Скільки коштує будинок побудувати? Каркасний метод зведення швидкого житла

Скільки коштує будинок побудувати? Каркасний метод зведення швидкого житла

Скільки коштує будинок побудувати? Каркасний метод зведення швидкого житла

технологічні різновиди

На даний момент існує кілька різновидів методик будівництва об’єктів на каркасній основі:

 • канадська система «Платформа» та SIP-технології;
 • каркасна технологія;
 • німецькі системи заводської готовності;
 • фахверкові будинку.

метод зведення «Платформа» застосовувався ще за часів СРСР. Його суть полягає в збірці стінових комплектів як на місці будівництва. так і в заводських умовах. Стіни монтуються на попередньо встановлену платформу, що складається з лаг і OSB.

Використовуючи спеціальні пази, стінові комплекти закріплюються на гребені підстави, а зверху виконується фіксує обв’язка. Після монтажу щити утеплюються мінватою і обшиваються OSB або ГВЛ. Питання про те, скільки коштує будинок побудувати каркасний за такою технологією, можна отримати після складання проекту і підрахунку кількості матеріалу.

система SIP є заводські щити, що складаються з пінопласту, обклеєного з двох сторін OSB. Німецька технологія схожа з вищеописаної, тільки в цьому випадку в щитах вже встановлена ​​вся необхідні комунікації і теплоізоляційний матеріал.

До недоліків цих технологій слід віднести:

 • необхідність наявності вантажопідйомної техніки;
 • неможливість контролю якості складання.

Крім цього, надійність споруди такого типу трохи нижче. ніж у каркасно-рамкової конструкції, яка цілком під силу навіть початківцю теслі. Розглянемо більш докладно дану методику.

Що потрібно знати про технології індивідуального каркасного будівництва

Скільки коштує будинок побудувати? Каркасний метод зведення швидкого житла Всі робочі процеси відбуваються безпосередньо на місці, при цьому не потрібно абсолютно ніякої спецтехніки. Метод дозволяє використовувати будь-які варіанти конструктивно-архітектурних рішень, за рахунок збільшення вертикальних опор є можливість зведення як дво-, так і триповерхових об’єктів.

На момент початку робіт необхідно підготувати :

 • фундамент, що вистояла як мінімум тиждень; іноді в процесі заливки в бетон закладаються шпильки для кріплення нижнього бруса;
 • брус 50х150 мм для одноповерхового будинку і 100х150 мм для двоповерхового, обрізна дошка 25х100 мм, по технології дерев’яного каркасного будівництва допускається деревина з вологістю не більше 15%;
 • листи OSB;
 • кріплення
 • деревина повинна бути оброблена антісептірующим складом;
 • руберойд для організації гідроізоляції, вітро- і пароізоляція;
 • цвяхи, для початку можна сміливо брати 5-7 кг 120 мм і стільки ж 100 мм;
 • теплоізоляційний матеріал.

Необхідна наявність наступного інструменту :

 • перфоратор;
 • рулетка;
 • рівень;
 • дискова пила;
 • кутник, кліщі, сокира, фомка, молоток.

При роботі по каркасно-рамкової технології в якості опорної конструкції застосовують такі типи фундаменту :

Стовпчастий варіант передбачає укладання нижнього обв’язувального модуля безпосередньо на стовпчики з попередньою укладанням руберойду. Решта фундаменти також вимагають гідроізоляційної прокладки. але кріплення обв’язки проводиться за допомогою шпильок або анкерів через брус в плиту або ростверк.

Скільки коштує будинок побудувати? Каркасний метод зведення швидкого житла Забудовники, яких цікавить, скільки коштує побудувати індивідуальний каркасний будинок. повинні врахувати таку деталь – ширина бруса повинна поєднуватися з планованою товщиною утеплювача .
Наприклад, плити мінеральної вати мають товщину 100 мм, отже, і ширина бруса конструкції повинна бути 100 мм.

Збільшення цих показників веде до подорожчання будівництва.

Важливо! Перед монтажем обв’язки обов’язково перевірити горизонтальний рівень фундаменту. Якщо є нерівності більше 10 мм – вирівняти розчином, менші показники усуваються методом підкладання дощечок.

На кутах бруси нижнього модуля стикуються двома методами :

фіксація з’єднань може відбуватися за допомогою :

 • анкера безпосередньо до фундаменту;
 • цвяхів з відступом від краю бруса 15-20 мм;
 • Нагель діаметром не менше 20 мм з попередніми просвердлюванням отвори.

Важливо! Перед остаточним закріпленням обв’язки обов’язково перевірити геометрію (діагоналі) конструкції.

Тепер можна кріпити брус до фундаменту анкерами або шпильками, які попередньо були вставлені в ростверк. Слід використовувати анкер діаметром 16 мм і довжиною, щоб він зайшов в бетон на глибину не менше 100 мм.

Наступним етапом по технології каркасного індивідуального будівництва йде установка вертикальних елементів. кутові бруски кріпляться посиленими сталевими ріжками. У разі застосування Нагель – брус надаватися на нього. Вкрай бажано виготовити тимчасові укосіни для міцності.

Решта стійки кріпляться методом вирубки або сталевими ріжками, їх теж фіксують тимчасовими укосинами. Верхня обв’язка монтується таким же способом. Відстань між балками повинна дорівнювати ширині утеплювальних блоків. стельовий брус закріплюється перфорованими сталевими кронштейнами, проте можливий і метод врубки, хоча, перший варіант більш надійний.

На готовий каркас проводиться нашивка листів OSB. Тут важливо не забути зробити технологічний зазор між листами. інакше з причин усадки і усушки можливо викривлення матеріалу. Дах є стандартною кроквяну систему необхідної форми.

Скільки коштує будинок побудувати? Каркасний метод зведення швидкого житлаСкільки коштує будинок побудувати? Каркасний метод зведення швидкого житлаСкільки коштує будинок побудувати? Каркасний метод зведення швидкого житла

Необхідні ресурси: скільки коштує побудувати індивідуальний каркасний будинок

Навіть маючи проект, вкрай важко точно підрахувати потрібну кількість пиломатеріалу. Тому фахівці рекомендують брати його з невеликим запасом .

Розглянемо кошторис споруди коробки об’єкта за каркасною технологією загальною площею 175 кв. м. Вона включає такі елементи :

організація фундаменту складається з армування, приготування бетону і опалубки. На матеріали для цього процесу доведеться заплатити 470 000 руб. У деяких забудовників може виникнути питання, скільки буде коштувати побудувати фундамент для каркасного будинку. якщо сюди приплюсувати використання найманої праці по копанні траншей і інших вантажно-розвантажувальних робіт. На це можна відповісти – Проте 270 000 руб .

В ціну матеріалу для каркасної системи входять :

Включаючи витратні матеріали, матеріали для силової конструкції приміщення обійдуться в 1 200 000 руб. Якщо немає бажання самостійно збирати каркас, то потрібно приготувати додатково близько 790 000 руб. Разом з тепловим контуром, який включає облаштування теплоізоляції даху і перекриттів. Загальна сума витрат буде дорівнювати приблизно 2 900 000 руб .

Скільки коштує будинок побудувати? Каркасний метод зведення швидкого житлаСкільки коштує будинок побудувати? Каркасний метод зведення швидкого житлаСкільки коштує будинок побудувати? Каркасний метод зведення швидкого житла

Як побудувати каркасний будинок по відео урокам

Продовжуючи тему зведення дерев’яних об’єктів, слід звернути увагу на доступні в Інтернеті матеріали, які наочно демонструють всі робочі процеси. Багато майстрів консультують і допомагають визначитися з архітектурною концепцією житлової споруди.

За останні роки випущено чимало літератури, яка присвячена способам споруди дерев’яних приміщень. Тут можна знайти рекомендації з облаштування фундаменту, вибір матеріалу і способам його монтажу. Однак основні етапи будь-яких технологічних рішень з питання, як побудувати каркасний будинок стануть зрозумілі тільки після вивчення відео. де досконально викладені прийоми майстрів.

Коментарі кваліфікованих професіоналів дозволять з упевненістю взятися за роботу і самостійно спорудити собі житло за індивідуальним планом. У цьому є великий плюс – довіряти і перевіряти ви будете тільки себе. Якщо ж вирішите скористатися послугами будівельників, то отримана інформація теж допоможе проконтролювати їх порядність і майстерність.

Схожі новини

Залишити коментар