Скільки коштує будинок із соломи?

Скільки коштує будинок із соломи

Будинок із соломи коштує значно дешевше будинку з цегли або інших матеріалів, чи правда це? Ми вирішили поділитися своїм досвідом.
Скільки коштує будинок із соломи?

Отже, ми звичайні люди не мають досвіду в будівництві вирішили побудувати екологічний будинок з солом’яних блоків. І, в першу чергу, ми подивилися то, як це роблять інші.

Всіх цікавить головне питання: «Скільки грошей? І коли буде готовий?»
Цифри і терміни будівництва, опубліковані в інтернеті, звичайно ж вражають.

З будівництвом будинків з соломи в інтернеті часто пов’язані такі фрази:
За 3 місяці ви ввійдете жити в цей будинок. Збірка будинку з солом’яних панелей займе 3 дні.
Ми виклали всю хронологію робіт в нашому Екодома в розділі Екодім своїми руками і ви можете побачити скільки нам треба було часу на будівництво. Це з урахуванням того, що в нашому регіоні був всього один експериментатор, який ризикнув будувати такий будинок і ми з ним так і не зустрілися)
Пройшов рік від початку нашого будівництва і ми можемо підвести певні підсумки.
Ось наші цифри на будівництво будинку в 160 кв.м.
Скільки коштує будинок із соломи?

Всі роботи у нас робила бригада і якщо ви зможете заощадити на кожному з етапів, ваш будинок вийде дешевше. У кожну ціну ми включили:

 • вартість матеріалів, більшість нам доводилося купувати
 • доставка (навантаження, розвантаження)
 • вартість робіт

Якщо ви вперше стикаєтеся з будівельними процесами врахуйте, що вартість самого матеріалу часом не перевищує 15-20% від вартості готового об’єкта. А транспортні витрати можуть досягати 30% кінцевої вартості об’єкта.

Оплата праці робітників

Окремо хочу зупинитися на оплату праці робітникам. Ми платили поточну ринкову вартість квадратного метра по кожному виду робіт. Іноді платили по днях, коли роботи були пов’язані, наприклад, з тюковкой стін.
Скільки коштує будинок із соломи?
Кілька разів ми намагалися вдатися до принципу «друзі-знайомі», Які це зроблять «в 10 разів дешевше» хоча б на етапі піди-принеси. І повернулися до роботи з бригадою, як єдино працює моделі при будівництві екодома.
Бригада працювала 5 робочих днів з 9 ранку до 17.00.

Можливо, у вас вийде налагодити роботу «за їжу» протягом року. Але врахуйте, що будинок з соломи дуже трудомісткий процес і бригада у нас сягала часом до 10 осіб, які важко фізично працювали одночасно. В основному працювало 3-4 людини.

Особливу подяку ми висловлюємо виконробу Славіку, який живе нашим проектом разом з нами з першого дня. І Володі (Джону), який дбав ще про наш городі і теплиці під час нашої відсутності.

З людьми нам щастило, напевно тому, що ми вели себе по-людськи)

питання довіри

Питання риторичне. Якщо довіряєш людині — працюй, якщо не довіряєш — Якби я не працював. У нас працювала бригада віруючих людей і ми їм довіряли в плані грошей. Вони брали, можливо, дорого, зате не крали. Були люди з іншої бригади, у нас до них були питання. Але працювали ми з ними не довго.

Коли ви вірите людям, набагато легше жити і спати вночі)
Звіт про виконану роботу ми отримували і узгоджували щотижня по п’ятницях.

Вартість грубки лежанки

Скільки коштує будинок із соломи?
Піч нам обійшлася майже в 3 тис доларів з урахуванням вартості фундаменту, самої грубки, кладки димоходу (ще плюс 6 м) і обшивки димоходу на даху.
Скільки коштує будинок із соломи?

Для розуміння, робота самого майстра-пічника по кладці нам обійшлася близько 600 у.о. і працював він над пічкою близько 3 тижнів з вихідними. В цілому будівництво печі від фундаменту до обшивки димоходу на даху зайняла час з лютого по липень. Так як технічно не можна було зробити певні роботи в іншій послідовності.

Цегла для грубки ми використовували свій зі старого будинку. Але він теж нам не дістався даром. Так як за дбайливий демонтаж будинку і розбирання 2 старих печей ми теж платили. В цілому демонтаж виніс близько 8-10 тис.у.о.

Вікна та двері

У будинку 3 вхідних дверей, 6 вікон на першому поверсі і 6 вікон на мансарді (4 підвісних). Вікна ми ставили дерев’яні, тому вони вийшли дорожче десь на 20% з торгом.
Скільки коштує будинок із соломи?

Тут не включені витрати на палі під терасу і подмуровку фундаменту. Послуги дизайнера на розробку проекту (їх було кілька) і проектування кожної кімнати з виїздами на місце: 1500 у.е.

Коштувати брати дизайнера
Якщо коротко, то все що ми зробили без його відома, ми, в результаті, переробляли або будемо переробляти в майбутньому. Вікна ми будемо перефарбовувати і зменшуються їх не варто, висновки на освітлення, сходи і багато різних імпровізацій на тему «а ми думали так буде краще».
Думати не треба, треба узгоджувати з компетентними людьми.

І, в цілому, набагато зручніше і простіше, коли є модель всього, що знаходиться в будинку до того моменту, як починаєш його будувати.

Разом вартість будинку із соломи склала близько 60000 доларів .

Звичайно це ще не кінець робіт, але як дачний варіант, будинок вже готовий. Ми зробили кімнати на мансарді і провели туди світло. Можливо, у вас буде своя послідовність дій, але ми робили так як було нам зручніше в поточний момент.

Чи намагалися ми заощадити?

Чи знайомі ми з поняттям ціна-якість. Торгувалися ми один одному? Чи намагалися знайти дешевше?
Так намагалися. Скажу більше, наш виконроб 16 років займається будівництвами і всі ціни знає практично напам’ять. Але, як ми вже писали вище, дешева ціна не завжди визначає дешеву вартість кінцевого об’єкта.

Дуже важливо місце розташування самого будинку щодо будівельних магазинів, складів і ресурсів. Наприклад солом’яні тюки нам довелося везти за 70 км. це збільшило вартість тюків в 3! рази. А ще ці тюки треба було збирати з поля розміром в 11 гектар. І навіть якщо ми збили ціну тюка в 2 рази, він вийшов нам в кінцевій вартості 2у.е. за штуку (вартість на ринку 1у.е.).
А частина з них після проливних дощів просто згнила.

У вас будуть свої помилки… Це не смертельно)

Що ще потрібно зробити

У планах на найближчий час:

 • Обштукатурити зовні і зсередини
 • Підвести світло на перший поверх (розведення)
 • Зробити сходи (в процесі)
 • Покласти плитку на першому поверсі
 • Вставити міжкімнатні двері
 • Встановити газовий котел, плитку раковину і сантехніку
 • Зробити стіл, лавки і ліжка (в процесі)

А які у вас витрати на будівництво екодома? Напишіть в коментарях або викладіть окремим блогом.

Підкажіть, яку плануєте робити зовнішню штукатурку? Просто у мене аналогічна конструкція, але замість солом’яних блоків — легкий саман. Зараз як раз на стадії фінішної штукатурки.

P.S. З приводу «не дешево». А чому має бути особливо дешево-то? Різниця по суті тільки в матеріалі стін. Фундамент, вікна, двері, підлогу від матеріалу стін можна сказати не залежать. А якщо ще очерет на дах кинути, то про «дешево» можна взагалі забути. Основні плюси екодома не в ціні.

Скільки коштує будинок із соломи?

 • rodovid
 • 6 серпня 2014 року, 7:14
 • +2

зовнішню штукатурку планували робити з вапна, піску і глини. Класти на сітку.
З приводу плюсів екодома згоден)

Скільки коштує будинок із соломи?

 • ZhekaCvetuhin
 • 9 серпня 2014 року, 00:03
 • +3

Ми робили зовнішню щтукатурка з цементу, піску, вапна і тирси за рецептом «греп» дихати і міцна, але дорого вийшло за матеріалами ТК цемент + вапно це дорого хоча в чому ставнівать.

Скільки коштує будинок із соломи?

 • rodovid
 • 9 серпня 2014 року, 22:13
 • +1

Скільки коштує будинок із соломи?

 • ElenaElena
 • 6 серпня 2014 року, 22:33
 • +3

Ця людина дуже сильно переплатив, але якщо є гроші, то чом би й ні. У нас їх не було, ми будували самі. Будинок під чистову обробку як варіант ІЖС обійдеться з комунікаціями і меблями в 600 000 рублей. Зараз будинок: фундамент 9 на 7, каркас, солом’яні тюки 350шт, дах накрита металочерепицею, чорнову підлогу, сходи на другий поверх, вода і світло, включаючи весь інструмент і бетономішалку за 11,5 тисяч рублів, обійшовся нам поки в 250 000 рублів. Чоловік будував його чисто влітку, працюючи 2 через 2 тижні і більшу частину 5 через 2 дня, зараз ми будуємо 4 рік. Будував він один, нікого не наймаючи, нікого не просячи. Так що оболдевайте від мого чоловіка і від нас і ціною. За 2млн рублів ми могли б побудувати 3 поверху в загальному 300-400 кв. м, а у нас майже 100 кв. м.
Скажу, що будинок з соломи — це набагато дешевше, але трудомісткий, порівнюючи з цеглою, а якщо ви хочете попонтоваться, то можете і в 3-4 Мілн. рублів не вкластися))).

Скільки коштує будинок із соломи?

 • Tatulie
 • 7 серпня 2014 року, 10:09
 • +3

Здорово! А можете фото скинути вашого будинку. Напишіть про нього докладніше ласка)

«Ця людина дуже сильно переплатив»
«ми будували самі»
«Зараз ми будуємо 4 рік»

Я виділив ключові фрази з Вашого поста. Можна і з цегли побудувати дуже дешево, якщо все робити самому. А металочерепічная дах вийде взагалі нашару, якщо навчитися добувати руду і виплавляти залізо.

Повторюся. Солом’яний / Саманний будинок відрізняється від будь-якого іншого тільки матеріалом стін. І якщо порахувати доставку соломи і, можливо, глини, то різниця в ціні стін на тлі загальної вартості будинку досить невелика.

Щодо Вашої калькуляції в 250 т.р. у Вас попереду ще вікна / двері, чистову підлогу, якесь опалення — це по сумі. плюс штукатурка — це по роботі ще років 2-3 в такому темпі. Ну і якщо на опаленні піч — то ще рік.

Скільки коштує будинок із соломи?

 • ElenaElena
 • 11 серпня 2014 року, 18:59
 • +1

Ви не зовсім праві. Із цегли було б дорожче на 100 тис рублів, + холодніше в такому будинку і т.д. Так що ціна будматеріалів не залежить від того, сам будуєш чи ні. Це по-перше.
Якщо ви живете в центрі Москви, то так, вам доставка буде дорога, якщо десь ще, то зовсім немає, якщо є голова на плечах, тому що ми теж не знали. що в сусідньому селі все це є. Це не офішіровалось, ми просто знайшли, у нас була голова на плечах і гнучкий розум. І якщо у вас зп 20 000 в міс, часто навіть на сім’ю, немає відпустки, то я подивлюся як би ви взагалі сарай побудували на таку зп, а ми побудували.
Я вам сказала, що 600 000 вийде будинок — під ключ. Ви явно ніколи не будували, якщо вважаєте, що все інше виллється в 3-2 року. Ще одне літо і ми заїжджаємо. Опалення у нас електричними обігрівачами, в будинку дуже тепло і так. Якщо вже один малопотужний обігрівач прогріває мою панельну однокомнутную хату в -20, опалення у нас майже немає, ледве теплі труби, то вже такий енергоефективний будинок (якщо руки не з попи і все правильно зробили) точно прогріє.
Чистову підлогу вийде всього в 30 000р, ми вже порахували. Камаз глини 1000 рублів. Навіть якщо за доставку візьмуть, а у нас не беруть, то 2000р. Так, витрат дофіга). У нас 6 вікон. Нехай навіть 60 000р (і два з них у нас вже стоять), виходить вже 100 000.
+ 30 000 на труби + ековата максимум 50 000 = 250 000. Двері тисяч 20, і яма вигрібна тисяч 50. Разом 320 000. І ще 30 000 на сантехніку. І все. До 600 000 ми вклалися. навіть якщо буде 650 тисяч, то ми не сильно засмутимося.
так що якщо ви не будували, чи не робили кошторису, не знаєте ринку будматеріалів, то говорити вам про це не варто. Просто рада.

Скільки коштує будинок із соломи?

 • VitaliyPopiuk
 • 13 серпня 2014 15:46
 • +1

ElenaElena, я радий за Вашу калькуляцію і за руки Вашого чоловіка. Мій пост був відповіддю на Вашу фразу «Ця людина дуже сильно переплатив». Кошторис приведена в самому пості і кошторис цілком нормальна.

Скільки коштує будинок із соломи?

 • ElenaElena
 • 11 серпня 2014 року, 19:01
 • +1

Зараз все набагато простіше і зрозуміліше, і доступніше, ніж навіть 2 роки тому. Так що гемора зовсім мало. А якщо людина не хоче вчитися як правильно зробити за технологією. а хоче тяп ляп… то… Ви думаєте людині не потрібно буде лопатити інет, якщо він навіть з цегли буде будувати? Якщо він професійний будівельник, то немає, але він за день розбереться з технологією солом’яного будинку. так що не варто кидати слова на вітер).

Скільки коштує будинок із соломи?

 • DrugIllusion
 • 10 червня 2015 року, 23:06
 • 0

Цікавить питання вогнестійкості, адже якщо всередині такої стіни замкне проводка… Це все довго буде тліти і згасити — ніяк, тільки стіну ламати. (Бачила таке в саманному будинку, 2 дня стіна жевріла, а господарі не могла зрозуміти звідки запах гару. В результаті стіна тріснула.

Скільки коштує будинок із соломи?

 • Aleks
 • 31 серпня 2015 року, 21:12
 • 0

Якщо зробити вірно по потужності і з УЗО нічого не замкне. Провід не в соломі, а в штукатурці і з запасом перетину.

Схожі новини

Залишити коментар