Скільки коштує побудувати будинок своїми руками

Скільки обійдеться будівництво будинку

Як заощадити на придбанні житла понад 3,5 млн рублів

Скільки коштує побудувати будинок своїми руками

Два роки тому наша родина захотіла свій власний шматок землі з будинком в Київській області. У планах цілорічне використання заміського будинку нарівні з квартирою в Києві. Ми не мільйонери, а тому наші можливості обмежені.

Ділянка землі розміром 6 соток був не без зусиль знайдений в СНТ в 70 км від МКАД (рівно 1 година на автомобілі від будинку) і куплений за 500 тисяч рублів. З комунікацій є тільки електрика.

Всі роботи з будівництва я вирішив робити своїми руками. Не бачу в цьому нічого неможливого,

людські можливості безмежні, і я вважаю за краще замість розмов займатися справою.

Також виконання робіт своїми руками дозволило істотно (в 2-2,5 рази) заощадити. З огляду на особливості будівництва (своїми руками) був визначений і тип використовуваних будівельних матеріалів. Десь можна було заощадити, але це вимагало б запрошувати найманих робітників, чого я категорично не хотів.

Отже, ми маємо одноповерховий будинок з газобетону на плитному фундаменті з плоскою покрівлею загальною площею 72 кв.м. Зовнішні розміри 10,5х8,5 метрів.

Фундамент – монолітна плита з композитної арматурою утеплена 200 мм ЕППС. Стіни газобетон D400 375 мм, оштукатурені зовні (10 мм) і всередині (6 мм).

Класична плоска покрівля з рулонної гідроізоляцією по збірно-монолітному перекриттю і солідним утепленням (ЕППС 150-300 мм).
В якості основного джерела тепла повітряне опалення канальним кондиціонером з номінальним споживанням 2 квт (температурний градієнт 40 градусів при -20 зовні і +20 всередині витримує на відмінно, при тому що газобетон ще не вийшов на розрахункові показники по опору теплопередачі через дуже високої вологості).

Приступаємо за видатками (всюди суми округлювалися в більшу сторону, що також дозволяє покрити невраховані витрати):

1. Купівля битовки з доставкою, копка колодязя, підключення тимчасової електричної опори, облаштування битовки, закупівля інструментів (частина інструментів у мене залишилася після капітального ремонту квартири) – 100 тисяч рублів.

2. Земляні роботи (понад 200 кубометрів піску та глини), перерозподіл грунту (оренда екскаватора), риття траншей для дренажу – 150 тисяч рублів.

3. Пристрій плитного фундаменту: матеріали для опалубки, композитна арматура (2 кілометри), бетон (20 кубометрів), гідроізоляція, оренда бетононасоса, утеплювач, розчин для стяжки, фінішний наливна підлога, а також пристрій вимощення з утепленням – 250 тисяч рублів.

4. Цегельний цоколь (відверто кажучи цей етап можна було не робити, а класти блоки відразу на плиту): цегла, розчин кладки – 30 тисяч рублів.

5. Стіни: зовнішні теплоізолюючі блоки, внутрішні несучі, перегородки, клей, U-блоки для прорізів, арматура і розчин для перемичок, включаючи доставку блоків – 250 тисяч рублів.

6. Перекриття / покрівля: Балки для збірно-монолітного перекриття, газобетонні блоки-наповнювачі, арматура і зварні сітки, бетон для заливки, оренда бетононасоса, утеплювач (включаючи клиновидний), гідроізоляція, парапетні ковпаки, водостічна система, Антіобледінітельная система – 300 тисяч рублів .

7. Вікна (8 шт) і вхідні двері з пластику, багатошаровий утеплений склопакет – 150 тисяч рублів.

8. Фасад: штукатурка теплоизолирующая, шпаклівка фінішна – 45 тисяч рублів.

9. Забір по периметру ділянки з установкою – 55 тисяч рублів.

10. Внутрішня чорнова обробка: гіпсова штукатурка, гіпсокартон, профілю, плитка (для підлоги та стін) – 60 тисяч рублів.

11. Електрика: дроти, розетки, комутація, автоматика – 50 тисяч рублів.

12. Водопровід і каналізація (в межах будинку) – 30 тисяч рублів.

13. Повітряне опалення: низькотемпературний канальний кондиціонер, повітроводи, комутація, адаптери – 150 тисяч рублів.

Наведено роздрібні ціни на матеріали і роботу, без будь-яких знижок і бонусів.

На землю витрачено 500 тисяч рублів. На підготовчі роботи витрачено 300 тисяч рублів. На «коробку» будинку пішло 980 тисяч рублів. На комунікації та оздоблювальні роботи знадобилося ще 350 тисяч рублів.

Разом на поточний момент: 2,15 млн. Рублів.

Що залишилось? Фінішна обробка всередині: фарбування стель, поклейка шпалер, укладання ламінату, установка міжкімнатних дверей. Також залишається сантехніка, кухонний гарнітур, техніка. Фасад зовні потрібно пофарбувати. А також встановити септик. Далі залишається благоустрій території та будівництво другого будиночка з «зайвих» блоків (до речі, вони включені до витрат вище).

В кінцевому підсумку за суму в 2,5 млн. Рублів я планую отримати квартиру на природі площею 72 кв.м. з чистової обробкою, меблями, технікою, автономним водопостачанням і каналізацією.

Тобто все «під ключ» вийде менш 35 тисяч рублів за квадратний метр (не забуваємо, що крім будинку я також отримую ділянку площею 600 кв.м). У той час, як середня ціна пропозиції на нерухомість на вторинному ринку під Києвом становить 88 тисяч рублів за квадратний метр! І це без чистової обробки, меблів і техніки.

Таким чином, займаючись будівництвом своїми руками, я, в кінцевому підсумку, заощаджу більше 3,5 мільйонів рублів (за 2 роки).

Шановні читачі! У зв’язку з останніми змінами в російському законодавстві на сайті «Газети.Ru» тимчасово вводиться премодерація коментарів.

Схожі новини

Залишити коментар