Скільки коштує побудувати будинок?

Скільки коштує побудувати будинок

Скільки коштує побудувати будинок?

«Скільки коштує будинок побудувати? »Такими думками задається будь-який бажаючий обзавестися власним будинком на перших кроках планування. І дійсно – скільки коштує побудувати будинок в Росії ?

Ринок готових житлових будинків – котеджів, особняків або навіть будинків «бюджетного класу» пропонує швидкий, але не найдешевший варіант обзавестися власним «сімейним гніздечком». Готові будинки завжди дорожче їх будівництва.

Скільки коштує побудувати будинок?

Тому так популярно в народі самостійне будівництво будинків, що сполучає використання власних сил (із залученням родичів, друзів, знайомих) з будівельними послугами приватних майстрів і спеціалізованих будівельних бригад (будівельних фірм).

Як розрахувати вартість будівництва житлового будинку? Відразу відповісти на це питання неможливо, занадто багато факторів впливає на його остаточну собівартість.

але проаналізувати вартість основних етапів будівництва добротного, просторого і теплого будинку (без зайвих, не особливо функціональних «наворотів») – завдання цілком реальне.

Вартість землі під будівництво будинку

Перша відчутна частина витрат при будівництві будь-якого будинку пов’язана з купівлею земельної ділянки під будівництво.

Ціна на землю під будівництво будинку залежить від місця розташування ділянки, віддаленості від міст і інших великих населених пунктів, транспортних розв’язок, індивідуальних особливостей ціноутворення на землю в кожному конкретному регіоні.

При купівлі ділянки землі під забудову зазвичай вибирають один з двох варіантів покупки.

Варіант перший. Купівля ділянки під будівництва будинку в споруджуваному заміському котеджному селищі.

широка можливість вибору будь-якого вподобаного вільної ділянки під забудову,

можливість покупки ділянки потрібної площі і конфігурації,

підведені комунікації з досить великою розрахунковою потужністю: електрику, газ, водопровід, каналізація,

під охороною упорядкована територія.

Мінуси: мабуть, єдиним мінусом для багатьох забудовників є відносно висока вартість впорядкованого ділянки .

Варіант другий. Купівля «вторинного» житла в сільському населеному пункті «під знос» або капітальну реконструкцію.

досить низька вартість (особливо старих будівель),

наявність певної інфраструктури – енерго, -Газо, а нерідко і водопостачання,

наявність установ соціальної сфери – дитячих садків, шкіл, лікарень, органів місцевого самоврядування.

істотні фінансові вкладення в капітальну реконструкцію, або повну перебудову житла,

обмеженість вибору вторинного житла на ринку,

можливі об’єктивні обмеження розробки проектів будівництва.

Вартість розробки проекту будівництва житлового будинку

Ціна архітектурного проекту будинку, що будується – необхідна стаття витрат при його будівництві. Експерти настійно рекомендують не економити на розробці грамотного проекту майбутнього будівництва.

Детальний проект істотно полегшує контроль якості будівництва, облік витрат будівельних і оздоблювальних матеріалів. Професійно розрахована проектна документація дає можливість розрахувати закупівлі будматеріалів з максимальною точністю, уникнувши їх нестачі в процесі будівництва або, навпаки, непотрібних надлишків.

Але все-таки найважливішою функцією проекту будинку, що будується є строгий облік і точне дотримання будівельних і технологічних норм, що дозволяє уникнути наслідків неграмотного будівельного процесу. А адже саме помилки в проектуванні і порушення технологій найбільш часто призводять до пошкодження і навіть руйнування будівель.

Типовий або авторський? Як вибрати проект будівництва будинку.

Типові проекти будівництва будинків «прославилися» в безсмертної новорічної кінокомедії «Іронія долі, або З легким паром!». Величезне число зводяться радянськими будівельниками багатоповерхівок будувалося по невеликій кількості затверджених типових проектів, що істотно прискорювало процес будівництва і здешевлює здану в експлуатацію житлоплощу.

Але не тільки багатоквартирні будинки будувалися і будуються по готовим, типовими проектами.

Існує досить велика кількість готової документації по будівництву приватних будинків, серед якого можна знайти на будь-який смак і гаманець. Сучасні типові проекти будівництва будинків різноманітні по конструкційним і дизайнерським рішенням, по виду застосовуваних в будівництві матеріалів і технологій і, звичайно ж, по площі житла, що зводиться.

Середня вартість типового проекту житлового будинку коливається від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, в залежності від комплекту документів. Зазвичай в проект входять:

архітектурний паспорт, на підставі якого відбувається подальше узгодження проекту і відбувається видача дозволу на будівництво;

ескізний проект;

конструктивне і архітектурне рішення;

схеми прокладки інженерних комунікацій: вентиляційного устаткування, електричних мереж, систем опалення, водопостачання та водовідведення.

Але якщо готові типові рішення не вкладаються в Ваші уявлення про майбутній будинок, якщо ви хочете отримати унікальне за плануванням і дизайном житло, вихід один – замовити індивідуальний, авторський проект з урахуванням всіх своїх вимог, пристрастей і переваг.

Кваліфіковані послуги з розробки та затвердження проектів будівництва здійснюють спеціальні архітектурні бюро, які мають всі дозвільні документи на цей вид діяльності.

Але будьте готові «викласти» за індивідуальний проект пристойну грошову суму, що доходить, як стверджують експерти, до 4-5% від загальної вартості будинку, що будується.

Крім того, до послуг архітектурного бюро нерідко доводиться звертатися і при необхідності здійснення авторського технологічного нагляду за процесом будівництва. Ця послуга може обійтися замовнику в додаткові 25-35 тисяч за кожен місяць будівельних робіт.

наступними істотними витратами на будівництво будинку виступають «зведення коробки», а також зовнішні та внутрішні оздоблювальні роботи.

Обсяг і бюджет цих етапів будівництва заслуговує їх опису окремими і докладними статтями.

Схожі новини

Залишити коментар