СПК Байнік Дерев’яні будинки та лазні під ключ

Дерев’яна лазня під ключ

Як зробити дерев’яні ворота

Облаштування надійного гаража забезпечує не тільки збереження автомобіля, але і перешкоджає проникненню всередину транспортного засобу зловмисників. Кожен автовласник прагне мати власний гараж, Показати повністю … оскільки у великих містах безліч машин ночують під відкритим небом, піддаючись згубним впливам навколишнього середовища і будучи об’єктом підвищеної уваги з боку шахраїв. Для господарів заміських будинків і дач завдання зі зведення названої будівлі займає одну з перших рядків у списку першочергових заходів. Але надмірно висока вартість виготовлення цієї конструкції в ряді випадків відбиває всяке бажання втілювати в життя задумане. Істотно скоротити витрати при зведенні гаража дозволить використання деревини і виготовлення деяких елементів конструкції власноруч. Невід’ємною частиною будь-якої будівлі такого типу є ворота. Для їх якісного зведення необхідно ознайомитися з тим, як зробити дерев’яні ворота самостійно без залучення праці фахівців.

Переваги використання деревини
Головними перевагами названого матеріалу є:
Доступність і помірна ціна. Купити деревну продукцію необхідного сорту і необхідних розмірів можна з легкістю в будівельному магазині або спеціалізованої компанії. Цінова політика в порівнянні з металом значно нижче.
Простота обробки і монтажу. Без особливих зусиль будь-який бажаючий зможе своїми руками здійснити підготовку названого матеріалу. Тоді як обробка виробів з металу потребують використання дорогого устаткування: кутова шліфувальна машина, зварювальне обладнання тощо.
Довговічність і надійність. При плановому регулярному догляді дерев’яна в’їзна конструкція зможе прослужити тривалий час. У порівнянні з металом дерев’яна поверхня не схильна до іржі, однак вимагає періодичної обробки спеціальними складами. При пошкодженні однієї зі сторін полотна заміну старих дощок на нові реально провести за лічені години.
Залежно від смаків та вподобань кожного господаря можна виготовити будь-який з типів воріт: відкатної вид або варіант з підйомним пристроєм.
Зверніть увагу # 33; Найбільш простим і універсальним типом є орні ворота. Технологія виготовлення цього елемента інтуїтивно зрозуміла і не вимагає від майстра спеціальних будівельних навичок.
Головне завдання – враховувати всі тонкощі і важливі особливості, а також здійснювати якісні виміри і обробку деревини.

Підготовчі роботи
Перед підготовкою необхідного матеріалу і інструменту слід скласти схему майбутньої конструкції і точно обчислити місце її розміщення. Закінчивши з цими пунктами, варто приступити до виміру вхідного отвору. Для збільшення наочності незайвим буде скористатися наявними ескізом і підігнати всі значення під свій варіант.
Складання докладного ескізу дозволить краще орієнтуватися по числу витратного матеріалу і компонентів. Зведення конструкції передбачає використання і підготовку наступних інструментів і матеріалів:
брус або металевий профіль 50? 50 мм;
дерев’яні дошки, що мають ширину 100 мм і товщину 25 мм;
металеві навісні петлі;
ножівка;
рулетка;
болгарка;
будівельний рівень;
сталеві куточки;
дриль з набором свердел і біт;
стамеска;
наждачний папір;
грунтовка;
обробні склади;
набір пензлів.
Зверніть увагу # 33; При виготовленні дерев’яних воріт для гаража повинні бути заздалегідь підготовлені спеціальні опори. Якщо вони ще не готові, то для їх виготовлення буде потрібно два дерев’яних бруса або колоди.

Готуємо для них ямки глибиною не менше 1,2-1,5 м. При зведенні будь-опорної конструкції діє просте правило, чим глибше будуть розташовані стовпи, тим стійкіше і надійніше будуть стояти ворота. Обрізаємо заготовки по необхідній висоті з урахуванням частини опори, яка буде знаходитися в грунті. Для збільшення міцності незайвим буде додатково посилити фундамент майбутніх опорних стовпів, засипавши дена заглиблень невеликою кількістю щебеню фракції 5? 20 і утрамбувавши вийшла підкладку.
Зверніть увагу # 33; Для запобігання передчасного руйнування дерев’яних опор необхідно обробити місця, які будуть перебувати під землею, спеціальним водовідштовхувальним мастикою або смолою.

Далі встановлюємо стовпи, фіксуємо за будівельним рівнем вертикальне положення і заливаємо поглиблення бетонної або цементною сумішшю. Крім цього, для надання більшої практичності і естетики можна обкласти забетоновані місця великим каменем або цеглою.

монтаж
Виконавши всі підготовчі процедури, приступаємо до виготовлення самої конструкції.
каркас
Відповідно до габаритами вхідного отвору обрізаємо дерев’яний брус до необхідних значень і викладаємо на рівне місце таким чином, щоб вийшов прямокутник або квадрат залежно від типу воріт.

Перевіряємо горизонтальність і вертикальність розкладених брусів, після чого просвердлюємо отвори в кутових з’єднаннях і скріплюємо конструкцію саморізами або нагелями. Незайвим буде кути і центр рами додатково посилити відповідно сталевими ріжками і поперечними балками. Кінці останніх виробів обрізаються під кутом 45, розміщуються хрест-навхрест і фіксуються саморізами.
Зверніть увагу # 33; В якості основи для майбутнього каркаса можна використовувати і металеві профільні труби, однак для виготовлення буде потрібно зварювальне обладнання.

Оздоблення
Наступний захід – виготовлення і обробка поверхонь елементів облицювання. Залежно від обраного матеріалу і розмірів стулок нарізаємо необхідну кількість дощок. Як правило, для обшивки використовується сосна, оскільки дерев’яна продукція з неї має невелику питому вагу і найбільшу захищеність від згубного впливу факторів навколишнього середовища.
Облицювальна дошка розміщується впритул один до одного і фіксується саморізами до каркасу. По завершенні всі нерівності обрізаються і обробляються шліфувальною машиною або дрібним наждачним папером.
Зверніть увагу # 33; Для збільшення щільності прилягання до каркаса і підтримки температурного режиму в гаражі краю стулок можна обшити утеплювачем.

Установка петель і кріплення стулок
Підготувавши стулки воріт, приступаємо до встановлення металевих петель. У разі прикріплення до рамної конструкції навісні деталі приварюють безпосередньо на раму, а у варіанті кріплення до дерев’яних підстав – на опорні стовпи. Для визначення оптимального місця розташування необхідно від верхньої і нижньої межі опори відступити відстань, рівну. загальної висоти стовпи і намітити місце. Після чого закріпити петлі на стовпах і навісити стулки.

Обробка поверхні
Ворота практично готові, залишається тільки прогрунтувати і покрити поверхню антисептиками. Давши необхідний час для просушки, приступаємо до розміщення фурнітури: ручок, замків і засувів. Для додання благородного вигляду ворота згодом можна прикрасити різними кованими елементами.

надійні засуви
Вони можуть бути як Г-образних металевих стрижнів, розташованих на стулках. Для їх функціонування необхідно розмістити в передбачуваних місцях входження в грунт два невеликих відрізка труби з діаметром, що забезпечує вільний хід стержня, а також на кожній стулці виготовити майданчик під фіксацію ручки кріплення вироби в піднятому стані.
Процедура зведення дерев’яних воріт своїми руками є нескладним заходом і доступним до реалізації кожної людини. Як і при проведенні будь-яких будівельних робіт, для досягнення всіх поставлених цілей необхідно чітко слідувати порадам фахівців, проводити точні виміри і використовувати якісний матеріал. Виконання всіх цих пунктів в сукупності з плановим періодичним доглядом забезпечить надійне функціонування в’їзних воріт на протязі багатьох років.

Схожі новини

Залишити коментар