Скандинавська дача ідеї для декору заміського будинку Woman Delice

Скандинавська дача: ідеї для декору заміського будинку

Скандинавська дача: ідеї для декору заміського будинку

У своїй книзі «Москва-Вавилон» Owen Matthews, журналіст, який приїхав до Росії після розвалу союзу і багато років прожив в Києві, пише про подив, якої у нього викликав радянський народний феномен – «дача». Здивувало журналіста не стільки сама наявність дач (в кінці кінців звичкою виїжджати на вихідні в свої заміські будинки відрізняються всі жителі великих міст світу), скільки невибагливий радянський дачний побут:

Дача найчастіше представляє собою дерев’яну руїну в селі недалеко від міста, куди на протязі кількох поколінь звозиться мотлох з міської квартири. Незважаючи на те, що дача повинна служити місцем відпочинку, і, відповідно, бути обладнані так, щоб відпочивати було комфортно, більшість дач, на яких я побував були більше схожі на склади мотлоху, ніж на звичний нам заміський будинок. Те саме можна сказати і до одягу: по прибуттю на дачу потрібно переодягнутися в тренувальні штани і тільняшку, щоб не зіпсувати свої речі похідним побутом і доглядом за садом, де вирощуються не насолоджуйся погляд квіти, а огірки і картопля.

Овен Метьюз у своїй книзі описує події початку 90-х, і з тих пір, звичайно, багато що змінилося – села, в яких двадцять років тому журналіста катували горілкою і лазнею, давно вже забудовані котеджними селищами, а замість картоплі найчастіше садять петунії. Але думка журналіста про те, що заміський будинок повинен таким же комфортним, як і міський (адже саме там ми відпочиваємо), актуальна і сьогодні, тим більше що є багато можливостей зробити затишною навіть саму спартанську обстановку.

скандинавська дача

У скандинавський країнах, як і всюди, є культура заміських будинків, але на відміну від Англії чи півдня Європи, ці будинки дуже схожі на наші дачі, і найчастіше являють собою маленькі дерев’яні котеджі з невеликим садком, куди сім’я виїжджає на вихідні. Простота і відсутність звички до розкоші, властива нащадкам вікінгів, знаходить своє відображення і в дизайні таких будиночків – мінімум меблів, прості дерев’яні підлоги і стіни, великі вікна і обов’язкова їдальня зона в саду поруч з будинком, головне місце збору всієї сім’ї.

Думаєте про те, що б такого симпатичного зробити зі своєю дачею? Ось вам дизайн традиційного шведського заміського будинку для натхнення: багато світла, біла фарба, квіти і простий текстиль. Все, що потрібно щоб відпочити від суєти великого міста:

Скандинавська дача: ідеї для декору заміського будинку - Woman - Delice Photos by Petra Bindel for Elle Decoration Sweden

Схожі новини

Залишити коментар