Скільки коштує будинок побудувати?

Скільки коштує будинок побудувати

Скільки коштує будинок побудувати?

Чи можна планувати заміський будинок, не маючи великими фінансами? У середовищі потенційних домовласників думки з цього приводу неоднозначні. Одні стверджують, що заміське будівництво – справа надзвичайно затратна і що хороший будинок можна побудувати тільки за «хороші» гроші. Інші вважають, що, маючи в кишені 2-3 мільйони рублів, можна сміливо приступати до будівництва і нічого не боятися. Хто ж правий?

Практика показує, що скромні кошти – це ще не привід відмовлятися від будівництва. Відомо чимало випадків, коли в будівництво вкладено колосальні суми, а результат зовсім не радує, тому що справа не стільки в кількості грошей, скільки в технологіях і кваліфікованому підході, який можуть забезпечити тільки грамотні фахівці. Самі по собі гроші нічого не вирішують і гарантій не дають. До того ж сьогодні існує безліч способів економічного будівництва з досить недорогих, сучасних матеріалів, що забезпечують хорошу якість будинку. Мабуть, найпопулярнішими з них останнім часом вважаються піно і газоблоки.

Альтернатива з толком

Їх часто порівнюють з цеглою, відзначаючи довговічність, високу несучу здатність і вогнестійкість. За деякими властивостями вони навіть перевершують цегла. Наприклад, пінобетонні стіни і перегородки мають кращі теплоізоляційні властивості, вони не схильні до впливу перепадів температур. Блоки за розміром більше цеглини, що зменшує кількість стиків, а ще вони значно легше, так як мають пористу структуру; завдяки їй зменшується загальна вага будівлі, збільшується ступінь звуко- і теплоізоляції. Нескладні монтажні роботи, великі розміри блоків і, звичайно, менше навантаження на фундамент – все разом узяте значно здешевлює будівництво будинку.

Дійсно, під будинок з газо- або піноблоків не потрібно закладати масивне підставу, яке неодмінно буде потрібно дому з цегли. але ж фундамент – це суттєва стаття витрат в будівництві, яка може досягати третини від усіх витрат. Витрати знижуються і за рахунок товщини стін. Тонка цегляна стіна погано тримає тепло, збільшення її до розмірів, що дозволяють створити в будинку необхідний тепловий режим, сильно б’є по кишені, адже цегла – матеріал недешевий. Тоді як газобетонні блоки чудово тримають тепло і при цілком помірній товщині, до того ж за ціною вони набагато доступніші. Фахівці відзначають ці та інші переваги блоків і стверджують, що з даного матеріалу можна побудувати недорогий будинок, один квадратний метр якого обійдеться за ціною в 15 тисяч рублів. Таким чином, цілком пристойний будинок в Київській області площею 150 квадратних метрів буде коштувати всього 2 мільйони 250 тисяч рублів, що цілком відповідає прикидками оптимістично налаштованих людей. Однак відразу слід сказати, що це ціна базового будинку, а не вдома «під ключ».

У повній комплектації

У так звану базову комплектацію входять всі підготовчі роботи під фундамент і його виготовлення. Це механізована розбирання грунту; влаштування щебеневої та піщаного підстав з трамбуванням; пристрій гідроізоляції; монтаж опалубки; монтаж арматури згідно з проектом; закладка під комунікації; заливка бетону; демонтаж опалубки. Після закінчення цих робіт проводиться укладання зовнішніх стін з піно-або газоблоків і внутрішніх несучих, а також перегородкових стін, потім ведуться покрівельні роботи. Весь цикл може зайняти досить короткий проміжок часу – всього 14-16 тижнів. Якщо такий базовий будинок укрити плівкою, він без шкоди простоїть до наступного будівельного сезону, а за цей час майбутні господарі зможуть накопичити грошей на подальші етапи будівництва.

У що виллються подальші витрати, цілком залежить від бажань і можливостей власників будинку. Наприклад, котедж можна зовні обштукатурити, що дешевше, або обшити сайдингом; крім того, можна використовувати будь-які інші сучасні фасадні. Усередині будинок можна обклеїти шпалерами або ж обшити вагонкою. Варіантів чимало. Більш того, оздоблювальні роботи можна проводити відразу або поетапно, це не принципово, тому що головне вже є: фундамент, стіни і дах. Решта, як кажуть, додасться.

розумний підхід

Втім, є одне «але»: фахівці попереджають, що така ціна квадратного метра базового будинку можлива лише в разі, якщо займатися будівництвом буде досвідчена, добре зарекомендувала себе компанія, що має можливість забезпечити невисокі ціни за рахунок багатьох моментів. Наприклад, за рахунок того, що компанія має свою будівельну техніку, а не бере її в оренду, має свої потужності з видобутку піску, щебеню, виробництва бетону, арматури та інших необхідних будівельних матеріалів. У таких компаній, як правило, налагоджені міцні зв’язки з надійними підрядниками, будівельники мають високу кваліфікацію, а в ході робіт проводиться постійний нагляд за їх виконанням. Компанія укладає договір з клієнтом, де обговорюються всі основні і значущі умови і даються гарантії. Це надзвичайно важливо, оскільки на ринку сьогодні функціонує величезна безліч приватних будівельних бригад, які беруться за будь-які роботи, проводячи їх без належного контролю і не даючи жодних гарантій. Якщо згодом у ході експлуатації будинку виявляться огріхи і, не дай бог, серйозні помилки, апелювати буде ні до кого.

Важливий ще один момент. Відсутність належної кваліфікації серед приватників призводить до того, що майбутні витрати прораховуються дуже приблизно, і ніхто, як правило, не дбає про те, щоб не допускати зайвих, невиправданих витрат. Тоді як серйозна будівельна компанія вже в проекті прораховує все досконально. Основа будинку – фундамент, тому він повинен бути надійним, і в цьому випадку, безумовно, економити на матеріалах не можна, але не варто допускати і перевитрати матеріалів, що серйозно здорожує будівництво. Дуже точно повинна бути розрахована і товщина стін, і всі інші параметри будинку. Зробити це грамотно, а не «на око», що неодмінно обійдеться зайвими витратами, можуть лише досвідчені фахівці. Тому довіритися професіоналам в цьому випадку стане найбільш розумним і в кінцевому підсумку економічним рішенням.

думка фахівця

Генеральний директор компанії «М-Буд» Станіслав Аваков з практики знає, що досвідчена компанія може прорахувати вартість будівництва будинку, виходячи з ескізу з планами. В цьому випадку майбутній власник зможе оцінити не тільки красу і практичність майбутнього житла, а й мати уявлення про бюджет будівництва.
– Правдоподібність розрахунків залежить від досвіду і, відповідно, кількості виконаних об’єктів. У будь-якої серйозної будівельної компанії є відділ, який займається обробкою замовлень: в ньому працюють менеджери, кошторисники, технологи і т. Д. Виходячи з отриманих проектів, вони проводять ретельний аналіз замовлень, що надійшли і готують кошторис, яка в подальшому вирушає до відділу по роботі з клієнтами. Відділ формує базу, куди вносять затверджений кошторис, копію проекту, матеріали, площа будинку. Протягом декількох років роботи база розширюється, і у будівельній компанії з’являється можливість визначити вартість квадратного метра будівництва будинку, виходячи зі сформованих кошторисів, в яких присутня безліч різних матеріалів і робіт різної складності. Таким чином, визначивши вартість квадратного метра, можна розрахувати загальну суму будівництва того чи іншого будинку, знаючи його площу, будівельні матеріали і ступінь складності проекту будинку (наявність еркерів, колон і інших архітектурних надмірностей); останні присутні в ескізі з планами, матеріали ж вказуються в описі проекту. Треба сказати, що існують ескізи будинків, складність яких не дозволяє визначити точну суму без аналізу проектної документації, але такі варіанти, на щастя, зустрічаються досить рідко.

Текст: Галина Смирнова

Схожі новини

Залишити коментар