Скільки коштує будинок побудувати?

Скільки коштує будинок побудувати

Скільки коштує будинок побудувати?

Стаття актуальна на весну 2011 року

Що являє собою кошторис на будівництво будинку? Різноманіття матеріалів, технологій і архітектурних рішень не дозволяє привести всі до єдиного знаменника. Ми вирішили розглянути основні етапи підготовки до будівництва і дати рекомендації, використовуючи які можна грамотно вибрати проект і побудувати на його основі будинок своєї мрії.

Обов’язковою умовою реалізації будь-якого проекту є складання та управління бюджетом. Будівництво будинку – це теж проект, і багато хто з нас замислюється про власне житло, але не всі можуть реально оцінити витрати. Це призводить до затягування втілення нашої мрії, а іноді і до повної заморожування будівництва. Тому метод вплутаємося в бій, а там подивимося при будівництві будинку застосовувати не можна.

Отже, з чого ж почати будівництво будинку?

Питання покупки (оренди, успадкування тощо) землі залишається за рамками статті, передбачається, що воно вирішено. Тому переходимо до наступного етапу – вибору проекту будинку своєї мрії. Тут можна піти двома шляхами. Наприклад, замовити індивідуальний проект. Такий варіант має два недоліки. Перший – це не багато хто з нас мають здатність масштабного дизайнерського бачення об’єкта. Тому в більшості випадків потреби формуються за типом: Кімнати повинні бути великі, стелі високі, повинен бути гараж, басейн, обов’язково три санвузли, ну а зовні будинок повинен бути схожий на будинок, побудований на нашій сусідній вулиці, так як цей стиль мені дуже близький . Зрозуміло, що при такому технічному завданні розробка проекту зводиться до коректування вже готового. Та й вимоги типу кімнати великі, стелі високі не є індивідуальними, так як реалізовані в 80% готових проектів. Другий мінус – це ціна. Індивідуальний підхід, як відомо, коштує дорого; такий варіант обійдеться в діапазоні від 200 до 300 тис. рублів.

Другий шлях підготовки проектної документації – це вибрати готовий проект з величезної кількості представлених сьогодні на ринку. Середня вартість проектної документації готових проектів коливається в діапазоні 25 – 35 тис. Рублів. Здебільшого це ті самі індивідуальні проекти, які після реалізації виявляються в масовому продажі. Тому, незважаючи на те, що у всіх у нас різні вимоги до власного будинку, різноманіття представлених сьогодні проектів дозволить знайти ті індивідуальні характеристики, які хочеться втілити в своїх оселях.

З проектною документацією визначилися. Тепер кілька рекомендацій при виборі проекту, які дозволять в подальшому оптимізувати витрати при будівництві:

1. Побудувати будинок, розкинуті по ділянці в один поверх, обійдеться дорожче, ніж такий же за площею, але витягнутий вгору. Пов’язано це з великими обсягами будівництва покрівлі та фундаментної стрічки. Більш того, в подальшому витрати на утримання такого будинку також виявляться вище (витрата енергоресурсів).

2. Вартість будівництва квадратного метра будинку, що має цокольний поверх, вище, ніж у будинку, що не має підвалу. Обумовлено це більш високою вартістю підземних робіт, яка складається з додаткової гідроізоляції, утеплення і пристрої дренажної системи.

3. При виборі покрівлі важливо розуміти, що покрівля, що має великий кут нахилу, має велику площу. Куполи, мезоніни і т.д. також додають площа покрівлі, що призведе до збільшення кошторису. Вартість робіт по зведенню покрівлі розраховується від площі і лежить в діапазоні від 1500 – до 2000 грн / м2. в залежності від складності. При покрівлі з металочерепиці матеріали обійдуться приблизно в 1300 грн за кв.м, а з м’якої черепиці приблизно в 1700 грн за кв.м.

4. Рейтинг за зростанням вартості будівництва в залежності від типу стінового матеріалу виглядає наступним чином: каркасна стіна, оциліндрованої колоди, профільований брус, клеєний брус, пеноблок, поризована камінь, цегла. Вартість робіт по зведенню стін з представлених матеріалів зростає в тому ж порядку.

Отже, проект обраний, як бути далі?

В обов’язковому порядку необхідно підготувати кошторис по вашому проекту. Сьогодні багато будівельних компаній при укладенні з ними договору на будівництво готують кошторис безкоштовно. Замовити кошторис на будівництво заміського будинку без договору коштує від 7-10 тис. Рублів.

Кошторис на руках, які подальші дії?

На цьому етапі багато встають перед вибором – довірити будівництво фірмі або будувати самому із залученням місцевих бригад фахівців, адже вартість робіт останніх часто дешевше. Однак пряме порівняння тут не коректно. Справа в тому, що будівельні фірми в своїх розцінках враховують всі витрати, включаючи накладні витрати (витратні матеріали, проживання робітників, під’їзні шляхи, ремонт і амортизація інструменту і т.д.). Місцевий же фахівець крім рук, як правило, нічого не має, тому будь-яка нештатна ситуація зажадає додаткових коштів. Як казав герой одного відомого фільму: Гей, хазяина, давай гроші, керасінку купувати будемо. Слід бути готовим, що ці самі керасінкі обійдуться приблизно в 20 – 30% додаткових витрат до вартості робіт. А це і є якраз та уявна економія, яка стала визначальною при виборі бригади.

Втім, правда, як відомо, завжди посередині. Тому повністю довірятися будівельної компанії теж не слід. Найкраще використовувати змішаний спосіб будівництва – коли наймається будівельна фірма і береться технічний нагляд, не пов’язаний з цією організацією. Причому має сенс вибрати компанію, що веде на постійній основі не більше 20 – 25 об’єктів. Це гарантує, по-перше, оптимальну вартість матеріалів і якісну роботу, оскільки такі фірми мають стабільні бригади фахівців і прямі поставки матеріалу. А по-друге, вони ще не зіпсовані надмірною увагою клієнтів, і забезпечать вам індивідуальний підхід.

Після того, як визначилися з бригадою, залишається хіба що споглядати роботу професіоналів і насолоджуватися плодами вашої спільної праці.

Думка фахівця:

В ідеалі, кошторис добре отримати ще до покупки проекту; адже те, що замовник бачить в кошторисі, може не відповідати його очікуванням, – каже Генеральний директор компанії ВФ Строй Андрій Волков:

– У своїй роботі ми завжди керуємося принципами формування ланцюжка цінності для замовника. Коли розглядали процес вибору проекту, звернули увагу на те, що потенційний клієнт при виборі проекту не знає найголовнішого – в яку вартість йому обійдеться будівництво даного будинку. І тоді ми і вирішили створити відсутній на ринку сервіс. Використовуваний деякими фірмами підхід середньої температури по лікарні нам здався неприйнятним. Наші кошторисники склали укрупнені кошторисні розрахунки більш ніж по 500 проектам нашого партнера каталогу Котедж колекція. При підготовці розрахунків вони керувалися планами і фасадами будівлі, а також переліком використовуваних матеріалів. І сьогодні ми абсолютно безкоштовно надаємо інформацію про вартість будівництва вподобаного проекту всім замовникам ще на етапі вибору проекту. При цьому слід розуміти, що це не кошторис з високим ступенем деталізації, а розрахунок, який має рівень допущення. Однак для прийняття рішення про відповідність вартості будівництва обраного будинку планованому бюджету цього розрахунку більш ніж достатньо.

Схожі новини

Залишити коментар