Приватні будинки на прибудови тепер потрібні проекти як на повноцінне будівництво?

Приватні будинки: на прибудови тепер потрібні проекти, як на повноцінне будівництво

Приватні будинки: на прибудови тепер потрібні проекти, як на повноцінне будівництво?

Безглузді веранди з ламаними дахами. Стіни неймовірних геометричних форм і нові цегельні фасади, що вилупилися з старих дерев’яних. Якщо ви коли-небудь гуляли по так званому приватному сектору наших великих міст, то напевно звертали увагу на химерну архітектуру цих районов.СБ України. Білорусь сьогодні пише: так проживають в незайманих цивілізацією сільських будинках громадяни елементарно покращують свої житлові умови.

Віднесли стінку на метр в сторону – утворився кут для сина. Підняли дах мансарди – вийшли кімнати для доньки. Ось вам вже і багатоквартирний будинок. Чи не краса, а реальна проблема використання кожного вільного клаптика землі рухає архітекторами таких селищ. Тому що збільшувати наявне житло вшир і вгору куди вигідніше, ніж роками чекати в черзі квартиру в новобудові.

Приватні будинки: на прибудови тепер потрібні проекти, як на повноцінне будівництво?

Тим більше до недавніх пір (а точніше, до травня цього року) для реконструкції приватного житла досить було виготовити проект за 200 доларів з зображенням фасадів будинку з усіх боків, розміткою перегородок і пояснювальною запискою, наскільки новодел узгоджується із загальноприйнятими нормами і правилами.

І якщо у місцевої адміністрації креслення не викликали заперечень, то, влітку добре попрацювавши з кумом, братом і сватом, вже до осені можна було справляти новосілля. Однак ось уже вересень перевалив за половину, а завбачливо закуплені силікатні блоки і раніше підпирають стіну квартири 2 будинку № 18 по вулиці Айвазовського, наприклад. Її господиня Алла Габернік з готовим проектом реконструкції (точніше, розширення кухні) який місяць оббиває пороги адміністрації Заводського району.

Алла Михайлівна з чоловіком проживає під одним дахом з сім’єю дочки і сином. Будинок розділений на три квартири. Стара 8-метрова кухня стала затісною. Та й утеплити її давно б не завадило.

Але сезон пройшов. А нам так і не дали дозволу на будівництво, – журиться Алла Габернік. – В управлінні архітектури кажуть: наші будинки, що складаються з декількох квартир, повинні будуватися з розробкою докладного проекту, з детальним промальовуванням вузлів, систем і обов’язковим проходженням державної експертизи. Такий проект індивідуальний підприємець за кілька мільйонів рублів не виконає. Потрібно шукати проектну організацію. За таку дрібноту більшість навіть братися не хоче. А ціни, я вже цікавилася, починаються від 16 мільйонів. І це найпростіший проект. І не факт, що він підійде. Докладніший коштує 30 – 50 мільйонів рублів.

Приватні будинки: на прибудови тепер потрібні проекти, як на повноцінне будівництво?

За цю суму сім’я Габернік збиралася зробити нову кухню під ключ. Виходить, гроші за вже підготовлений і пройшов узгодження в адміністрації району проект викинуті на вітер. Як і час. Тепер треба запасатися терпінням і заново ходити по інстанціях, отримувати узгодження.

У багатодітній сім’ї Маркелова ситуація ще гірше. Два з половиною роки тому, коли в Ірини народився Михась – третя дитина в сім’ї, Маркелова скористалися наданим державою правом – написали заяву на отримання ділянки під будівництво будинку. Буквально через півроку їм виділили 5 соток в приватному секторі на вулиці Двінській, в районі тракторного заводу.

Щоб побудувати будинок, нам довелося продати мамину квартиру в Барановичах, а в травні – і нашу двушку. Тепер ми в ній – квартиранти. Договір купівлі-продажу підписали з умовою, що будемо знімати житло до кінця року у нових власників. Зате грошей вистачило. Вивели коробку під дах, підвели всі комунікації. Залишилися тільки внутрішні роботи. Будинок довелося зробити двоквартирних. Наша – 140 квадратних метрів і мамина – 45.

Приватні будинки: на прибудови тепер потрібні проекти, як на повноцінне будівництво?

Проте 26 червня чоловік Ірини отримав повідомлення Про призупинення будівництва за підписом заступника глави адміністрації Партизанського району Мінська В.А.Смірнова. Причина та ж – проект забудови не пройшов державну експертизу.

Ми були в шоці. Будинок практично готовий. Підведена вода. Якщо будова без опалення залишити на зиму, воно замерзне і полопаються труби. Та й де нам жити після Нового року? – Ірина в розпачі. – Чоловік звертався в держекспертизу. Там його не відразу зрозуміли: у них ще не було практики проведення експертизи проекту фактично збудованого будинку.

Приватні будинки: на прибудови тепер потрібні проекти, як на повноцінне будівництво?

Але що відбувається? Заручниками яких новацій стали всі ці люди? Це питання я адресувала начальнику управління архітектури та будівництва адміністрації Заводського району Мінська Тетяні Дубик.

І ось що вона відповіла:

Міністерство архітектури і будівництва віднесло блоковані житлові будинки до такого рівня відповідальності, при якому будь-яка реконструкція вимагає проходження державної експертизи. І проект вже буде потрібно не в тому обсязі, який забудовники виконували раніше. Більш розгорнутий. Він рази в півтора-два рази дорожче. До того ж можуть бути зауваження, їх треба усувати. Це теж додаткові час і гроші. Якщо бігом бігти і хороший проектувальник попадеться, то мінімум знадобиться місяці три. Зміни діють з травня.

Тетяна Вікторівна підтвердила: проблеми виникли відразу ж. Люди скаржаться. Проектувальники не хочуть зв’язуватися з приватним сектором. Ділянки маленькі, вдома сидять один на одному. І без того потрібно викручуватись, щоб дотримати пожежні розриви.

Ще один нюанс: у приватному секторі Мінська нині 60 відсотків будинків – блоковані. Отже, підпадають під нові правила. Але ось що цікаво. Проекти та експертизу такі приватні забудовники повинні проходити практично на рівних із забудовниками будь-яких інших багатоповерхових будинків, п’яти-, дев’ятиповерхових, а ось будуватися їм як і раніше дозволено самостійно. Хоча проведення держекспертизи обґрунтовується безпекою, як гарантією, що при реконструкції сусід, який улаштувався за стіною, не зруйнує житло абсолютно стороннім людям.

Але де гарантія, що не буде відступів від проекту при виконанні робіт? Тоді, за логікою, треба і самобуди заборонити. Прописати: будь-яка реконструкція – тільки з залученням підрядної організації, яка має ліцензію. Ось тоді розширення кухні Алли Габернік буде коштувати, як будівництво нового будинку.

А багатодітній родині Маркелова простіше піти в суд за самоволку, заплатити штраф 2-3 мільйони рублів. І якщо будинок не порушує містобудівних норм, правил і побудований якісно, ​​то в його прийманню не зможуть відмовити.

Зміни, внесені пакетом з указом президента від 14 січня Про заходи щодо вдосконалення будівельної діяльності, не поширюються на індивідуальні та блоковані будинки, – запевнила Галина Терешкова, начальник відділу архітектурної та інженерної діяльності Мінбудархітектури. – Зараз ми готуємо відповідні роз’яснення.

Чому це буде зроблено тільки зараз, коли у людей вже виникли неабиякі проблеми? Галина Терешкова відповіла так: З тих пір як були внесені зміни в законодавство, до нас надійшло лише одне звернення і то від архітекторів, які проектують триповерхові багатоквартирні будинки. Як правило, громадяни такі питання вирішують на рівні місцевої влади .

Приватні будинки: на прибудови тепер потрібні проекти, як на повноцінне будівництво?

Схожі новини

Залишити коментар