Скільки коштує побудувати дачу? Корисні поради

Скільки коштує побудувати дачу

Скільки коштує побудувати дачу?

Думки про те, щоб побудувати дачу, як правило, з’являються, коли у вас вже є квартира. Покладемо, ви купили ділянку, але з чого почати саме будівництво літнього будинку? Як розрахувати ціну? Ці питання ми поставили Тимуру Дасаєва, генеральному директору будівельної компанії Дачний сезон.

Планування запорука успіху

Спочатку визначитеся з необхідною площею та поверховістю будинку. В даному питанні потрібно орієнтуватися на кількість людей, які будуть проводити час на дачі. Як правило, для сім’ї з чотирьох осіб достатньо двох-трьох спалень, вітальні і кухні (середня площа кожної кімнати в межах 1520 кв. Метрів), а також двох допоміжних приміщень: передпокою та санвузла (68 кв. Метрів кожне). Таким чином, загальна площа дачного будинку буде дорівнює 7296 кв. метрів. Все це можна вмістити на двох поверхах.

Далі треба вибрати основний будівельний матеріал. Найміцніші і довговічні це, звичайно, камінь і цегла. Вони ж найдорожчі, і для літнього будинку такі витрати невиправдані. Оптимально вибрати дерево, але на дачі ми рекомендуємо ставити не зруб, а будинок каркасного типу з клеєного бруса. Великий плюс таких будівель в тому, що є можливість простий і швидкої модернізації.

На який бюджет варто орієнтуватися?

Будівництво дачі площею 100 кв. метрів за вартістю можна порівняти з однокімнатною квартирою під Києвом, купленої на етапі будівництва. Це приблизно 1,5 млн рублів. Що входить у вартість? Будинок площею приблизно 100 кв. метрів із зовнішнім оздобленням (імітація бруса), а також внутрішньою обробкою стін і стелі євровагонкою, дерев’яною підлогою з шпунтованих дощок, вікнами ПВХ, міжкімнатними дверима і металевої вхідними дверима. Треба враховувати, що цей бюджет складається не тільки з вартості матеріалів сюди також входить їх доставка і робота будівельників. У підсумку виходить проект практично під ключ. Водопостачання, водовідведення, вентиляція, електрика, електрообладнання та газифікація дачного будинку зажадають від домовласника додаткових грошових витрат.

Будувати дачу самостійно або найняти будівельну фірму?

Будівництво будинку складний процес, який складається з декількох ключових етапів. Потрібно вибрати місце, підготувати документи, розробити проект. Зведення будинку принципово відрізняється, наприклад, від ремонту в квартирі (так що навіть якщо ви на квартирах собаку з’їли, не думайте, що це вбереже від помилок за межею міста). Але один загальний момент все ж є: важливо визначитися, чи будете ви самі керувати будівництвом або візьмете компанію.

Перший варіант більш ризикований, але при вдалому збігу обставин дозволить відчутно заощадити. Якщо вибір буде зроблений на користь будівельної компанії, то варто вивчити думку покупців, пошукати на відкритих форумах відгуки людей, які користувалися її послугами. У будівельних компаніях з хорошою репутацією, як правило, фахівці витримують заявлені терміни і роблять свою роботу на совість.

В яку пору року можна коштувати будинок?

Каркасні будинки можна будувати в будь-який час року, незалежно від температурного режиму (на відміну, наприклад, від кам’яних будинків або будинків з газоблоків, зведення яких неприпустимо при мінусі на вулиці).

Скільки часу піде на будівництво?

Каркасна конструкція досить проста з точки зору установки. Для зведення дачі такого типу не потрібно великого штату будівельників і великої спецтехніки. Немає необхідності залучати підйомний кран, потужні бетономішалки, вантажівки зі щебенем, піском і каменем. Все це значно економить не тільки гроші, але і час: на установку двоповерхового будинку площею 100 кв. метрів піде близько двох місяців (з урахуванням внутрішньої обробки і виведення інженерних комунікацій). Для порівняння: на дерев’яний будинок потрібно закладати близько року, так як він зажадає усадки протягом 6-8 місяців (таким повинен бути проміжок між чорновими і оздоблювальними роботами).

Текст підготувала: Олександра Лаврішева

Як зняти будинок на літо для всієї родини?

Як вибрати сходи для заміського будинку?

Захист дерева: чим і як обробити будинок на дачі?

Як вибрати і встановити вікна в дерев’яному будинку?

Схожі новини

Залишити коментар