Скільки коштує дерев’яний будинок?

Скільки коштує дерев’яний будинок

Скільки коштує дерев’яний будинок?

Скільки коштує дерев'яний будинок?'яний будинок? ()'яний будинок?Ви вирішили побудувати дерев’яний будинок! І перше ж питання, яке виникає у будь-якої людини:

Скільки буде коштувати будівництво дерев’яного будинку?

Питання на перший погляд простий. Набираємо в пошуку «дерев’яний будинок »І раптом виявляється, що пропозицій маса, розкид цін величезний, ціноутворення – незрозуміле. Одні компанії пропонують вважати вартість від загальної площі будинку, хтось вважає від площі стін, хтось працює тільки за типовими проектами.
І у ВСІХ вартості будинків абсолютно різні.

Давайте розбиратися які чинники впливають на вартість будинку!

Вибір матеріалу стін дерев’яного будинку

В даний час різних стінових матеріалів величезний вибір. Тут і брус клеєний, профільований, і оциліндрованої колоди і рубані будинки з зрубів. Не дивлячись на те, що в основі своїй лежить дерево, тим не менш, ціна у кожного типу стінового матеріалу буде різною. В рамках цієї статті ми не будемо розглядати переваги і недоліки того чи іншого матеріалу стін, варто зауважити тільки, що чим глибше величина технологічної обробки матеріалу, тим вартість будівництва будинку – нижче.

Більш технологічний матеріал стін вимагає меншої кваліфікації від будівельників при установці Вашого будинку, і як результат – менша вартість.

Тобто вартість рубаного будинку, при інших рівних умовах, більше ніж у будинку з бруса або оц колоди

Істотну надбавку у вартості будинку дає вихідний матеріал. Не будемо вдаватися в тонкощі будови деревини, якщо є бажання, можна почитати статтю: Макроструктура і категорії деревини. Варто лише звернути увагу на те, що деревина ділиться на 3 категорії: Стривай ліс. Пиловник і підтоварниках.

Природно, що ціна кожної категорії деревини різна. Найдорожчий ліс – стройовою. Найдешевший – Кряж. Причому визначити який ліс використовувався для виробництва бруса або оцилиндровки до закінчення процесу усадки не представляється можливим. Але наслідки використання різних колод при виробництві бруса або оцилиндровки – тріщини і крутіння.

З рубаними будинками зі зрубу все простіше. Колода піддається мінімальній обробці, тому видно і сучки і сбежістость і кривизна стовбура, тобто визначити категорію деревини досить нескладно, по крайней мере, для фахівця.

До речі: каркасні будинки до дерев’яних будинків практично не мають ніякого відношення, тому що переважаючим матеріалом стін є – утеплювач. І це незважаючи на те, що силовий каркас будинку робиться з дерева. Всі, хто називають такі будинки дерев’яними, сильно лукавлять.

Особливості та технологія будівництва дерев’яного будинку

Заковики, як зазвичай, криються в деталях. Чим складніше технологія виробництва, чим більше ручної праці при виробництві та установки будинку, тим вище вартість будівництва. Найдорожче – ручна праця. Але і якість, як правило – вище, при дотриманні технології будівництва і високої кваліфікації теслярів. Природно, що вартість стінового комплекту з бруса, виробленого з різних колод і низькокваліфіковані працівники з «колишніх республік СРСР» на збірці, буде істотно нижче, ніж вартість зрубу з стройового лісу з малої збіжистістю (менш 0.8 см на метр) від висококваліфікованих платників. І якість буде незрівнянно.

Якщо більш детально зупиниться на зрубах, то на вартість зрубу сильно впливає і спосіб рубки кута, і спосіб вибірки паза. Зруб рубаний в господарську чашу і паз взятий бензопилою (паз у вигляді трикутника) має найнижчу вартість, виробництвом таких зрубів, як правило, займаються бригади низькокваліфікованих рубають. Зруби в чашу з прісек (ще називають просікою / пряником) і пазом у вигляді півкола – вже стоять значно дорожче, але і простоять такі зруби набагато довше, та й клопоту у господарів будинку буде істотно менше в процесі експлуатації.

А найдорожчі зруби – зруби в гак. За рахунок того, що кут досить складний і стіни протісують по скобі, такі зруби вимагають максимальної кількості ручної роботи платників високої кваліфікації – ціна таких зрубів досить висока.

До речі: зруб повинна збирати саме та бригада, яка його рубала. Інакше можливий варіант «Не так зрубали – не так зібрали», і кінців не знайти.

Скільки коштує дерев’яний будинок з урахуванням робіт і матеріалів

Ще один важливий момент при порівнянні цін, що включено у вартість. На що варто звертати увагу:

 • розмірність будинку .
  Основна маса компаній дає розміри будинку по центру колоди або бруса, деякі дають розмір по зовнішніх краях будинку, а найхитріші по довжині колоди, і виходить що зруб 6 на 6, раптом перетворюється в зруб 4.80 на 4.80 по центрам, а внутрішній розмір і того менше. І це сильно відрізняється від первинних бажань клієнта.
 • Чистота обробки бруса або колоди .
  Колода і брус можна обробити під рубанок, стіни будуть рівні, гладкі приємні і візуально і на дотик. А можна не обробляти. З точки зору конструкційної міцності великої різниці немає, але сприйняття буде зовсім іншим і при обробці Вам все одно доведеться понести витрати або на доведення стін в естетично приємний стан, або обшивати фасадними матеріалами.
 • Комплектація зрубу або стінового комплекту .
  Чи включені перекриття; каркас даху (крокви, лати, стійки); покрівельний матеріал; вагонка на фронтони; межвенцовий утеплювач; матеріали на будівельні ліси; залізні вироби.
 • Навантаження, розвантаження, доставка всіх необхідних матеріалів на місце збірки Вашого будинку, питання проживання бригади. У деяких випадках витрати можуть бути досить великі, наприклад коли виробництво сильно віддалене від будівельного майданчика.
 • Роботи по збірці будинку у Вас на ділянці .
  Збірка включає в себе кілька позицій: Збірка стін дерев’яного будинку на утеплювач; монтаж перекриттів; збірка і розбирання будівельних лісів; монтаж покрівлі; використання будівельної техніки
 • Хто збирає будинок або зруб .
  Варіанта два: або постійні співробітники, або наймані бригади, які наймаються на один сезон. Серед таких бригад часто зустрічаються гастарбайтери. Питання про якість, я думаю, зрозумілий.

Особливості та технологія будівництва дерев’яного будинку

Після того, як Ви вибрали матеріал стін дерев’яного будинку. визначилися з технологією будівництва будинку можна приступати до вибору компанії, якій довірите будівництво Вашого будинку і порівняння.

Молоді компанії дуже часто намагаються вийти на ринок за рахунок низької вартості послуг. І на цьому можна заощадити, але і ризик опинитися біля розбитого корита дуже великий. Зникнути з ринку таких компаній не є проблемою.

У той же час «старі» компанії не тільки знають ціну своїй праці, а й бережуть свій імідж, використовують якісні матеріали, працюють тільки з кваліфікованим постійним персоналом. Природно, що вартість робіт в компаніях з ім’ям вище, ніж у молодих.

Зрозуміло, що ціна – питання важливий, але варто враховувати, що тяга до «халяви», найчастіше, обходиться дуже дорого.

І найголовніше, ніякої інтернет не замінить живого спілкування. Інтернет це просто стіна, де кожен може висловити свою думку, і далеко не факт, що воно вірне. Особливо це стосується, так званих «форумних сторожив», які ні за що не відповідають, але кажуть багато, красиво і з великим апломбом. До речі, і ця стаття – моя особиста думка, і не більше того :-).

Тому будьте уважні і допитливі, інакше велика ймовірність потрапити в ситуацію:

Чи не готове, що ж такого, будівництво тільки розпочато

З повагою, Горячев Михайло.

Схожі новини

Залишити коментар