Скільки коштує побудувати будинок

Скільки коштує побудувати будинок

Скільки коштує побудувати будинок

Ви б проміняли тісну квартиру на просторий будинок з величезними вікнами, високими стелями і безліччю кімнат? Напевно багато хто відповість ствердно. Є лише одна «невеличка» проблема: де взяти-то такий будинок? Відразу викласти потрібну суму за готовий не кожен зможе. А ось побудувати за 2 – 3 роки цілком можливо. Наскільки це дійсно реально, давайте підрахуємо разом. Нижче ми розглянемо етапи будівництва, і визначимося з тим, скільки коштує побудувати будинок.

придбання землі

На цьому етапі довго зупинятися не будемо. Скажемо лише, що чим ближче обрану ділянку до міста, тим він дорожчий. У передмісті дешевої землі вам не знайти, тоді як в 40 км від міста можна придбати ділянки за 18 000 рублів, а то і дешевше.

Тут грає роль і рівень інфраструктури: школа, дитячий сад, магазини, транспорт, централізоване водопостачання, газ – все це враховується при формуванні цін на землю. Припустимо, що ви вже є щасливим володарем ділянки під забудову і хочете підрахувати, скільки коштує побудувати будинок.

Проект житлового будинку

Отже, ми з вами зібралися побудувати житловий будинок. В першу чергу необхідний проект. Де його взяти і скільки він коштує?

Тут є кілька способів:

  • Купити вже готовий. Ви вибираєте проект по каталогу і купуєте його за ціною до 360 грн за м. Кв. Так ціна на проект будинку 100 м 2 становитиме максимум 36 тис. Грн
  • підготувати індивідуальний. Не варто й говорити, що розцінки будуть значно вище – до 1 800 за метр квадратний. При цьому ви отримаєте проект, що враховує рельєф місцевості, наявність комунікацій тощо.
  • Купити проект сподобався будинку. Напевно в тому регіоні, де знаходиться ваша ділянка, є сподобалися вам вдома. Можливо, вони належать сусідам, друзям або родичам. Можна просто купити у них цей проект. Спосіб є одним з найбільш недорогих (обійдеться вам не дорожче 18 тис. Грн) і зручних, адже ви відразу, не на папері можете оцінити зовнішній вигляд і екстер’єр майбутнього будинку. Перевагою методу є і те, що будинок знаходиться у вашій місцевості, і якщо він побудований недавно, ви зможете запитати у господарів, скільки коштує побудувати будинок такого типу.

Варто відзначити, що мало придбати готовий проект, його потрібно прив’язати до місцевості з її рельєфом і комунікаціями. А це теж виллється в суму близько 14 400 грн Тому іноді вигідніше відразу звернутися до архітектора для розробки проекту. І ще: в ваших інтересах відразу узгодити проект з інстанціями, інакше потім вийде дорожче.

Транспортні витрати можуть бути суттєвими

Коли ви придбали проект і залагодили всі питання, пов’язані з підготовкою до будівництва, ситуація вимальовується набагато чіткіше, легко підрахувати скільки коштує побудувати будинок. Зокрема суму, необхідну для закупівлі матеріалів. Тут все залежить від сезону (навесні будматеріали, як правило, трохи дорожче), віддаленості цегельного заводу або комбінату від ділянки, і інших подібних нюансів. Необхідну суму можна підрахувати з похибкою до 12%.

Статті витрат на будівництво

Знаючи ціни на будматеріали в своєму регіоні, ви можете приблизно підрахувати, скільки коштує побудувати будинок, а саме: у скільки вам обійдеться фундамент, стіни та покрівлю. Орієнтовно можна сказати, що роботи по влаштуванню фундаменту будуть коштувати близько 2 400 рублів за кубометр; стіни – близько 600 рублів за кв. м. кладки; монтаж покрівлі – 600 рублів за кв. м.

Тип кладки грає важливу роль у формуванні ціни

Якщо ви будете будувати будинок з газобетону, то заощадите на кладці, т. К. Вона буде коштувати вдвічі менше, ніж кладка цегли – 250 рублів за квадратний метр.

У числі переваг газобетону і низька вартість робіт з його укладанні

Бітумна черепиця також дозволить скоротити витрати на будівництво, адже її вартість удвічі нижча за вартість черепиці – 350 рублів за квадратний метр.

Вартість цегли залежить від його якості, а також виробника. Найдешевший цегла обійдеться вам в 5 600 рублів за 1000. Матеріал з поліпшеними експлуатаційними характеристиками саман, – вдвічі дорожче. А ось клінкерну цеглу для облицювання близько 1 800 рублів за сотню.

Якщо ви вирішите самостійно зайнятися пристроєм фундаменту. то зекономите на блоках для фундаменту. Тоді ціна його складе близько 48 тис. Грн для будинку 8 × 10 м. Для побудови таких розмірів необхідно близько 25 тис. Шт. цегли, а це 84 тис. рублів.

Як правило, будинок будують в три етапи: фундамент; стіни і дах; обробка.

Підбір фахівців для будівництва

Відповідаючи на питання: скільки коштує побудувати будинок, не варто забувати і про людей, яких ви будете наймати. Багато хто намагається заощадити на вартості робіт, але в кінцевому підсумку можна значно більше втратити, ніж виграти. Крім недотримання технології будівництва через незнання, будівельна бригада може значно зменшити довговічність будівлі, використавши, наприклад, неякісну арматуру для фундаменту або поганий цемент.

Тому замовнику краще заплатити дорожче за якісну роботу. чому заощадити, з перспективою все виправляти через кілька років.

Вартість робіт залежить і від сезону – взимку вони дорожче, а ось питання якою буде якість, залишається відкритим. Тому краще починати будівництво в кінці квітня, а закінчувати не пізніше листопада.

Зважившись на будівництво. ви можете звернутися в організацію, яка допоможе вибрати проект типового будинку і виконає всі роботи з будівництва. Однак тут у вас більше шансів переплатити самій фірмі за матеріали.

Скільки коштує побудувати будинок самому? Набагато дешевше, ніж за допомогою найманих бригад – ви заощадите близько 50%. Але гарантію якості в цьому випадку теж сам собі не даси, адже одна маленька помилка в технології зведення може відгукнутися на багато років вперед. До того ж, переїхати в новий будинок вам вдасться нескоро – часу на будівництво піде набагато більше.

Покрівельні роботи довірте фахівцям

Ще один варіант – на кожен вид робіт шукати бригади фахівців. З огляду на, що люди, які займаються певним видом роботи, зроблять її якісніше, ніж фахівці широкого профілю, можна підбирати різних підрядників. На це піде багато часу і сил, а економія буде несуттєвою.

Отже, скільки коштує побудувати будинок? Знаючи приблизно ціни на матеріали і роботу, можна привести такі цифри: близько 18 тис. Грн за м. Кв. без урахування обробки. Зверніть увагу, що чим менше будинок, тим вище вартість квадратного метра. Якщо ви зважилися на будівництво, необхідно бути готовими до витрат в 1 080 000 рублів на найближчі два-три роки.

Скільки коштує побудувати будинокСкільки коштує побудувати будинокСкільки коштує побудувати будинокСкільки коштує побудувати будинокСкільки коштує побудувати будинокСкільки коштує побудувати будинок

Схожі новини

Залишити коментар