Сбербанк купив величезний медичний ІТпроект

Сбербанк купив величезний медичний ІТ-проект

Сбербанк купив величезний медичний ІТ-проект

Сбербанк вперше вклався в цифрову медицину, купивши онлайн-сервіс DocDoc.ru по підбору лікарів і записи до них на прийом. З проектом співпрацюють понад 30 тис. Медпрацівників і 32 тис. Клінік Росії.

Сбербанк прийшов в медицину

Сбербанк придбав контрольний пакет акцій російського онлайн-сервісу DocDoc.ru по підбору лікарів і записи до них на прийом, вийшовши тим самим на ринок цифрової медицини. В результаті угоди банк отримує 79,6% акцій в компанії. Частка, що належить засновнику проекту Дмитру Петрухін і її ключовому менеджменту, йдеться в повідомленні прес-служби Ощадбанку. «Вплив даної інвестиції на достатність капіталу групи Сбербанк складе менше 0,01%», – говорить офіційно повідомлення держкомпанії.

На сайті DocDoc.ru йдеться, що з сервісом співпрацюють понад 31 тис. Медпрацівників 54 лікарських спеціальностей, а пацієнтів за попереднім записом з ресурсу приймають понад 2 тис. Клінік. На даний момент, за даними проекту, ним скористалися 778 тис. Пацієнтів.

Суму угоди та орієнтовний термін повернення інвестицій в прес-службі банку на момент виходу матеріалу CNews не повідомили. В середині березня джерела «Коммерсанта» оцінювали всю вартість DocDoc.ru в 1-1,5 млрд. У листопаді 2012 г. $ 1 млн в проект вклав фонд російських і зарубіжних інвесторів Aurora Venture Capital, а в березні 2016 г. $ 4 млн в нього інвестував російський фонд Guard Capital.

Сбербанк купив величезний медичний ІТ-проект

Набутий Ощадбанком сервіс Docdoc.ru дозволяє віддалено записатися на прийом до лікарів різних спеціалізацій

Куплений проект в Ощадбанку вважають лідером на вітчизняному ринку онлайн-запису до лікаря. «У міру подальшого розвитку законодавчого регулювання в сфері цифрових медичних сервісів компанія планує стати повноцінною e-health-платформою, яка буде об’єднувати в собі такі сервіси як телемедицина, медична карта, друга думка, доставка ліків та ін.», – міркують її нові власники .

Оціночну ємність нового для себе російського ринку, а також його плановану до захоплення частку в прес-службі банку CNews на момент публікації не привели.

Придбання DocDoc.ru в банку описують як черговий крок у рамках стратегії щодо побудови цифрових екосистем для задоволення потреб клієнта.

Міркування Ощадбанку з приводу цифрової медицини

Головна мета створення e-health-платформи – розвиток відкритою і доступною екосистеми для зручного взаємодії лікарів, клінік, страхових компаній, аптек, інших учасників медичного ринку і громадян – як клієнтів Ощадбанку, так і клієнтів інших банків, свідчить офіційне повідомлення інвестора.

«Група Ощадбанк не планує самостійно надавати медичні послуги, створювати власні медичні клініки і конкурувати зі своїми клієнтами – медичними організаціями або страховими компаніями, а надасть їм інструмент для зручного і прозорої взаємодії як між собою, так і з громадянами» – уточнює прес-служба .

Юридична підгрунтя

Частку якого саме юрособи придбав Сбербанк, в його прес-службі CNews НЕ пояснили. Раніше DocDoc.ru в своїх інформаційних повідомленнях посилався на зареєстроване з 11 лютого 2010 року ТОВ «Медсервіс», яке, за даними ЕГРЮЛ, на 100% належить міжнародній компанія «Докдок холдинг лімітед» (Британські Віргінські Острови). гендиректором заявлена Юлія Дюкова. У базі «Контур.фокус» збереглася інформація, що до березня 2017 року в цій посаді фігурував Дмитро Петрухін, а в числі засновників структури раніше були Дмитро Васильків і ТОВ «Смарт Технолоджі фанд рус», яке в нерівних частках записано на Ігоря Чернухина і Ірину Карпінського .

У той же час в ЕГРЮЛ також з 5 травня 2016 року зареєстровано і ТОВ «Докдок», в якому Дмитро Петрухін заявлений директором з квітня 2017 р Генеральним директором цієї структури прописаний Анатолій Зінгер. Він же спочатку був засновником цієї структури, проте в грудні 2016 р юрособа повністю було переписано на кіпрський офшор «Натіако холдинг лімітед».

Крім того, Дмитро Петрухін в ЕГРЮЛ фігурує як діючий гендиректор і співзасновник ТОВ «ПРО дженерейшн» і колишній співзасновник ТОВ «Клініки онлайн плюс».

Схожі новини

Залишити коментар