Скільки коштує побудувати будинок

Все про інвестиції

Скільки коштує побудувати будинокУ більшості сімей дефіцит площі відчувається дуже гостро. Вирішити цю проблему все намагаються по-різному в силу індивідуальних умов і фінансових можливостей. Одним із шляхів вирішення проблеми є будівництво приватного житлового будинку. Останнім часом такий варіант розглядається все частіше і в першу чергу в силу того, що купити нову квартиру в большом городе можуть собі дозволити лише одиниці. І якщо Ви вирішили побудувати будинки, то в першу чергу постає питання – скільки коштує побудувати заміський будинок?

Першим тут треба вирішити питання придбання землі. Де її отримати або купити, який механізм вирішення даного питання? Немає потреби пояснювати, що вартість ділянки зростає буквально в квадратичної залежності в міру наближення до міської межі. Безпосередньо в передмісті вартість землі вимірюється тисячами доларів за сотку. У той час, як ту ж сотку на відстані 40-50 км від міста вже можна знайти по 500 у.о. а то і 300. Вартість також залежить від близькості доріг, рівня розвитку інфраструктури, наявності в селищі газу, каналізації і багатьох супутніх чинників. Будемо вважати, що земельне питання Ви вирішили, і потенційний забудовник спантеличений питанням – скільки коштує будівництво самого будинку.

Існує думка, що купити готову будову дешевше, ніж будувати будинок з нуля, оскільки будь-який товар з моменту покидання прилавка починає втрачати свою вартість. Але чи так це в питанні будівництва?

Вартість проекту будинку

Відразу обмовимося, питання скільки коштує побудувати будинок розглядається для капітального кам’яного будинку для постійного проживання. Тут треба розуміти, що в суму, яка необхідна хоча б на першому етапі, входить не тільки вартість робіт або будівельних матеріалів. Будь-який будинок навіть найпростіший неможливо звести без проекту.

Стандартний проект будинку коштувати дешевше

У плані придбання проекту існує кілька варіантів вирішення задачі, а саме:

купити готовий проект. Благо їх існує величезна кількість в спеціалізованих журналах і каталогах. В цьому випадку, вартість готового проекту становитиме близько 5-10у.е. за квадратний метр загальної площі майбутнього будинку. Тобто проект будинку в 150 квадратів обійдеться від 800 до 1500 у.о.

замовити проект архітекторові. Це істотно дорожче – від 10 до 50 у.о. за квадрат. Цей варіант має ту перевагу, що проект буде виконаний строго під вимоги конкретного замовника і прив’язаний до даної місцевості з її рельєфом і комунікаціями.

купити проект вже побудованого будинку у друзів або знайомих, або просто домовитися з господарем будинку, який вам зовні сподобався. Це не найпростіший варіант, але найдешевший. Цей варіант, до речі, може мати ще й ту перевагу, що ви зможете оглянути будинок вже в матеріалі, а не на папері і не в 3D візуалізації. Зазвичай в таких випадках проект обходиться не дорожче 400 у.о.

Правда, в першому і третьому випадку, так чи інакше, доведеться прив’язувати проект до конкретної місцевості наявного ландшафту і інженерних мереж, що обійдеться ще в 3-4 сотні. Тут знадобиться проведення геодезичних робіт. Разовий виїзд геодезичної бригади на місцевість, пише iBud.ua, коштує від 500 до 1000 гривень. Повна геодезична розробка із зазначенням всіх водоносних шарів, складу грунтів і видачею рекомендацій може обійтися в 7-8 тис. Гривень для ділянки від 6 до 10 соток.

Доставка будівельних матеріалів – серйозна стаття витрат при будівництві будинку.
Слід пам’ятати, що перед початком будівництва проект будинку в обов’язковому порядку повинен бути узгоджений з усіма дозвільними інстанціями, інакше потім залагоджування справ за будівництво без дозволу може вийти набагато дорожче.

Маючи проект неважко підрахувати вартість матеріалів. Зазвичай коефіцієнт похибки не перевищує 10-12% з урахуванням сезонних коливань цін. Ціни, як відомо, підростають до початку будівельного сезону, тобто навесні і спадають восени. Приведений коефіцієнт похибки може вилитися кілька тисяч доларів в залежності від місцевості, де відбуватиметься будівництво будинку. Важливо пам’ятати, що одним з ціноутворюючих чинників є доставка будівельних матеріалів. Чим далі цегляний завод або ЖБК знаходиться від вашої земельної ділянки, тим дорожче обійдеться матеріал.

Будівництво будинку – статті витрат

Розраховуючи свої фінансові можливості перед початком будівництва корисно орієнтуватися в ринкових розцінках на будівельні матеріали і основні види робіт. Наприклад, зведення самої коробки будинку (чисто роботи муляра) обійдуться приблизно в 250 у.о. в перерахунку на квадратний метр площі без покрівлі та оздоблення, тобто 130-140 гривень на квадратний метр кладки при товщині стіни в півтора цегли (найбільш поширений варіант при будівництві не вище 2-х поверхів).

Заливка кубометра бетону у фундамент обходиться в 500-600 гривень, включаючи виготовлення опалубки і в’язку арматури. Але це ціна договірна, вона може бути і вище і нижче по ситуації.

Вартість покрівельних робіт в середньому 140-160 гривень за квадратний метр майбутньої покрівлі без вартості матеріалів.

Кладка стіни з газобетонних блоків 50-60 грн. за квадратний метр стіни при товщині по короткій стороні блоку.

Накривання крокв бітумною черепицею обійдеться в 80 грн. за метр (вартість матеріалу), що вдвічі дешевше черепиці натуральної.

Вартість цегли заздрості від його типу якості та виробника. Найбільш дешевий рядна цегла обійдеться в 1200-1400 грн. за тисячу. При цьому вартість кладки як мінімум удвічі перевершує вартості матеріалу. Саман високої якості легше і краще зберігає тепло, тому і коштує близько 2400 за тисячу. Особовий (клінкерна) цегла – від 3,5 до 4,5 грн. за штуку.

Газобетон – один з найбільш економних матеріалів для будівництва будинку.

Заливка фундаменту самостійно (з помічниками друзями) при розмірі будинку 8х10м може скласти 1500-1600у.е. що на 25-30% дешевше покупки і укладання готових фундаментних блоків. Заливка фундаменту будинку, виконана підрядниками, обійдеться вже в 2400-2600у.е. Стрічковий фундамент значно вигідніше заливати безпосередньо на місці будівництва. Це обійдеться на 30-40% дешевше, ніж брати готові блоки з заводу ЗБВ.

На стіни для такого будинку може піти 24-26 тис. Шт. рядного цегли в залежності від типу кладки (коштує цегла для будинку буде 20-22 тис. гривень).

Треба знати, що за усталеною практикою будинок майже ніколи не будують за один сезон. Одна з причин – за технологією фундамент повинен відстоятися півроку. У другій рік зводять коробку і дах будинку. У третій рік виконують обробку будинку. Таким чином, всі витрати по будівництву будинку можна умовно розділити на три частини.

Бригади і виконроби для будівництва будинку

Не останнє значення має і вибір підрядника для будівництва будинку. Бригадир-будівельників Володимир Шульгин, відповідаючи на питання iBud.ua скільки коштує побудувати будинок, зазначив:

Дуже суттєву роль при будівництві будинку може зіграти вибір виконроба. Суть в тому, що забудовнику, яким би він не був майстром, чи вдасться виконати всі роботи своїми силами, не залучаючи будівельну бригаду на підряді. Знайти ж професійну і бездоганно чесну бригаду справа набагато більш проблемне, ніж може здатися. Ми не в Німеччині і не в Швейцарії. Тому наявність досвідченого фахівця, який був би на стороні замовника принципово важливо. Як показує практика, заплачені йому гроші нехай і чималі дозволять уникнути розтрат, дрібної крадіжки і порушення технологій на набагато більшу суму. А методів обдурити господаря у підрядників в арсеналі достатньо. Можуть використовувати при заливці фундаменту легшу або дешевшу арматуру, замість зв’язування арматури сталевий дротом, її можуть прихопити точковим зварюванням. Опалубку можуть взяти в оренду, але сказати, що її довелося викупити. Замість 500-го можуть застосувати 400-й, а то і 150-й цемент. Цемент може бути прострочений і куплений за безцінь. У несучі конструкції можуть підкласти перепалений цегла і так далі. Таких прийомів сотні. Коли ж об’єкт закінчений, знайти і розкрити обман украй важко.

Небажано вести будівельні роботи в зимовий час, так як вартість робіт зростає і вкрай складно простежити за якістю. До проблемних сторін так само відносяться непостійне якість будівельних матеріалів, можливість зміни бригади або окремих фахівців в момент проведення робіт, сезонні коливання цін на матеріали. Будівництво будинку і підсобних приміщень в середніх широтах рекомендується проводити з кінця квітня до початку жовтня.

Організувати роботу за будівельним підряду можна з однією фірмою широкого профілю, яка і запропонує проект (правда швидше типовий), і виконає весь комплекс робіт – аж до облаштування прибудинкової території. В цьому випадку економія коштів може скласти до 30% в порівнянні з вартістю нового готового будинку. До плюсів цього варіанту можна віднести Накатані проекту, досвід зведення і свідомо відоме кількість матеріалів, можливість подивитися будинки, побудовані раніше за цією схемою. Але тут будинок не буде оригінальний, а фірма, користуючись необізнаністю замовника, може непогано погріти руки на матеріалах.

Покрівельні роботи краще довіряти фахівцям

Варіант самостійної будівництва може влаштувати того, хто відчуває себе сильним майстром і має досвід. Економія в цьому випадку може скласти 50-60%. Це явний плюс, але зате це варіант найдовший за часом і важкий по трудовитратах. У разі помилок і прорахунків винити доведеться тільки себе, і усувати дефекти теж самому.

З миру по нитці – можна будувати і так, подряжая на кожен етап будівництва свою спеціалізовану фірму. Як правило, спеціалізовані компанії добре знають свою конкретну роботу, що може позитивно позначитися на якості, але доведеться підбирати велику кількість підрядників, порівнюючи їх ціни, умови, досвід роботи, що додасть головного болю і забере чимало часу. Економія при цьому порівняно невелика, так як немає знижок на оптові робіт. Максимум 20%.

В кінцевому підсумку, підсумувавши сказане, даємо відповідь на питання скільки коштує побудувати будинок. Вартість квадратного метра в самостійно побудованому, а не купленому будинку вимальовується в районі 450-500у.е. за метр квадратний площі, але без обробки і підключення комунікацій. При самому економному варіанті це 400 у.о. При цьому собівартість будівництва метра тим вище, чим менше площа. І якщо в невеликому будинку 80-100м2 ця ціна відповідає зазначеній, то в будинку в 300м вона буде нижче на 20-30%. Таким чином, в самому економному варіанті починати будівництво невеликого будинку своїми силами стоїть в тому випадку, якщо ви подужаєте витрати в 25-30 тис. У.о. протягом 2-3 років. Надалі при оздоблювальних роботах рівень витрат буде істотно нижче.

Читайте ще

Схожі новини

Залишити коментар