сантиметри.
Перший поверх вмощується на 6-8 міліметрів. Тріщин з’являється менше, але дрібні тріщини будуть присутні.
Сухі колоди можна відразу ж фарбувати плівковими фарбами, плюс, поява синяви на них виключено.

Варто враховувати, що ціна сухих колод буде вище в два рази, ніж ціна колоди природної вологості. Замовлення погонажу практично неможливий замовити можна тільки конструктор.
Додаткова конопатка не потрібна.
Ще один мінус ЯКІСНОЮ сушінням деревини займається не так вже й багато фірм.

Застосування оциліндрованих колод в будівництві

Найбільш часто останнім часом при будівництві дерев’яного будинку. будь то заміський будинок, котедж або дачний будиночок, вибирають оциліндрованої колоди або клеєний брус.

Перевагами цих матеріалів є їх економічність, екологічність, міцність, відмінний зовнішній вигляд. Завдяки цьому вони зберігають лідерство.
Клеєний брус і оциліндрованої колоди мають хорошу економічність завдяки низькому рівню теплопровідності дерева.
Щоб повністю обігріти будинок, побудований з клеєного бруса, або котеджу, побудованого з оциліндрованих колод, потрібно значно менше витрат (часу, коштів), ніж для обігріву кам’яного будинку такої ж площі.

Менше витрат буде потрібно і для підтримки необхідної температури, оскільки дерево здатне відмінно зберігати тепло. Тому в будинках з оциліндрованих колод або клеєного бруса завжди комфортно: влітку не жарко, а взимку не холодно.
Теплоізоляція також сприяє економії коштів. При використанні зазначених матеріалів високої якості в результаті виходять герметичні стики і вдається досягти щільного прилягання. Отже, не доведеться витрачатися на утеплення будівлі і закладати щілини.

Не варто забувати і про декоративній стороні. Завдяки природним узорів і чудовим малюнкам, якими прикрашені оциліндрованої колоди і клеєний брус, ваш будинок стане затишніше і привабливіше одночасно. Природний декор часто затьмарює навіть хороших дизайнерів.

На ринку будівельних матеріалів з дерева оциліндрованої колоди і клеєний брус ділять перше місце, однак існують між ними відмінності за деякими показниками. Так, наприклад, по міцності клеєний брус перевершує оциліндрованої колоди (це можна пояснити технологією виробництва).

Справа в тому, що для отримання клеєного бруса кілька дощок укладають так, щоб напрямок волокон дерева в цих шарах е збігалося. Завдяки цьому довговічність даного матеріалу значно збільшується. Крім того, перш ніж склеювати дошки, їх просочують антисептичним розчином, завдяки чому клеєного бруса не страшні ніякі шкідники, підвищена вологість, пересихання, а пожежостійкість підвищується. За цими двома параметрами з клеєного бруса може змагатися тільки саме високоякісна оциліндрованої колоди.

Клеєний брус випускається різної ширини. Це дуже зручно при будівництві будівель, що мають різне призначення. Так, щоб побудувати заміський житловий будинок, краще купувати брус шириною 15 см, а для будівництва літнього флігеля можна взяти і тонший до 10 см. А ось оциліндрованої колоди зазвичай не має такого розмаїття по діаметру. Технологія виробництва клеєного бруса така, що приданная йому геометрична форма зберігається досить довгий час. Саме тому процес будівництва будинків з цього матеріалу йде швидко, а будівлі потім не доводиться перефарбовувати (на відміну від будівель з оциліндрованих колод невисокої якості).
Екологічність клеєного бруса не нижче, ніж у оциліндрованих колод, так як склейка дощок проводиться за допомогою клею на органічній основі.
Вирішальними факторами при виборі матеріалу можуть стати ваші фінансові можливості, переваги за зовнішнім виглядом, рекомендації проектувальника або дизайнера. Але, що б ви не вибрали клеєний брус або оциліндрованої колоди, придбайте тільки якісний будівельний матеріал.

Схожі новини

Залишити коментар