Скільки коштує проект будинку

Скільки коштує проект будинку

Скільки коштує проект будинку

Плануючи будівництво необхідно підрахувати всі майбутні витрати, щоб не перетворити мрії про власний будинок в довгобуд. Це неможливо зробити без проекту. А скільки коштує проект будинку? Питання природний, адже будівництво свого будинку – починання не з дешевих, а проект, як може здатися, це те, на чому можна заощадити. Насправді це не так. Добре складений проект – умова для будівництва комфортного житла; на ньому не потрібно економити, замовляючи документацію у організацій з сумнівною репутацією. З іншого боку, щоб не витратити зайвого, варто розібратися, чим обгрунтована вартість проекту.

Три способи придбати проект

По-перше, можна знайти будинок, який подобається, і перекупити його проект у господарів. Це не найпростіший спосіб, але має свої переваги. Наприклад, результат можна побачити не тільки на папері. Перед вами готовий будинок, і ви вже можете оцінити його зручність, а також переваги і недоліки. Вартість такого проекту не повинна бути вище $ 500.

По-друге, в будівельній компанії можна придбати типовий проект, вибравши один із запропонованих в фірмовому каталозі. Позитивна сторона полягає в тому, що типові проекти, як правило, перевірені часом. З іншого боку, якщо в проекті вам щось не сподобається, його доведеться коригувати, а це коштує грошей. Розцінки на типові проекти відрізняються від 5 до 10 доларів за м 2. Є думка, що при бюджетному будівництві покупка типового проекту – це оптимальний варіант.

По-третє, ви можете замовити індивідуальний проект. Це найдорожчий варіант, але зате він враховує всі ваші побажання. Вартість такого проекту коливається в межах 10-50 доларів за м 2.

Від чого залежить ціна проекту

Скільки коштує проект будинку залежить від:

  • Індивідуальних особливостей і особистих побажань замовника;
  • Геодезичних і геологічних умов ділянки;
  • Виду будівельних і оздоблювальних матеріалів;
  • Вартості кошторисної документації.

Тут все просто: чим більше проектантові потрібно буде виїжджати на місцевість, чим складніше рельєф ділянки і чим більше суто індивідуальних рішень ви очікуєте, тим дорожче вартість проекту. Щодо виготовлення кошторисної документації, деякі проектні організації оцінюють її окремо від виготовлення проекту. Вартість кошторисної документації в такому випадку в межах 3 доларів за м 2. Вартість проектних робіт в разі розробки індивідуального проекту можуть становити до 10% вартості будівництва будинку.

Схожі новини

Залишити коментар