Секрети технологій будівництва будинків з бруса

Рада 1: Секрети технологій будівництва будинків з бруса

Рада 1: Секрети технологій будівництва будинків з бруса

Переваги будинків з бруса

Каркасні конструкції вважаються більш простими та зручними з точки зору технології їх зведення. І все ж будинку з бруса користуються на ринку індивідуального будівництва житла більшою популярністю. У чому ж секрет привабливості будинків з бруса для кінцевого споживача?

Перша причина такого вибору – економічна. У каркасний будинок можна в’їхати одразу після завершення будівництва, але частіше за все доводиться платити за нього всю суму одноразово. А ось будинок з бруса, висушеного в природних умовах. будують в кілька етапів, відповідно і оплата за працю будівельників, як правило, вноситься частинами, по завершенні чергової стадії зведення будинку.

Інша причина пов’язана з тим, що каркасні конструкції не здаються споживачеві надійними і солідними. Багато замовників будинків індивідуальної споруди впевнені, що каркасний будинок легко зруйнувати. Вважається, що надійний будинок повинен бути масивним. Дійсно, за своїми експлуатаційними характеристиками будинку з бруса не поступаються спорудам з товстого колоди.

Будинок з бруса: вибір фундаменту

Початковий цикл зведення будівлі з бруса передбачає спорудження фундаменту. Будинки з бруса, як правило, ставлять на стрічкових, стовпчастих або плитних фундаментах. Якщо ви хочете звести витрати на зведення будинку до мінімуму, вибирайте стовпчастий тип підстави. Більш дорогим і надійним способом вважається установка будинку на палях. жорстко пов’язаних між собою стрічкою із залізобетону – ростверком. Пальові фундаменти добре зарекомендували себе на пухких грунтах, наприклад, мають включення торфу.

Плитний фундамент має своєю основою залізобетонну плиту. Будинок спирається на неї всіма стінами. Найкраще використовувати таку підставу в тих місцях, де ґрунтові води залягають високо. Слід знати, що плитний фундамент дорожче стовпчастого або пальового, адже для його закладки потрібна велика кількість бетону та арматури.

Стрічковий фундамент відносно дешевий і цілком надійний. Він являє собою горизонтальну раму у вигляді стрічки, що має однакову форму перетину. Стрічка розташовується під усіма несучими стінами будинку, що дозволяє рівномірно розподілити навантаження і усунути можливі деформації конструкції. Цей тип фундаменту широко застосовується при будівництві будинків з бруса, зважаючи універсальним.

Як правильно вибрати брус

У продажу ви можете зустріти брус природної вологості самих різних розмірів. Сьогодні все частіше використовують брус перерізом 100х150 мм, а для перекриттів – перетином 150х200 мм. Найкраще вибирати брус, виготовлений з відбірної круглого лісу. Він обійдеться дорожче, але такі витрати окупаються якістю такого матеріалу і його довговічністю.

Популярний колись брус перерізом 100х100 мм зараз застосовують все рідше. Стіни з такого матеріалу менш стійкі до низьких температур, тому потребують додаткового утеплення. Вартість подібного бруса майже така ж, як у заготовок більшого перерізу, але трудомісткість зведення будинку підвищується, адже кількість підлягають укладанні вінців збільшується приблизно в півтора рази. Пропорційно цьому зростає і кількість швів, які потрібно законопатити. Слід також знати, що малий перетин бруса обмежує довжину стіни будинку, яку можна спорудити без додаткових ребер жорсткості.

Збірка стін будинку з бруса

Зведення конструкції з бруса проводять зазвичай прямо на місці його установки. Широко застосовують два способи з’єднання кутів: «в обло» і «в лапу». Вибір визначається особливостями архітектури будівлі та пристрастями майбутнього власника будинку. Якщо ви плануєте згодом утеплювати і обшивати будинок, то вибрати слід рубку «в лапу».

Починають збирати стіни з установки на підставу першого вінця. виконує функцію обв’язки. Після скріплення кутів на нижній вінець кладуть ущільнювач, а на нього вже встановлюють брус чергового вінця. Послідовно викладаючи вінець за вінцем, піднімають стіну відповідно до запланованої висотою першого поверху. Потім монтують перекриття, а при необхідності зводять поверх них мансарду або другий поверх.

Завершальний етап будівництва будинку з бруса

Коли стіни зрубу встановлені, можна переходити до укладання підлог. Зазвичай їх роблять подвійними, використовуючи при цьому утеплювач, який одночасно виконує функцію звукоізоляції. Лаги, як правило, виготовляють з бруса того ж перетину, що і стіни будинку. Іноді при створенні так званого чорнового статі до лагам в нижній частині кріплять обрізні дошки. Після цього з шпунтованої дошки настилають чистову підлогу.

Настає час облаштування покрівлі будинку. Дуже часто будинки з бруса дачного типу мають мансарду, яка вимагає більш утепленої покрівлі. Будівельники застосовують таку хитрість: на першому етапі будівництва споруджують тимчасову покрівлю з руберойду, а перед завершенням будівництва змінюють її на постійну.

Після установки даху і покриття її покрівельним матеріалом в будинку монтують вікна і двері. Тут можливі два варіанти. Можна встановити ці елементи відразу, не чекаючи висушування зрубу. А можна дочекатися, коли завершиться останній етап зведення будинку. Цей шлях краще, оскільки будинок буде відстоюватися і осідати поступово, а усадка не призведе до істотної деформації всієї конструкції.

І, нарешті, після того як будинок дасть усадку, а брус висохне, виробляють утеплення стін, внутрішню і зовнішню обробку будівлі. Дуже часто готовий будинок обкладають цеглою, що дозволяє поєднати корисні властивості дерев’яної конструкції з робочими характеристиками міцнішого матеріалу. Стіни, оброблені утеплювачем, зазвичай згодом обшивають декоративними матеріалами, які виконують також важливу естетичну функцію.

Рада 2: Як побудувати будинок з бруса самому

Рада 3: Який брус використовувати для будівництва будинку

При будівництві можна використовувати 4 типи бруса. Неструганий потребує додаткової обробки, цілісний є ідеальним по співвідношенню ціна / якість, а два інших типу наділяють будівництво підвищеними волого, біо- і вогнестійкими характеристиками.

Секрети технологій будівництва будинків з бруса

При будівництві будинку можна використовувати один з чотирьох типів бруса: цілісний непрофілірованний, цілісний профільований, клеєний брус і брус ЛВЛ. У кожного з цих видів свої характеристики, достоїнства і недоліки і всі вони мають право на існування і застосування при будівництві дерев’яного будинку.

Непрофілірованний і профільований типи

Непрофілірованний, або неструганий брус з квадратним або прямокутним перетином є найекономічнішим матеріалом, використовуваним при будівництві. Але таку деревину нічим додатково не обробляють, тому вона потребує в обробці. В іншому випадку не уникнути внутрішньої гнилі, вильотну сучків, грибка, поїдання деревини комахами-шкідниками і т.п. Через відсутність строгих поперечних розмірів і наявних нерівностях між вінцями при укладанні виходять великі зазори, що вимагають посиленого утеплення. Даний тип бруса показує низьку технологічність, внаслідок чого його не рекомендують застосовувати для зведення стін, а якщо він все ж використовується в цих цілях, то необхідно їх додатково зміцнювати. Це ж стосується і кутів будівлі.

Цілісний профільований брус має ідеальні геометричні розміри і естетичний вигляд. Цей тип бруса якісніший за попередній, так як дозволяє досягти високої точності з’єднань. Знижує ймовірність корабленіе, полегшує процес монтажу і не вимагає додаткової обробки і чистової обробки стін. Варто дорожче, ніж непрофілірованний, зате дозволяє уникнути більшої частини «сюрпризів», яку підносить нестругані деревина.

Клеєний брус і брус ЛВЛ

Такий брус має в своєму складі не цільна колода, а окремі ламелі, склеєні між собою. На даний момент цей тип бруса є найякіснішим і надійним матеріалом, використовуваним в будівництві. Він майже не дає усадки, що дозволяє виробляти оздоблювальні роботи відразу після зведення стін. Дерев’яний будинок з такого бруса буде володіти підвищеними тепло- і ізоляційними характеристиками. Але якщо час терпить, а бюджет порівняно невеликий, цей тип бруса можна замінити цільним профільованим і заощадити.

Відмінність бруса ЛВЛ від клеєного бруса полягає в тому, що він клеїться не з ламелей, а з шпони. При склеюванні враховується щільність шарів, що дозволяє досягти більш м’якої структури всередині, але більш щільною зовні. Такий брус найдорожчий, так як крім переваг клеєного бруса набуває і додаткові плюси: підвищену міцність і пружність, що дозволяє виготовляти прольоти будь-яких розмірів, а також підвищену волого-, біо- і вогнестійкість. Цей матеріал недоцільно використовувати для зведення стін, але для допоміжних конструкцій він підійде ідеально, а це істотно розширить можливості при виборі проекту. Таким чином, вирішувати, який брус використовувати при будівництві будинку, потрібно в залежності від власних уподобань, плану будинку і наявних коштів.

Рада 4: Технологія будівництва будинків з подвійного бруса

Досить цікава фінська технологія подвійного бруса, яка застосовується при будівництві будинків порівняно недавно. Щоб побудувати будинок з використанням цієї технології, необхідно діяти за певним алгоритмом і дотримуватися деяких правил.

Секрети технологій будівництва будинків з бруса

Технологія подвійного бруса досить нова в нашій країні. Її родоначальником є ​​Фінляндія, де вже близько 20 років успішно будують будинки таким чином. Інженери хотіли створити споруду, експлуатаційні якості якого перевищували б аналог з колоди. а витрати на зведення були б менше. Дійсно, фінські будинки з застосуванням подвійного бруса експлуатуються вже більше 2 десятиліть.

Основу технології складає дерев’яна конструкція з подвійним шаром матеріалу. Його укладають дзеркальним перерубати. Порожнина, утворену таким укладанням, заповнюють ЕКОВАТОЙ – утеплювачем, що володіє відмінними теплоізоляційними властивостями. Будівельний виріб, отримане таким способом, відрізняє надійність, екологічність в експлуатації і дешевизна збірки.

Процес будівництва будинку за технологією "подвійний брус" має на увазі використання досить легких елементів. Внаслідок цього вся конструкція не створює навантажень на грунт. Це обумовлює можливість застосування полегшеного фундаменту, який може бути стрічковим на малій глибині, пальових або плитковим.

Укладання будівельного матеріалу

Збірка стін мало чим відрізняється від подібного процесу із застосуванням інших матеріалів. Рейки з поверхнею в одній горизонтальній площині укладаються на фундамент. Слідом кладуться профільовані дошки. Вони повинні бути досить товстими і повністю сухими. Міцне з’єднання з рейками, яке утворюється в результаті такої укладки, забезпечує надійність і герметичність конструкції.

Після того, як весь перший ряд збудований, необхідно заповнити монтажною піною простір між дошками і фундаментом. Порожнина всередині дощок заповнюється ЕКОВАТОЙ – наповнювачем, що володіє відмінними теплоізоляційними властивостями.

У дощок є шип з одного боку і паз з іншого. Саме таким чином, вставкою шипа в паз, здійснюється їх кріплення між собою. Такий спосіб збирання забезпечує повну відсутність щілин між двома окремо взятими балками.

Особливо важливо кутове з’єднання. На ділянку будівельні матеріали надходять обробленими, вже мають якусь заздалегідь задану форму. Цей момент є вирішальним в питанні забезпечення щільності і надійності конструкції.

необхідність обробки

Коли будівельники перераховують переваги спорудження будинку по технології подвійний брус, вони називають відсутність необхідності в обробці. Дійсно, естетичні якості що поставляється дерева досить високі.

Проте необхідно пам’ятати про те, що будь-які лісоматеріали повинні проходити додаткову обробку. Вона покликана захищати деревину від шкідників, а також поліпшити її антисептичні якості. Для цього ринок пропонує величезну кількість розчинів для просочення деревини. Не слід забувати про протипожежних просоченнях, застосування яких зменшує ризик випадкового загоряння.

переваги будівництва

Які ж плюси отримує замовник будинку з подвійного бруса? Їх досить багато і всі вони мають величезне значення при визначенні експлуатаційних характеристик.

 • Максимальна усадка будинку складає 2%.
 • З’єднання елементів здійснюється без клею, що позитивно відбивається на екологічних характеристиках кінцевого продукту.
 • Збірка здійснюється без залучення спеціальної техніки.
 • Зручні обсяги для транспортування лісоматеріалу на ділянку
 • Заселятися можна відразу ж після закінчення робіт
 • Не потрібні оздоблювальні матеріали – отже, економія на цій статті бюджету

висновок

Споруда будинку по технології подвійний брус – це екологічна і менш дорога альтернатива зведенню каркасного будинку. При безсумнівних перевагах даний спосіб є менш витратним у порівнянні з використанням інших пиломатеріалів. Кінцевий продукт, який виходить на виході, володіє хорошими експлуатаційними характеристиками.

Рада 5: Як обробити будинок з бруса

Будівництво будинків з бруса мають вельми відчутні переваги. Немає необхідності підбирати колоди по діаметру і протісують жолоб, процес складання зрубу, особливо його кутових з’єднань, значно спрощується. Екологічність і довговічність будинку – це теж важливі якості. І обробка дерев’яного будинку з бруса значно простіше, ніж, скажімо, дерев’яного, оскільки не потрібне проведення робіт з вирівнювання стін.

Секрети технологій будівництва будинків з бруса

 • – брус для обрешітки;
 • – базальтовий або скловолоконний утеплювач;
 • – гідро-вітрозахисна мембрана;
 • – дюбель-цвяхи;
 • – будівельний степлер;
 • – будівельний рівень;
 • – шнурок;
 • – сайдинг.

Якщо ви плануєте обробку дама з бруса, слід врахувати, що після збірки потрібно не менше 1 року для його усадки. Внутрішнє оздоблення все частіше обмежується шліфуванням поверхні стін і просоченням засобами, що допомагають запобігти втраті зовнішнього вигляду. Це обумовлено тим, що дерев’яний брус має природний малюнок і в додаткових коштах обробки не потребує.

Зовнішню обробку проводять лише через 2-3 роки після будівлі. Теплоізоляційні властивості деревини значно поліпшуються за рахунок її висихання. За цей час необхідно 2 рази законопатити все вінці будинку. Це зробить його значно тепліше.

Мабуть, найвдалішим матеріалом для оздоблення фасаду будинку з бруса можна вважати сайдинг. Він довговічний, не вигоряє, не старіє, практично не вимагає догляду. Монтується на дерев’яний або металевий каркас, що забезпечує вентиляцію фасаду. Сайдинг досить дорогий, але вкладення окупаються за рахунок його відмінних експлуатаційних якостей. Будинок з бруса потребує також в зовнішньому утепленні.

Зробіть вертикальну обрешітку, крок якої дорівнює 30 см. Використовуйте дерев’яний брус, перетин якого відповідає товщині утеплювача. Решетування кріпиться дюбель-цвяхами. Правильність установки перевіряйте за допомогою будівельного рівня. Покладіть базальтовий або скловолоконний утеплювач. Поверх нього закріпіть гідро-вітрозахисну мембрану. Вона кріпиться до обрешітки за допомогою будівельного степлера.

Встановіть обрешітку другого ряду, з тим же кроком 30 см. Це необхідно для забезпечення вентиляційного зазору між мембраною і сайдингом. Його мінімальний розмір – 20 мм.

За допомогою шнурка і будівельного рівня проведіть лінію по всьому периметру стін на висоті 77 мм щодо самої нижньої точки стіни. Цокольна смужка сайдинга встановлюється над цією лінією. Її монтаж свавілля за допомогою цвяхів або саморезов, які повинні вставлятися в спеціально призначені для цього отвори.

Встановіть зовнішні і внутрішні профілі на кутах. Між собою панелі скріплюються за допомогою спеціальних замкових з’єднань. Рухайтеся від нижньої смужки вгору. Панелі слід кріпити внахлест. Використовуйте для цього Н-подібний профіль.

У верхню частину стіни вмонтуйте фінішний профіль. При необхідності подрежьте останню стінну панель по ширині. Її кромка затискається і фіксується в фінішному профілі.

Рада 6: Як швидко і недорого побудувати будинок

Багато людей замислюються про будівництво власного будинки. при цьому у них виникає цілком зрозуміле бажання звести його швидко і недорого. Існує безліч технологій, що дозволяють в короткі терміни будувати якісні і досить недорогі будинки .

Секрети технологій будівництва будинків з бруса

Вартість і час зведення будинки значною мірою залежать від місцевості, в якій ведеться будівництво. Чим холодніше клімат, тим глибше доводиться закладати фундамент, тим тепліше повинні бути стіни. Вибір матеріалу для стін багато в чому залежить саме від місця вашого проживання.

Якщо ви живете на півдні, одним з найпростіших рішень є будівництво будинки за технологією цегла плюс саман. Незважаючи на гадану примітивність матеріалу, саманні будинки відрізняються дуже хорошими якостями. Вони теплі, екологічні, можуть надійно служити десятки років. З саману можна зводити навіть двоповерхові особняки.

При будівництві сучасного саманного будинки спочатку на залитому фундаменті викладають зовнішню декоративну стіну з оздоблювального цегли. Товщина стіни мінімальна. в півцеглини. Потім біля цегляної стіни зсередини викладають стіну з саману. Між цеглою і саманом залишають невеликий повітряний проміжок. Недолік технології в тому, що готової саманній стіні необхідно дати осісти, на це йде приблизно півроку. Тільки після цього внутрішні стіни можна штукатурити.

Дуже швидко можна побудувати будинок з газобетонних блоків. Вони легкі, теплі, добре обробляються, зведений з них будинок відрізняється прекрасними характеристиками. Саме будівництво нагадує роботу з конструктором Lego, викласти будинок з газобетонних блоків під силу навіть того, хто ніколи не займався будівництвом. Даний варіант можна вважати одним з кращих по співвідношенню ціни і якості.

Широке поширення набула споруда каркасно-щитових будинків. З бруса і фанерних щитів збирається каркас, внутрішній простір стін заповнюється утеплювачем. Як утеплювач застосовують найрізноманітніші матеріали, від скловати до соломи та саману. Вартість квадратного метра каркасно-щитових будинків є однією з найнижчих.

Досить невисокою ціною відрізняються заливні будинки. При їх зведенні використовується переставляється опалубка, в якості основного матеріалу застосовується керамзит або котельний шлак. Іноді в якості опалубки використовуються спеціальні пустотілі газобетонні блоки, після їх укладання внутрішній простір заливають розчином з керамзитом або шлаком.

Все частіше при зведенні будинків використовують оцилиндрованні колоди. вартість будинки з таких колод досить велика, але це сповна окупається його високими експлуатаційними та екологічними показниками. Колоди можуть бути склеєними з бруса, в цьому випадку вони виходять товщі і красивіше, але їх вартість значно зростає.

 • Екологічний і дешевий будинок
 • як і з чого швидко побудувати будинок

Рада 7: Як робити будинок з бруса

Будинок з бруса не менш екологічний, ніж будинок з колод, але дає меншу усадку. При цьому технологія побудови простіше, тому викласти зруб з готового бруса набагато легше, з цим може впоратися навіть непрофесійний будівельник.

Секрети технологій будівництва будинків з бруса

 • – брус;
 • – льон, джут або клоччя;
 • – фундамент;
 • – бітум;
 • – руберойд;
 • – рейки;
 • – бензопила;
 • – конопатка;
 • – молоток;
 • – металеві штирі або дерев’яні наппелі.

Придбайте готовий брус, оскільки для виготовлення його в домашніх умовах потрібне спеціальне обладнання. Відразу ж відбракує поганий брус: в ньому не повинно бути глибоких тріщин (вони приведуть до загнивання деревини в подальшому), ознак гниття, навіть легкої синяви. Крім того, огляньте поверхню на наявність жучків-шкідників. Всі бруси повинні бути рівними, з гладкою поверхнею.

Нанесіть на поверхню фундаменту розплавлений бітум тонким шаром, зверху покладіть смугу руберойду. Після того як бітум застигне, повторіть процедуру. Додатково для захисту нижніх брусів від загнивання обробіть нижню сторону антисептиком або просоченням з відпрацювання машинного масла.

Виберіть найбільш зручний для вас варіант врубки. Найпростіший спосіб, для якого вам знадобиться лише бензопила – «в лапу». Щоб торці були зрізані однаково, підготуйте шаблони і проведіть розмітку на всіх брусах. Потім виріжте вруби бензопилою.

Почніть укладання першого вінця зрубу. Для цього на підготовлений фундамент покладіть оброблені антисептичним складом рейки, товщиною 10-15 мм. Рейки повинні бути розташовані поперек стіни, на відстані 25-30 см одна від одної.

Поверх рейок укладіть перший вінець зрубу. Переконайтеся за допомогою будівельного рівня, що перший шар брусів утворює ідеально горизонтальну поверхню. Потім вільний простір між фундаментом і брусами заповніть монтажною піною.

Покладіть на перший вінець шар утеплювача: мох, джут або клоччя. Клоччя або мох при цьому розкладайте з напуском по 10 см, щоб надалі використовувати їх для конопатки.

Покладіть другий вінець брусів і закріпіть його за допомогою металевих штирів або дерев’яних нагелів. Просвердлити отвори під штирі краще заздалегідь.

Таким чином зведіть весь сгрн Два верхніх вінця НЕ закріплюйте, оскільки їх потрібно буде знімати для установки стельового балки. Дах слід встановлювати лише після того, як зруб дасть усадку.

У процесі зведення зрубу залишайте невеликі проміжки в вінцях, в тому місці, де плануються двері і вікна. Після того як зруб буде готовий, виріжте отвори за допомогою бензопили. При цьому вони повинні бути вище і трохи ширше передбачуваних вікон і дверей, з розрахунком на усадку.

Коли зруб з бруса буде готовий, покладіть на нього дошки і руберойд (або шифер), закріпіть. Залиште зруб на зимівлю, щоб він міг дати усадку.

Через кілька (мінімум сім-вісім) місяців почніть конопатіть стіни. Утеплювач скручуйте в джгут і забивайте за допомогою конопатки і молотка в щілини між брусами.

Встановіть вікна і двері, використовуючи окосячку (щоб дверна і віконна коробка не деформувалися при усадки). Зведіть дах і постеліть підлогу, проведіть оздоблювальні роботи.

Рада 8: Як побудувати будинок з керамзитоблоков

Рада 9: Як побудувати будинок з глини

Скільки століть існує людина, стільки часу він будує і облаштовує своє житло, дотримуючись основні правила. По перше, хата повинен зберігати тепло при мінімальних витратах палива. По-друге, захищати в літню спеку від надлишків тепла сонця. По-третє, зберігатися під впливом природних факторів (дощ, сніг, вітер і т.д.). По-четверте, бути простим і легким при будівництві, виготовлятися з доступних будівельних матеріалів.

Секрети технологій будівництва будинків з бруса

Всім цим вимогам відповідає хата. побудований з глини. Основний будівельний матеріал знаходиться буквально під ногами. Під час риття траншеї під фундамент майбутнього хата а, при влаштуванні вигрібної ями відпадає необхідність вивозити вийняту глину за межі будівельної ділянки. Вона вся піде на виготовлення стін хата а.

Існує кілька способів застосування глини для будівництва житла. Але самі прості і доступні – два:
1. Спорудження на початку будівництва дерев’яного каркаса і заповнення простору між стійками каркаса соломою з глиною.
2. Виготовлення цегли з нарізаною соломи, перемішаної з глиною і водою, з яких потім викладаються стіни хата а.

Фундамент під стіни хата а й в тому і в іншому випадку повинен зводитися серйозний, тому що навантаження на нього буде чимала. Оскільки глина має велику гігроскопічність, гідроізоляцію краще зробити подвійну: між фундаментом і цоколем (який викладається з звичайного обпаленої червоної цегли) і цоколем і стінами.

При влаштуванні стін з «легкого» саману перший спосіб привабливіше тим, що в роботі цієї бере участь мінімальна кількість працюючих, тобто залучення сторонньої робочої сили не обов’язково. З дерев’яного бруса перерізом 100х100мм зробіть каркас майбутнього хата а й підготуйте будівельний матеріал для стін. Для цього солому укладіть в ємність в заздалегідь приготовлений розчин глини. Перемішайте. Через деякий час отриману масу відкиньте на сітку і дайте розчину трохи стекти. Під сіткою краще зробити слив для збору надлишків стікала вода з глиною і з’єднати його з ємністю для просочення соломи.

Покладіть підсохлу масу між щитами знімною опалубки, яку закріпіть на брусках каркаса цвяхами. Для видалення пустот утрамбуйте масу ручним трамбуванням. Після просушування і затвердіння стіни зніміть опалубку і закріпіть її на каркас сусідньої ділянки. Знову заповніть соломою з глиною. І так до тих пір, поки не зробите все стіни.

Технологія будівництва стін хата а з саманного цегли абсолютно інша. Отримані в результаті стіни містять більшу кількість глини і менша кількість соломи в порівнянні зі стінами, виконаними з «легкого» саману. На підготовлену площадку насипте глину і починайте робити заміс, поступово додаючи в глину воду і нарубану довжиною 5-10см солому.

Після отримання однорідної маси заповніть нею заздалегідь розкладені форми і витримайте кілька годин для того, щоб сформований саманна цегла трохи підсох і не деформувався. Для більш ефективної просушування цеглини слід перекладати, тобто міняти місцями боку, на яких вони укладені на настил.

Після того, як цеглини просохли, можете приступати до кладки стін. Обробляючи стіни зовні, необхідно пам’ятати, що всередині цегли є залишкова волога, тому матеріал обробки повинен пропускати повітря.
Будівництво горища, дахи виконуйте як зазвичай, без якихось відмінностей.

Будівництво будинків з глини – це найменш промисловий, найбільш безпечний і найпростіший з натуральних способів будівництва. Глина з найдавніших часів служить будівельним матеріалом. Ще в Вавилоні і Стародавній Русі за багато тисяч років до Різдва Христового з необпаленої глини зводилися господарські будівлі, будинку.

Глину використовують в будівництві споконвіку. У Європі збереглися глиняні споруди, яким за тисячу років. У нас в Естонії можна побачити будинки з глини, побудовані в XIX столітті. Будинок з глини «дихає» і зберігає здоров’я мешканців. У глини чимало хороших властивостей, які допомагають створити здорові і комфортні умови для життя людини.

Схожі новини

Залишити коментар