Скільки коштує побудувати будинок? З чого побудувати будинок?

Скільки буде коштувати побудувати будинок

Сьогодні ми хочемо загострити увагу на одному важливому моменті, над яким мало хто замислюється і який лежить в основі більшості конфліктів між замовником і будівельниками на тему вартості спорудження будинку. Головна думка, яка приходить нам в голову відразу ж після виникнення бажання про те, щоб жити у власному будинку – «Скільки коштує побудувати будинок?» Але на це питання неможливо отримати відповідь до тих пір, поки ми не визначилися з тим, яким має бути майбутній будинок. Тому для того, щоб отримати відповідь на питання «Скільки коштує побудувати будинок?», Спочатку ми повинні визначитися з такими моментами:

Пункт № 1: З чого побудувати будинок?

Коли людина замислюється про будівництво будинку, він зазвичай керується бажанням побудувати будинок максимально дешево, але при цьому не на шкоду якості і не на шкоду якимось власним поняттям про надійність майбутнього будинку. Відносно останнього ми маємо на увазі власне ставлення людини до вибору основного будівельного матеріалу для стін – пам’ятаєте казку «Троє поросят»:

Ніф-Ніф вирішив, що простіше і швидше за все змайструвати будинок із соломи. Ні з ким не порадившись, він так і зробив. Уже до вечора його хатина була готова.
Нуф-Нуф спочатку, так само як і брат, хотів побудувати собі будинок з соломи. Але потім вирішив, що будинок буде міцніше і тепліше, якщо його побудувати з гілок і тонких прутів.
А Наф-Наф наносив каменів, намесіть глини і тепер не поспішаючи будував собі надійний, міцний кам’яний будинок, в якому можна було б сховатися від вітру, дощу і морозу.

Тому спочатку всі замислюються над тим, з чого побудувати будинок – над вибором матеріалу з якого будуть виконані основні стіни будинку. Тут основні варіанти такі:

  • Дерев’яний каркас (каркасний будинок), заповнена утеплювачем
  • Дерев’яний (тесаного колоди або оциліндрованої колоди)
  • Дерев’яний брус (звичайний або клеєний брус)
  • пінобетон
  • Шлакоблоки (різних типів)
  • цегла
  • Монолітний бетон (в тому числі з використанням різних типів незнімної опалубки, наприклад Velox або пенополістіролная опалубка)

На цю тему (вибору матеріалу і технології для будівництва будинку) рекомендуємо до прочитання досить докладну однойменну статтю З чого побудувати будинок?

Пункт № 2: Де взяти проект будинку?

Це досить складний етап, на якому все зазвичай йдуть однаковим шляхом (автор даного тексту – не виняток). Зазвичай все відбувається за наступним сценарієм:

  1. Спроба все робити правильно і замовити індивідуальний проект будинку своєї мрії. Тут вам починають оголошувати якісь немислимі ціни, при цьому ніхто толком не може пояснити Вам, що Ви отримаєте за свої гроші, які гарантії і яку відповідальність буде нести перед вами архітектор або бюро. Зазвичай відповідальності нуль, гарантії лише у вигляді словоблудства без конкретики. А якщо Ви дуже наполегливо вимагаєте включення в договір пунктів про якусь відповідальності виконавця перед Вами, то вартість пропонованих послуг раптом злітає в кілька разів. Одного разу Ви знайдете пропозиції, що укладаються в суму 100 000 рублів за розробку індивідуального проекту, але коли Ви почнете розуміти що проект складається з розділів і Ви зрозумієте, що таке розділи АС, АР, АТ, ЯЖ, КС, КД, виявиться, що за цю суму вам розроблять не весь проект, а лише архітектурну частину у вигляді загального вигляду будинку і його фасадів … чи має сенс платити 30-100 тисяч лише за картинку? Категоричне – немає (якщо тільки мова не йде про будівництво «Ермітажу»)! Втомившись від всієї цієї плутанини, люди зазвичай переходять до наступного кроку – пошуку влаштовує Вас типового проекту будинку.
  2. Типові проекти будинків. Пошук і покупка типового проекту – цілком розумне рішення. Середня ціна такого проекту становить 30 000 грн В інтернеті існує купа сайтів, що пропонують такі проекти. З типовими проектами тільки дві заковики -врядлі Ви знайдете тут проект будинку своєї мрії (завжди чогось бракуватиме), не думайте, що в цих проектах немає помилок і будівництво по ним буде йти гладко. Тому загальна маса розділяється на дві групи, перша з яких підбирає собі будинок за смаком з каталогу готових проектів, а друга вирішує самостійно спланувати і намалювати будинок своєї мрії.
  3. Проект будинку своїми руками. Це цілком реально! Принаймні те, що стосується розробки внутрішній планування будинку, відтворення фасадів і створення 3Д-моделі будинку своїми руками. Зараз існує цілий ряд програм для цього. Серед них є як платні, так і безкоштовні. Платні програми зазвичай дуже складні для розуміння, але зможуть навіть розрахувати кінцеву кошторис будівництва будинку (проте для цього в програму доведеться ввести точні, гарантовані ціни всіх використовуваних будівельних матеріалів). Простіше використовувати безкоштовні програми, з яких найбільше виділяється Google SketchUp. Це безкоштовна програма, платній є тільки Pro версія даної програми. Щоб навчитися користуватися нею, досить витратити 20 хвилин на перегляд навчального ролика в мережі YouTube. Такі ролики є і англійською і російською мовами. Зайдіть на google.com і задайте в пошук по фразі «google sketchup уроки». Особисто я малював свій будинок саме сам і саме в цій програмі і він вже стоїть побудований і все його реальні розміри з точністю до сантиметра відповідають тим розмірами, які я поставив у цій програмі.

Пункт № 3: Де знайти будівельників?Як вибрати будівельників?

Кращий показник рівня будівельника – виконані ним роботи (побудовані будинки) і відгуки тих, хто живе в цих будинках. Не вірте красивим сайтам, не вірте красивим офісах – «вибирайте по вмісту, а не по зовнішньої обгортці»!

Якщо щось зі сказаного будівельником Вас бентежить, але Ви не розбираєтеся в предметі, щоб визначити, правда це чи брехня – поставте це ж питання ще кільком іншим будівельникам.

Пункт № 4: Головне питання: «Скільки коштує будівля будинку

І ось, нарешті, вибравши будівельників, Ви готові поставити їм попередній найголовніше питання: «Скільки буде коштувати будівництво будинку?». Практично будь-який будівельник зможе дати вам попередню вартість споруди на підставі даних про те, який матеріал ви вибрали для будівництва, яка поверховість будинку, верхній поверх повноцінний або мансардний, яка висота стель (точніше стін), з чого будуть перекриття, яка площа будинку. На підставі цих даних можна з високим ступенем точності дати відповідь про вартість так званої «коробки» або «холодного контуру». Вам ніхто не назве вартість будівництва, включаючи обробку, так як обробка обробці ворожнечу і розкид цін там дуже великий, але прикинути вартість підготовки ділянки, заливки фундаменту, зведення стін, пристрою кроквяної системи та монтажу холодної покрівлі (ще не утепленій, але вже захищає від опадів) – не проблема. Досвідчений будівельник відповість Вам на це питання на підставі всього одного параметра – загальної площі вашого будинку. Він просто знає устредненную вартість будівництва 1 квадратного метра.

І ось тут-то і криється корінь проблеми. Зазвичай все ми намагаємося отримати від будівельника відповідь про вартість будівництва майбутнього будинку ще при першому знайомстві з ним, до того, як надамо йому проект будинку для складання детальної кошторису. Найчастіше замовник не розуміє, про яку площі йдеться.

Конкретна ситуація з життя – до знайомого будівельника звернувся клієнт із зазначеним питанням. На питання про загальної площі будинку він відповів: «Будинок площею 138 квадратних метрів». Будівельник назвав суму, клієнт погодився. Далі клієнт передає будівельнику проект будинку для складання кошторису і кошторис виявляється майже в 2 рази дорожче озвученої суми. Клієнт вважає себе обдуреним і відмовляється від послуг будівельника. Так вийшло, що я знаю обох і саме я цього клієнту рекомендував даного будівельника. Коли я дізнався про інцидент, що трапився, я попросив будівельника прокоментувати дану ситуацію і ось що з’ясувалося:

Найчастіше клієнти не розуміють того, що будівельнику потрібні дані про загальну площу поверху, включаючи площу під стінами! З’ясувалося, що за проектом розмір фундаменту становив 10х12 метрів, а будинок виявився двоповерховим! Іншими словами площа одного тільки першого поверху становить 120 м²! Як при цьому може бути присутнім другий поверх так, щоб загальна площа була рівною 138 м². Виявляється, в розмові з будівельником клієнт взагалі оперував мабуть даними про «житлової площі». У проекті виявився мансардний другий поверх практично у всю площу першого поверху, мінус «друге світло». Сумарна площа будинку (без урахування «другого світу») трохи більше 200 м²!

Для будівельника поняття «житлова площа» взагалі не несе ніякої корисної інформації! Але і загальна площа, зазначена без урахування площі під стінами, теж мало про що говорить будівельнику.

Нижче наводжу вам наочний приклад, на якому я накидав якийсь план поверху будинку зі стінами з пінобетонних блоків. Товщина основних пінобетонних блоків зазвичай стандартно становить 30см, а у перегородкових – 10см. Перегородкові блоки зазвичай застосовуються лише для невеликих за довжиною стін (туалет, комора, невелика перегородка). Отже, на малюнку нижче присутні лише стіни основних приміщень, перегородки санвузла, комор – взагалі відсутні. І вже при цьому, загальна площа становить 102,13 м², хоча площа по фундаменту становить 120 м². Таким чином, під стінами приховано 17,87 м² (і це навіть при відсутності додаткових стін санвузла, майбутніх комор). А тепер уявіть наявність другого поверху, повністю ідентичного по плануванню першому поверху. У цьому випадку площа, прихована під стінами обох поверхів складе 17,87 м² * 2 = 35,74 м². Це і є величина помилки! Ви повідомите будівельнику, що площа будинку складає 102,13 м² * 2 = 204,26 м², а насправді реальна площа будинку складає 120 м² * 2 = 240 м². Відповідно спочатку він вважатиме вартість будинку на підставі невірних даних і ця ціна виявиться заниженою. А ось на тому етапі, коли Ви передасте йому проект для складання кошторису – вартість будівництва збільшиться і Вам може здатися, що будівельник брехун, хоча його провини тут немає!

Скільки коштує побудувати будинок? З чого побудувати будинок?Скільки коштує побудувати будинок? З чого побудувати будинок?

Схожі новини

Залишити коментар