Сучасне виробництво клеєного бруса

Сучасне виробництво клеєного бруса

Сучасне виробництво клеєного бруса

Серед сучасних будівельних матеріалів, виготовлених з деревини, лідируюче місце, по праву, належить клеєного бруса. Про достоїнства цього матеріалу можна говорити довго, тому перерахуємо лише основні. Простота обробки, висока міцність, низька ступінь деформації, несприйнятливість до впливу грибків і інших шкідників все це робить клеєний брус надзвичайно затребуваним серед забудовників. До того ж він більш легкий, ніж, наприклад, залізобетонні конструкції з аналогічною міцністю, та ще й може бути виготовлений в самих різних формах і з різними радіусами.

Не дивно, що клеєний брус часто використовується в будівництві будинків і котеджів, адже позбавлений недоліків звичайної деревини, він спрощує життя їх власникам – будівлі практично не дають усадки, не змінюють своєї геометрії і не розтріскуються з часом. А любителям всього натурального не доводиться витрачатися на внутрішню і зовнішню обробку зовнішній вигляд бруса ідеальний. Грунтовний фундамент для споруд з цього матеріалу не потрібно, а стіни зводяться за лічені дні. Єдиний відчутний мінус ціна. Будівництво дачних будиночків, бань, котеджів з клеєного бруса можуть дозволити собі лише дуже забезпечені люди, чим і користуються будівельні компанії.

Виробництво і продаж клеєного бруса перспективний напрямок, і в гонитві за прибутком виробники часто порушують технологічний процес, що, природно, негативно позначається на якості готового матеріалу. З основних проблем, з якими стикаються споживачі, можна відзначити велику кількість зовнішніх дефектів, розшарування бруса в процесі експлуатації, поява тріщин на стінах, погане замкове з’єднання брусів між собою і навіть алергічні реакції, що виникають на деякі компоненти клею.

Етапи виробництва і необхідне обладнання

Виробництво клеєного бруса це складний процес, що складається з декількох етапів і вимагає суворого дотримання технологій і стандартів. Варто уточнити, що для виробництва підходять далеко не всі породи деревини. Кращими вважаються хвойні сосна, ялина, модрина, рідше брус виготовляють деревини кедра або ялиці. Особливо ці породи популярні в США і Канаді, в Росії ж безумовне лідерство належить сосні. Сировина з північної деревини, більш міцне, вважається особливо цінним.

Сучасне виробництво клеєного бруса

Наступна стадія після заготівлі деревини розпилювання круглого лісу на дошки заданого розміру, які потім сортують і відправляють на сушку. Саме в процесі сушіння готових пиломатеріалів формуються основні експлуатаційні властивості майбутнього клеєного бруса. Відповідно до технології виробництва, вологість матеріалу повинна становити 10. 12%, максимум 15%, що виключає його можливе всихання через деякий час. До речі, чим менше товщина дошки, тим швидше і краще вона висохне. Саме тому сушать дошки, а не колоди.

Висушені дошки, які називаються ламелі, ретельно перевіряються на наявність дефектів (тріщини, сучки), і, якщо такі є, вони обов’язково видаляються. Після чого проводиться обробка поверхні ламелей антисептичними розчинами і антипіренами. В результаті цього підвищуються вогнестійкі якості матеріалу і стійкість до зовнішніх впливів.

Наступна стадія стругання дощок. Як правило, заводи з виробництва клеєного бруса пропонують матеріал, який має стандартну довжину 6 метрів. Оскільки виготовити 6-метрові ламелі найчастіше виявляється неможливим, їх довжина може бути різною, а склейка здійснюється в торцях. Однак на якості бруса це не відбивається. Хоча ціна матеріалу, зовнішні ламелі якого підібрані за кольором і структурі буде набагато вище ціни бруса, клеєного без урахування текстури та кольору. Товщина готового бруса може досягати 250 мм, а кількість ламелей варіює від 2 до 5 штук.

Сучасне виробництво клеєного бруса

Як правило, стругальні верстати і верстати для нанесення клею розташовуються якомога ближче один до одного. Це дозволяє прискорити робочий процес виробництва клеєного бруса, а також дотримати оптимальні терміни обробки дерева. Адже вже через кілька годин після розпилювання деревина починає старіти, її здатність до склеювання різко знижується, а витрата клею збільшується.

Сучасне виробництво клеєного бруса

Готові дошки без внутрішніх і зовнішніх дефектів зрощують між собою в брус. З’єднуються вони за допомогою спеціального клею, який різниться за класами водостійкості, екологічної безпеки та ін. Крім того, всі види клеїв для виробництва клеєного бруса обов’язково сертифікуються. Важливим виявляється і дотримання певних температурно-вологісних умов в цеху. Порушення технології може привести до руйнування клейових конструкцій або зміни теплотехнічних та інших характеристик ламелей в процесі експлуатації.

Клеєнаносним валом сполучний склад безперервно і рівномірно наноситься на одну з широких сторін ламелі, після чого дошки збираються в так званий пакет і відправляються під прес. Серед обладнання для виробництва клеєного бруса пресові пристрої особливо важливі. Сила тиску преса становить 10-15 кг / кв.м, час витримки – 30 хвилин або вище, в залежності від рекомендацій виробника. Важливо, щоб клей кристалізувався, інакше з’єднання буде неміцним.

Сучасне виробництво клеєного бруса

Виробництво клеєного профільованого бруса, крім перерахованих вище операцій, вимагає використання додаткового обладнання. За допомогою спеціального верстата на брусі нарізаються пази, які використовуються як замки в процесі зведення стін. Сполучні вузли, кутові з’єднання і технологічні отвори на виробничій лінії вирізаються в залежності від типу майбутньої конструкції. Уже готовий матеріал додатково обробляється захисними складами, упаковується і переміщається на склад.

Сучасне виробництво клеєного бруса

Виробництво будинків з клеєного бруса припускає створення проекту майбутнього будинку і подальше виготовлення деталей відповідно до нього. Ідеальна стиковка брусів і відсутність осідання будинку з часом залежать від дотримання технологій виробництва матеріалу і якості його обробки. До речі, клеєний брус використовується і для створення віконних блоків. Процес виробництва клеєного віконного бруса нічим не відрізняється від вищеописаного. За якістю такі вікна нічим не поступаються пластиковим, а в плані естетичності та екологічності навіть виграють. Звичайно, ціна таких віконних блоків вище, але воно того варте.

Сучасне виробництво клеєного бруса

Схожі новини

Залишити коментар