Садовий будиночок своїми руками

Садові будиночки своїми руками

Садовий будиночок своїми руками

Усередині будиночка є роздільний санвузол (4), кімната відпочинку з хорошим природним освітленням (3) і невелика побутівка з входом зовні (1) для складування всякої дрібниці або пристрою міні-майстерні. Для приємного проведення часу на свіжому повітрі відведемо в плані місце під мансарду (2), приблизно 180х260 см. Загальні розміри будиночка – 6х6 метрів, якраз під стандартну довжину будівельного лісу.

Садовий будиночок своїми руками

Садовий будиночок своїми руками

Хитрощі пристрою фундаменту

Наша будівля грунтується на 16 бетонних стовпах, розташованих квадратом 4х4 з проміжком в 2 метри. Розмітка ділянки виконується сіткою, натягнутою на кілках, від кожного з 16-ти пересічний схилом переноситься мітка на грунт. Чотири внутрішні свердловини копаються строго на перетинах, дванадцять зовнішніх – зі зміщенням всередину на 7 см.

Садовий будиночок своїми руками

Копати можна вручну, бурити мотобур або залучити крано-бурильну машину. Бурим свердловини діаметром 350-400 мм на глибину промерзання грунту плюс додаткові 50 см. На дно кожної свердловини висипаємо по відру щебеню або річкової гальки, слідом доливаємо два відра (25 літрів) бетону марки 300 з наповнювачем фракції 5-8. У ще не схопився розчин встромляємо пластикові 110 мм каналізаційні труби (сірий ПВХ). Орієнтуємо їх розтрубами вгору, для довгих стовпів труби можна робити збірними. Вирівнюємо труби вертикально, а також по перетину і загальному рівню шнурівки, підсипає в приямки 1-1,5 відра піску, інше заповнюємо землею.

Садовий будиночок своїми руками

Після схоплювання підстав заливаємо такою ж бетон в труби, саджати можна вібрацією або штиреваніем. Стовп армується профільним 14 мм стрижнем в повну довжину труби, до верхнього краю приварюється шпилька М12 довжиною 200 мм. Такий фундамент ніяк не реагує на зимовий пучение грунту: гладка гільза навколо стовпа не дозволяє грунті примерзнути до бетону.

Ростверк і каркасний підлогу

На висихання стовпів відводиться тиждень. Поверх потрібно натягнути дрібну (15 мм) сітку-рабицю, забарвлену або оцинковану, шириною два метри. Її натягуємо на шпильках стовпів, краю зшиваємо дротом.

Садовий будиночок своїми руками

Потім на фундаменті збирається ростверк з бруса 150х150 мм:

  • на перетинах робимо подрубкі впівдерева;
  • проробляємо коловоротом 20 мм отвори під шпильки;
  • складаємо внутрішню решітку ростверку;
  • горизонтально заводимо зовнішні бруси, дотримуючись схему перев’язки;
  • затягуємо гайки поверх широких шайб, поки брус не розчавить сітку;
  • остаточно виводимо загальну горизонтальну площину підкладками з руберойду;
  • зрізаємо надлишки шпильок.

Садовий будиночок своїми руками

Сітку притягуємо до ростверку або дротом, або підбиваємо знизу оцинкованими цвяхами. Вкладаємо в осередку вітрозахисну мембрану, високо підвертаємо на краях. Після простір між брусами заповнюється сумішшю деревної стружки і гашеного вапна 5: 1 і накривається поліетиленовою плівкою, краю пристрілюються скобами.

Садовий будиночок своїми руками

Поверх плівки монтується решетування: дошка 50х150 мм ставиться на ребро в обох напрямках з утворенням осередків приблизно 580х580 мм. На кожну сторону йде одинадцять дощок, всього – двадцять дві. По краях і на місцях перетину з ростверком дошки засверливают на 70 мм свердлом 10 мм, потім притягуються до основи саморізами. Перетину обрешітки потрібно виконувати як і на ростверку – з підрізуванням впівдерева, всі щілини і примикання змочуємо і герметизируем річної піною.

Садовий будиночок своїми руками

Каркас статі, за винятком осередків, повністю розташованих під терасою, заповнюється мінеральною ватою і накривається напівпроникною (150 г / м) дифузійної мембраною. Пол настилається обрізний пазогребневі дошкою по всій площині. В осередках під терасою в дошках каркаса проробляємо вентиляційні отвори.

Садовий будиночок своїми руками

Стіни, кути, отвори і примикання

Подальша робота починається з двох стін, протилежних кутовий мансарді. Спершу на плоскій підставі будинку розкладаємо і збираємо на саморезах рамку з дощок на ребро з зовнішніми розмірами 570х240 см. У зібрану рамку додаємо 2,4 м стійки з дощок 24х150 мм з міжосьовим кроком 60 см. Короткі обрізки від стійок не викидаємо, а розрізаємо по 60 см. Ці короткі дошки будемо використовувати в якості горизонтальних перекладин в каркасі для стикування обшивки.

Піднімаємо стіну вертикально, тимчасово кріпимо її до основи укосу з дощок. Нижня дошка каркаса стіни кріпиться 120 мм нагелями до ребер системи статі кожні 40 см. Другу стіну збирають точно так же і встановлюють перпендикулярно першої, тимчасово стягують косинками.

Садовий будиночок своїми руками

Зверніть увагу, що зовнішній кут при цьому виходить «порожнім». Його покриваємо піною, вкладаємо брус 60х60 мм, а до нього прикручують крайні дошки двох стін, попередньо виготовивши отвори під 100 мм саморізи.

Садовий будиночок своїми руками

Решта стіни збираємо таким же чином, внутрішній кут обробляється аналогічно зовнішньому. Із зовнішнього боку обшивають будинок 12 мм листами ОСП довжиною 2400, таким чином вертикальні шви припадають точно на центри стійок. Листи випускайте на 200 мм вище каркасу стін, внизу обшивка опускається як мінімум до середини ростверку. На кутах краю виводяться по каркасу сусідньої стіни.

Садовий будиночок своїми руками

Коли зашили одну сторону – прокручуємо по вертикальному краю зсередини брусок 40х40 мм і заповнюємо простір, що залишився піною. Від цього ж кута починаємо обшивку наступної стіни, краю листів прикручуємо до з’єднувального бруска.

Садовий будиночок своїми руками

Для формування дверних прорізів вибирайте дошку 50х150 мм і збивайте з неї інсталяційний короб з внутрішніми розмірами 100х210 см для вхідних дверей і 80х210 для внутрішніх (з шириною полотна 70 см). Перед установкою вертикальна стійка стіни вирізається повністю (можна розділити на 4 поперечини), після установки короба зверху від його вертикальних Стоєв додаються 35 см вкладиші з дощок.

Садовий будиночок своїми руками

Віконні блоки при ширині отвору менше 60 см утворюються додаванням горизонтальних перекладин. Блок під широке вікно збирається з дошки 150х50 мм і вставляється в каркас аналогічно дверного, але в цьому випадку під нього потрібно вирізати фрагменти з як мінімум двох стійок, а Т-образні примикання зміцнити косинками.

Садовий будиночок своїми руками

Все, що потрібно знати про покрівлі та горищі

Для порятунку від холоду і спеки перекриття повинно мати шар нанести утеплювача товщиною не менше 200 мм. Покрівлю при цьому краще зробити односхилим вентильованого. Горище може бути, але тільки як приміщення для складування матеріалів з корисною висотою 40-60 см.

Садовий будиночок своїми руками

З дошки 150х50 мм збиваємо трапецієподібні односхилі крокви з висотою 60 см в задній частині і 110 см в передній. Дві шестиметрові ферми встановлюються над «повної» частиною будинку і ще п’ять буде встановлено з виносом над мансардою.

Для отримання достатньої ширини ребра на нижні дошки крокв саморізами прикручується контробрешетування з бруса 50х50 мм. Верхня дошка ферми виходить довшим шести метрів через звисів по 40 см в передній і задній частині будинку. Тому доведеться або зрощувати з накладками наявний ліс, або завозити довший. У півтора метрах від низького краю ферм встановлюються вертикальні перемички. Подібними стійками крокви зміцнюються і в передній частині, але мають у своєму розпорядженні їх точно над стінами під пряму зашиття тераси від підлоги до даху. Вхід на горище розташовується в найширшій його частині – у внутрішньому куті тераси.

Садовий будиночок своїми руками

Кріпите крокви до каркасу стін, регулюючи розчин останніх у верхній частині. Після додайте між кроквами проміжні балки перекриття з дошки 150х50 мм з 50 мм контробрешетування. Підшивайте стелю ОСП товщиною 9 мм і прикрутіть до торців перекриття зовнішню обшивку будинку. Всі щілини на примикання заповнюйте річної піною, потім закладайте в перекриття паробар’єр і мінеральну вату, зверху прибивайте вітрозахисну паропроницаемую мембрану. Пол горища накривайте листами ОСБ 12 мм з підрізуванням пазів під крокви. За вертикальним поперечин в кроквах зашивають вертикальні стінки горища плитами ОСП, утеплювати їх за бажанням. Крокви накривайте поліетиленовою плівкою і настилати холодну покрівлю з металочерепиці або профнастилу.

Внутрішня і зовнішня обробка

На закінчення дамо рекомендації з опоряджувальних робіт. Зовні ви маєте рівну площину з прихованими стійками через кожні 60 см. Тому і пластиковий сайдинг, і блок-хаус ляжуть ідеально.

Для внутрішнього оздоблення сам собою напрошується гіпсокартон, але кріплення безпосередньо до стійок буде помилкою: дерев’яний каркас сильно гуляє, з’являться тріщини. Стіни можна обшити ОСП з подальшим облагороджуванням МДФ панелями або вагонкою. Якщо все ж мають намір використовувати гіпсокартон – готуйте профільний каркас за всіма правилами.

Схожі новини

Залишити коментар