Скільки коштує будинок цінова класифікація заміської нерухомості Заміська нерухомість газета

Скільки коштує будинок: ціна заміського життя

Скільки коштує будинок: ціна заміського життя

Текст: Олексій Резенков

Ціни на заміську нерухомість варіюються дуже сильно. Тому покупцеві потрібні орієнтири, що і за яку суму він може придбати. Ми склали цінову градацію заміської нерухомості: від найдешевшої до елітної

Скільки коштує будинок: цінова класифікація заміської нерухомості - Заміська нерухомість - газета

Не будемо розглядати в рамках нашого огляду ринок земельних ділянок без підряду. Це тема для окремої розмови. Зараз же мова піде виключно про домоволодіннях котеджах, будинках, дуплексах. Причому призначених для постійного проживання, а не дачного відпочинку.

Заміські девелопери не люблять вживати слово економ-клас. Все-таки практично будь-яке заміське житло (навіть найпростіше і невибагливе), як правило, комфортніше квартири в густонаселеному багатоквартирному будинку. Тому, вживаючи вислів економ-клас, нижче ми будемо мати на увазі, що це саме заміський економ, найбільш доступна малоповерхова нерухомість.

Перший рівень
Ринок заміського житла економ-класу сформувався відносно недавно, за останні три-чотири роки. На сьогоднішній день цей сегмент в основному представлений недорогими будинками площею від 30 до 90 кв. м (їх вартість варіюється від 1 млн грн до 4,5 млн). Природно, мова йде не про готових об’єктах, а про домоволодіннях з терміном здачі через рік-півтора. До сегменту дешевих таунхаусів можна віднести, наприклад, проекти Ківеннапа, селища Золоті ключі, Покровські гірки, Традиція, Вартемягі парк.

Доступне малоповерхове пропозиція включає не тільки таунхауси, а й квартири в малоповерхових комплексах. Раніше малоповерхівок була за замовчуванням елітної. Сьогодні є і цілком демократичні за ціною варіанти однокімнатні квартири в малоповерхових комплексах, від 1,5-2 млн грн Правда, на сьогоднішній день асортимент такого житла обмежений. На ринку представлено всього кілька житлових комплексів економ-класу проект Близьке в селі Містолово, Черничная поляна в Юкках, Красуня в селищі Ільічево і деякі інші.

До економ-класу також можна віднести котеджі площею 80-120 кв. м і вартістю до 5-6 млн грн В принципі за ці гроші можна придбати і вже побудований котедж (наприклад, в селищах Петровські сади, 5 пагорбів, Гатчинському маєтку і ін.). Але найчастіше покупцям, котрі володіють сумою 5-6 млн, доводиться вибирати будинок на стадії будівництва. Таких пропозицій зараз на ринку досить багато.

золота середина
До наступного цінового сегменту слід віднести заміські домоволодіння для постійного проживання за ціною 6-10 млн грн Такі будинки розумно зарахувати до бізнес-класу (якісне житло підвищеної комфортності, але без надмірностей).

Як це не дивно, проектів в зазначеному ціновому сегменті на ринку дуже мало девелопери частіше реалізує або дешевші, або більш дорогі (елітні) котеджні селища.

Наприклад, у Всеволожську районі. який є лідером за пропозицією заміського житла, будинок бізнес-класу можна придбати лише в декількох проектах це Петрівське бароко, Румболовское передмісті, Охта-Йокі, Кіссолово, Охтінская долина. Варто відзначити також котеджне селище Небо в селищі Кузьмоловскій. В цілому він, звичайно, відноситься до більш дорогого сегменту, але за 10 млн грн там можна придбати просторий будинок. До речі, варто зауважити, що таунхаусів бізнес-класу зараз на ринку дуже мало, хоча такий товар, як нам здається, повинен користуватися попитом у заможних покупців.

Мало проектів бізнес-класу, де пропонуються будинки, а не ділянки, в традиційно престижному Виборзькому районі. Можна відзначити, мабуть, лише проекти Терра-Ленінське і Мала Вільшанка.

На півдні Ленінградської області з бізнес-класом все ще складніше. У Ломоносовському районі таких проектів лише кілька, а в Гатчинському взагалі жодного.

Тим часом, як нам здається, якісних проектів бізнес-класу ринку зараз не вистачає. Сегмент дешевого заміського житла активно поповнюється новою пропозицією і, мабуть, через кілька років може бути перенасичений (в першу чергу це стосується, таунхаусів економ-класу). Ринок елітних проектів розвивається в останній рік досить стабільно, але він досить складний і ризикований для девелопера: штучні продажу річ нестабільна.

А ось бізнес-клас рівня золотої середини, де ціна і якість перебувають в гармонії і балансі, можуть стати в найближчому майбутньому локомотивом заміського ринку.

еліта унікальна
Будинок, який коштує понад 10 млн грн це вже, безумовно, розкіш. У приміській зоні Петербурга (20-30 км від КАД) таких проектів досить багато. Наприклад, у Всеволожську районі елітна забудова сконцентрована праворуч від Колтушского шосе (на ділянці від Всеволожска до Разметелево), в районі самого Всеволожска, в Токсово, в селі Мідний Завод. Кілька дорогих проектів є в Ломоносовському районі, недалеко від Петергофа.

В цілому, звичайно, ринок елітного житла ніяк не піддається аналізу. Всі проекти тут унікальні. Унікально і кожне пропоноване домоволодіння. Вартість елітних котеджів може досягати 60-80 млн грн або навіть вище.

Ще років п’ять-шість тому на заміському ринку превалювало житло підвищеної комфортності. Сьогодні спостерігається перевага у бік нерухомості класу економ. При цьому відчувається явний дефіцит проектів бізнес-класу, де забезпечується чітке співвідношення ціна-якість. Такі сьогоднішні реалії ринку. Як буде далі неясно. Заміський ринок став змінюватися дуже і дуже динамічно.

МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ Заміська життя

Скільки коштує будинок: цінова класифікація заміської нерухомості - Заміська нерухомість - газета

Схожі новини

Залишити коментар