Скільки коштує побудувати дачу?

Скільки коштує побудувати дачу

Скільки коштує побудувати дачу?

Власна дача – це можливість добре відпочити в теплу пору року на самоті або всією сім’єю, а також впритул зайнятися городом, вирощуючи свої овочі та фрукти. Будиночок можна купити або побудувати. Саме завдяки будівництву з нуля можна стати власником дачі, повністю відповідає всім своїм уподобанням. Перед початком такого процесу важливо мати уявлення про його вартості. У цій статті наводяться ціни з урахуванням найму будівельників на 2017 рік.

Від чого залежить вартість дачі

У відповіді на питання, скільки коштує побудувати дачу, вказати конкретну ціну можна лише в тому випадку, якщо точно відома площа майбутньої будови, матеріали, з якого воно буде зводитися і деякі інші фактори.

Можна виділити 3 основні чинники, які впливають на вартість будівництва дачного будиночка:

  • площа;
  • будівельні матеріали, спецтехніка;
  • наявність комунікацій.

Нижче про ці моменти буде розписано більш докладно. Для прикладу: вартість будівництва каркасного дачного будиночка в передмісті Казані площею 13 кв. метрів починається всього від 100 000 рублів. В цьому випадку і площа маленька, і матеріал дешевий, і комунікацій мало. А ось зведення практично такий же будівлі, але вже з бруса, вийде дорожче, ціна починається від 200 000, незважаючи на скромну площу.

Є ще кілька моментів, які можуть істотно вплинути на вартість. Один з них – ділянку землі. Якщо є власний земельну ділянку біля Казані, тоді не доведеться витрачатися на його покупку і на вартість майбутнього будівництва це ніяк не вплине.

Ще один фактор – самостійне зведення дачі або наймання спеціалізованих майстрів. У першому випадку можна помітно заощадити, але важливо враховувати складність робіт. Потрібно розробляти проект будови, готувати документи, визначатися з матеріалами, закуповувати їх і, нарешті, будувати. Робити все це самостійно можна лише при наявності певного досвіду, знань, в іншому випадку через бажання заощадити на працю робітників можуть виникнути проблеми, наприклад, процес затягнеться на тривалий час. Якщо вибір зроблено на користь будівельної компанії, в вартість робіт потрібно включити і цей пункт.

І, нарешті, останній додатковий фактор, – дизайн-проект. Якщо хочеться зробити дачу розкішної, стильною і навіть модною, доведеться наймати дизайнера. За його послуги потрібно буде платити, зате він зможе створити дизайн дачі, в яку захочеться повертатися в будь-який час року.

Можна обійтися і без цих моментів, тоді вартість будівництва буде залежати тільки від перших важливих факторів. У більшості випадків люди від якихось додаткових витрат відмовляються, а на якісь погоджуються, все залежить від матеріальних можливостей і особистих уподобань.

Площа будівництва

Площа майбутньої будови – перше, з чим необхідно визначитися. На неї впливає кількість людей, які будуть в більшості випадків перебувати на дачі. Помічено, що для сім’ї, що складається з чотирьох осіб, вистачає дві спальні і кухні. При цьому може бути ще і вітальня. Допоміжними приміщеннями виступають санвузол і передпокій. Якщо брати середню площу кожного основного приміщення 15 кв. м. а допоміжного приміщення 6 кв. м. тоді разом з вітальні загальна площа складе приблизно 57 кв. метрів, з вітальні 72. Такий будиночок можна зробити одноповерховим.

Скільки коштує побудувати дачу такої площі в вигляді каркасного будиночка біля Казані? Близько 300 000 рублей, з клеєного бруса – приблизно 10 000 рублів за квадратний метр, тобто понад 700 000 рублей.

Будівельні матеріали

Основний вплив на вартість надають будівельні матеріали. Безумовно, найбільш довговічними і міцними є дачні будинки з цегли і каменю. Однак вони досить дорогі, дачі з них будують не часто. Найкраще вибирати дерево. При цьому рекомендується зводити будинок з клеєного бруса або каркасну дачу замість зрубу. Перевага в тому, що такі будови відрізняються швидкою і простою модернізацією.

У Росії деревина є дуже поширеним варіантом для будівництва дачних будинків. Це пов’язано з доступністю дерева, хорошими запасами і прекрасними експлуатаційними характеристиками. Деревина – доступний за ціною матеріал. Для зведення дачі часто використовуються три основних види деревини.

  • Оциліндрована колода. У цьому випадку середня вартість за квадратний метр становить 9000 рублів.
  • Профільований або струганий брус. Вартість літнього будиночка з профільованого бруса площею близько 20 кв. метрів з однією кімнатою складе мінімум 200 000 рублів.
  • Деревні клеєні матеріали. Будиночок з якісного клеєного бруса площею 65 квадратних метрів біля Казані з двома кімнатами складе мінімум 700 000 рублей.

Дуже популярними є каркасні дачні будиночки, які можна ставити в будь-який час року. Технологія їх будівництва не вимагає залучення спеціальної дорогої техніки. Такі дачі відрізняються легкістю, під них не потрібно облаштовувати монолітний фундамент. Будівництво каркасних дач обходиться досить дешево. Можна сказати, що це найдоступніший за ціною варіант. Навіть великий каркасний дачний будинок обійдеться не дорого. Наприклад, для будівництва дачі площею 100 квадратних метрів біля Казані може знадобитися всього 350 000 рублів. Звичайно, у будь-якого матеріалу є свої недоліки, тому перед тим, як зробити остаточний вибір, слід дізнатися про мінуси каркасної технології.

Важливо розуміти, що в розрахунок вартість входять тільки ті матеріали, які використовуються для фундаменту і зведення дачного будиночка. Потрібно ще обробити приміщення всередині, облаштувати підлоги, стіни і на все це потрібні гроші, нехай і не такі великі, як для основної частини будівництва.

комунікації

Недостатньо просто звести дачу, важливо ще й облаштувати її. Відразу необхідно подбати про воду. Можливо, доведеться будувати криницю. Для цього потрібні кільця, фільтр і т.д. Мінімальна ціна за кільце в Казані становить приблизно 900 рублів, а кінцева вартість залежить від кількості кілець, розміру і покупки додаткових матеріалів для облаштування колодязя. Проведення комунікацій в будинок теж вимагає витрат. Якщо хочеться поставити туалет на вулиці, можна купити готовий короб, ціна якого починається від 10 000 рублів.

Багато хто хоче облаштувати на території чисті й гарні доріжки. Для цього можна вибрати бетон, камінь, цегла. В середньому вартість прокладки доріжок становить 500 рублів за квадратний метр, потрібно також купити матеріал.

Не можна забувати про проведення електропроводки і світла. Ціна залежить від проекту монтажних робіт, але починається вона від 15 000 рублів.

Це приклади того, на що крім будівництва самої дачі потрібно буде витратитися. Адже забезпечення комфорту також важливо. Багато що залежить від потреб, бажань і можливостей власників.

Отже, скільки коштує побудувати дачу? Для найвимогливіших власників робота може обійтися і в дві сотні тисяч рублів. Однак, більш просторі, красиві дачі з якісного матеріалу обійдуться набагато дорожче, ціна може досягти мільйона рублів і сміливо перевалити за нього.

Ви вже вибрали ділянку під свою майбутню дачу? А може, вирішили, що простіше буде купити ділянку з уже готовим дачним будиночком? Звертайтеся в агентство нерухомості «Платинум»! Наші фахівці допоможуть вам визначитися!

Коментарі

Схожі новини

Залишити коментар