Скільки коштує побудувати будинок в передмісті Барнаула

У яку суму обійдеться будівництво будинку в передмісті Барнаула

У яку суму обійдеться будівництво будинку в передмісті Барнаула?

20 п’ятниця 2016 р 14:41. ІА Амітел

Перед тим як почати будівництво будинку, треба ретельно розрахувати розміри і витрати

Скільки коштує побудувати будинок в передмісті Барнаула

На думку експертів, будиночок під Барнаулом обійдеться менше ніж в 2,5 млн рублів.
Ви вирішили побудувати будинок. Справа за малим – розрахувати його розміри і вартість. ІА Амітел спільно з Алтайським будівельним порталом допоможуть вам це зробити.

Розмір має значення

Будинок площею менше 100 квадратних метрів будувати не має сенсу. Такої думки дотримується досвідчений будівельник, виконроб будівельної бригади Сергій Головашкін. Зведенням будинків він займається вже сім років. Будував в Сибірської Долині, Лісовому, Фірсова Слободі, селищі Новому. За словами Головашкіна, в останні роки найчастіше йому надходять замовлення на будинки економ-класу площею в 100 кв. м з другим полумансардним поверхом. Зрідка – 140-150 квадратів.

Сергій зазначає, що побудувати будинок вигідніше, ніж купити. Навіть з урахуванням того, що вам доведеться найняти досвідчену бригаду, різниця може складати 600-800 тис. Рублів. Якщо у вас є можливість купувати відразу ж всі необхідні матеріали і оплачувати працю працівників, то будинок вам побудують за сезон.

З чого будемо будувати?

Сьогодні вибір великий і технологій для будівництва будинку безліч. Це і дерев’яний або металевий каркас, газобетон або піноблоки, оциліндрованої колоди, профільований клеєний брус та ін. Головашкін розповідає, що найчастіше барнаульцев замовляють будинку з СІБІТ (газобетонних блоків) і профільованого бруса. Причина – економія. Якість клеєного бруса краще, але і ціна вища. Цілісна деревина з часом розсихається і втрачає естетичний вигляд. Крім того, оциліндрованої колоди дорожче профільованого бруса і вимагає чималих витрат при експлуатації. А ще бревенчатому зрубу потрібно дати півроку-рік на усадку і тільки потім продовжувати будівництво. Що стосується каркасного будівництва, то, за словами будівельника, занадто багато мороки. Якщо хочете придбати якісний сухий пиломатеріал – велика проблема.

Сібіт – матеріал з майже ідеальною геометрією. Стіни виходять рівні. Усадку матеріал дає незначну.

Дому з профільованого бруса внутрішня і зовнішня обробка в принципі не потрібні, що дуже вигідно його господареві.

Перший внесок в наш будинок – це фундамент. На будинок загальною площею першого поверху 50 кв. м фундамент повинен бути 7х8 метрів по периметру. Під внутрішні несучі стіни бажано зробити перехресті. Глибина фундаменту – 0,7 метра для стін з СІБІТ і 0,5 метра під дерев’яний будинок. Залежно від грунту можуть знадобитися палі, які заливаються на глибину 2,5-2,7 метра.

Фундамент під дерев’яний будинок обійдеться в кругленьку суму – 100 тис. Рублів: 45 тис. Рублів за бетон і доставку (2,8-3,2 тис. Грн за кубометр бетону). Близько 40 тисяч – робота. Ще 10-12 тис.грн – зміцнення фундаменту арматурою.

За фундамент під газоблоковий будинок доведеться викласти мінімум 150 тис. Рублів, так як він ширше і глибше.

Скільки коштує побудувати будинок в передмісті Барнаула

На будинок полумансардного типу (стіни другого поверху піднімаються на 1,5 метра, далі – скат даху) площею 100 кв. м, за оцінкою Сергія, потрібно 40 кубів бруса. СІБІТ – близько 70 кубометрів.

Вважаємо пиломатеріал на дах і перекриття. Разом з витратами на чорнові підлоги першого і другого поверхів буде потрібно близько 12-15 кубів обрізного пиломатеріалу. Ціна – від 6,4 тис. Грн за кубометр. На лаги потрібно дошка першого-другого сорту, на чорнову підлогу можна купити дошку третього-четвертого сорту (від 5,4 тис. Рублів). На підлогу – плити ОСБ або ДСП (фанера дорожче). Майте на увазі, що ОСБ-3 володіє вологостійкістю, а ДСП – немає. Робота бригади коштує 120 тисяч. Стіни з СІБІТ обійдуться в 330 тис. Рублів. Але робота по кладці стін дешевше. Загальна вартість пиломатеріалу на дах і перекриття – ще 90-100 тисяч.

Разом фундамент з коробкою з бруса, дахом і перекриттями обійдеться приблизно в 670 тис. Рублів. Третина цієї суми – оплата роботи бригади.

Вікон в нашому будинку десять. Оптом і зі знижками весь комплект можна придбати за 70 тис. Грн Додамо ще 14 тис. На вхідні двері. Майте на увазі, що міжкімнатні двері ставляться тільки після усадки будинку. Скромна сходи на другий поверх буде коштувати ще тисяч 30.

Найдешевший утеплювач на дах – стружка. Заплатити вам доведеться тільки за доставку – всього близько 5 тис. Рублів. Але зате 40 тис. Грн знадобляться на шканти, клоччя, цвяхи і саморізи.

Чим ще можна утеплювати будинок і квартиру, читайте в нашій рубриці Тепло

Система опалення та електропроводка

Газовий котел, водопровідні та каналізаційні труби (поліпропіленові) обійдуться в цілому в 125 тис. Рублів (газовий і твердопаливний котел коштують приблизно по 40 тисяч). Плюс 40 тис. Рублів за роботу. Монтаж електропроводки коштує від 20 тис. Рублів, ще 25 тисяч потрібно на покупку матеріалів.

Отже, собівартість двоповерхового будинку економ-класу площею 100 кв. метрів складе 1,8 млн рублів. Сюди входить вартість матеріалів, роботи бригади, а також внутрішнє оздоблення, септик, підшивка карнизів, поднебесніков і ін. Вартість ділянки з усіма комунікаціями обійдеться в середньому в 500 тис. Рублів. Таким чином, в загальному на реалізацію мрії про власний будинок в передмісті Барнаула вам буде потрібно 2,3 млн рублів.

1999 2017, ІА Амітел
Свідоцтво про реєстрацію ЗМІ Інтернет-Сайт АМІЦ.РУ Ел # 8470; 77-4905 від 30.10.01 Міністерство РФ у справах друку, телерадіомовлення і засобів масових комунікацій, Амітел ІА # 8470; ТУ 22 0257 від 08.09.2011 УФС з нагляду в сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій по АК
Справжній ресурс може містити матеріали 18+.

Росія, Алтайський край, 656049 м Барнаул. пр. Соціалістичний, 109

При повному або частковому використанні будь-якої інформації та фотоматеріалів гіперпосилання на сайт ІА «Амітел» обов’язкове. Редакція може не поділяти точку зору авторів.

Схожі новини

Залишити коментар