Системи вентиляції заміських будинків проектування монтаж і сервіс

Системи вентиляції заміських будинків

Системи вентиляції заміських будинків

Проектування, монтаж, інтеграція і сервісне обслуговування

Для задоволення потреб замовників в комфорті та затишку наша компанія пропонує проектування і монтаж систем вентиляції в індивідуальних приватних заміських будинках, розташованих в Києві і Київській області.

Наша компанія має великий досвід створення комплексів інженерних систем в заміських будинках, площа яких становить до 2500 кв. метрів. Отриманий досвід дозволяє нам створювати ефективні вентиляційні системи, які мають необхідні функції енергозбереження та комфортного управління кліматом по приміщеннях.

Створювані нами вентиляційні системи працюють спільно з системами опалення та кондиціонування, завдяки цьому протягом всього року в приміщеннях будинку підтримується найбільш сприятливий і комфортний мікроклімат.

Розглянемо деякі типи систем вентиляції заміських будинків, створення яких ми пропонуємо замовникам.

Приточна вентиляція

Як бюджетного варіанту ми пропонуємо господарям приватних будинків проектування і монтаж припливної системи вентиляції.

Установка припливної вентиляції в заміському будинку має одну перевагу – це низька вартість установки і монтажу.

Недоліків же у припливної вентиляції кілька:

  • повітря, який подає дана вентиляційна система в заміський будинок, вимагає підігріву в холодну пору року і фільтрації;
  • для нагріву припливного повітря необхідне збільшення потужності системи опалення;
  • припливна система вентиляції заміського будинку не має можливості рекуперації тепла (це питання, пов’язане з рекуперацією, буде розглянуто докладніше нижче).

Цей тип вентиляції створює в приміщеннях індивідуального заміського будинку надлишковий тиск. Саме під тиском припливного повітря вентиляція буде витісняти відпрацьоване повітря з приміщень.

Системи вентиляції заміських будинків: проектування, монтаж і сервіс
Схема припливної вентиляції в заміському будинку

Системи вентиляції заміських будинків: проектування, монтаж і сервіс
Один із прикладів реалізації обладнання припливної вентиляції на горищі будинку

витяжна вентиляція

Установка витяжної вентиляції в заміському будинку, як і припливної, також не вимагає великих матеріальних витрат.

Відпрацьоване повітря механічно видаляється вентиляторами, в результаті чого в приміщеннях утвориться знижений тиск. В результаті цього через спеціальні клапани або кватирки і дверні щілини в приміщення заміського будинку надходить припливне повітря.

Системи вентиляції заміських будинків: проектування, монтаж і сервіс
Схема витяжної вентиляції в заміському будинку

Системи вентиляції заміських будинків: проектування, монтаж і сервіс
Як витяжної вентиляції в будинку можуть застосовуватися витяжні вентилятори

У систему витяжної вентиляції заміського будинку бажана установка фільтрів для очищення надходить припливного повітря.

Для нагріву надходить припливного повітря також необхідно збільшення потужності системи опалення. І рекуперація тепла в цьому типі вентиляції будівель неможлива.

Перераховані вище недоліки можуть позначитися і на ваш комфорт, і на збільшенні експлуатаційних витрат на систему вентиляції.

У більшій частині цих недоліків позбавлені системи припливно-витяжної вентиляції, проектування та монтаж яких пропонує наша компанія.

Приточно-витяжна вентиляція

Установка в заміському будинку припливно-витяжної вентиляції несе в собі більше плюсів, ніж мінусів. Об’єктивно це рішення для створення вентиляції в заміському будинку є оптимальним. Основним мінусом, в порівнянні з приточними і витяжними вентиляційними системами, є відносно висока вартість обладнання припливно-витяжної вентиляції.

Плюсів у припливно-витяжної вентиляції кілька:

  • системи припливно-витяжної вентиляції, які пропонує наша компанія, дуже компактні;
  • ці системи мають повний комплекс приладдя та додаткового обладнання для фільтрації, нагрівання та охолодження повітря;
  • припливне повітря підігрівається в калорифері або рекуператорі, таким чином в заміському будинку можна уникнути збільшення потужності системи опалення для підігріву припливного повітря;
  • в припливно-витяжної вентиляції можлива рекуперація тепла, тому в процесі експлуатації системи вентиляції заміського будинку можна заощадити енергоносії на нагріванні припливного повітря.

Рекуперація тепла являє собою передачу тепла або холоду видаляється (відпрацьованого) повітря припливному (свіжому) повітрю. Саме тому можлива економія енергоносіїв, так як надходить повітря можна підігрівати або охолоджувати в спеціальних рекуператорах (теплоутилізаторах).

Системи вентиляції заміських будинків: проектування, монтаж і сервіс
Схема рекуперації тепла в припливно-витяжної вентиляції заміського будинку

Системи вентиляції заміських будинків: проектування, монтаж і сервіс
Схема припливно-витяжної вентиляції з рекуперацією, а також з охолодженням і нагріванням повітря

Системи вентиляції заміських будинків: проектування, монтаж і сервіс
На фотографії показані вузли і агрегати системи припливно-витяжної вентиляції, розробленої нашою компанією для заміського будинку під Києвом.

Рекуператори для систем припливно-витяжної вентиляції

Ми пропонуємо установку систем припливно-витяжної вентиляції з трьома видами рекуператорів: пластинчастим, батарейним і роторним. Системи вентиляції заміських будинків, оснащені різними рекуператорами, мають різні вартості і ККД рекуператорів. Найбільший ККД має роторний рекуператор. Він досягає 85%. Тому системи припливно-витяжної вентиляції з роторним рекуператором найбільш економічні.

ККД батарейного рекуператора – близько 50%, ККД пластинчастого рекуператора – близько 60%. Значення ККД цих рекуператорів залежать від багатьох чинників, зокрема в залежності від співвідношення витрат і параметрів припливного і витяжного повітря в системі вентиляції значення фактичного ККД варіюється від 10 до 70%.

Вартість системи вентиляції з роторним рекуператором вище, ніж системи з батарейним або пластинчастим рекуператором. Але в холодну пору року, коли температура зовнішнього повітря опускається нижче нуля, експлуатація системи вентиляції з пластинчастим рекуператором без додаткового підігріву повітря стає практично неможлива, так як рекуператор обмерзає вже при −7 ° C.

Температура замерзання роторного рекуператора значно нижче (близько −27 ° C), а батарейний рекуператор практично не замерзає навіть в умовах великої вологості. Тому батарейний рекуператор часто застосовується в системах вентиляції басейнів.

Таким чином, в суворих російських кліматичних умовах ідеальним рішенням є установка в приватному заміському будинку системи вентиляції з роторним рекуператором, т. К. Він має максимальний ККД і широкий температурний діапазон експлуатації.

Інтеграція: енергозбереження, клімат-контроль і комфорт

Крім проектування і монтажу різних систем вентиляції в заміському будинку, компанія «ТРИА Комплекс інженерних систем» пропонує інтеграцію системи вентиляції з системою управління «Розумний будинок» (на основі AMX) або «Розумній автоматикою» (на базі наших контролерів CP-30). Ці рішення дозволяють організувати клімат-контроль в приміщеннях приватного будинку, а також здійснюють управління вентиляцією за потребою.

Саме ці рішення є ключовими при створенні найбільш комфортною системи вентиляції в приватному індивідуальному будинку.

Якщо підвести підсумки цієї статті, то найбільш досконалою за параметрами забезпечення комфортного клімату та енергозбереження є створення в інтегрованої системи припливно-витяжної вентиляції з рекуперацією.

Фотографії виконаного монтажу вентиляційного обладнання

Нижче ви можете побачити фотографії різного вентиляційного устаткування, монтаж якого виконала наша компанія в заміських будинках, розташованих в Київській області.

У цьому заміському будинку наша компанія виконала монтаж наступних систем і вентиляційного устаткування:

  • загальнообмінної системи вентиляції на базі вентиляційної установки компанії Swegon
  • і системи вентиляції басейну на основі припливно-витяжної вентиляційного агрегату фірми Remak.

Системи вентиляції заміських будинків: проектування, монтаж і сервіс
Вентиляційна установка з рекуперацією Swegon Gold

Схожі новини

Залишити коментар